Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Skvělá kniha. Zdánlivě jednoduchý děj dává vyniknout nejen vtipu, vztahu člověka k přírodě, zvířatům a lidem, ale i filozofickým otázkám života. Je to takové milé pohlazení po duši. Krásná čeština a využití slov. Výborně jsem se bavila. Doporučuji.

06.01.2024 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Pan Štoček je výborný vypravěč, který nevynechává ani malé detaily z vyšetřování, takže dává skvěle nahlédnout pod pokličku své práce. Většinu případů jsem znala, ale i tak mě kniha bavila. Byla jsem ráda, že otázky ( často nadbytečné ) nebyly ve všech kapitolách. Druhý díl si určitě ujít nenechám.

29.12.2023 5 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Skvělá kniha. Příběh silný a díky stylu psaní a postupném odhalování minulosti velmi napínavý. Nemohla jsem knihu odložit. Už se těším na další knihu od této autorky. Doporučuji.

17.09.2023 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Výborný psychologický thriller, který je čtivý, má spád a napětí. V příběhu je velmi dobře popsaný psychický stav hlavní hrdinky trpící agorafobií a alkoholismem. Vývoj a zvraty v hlavní zápletce děje i postupné odhalování Anniny životní situace graduje tak, že nejde knihu odložit.

05.09.2023 5 z 5

Rajské fontány Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Děj příběhu je sice jednoduchý, ale autorova fantazie a vize budoucnosti podepřená velkými znalostmi z oblasti techniky, historie i záhad a jeho pojetí člověka, lidstva a filozofických úvah dává velký prostor k zamyšlení. Čtivost a spád se postupem příběhu zlepšuje až do úplného konce. Doslov knihy určitě stojí za přečtení.

30.06.2023 4 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Poutavé, na sebe navazující povídky o řešení situací jak robotem, tak i člověkem. Zajímavé a čtivé.

01.03.2023 4 z 5

Smrt podle druidů Smrt podle druidů Josef Klíma

Docela dobrá detektivka se zajímavou zápletkou, která se dobře četla a měla spád.

18.07.2022 4 z 5

Podzemní město Podzemní město Karel Poláček

Výborná, čtivá kniha. Příběh přenáší čtenáře do zákopů 1. sv. války. Ukazuje bezútěšnost a nesmyslnost nepochopitelné strategie důstojníků, kterou je však nutno poslechnout. Také ve válečném ,, podzemním městě ,, , v zákopech, vidíme tu malost a ubohost maloměstského člověka stejně jako v Okresním městě před válkou. Opět skvělá čeština a slovní obraty.

14.06.2022 5 z 5

Arthur & George Arthur & George Julian Barnes

Skvěle napsaná kniha. Dobře vykreslené charaktery postav, zajímavý příběh, životopis A. C. Doyla, život v Británii na konci 19. st. a vlídný humor. Příjemné čtení.

19.04.2022 5 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Milé čtení, kniha mě docela bavila, ale čekala jsem víc. Chyběla mě větší prokreslenost charakterů postav a také více detailů ze života 19. století. Celou dobu jsem měla pocit, že autorka se vždy jen zlehka dotkla nějakého tématu té doby a už se děj zase posunul dál. O Americkém klubu tam moc zajímavých věcí nakonec nebylo, ale je pravda, že se autorce povedlo polidštit známé osobnosti. Dobu 19. století mám moc ráda, tak mě mrzí, že potenciál, který román měl, nebyl využitý víc. Škoda.

23.02.2022 3 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Kniha se mi líbila. Čte se moc dobře. Celou dobu jsem si říkala, jak to vlastně celé je. Psychologický thriller jak má být.

19.12.2021 4 z 5

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Tak trochu jiná detektivka.

17.05.2021 3 z 5

Červánky mého mládí (díl I.) Červánky mého mládí (díl I.) Karel Klostermann

Krásná kniha. Vzpomínání psané krásnou starou češtinou, které tě zahalí jako do měkké, teplé deky, ze které nechceš vystrčit ani nos, dokud celé nedočteš. Ani nostalgická atmosféra nezakryje fakt, že to nebyl lehký život.

15.05.2021 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Zajímavé, poučné a místy vtipné čtení. Něco sedělo víc, něco méně...

14.05.2021 3 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

Mám knihy Barbary Erskinové moc ráda, ale tato mě zklamala. U některých povídek jsem se musela nutit, abych je dočetla. Od poloviny knihy už to bylo lepší.

31.01.2021 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Při čtení Joy Fieldingové si pokaždé uvědomím, proč ji tak ráda čtu. Čtivost, spád, napětí, zajímavé téma, vztahy i ta mírná předvídavost, u které ale mám spíš radost, že se potvrdilo to, co jsem si myslela. A přesně to má i kniha Hospodyně. Moc se mi líbila, přečetla jsem jedním dechem.

03.05.2024 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Taková milá oddechovka.

21.02.2023 4 z 5

Růže a tis Růže a tis Mary Westmacott (p)

Příběh je založen na psychologické sondě do mysli a úvah lidí v málopočetné společnosti a to autorka opravdu umí. Skvěle propracované charaktery postav. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale narozdíl od detektivek se k ní vracet nebudu.

08.05.2022 3 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Kniha se moc dobře četla. Dobrý nápad, včetně místa. Nechybělo napětí a zvraty, ale nějak to prostě nebylo ono. Čekala jsem víc.

05.02.2022 3 z 5

Tajemství kovového domu Tajemství kovového domu Ellery Queen

Fajn detektivka. Čtivá, vtipné dialogy.

07.05.2021 4 z 5