Anna195 Anna195 komentáře u knih

Stratená v nenávisti Stratená v nenávisti Claudia P. Torkan

Na úvod musím pochváliť celkový dizajn obálky a hlavne citácie pri každej kapitole, takéto citácie som už videla u zahraničných autorov a som rada, že aj jedna naša slovenská autorka do toho išla.

Námet príbehu aj s prostredím boxu bol úžasný, toto bolo skvelo spracované, aj s celkovou zápletkou. Len na začiatku príbehu som sa strácala v menách bratoch, keďže všetci mi splývali do jedného, až neskôr som ich, ako tak vedela rozoznať a veľká škoda, že nedostali v knihe ešte viac priestoru.

Hate mi prišla nahnevaná na celý svet a chcela som zistiť, prečo tomu tak je. Asi viac nahnevanú hlavnú hrdinku som nezažila, ale práve to ma núilo čítať ďalej, aj keď mnohé jej rozhodnutia mi prišli moc dramatické. Robila až príliš unáhlené rozhodnutia a veľa vecí si nechcela nechať ani vysvetliť. Aj keď to, čo si musela zažiť nebolo nič pekné, no mne osobne Hate nesadla.

Zas naopak postava Roberta mi prirástla k srdcu. Toto bol presne ten typ chlapa, ktorý si uvedomoval svoje chyby a chcel ich napraviť. Neskôr som aj pochopila, prečo určité situácie riešil nie tým správnym spôsobom.

Romatická linka je na začiatku príbehu mierne v úzadí, čo mi nevadilo, ale keď príbeh pokročil, čakala som viac iskier medzi hrdinami. Troška mi tam čosi viac chýbalo. Čo sa mi na príbeh najviac páčilo boli rôzne nečakané zvraty a pre mňa bola najlpešia časť posledná tretina knihy, kde bol viac akcie a rôznych odhalení . Táto tretina ma bavila najviac.

10.11.2023 3 z 5

Jedine môj Jedine môj Barbora Astor

Na duo Logan a Ellie som sa nesmierne tešila. V tomto príbehu bolo tak veľa citov, ktoré ma doslova dostali a s každou kapitolou si ma príbeh získaval viac a viac.

Hneď od prvej kapitoly sa mi Ellie zapáčila, a to nielen svojou vášňou k tancu, ale najmä tým, aká bola silná, keďže život sa s ňou vôbec nemaznal. Logan a Ellie spolu boli neuveriteľní, najmä to množstvo citov, ktoré mali medzi sebou. Páčilo sa mi ich postupné zbližovanie, ktoré rozhodne stálo za to. Najmä to, ako Ellie postupne odkrývala všetko zo svojho sveta pred Loganom.

Do Logana sa určite zamiluje nejedná čitateľka a ja nie som výnimka, aj keď v určitej chvíli ma slušne povedané nahneval, ale zároveň som rada, že ani jeden z nich nebol dokonalý. Obaja robili svoje vlastné chyby, z ktorých vzišli silnejší. Musím pochváliť intímne scény, bolo ich dosť, za čo som ja osobne veľmi rada, ale zároveň to boli scény, plné citov. Takže romantika ako vyšitá.

Aj keď nám autorka ponúkla, taký otvorený koniec, tak mne sa veľmi páčil. Dúfam, že ma aj tak v ďalšej časti utvrdí v mojich domienkach. (Moje malé prianie)

26.10.2023 5 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Tretia a zároveň posledná časť je za mnou, ale pre mňa to bola najslabšia časť. V prvých dvoch častiach si ma úplne získali hlavné postavy a tu som s určitou postavou mala problém.

Poďme najskôr k pozitívam a jedným z nich je zápletka. Mne sa celkovo zápletka príbehu páčila, mohla by som aj povedať, že mala taký ten náznak detektívnej zápletky. Celá táto zápletka okolo istého človeka a jeho firmy ma nútila čítať ďalej a ďalej, keďže sa postupne vynárali na povrch stále nové informácie. Samozrejme sa tu objavujú postavy aj z predchádzajúcich častí, čo mne obzvlášť spríjemňovalo čítanie.

Ďalším pozitívum príbehu bol hlavný hrdina, ktorý bol tak trošku nerd, ale takým tým sexy spôsobom. Získal si ma svojou inteligenciou, dobrosrdečnosťou, priateľským prístupom či svojou lojálnosťou. Takže som si Tobyho zamilovala.

Veľký problém bola pre mňa hlavná hrdinka Joanna, ktorú som v určitých situáciách vôbec nechápala, najmä jej správanie k Tobymu. Áno, viem, že mala určite problémy, ktoré v sebe dusila, no keď sa aspoň na chvíľu otvorila vzápätí sa stiahla. Takáto situácia sa v príbehu opakovala niekoľkokrát, čo ma už neskôr prestávalo baviť. Aj tá jej láska k Tobymu, tak ja osobne som jej citom k nemu neuverila. Toby ma niekoľkokrát počas čítania presvedčil o jeho citoch k nej, no jej sa to nepodarilo, neviem absolútne mi nesadla. Aj keby som toto všetko nejako akceptovala, čakala som, že mi autorka podáva viac informácií z jej minulosti, ale nestalo sa.

No musím skonštatovať, že nápad so zoznamovaciou aplikáciou bol skvelý a najmä tá nekompatibilita našich postáv. Len ja osobne som čakala viac a najmä hrdinku, ktorá si ma viac získa.

16.08.2023 3 z 5

Vášnivé srdcia Vášnivé srdcia Linnea May

Tak táto časť zo série bolo pre mňa najslabšia. Asi aj kvôli tomu som túto knihu čítala omnoho dlhšie akoby som chcela.

Ak sa vrhnete na túto sériu pochopíte, že autorka sa venuje tvrdším sexuálnym scénam, čo mne nejako zvlášť nevadí, keďže čítam knihy aj z tejto tematiky. Ale v tejto časti som medzi Jaredom a Ann necítila to, čo by som medzi postavami cítiť chcela. Áno, vášeň medzi sebou mali, ale lásku alebo aspoň čosi viac som hľadala márne. Mne prišli ako dvaja cudzinci.

Dosť ma zaujímala Jaredova pestrá minulosť, ktorá bola na začiatku zahalená rúškom tajomstva, no autorka nám ju neskôr zhrnula na pár strán, skôr by som očakávala, keby nám autorka informácie dávkuje, čím by vytvorila viac napätia v príbehu pre čitateľov.

Najviac ma zaujal Ann, ktorá len tak rýchlo nepodľahla Jaredovi a skôr sa on musel snažiť získať si ju. No Ann, ako novinárka mala vniesť do príbehu aspoň akú takú zápletku, no autorka nevyužila na 100% potenciál jej povolania. Tak, ako zápletka rýchlo vznikla, tak sa aj rýchlo vyriešila. Čo mňa vcelku dosť mrzelo.

Takže za mňa najslabšia časť zo série.

20.07.2023 2 z 5

Veci, ktoré tajíme pred svetom Veci, ktoré tajíme pred svetom Lucy Score

Pre mňa najočakávanejšia kniha roka splnila všetko to, na čo som sa tak tešila. Opäť na scéne moja milovaná slow-burn romantika a opäť autorka dokázala, že tieto slow-burn príbehy jednoduchou vie písať. Aj keby napíše tisíc stranovú knihu, tak by som do toho šla. Jednoducho žiadne hluché miesta, len príbeh, ktorý ma bavil každou stranou viac a viac.

Lina a Nash boli boli presný opak, a to sa mi páčilo. Som rada, že autorka spája úplne odlišné páry, baví ma, keď sa protiklady priťahujú. A presne tu sú protiklady ako lusk, pretože Lina a Nash sú totálne protiklady, ale spolu sú neprekonateľní.

V poslednom čase som si zamilovala dobrákoch v knihách, takým bol aj Nash... Akože tohto chlapa som si v jeho príbehu ešte viac obľúbila. Práve tu mi Nash ukázal, že ani on nemá dokonalý život, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, pretože v jeho príbehu som zistila, čo všetko skrýva. Keď mu vstúpi do života nezastaviteľná Lina, ktorá tiež, čo to skrýva, nastane ten najväčší výbuch emócií. Inak tie ich emócie stáli za to.

Bavilo ma sledovať ich postupné kroky a uvedomovanie si citov jeden k druhému. Chémia medzi nimi bola jedna DOKONALOSŤ. Aj keď si museli prejsť niekoľkými prekážkami, tak som im veľmi držala palce. Čo ďalšie ma bavilo bolo množstvo akcie a nepredvídateľných situácií zo strany ich nepriateľov, keďže nikdy som nevedela, čo môžem ďalej očakávať. A že toho bolo.

S čistým svedomím poviem, že ma oba epilógy dostali. To bolo niečo prenádherné... Najradšej už dnes by som si prečítala Lucianov príbeh. Na túto časť sa veľmi preveľmi teším. A už som spomínala, že milujem obyvateľov Knockemoutu? Pretože vážne milujem.

07.07.2023 5 z 5

Volanie krvi Volanie krvi Michala Ries

Táto kniha bola pre mňa taký menší krok do neznáma. Ak si prejdete môj profil, zistíte, že som veľká milovníčka romantiky. No, keďže knihy od autorky milujem, tak som siahla aj po jej novinke, ktorá je úplne iná, než to, na čo som zvyknutá.

Na začiatku som nemala žiaden očakávania, jednoducho som si povedala, že skúsim a uvidím. Aj keď tento žáner kníh vôbec nečítam, môžem povedať, že práve tento príbeh ma veľmi zaujal a mala som po dočítaní husiu kožu. Celkový námet príbehu bol skvelý a pripojenie mágie, zla, bohatstva či temnoty sa nadmieru vydarilo a ja som hltala stánku za stránkou, aby som spolu s hlavnou hrdinkou Danielou mohla odhaliť celú pravdu.

Čo si ma získalo, bolo prepojenie minulosti s prítomnosťou, pretože tak som mohla nazrieť do minulosti generácií. Aj keď čítať práve tieto časti bolo pre mňa najťažšie, keďže sa tam diali dosť zvláštne veci. No, aby ste pochopili celý príbeh, musíte poznať aj minulosť. A minulosť bola veľmi krutá.

Každá postava je v tomto príbehu dôležitá. Veľký obdiv mala u mňa Daniela, ktorá bojovala za svoje deti. Po celý čas som ju obdivovala, čo všetko dokázala pre ne urobiť.

Priznám sa, že som počas čítania dúfala v iný koniec. Jednoducho, takýto koniec som nečakala, aj keď mnoho vecí to naznačovalo, stále som dúfala v niečo lepšie. Pretože práve veta .. "Nedá sa zachrániť všetkých".... nadobudla v tej chvíli iný rozmer.

Takže mňa, ako milovníčku romantiky si získal aj tento misteriózny triler, z ktorého mám ešte teraz husiu kožu.

27.06.2023 5 z 5

Vláda kráľa Vláda kráľa Rina Kent

Pre mňa bola autorka doposiaľ neznáma, ale po dočítaní tejto knihy sa už teším na ďalšie časti zo série, pretože toto bolo skvelé. Som veľmi rada, že autorka nám dopriala príbeh z oboch pohľadov, keďže tak som mohla lepšie pochopiť Jonathana aj Auroru.

Veľmi sa mi páčila tá záhadnosť okolo celého príbehu, pretože vôbec som nevedela, čo ma čaká v ďalšej kapitole a akým smerom sa bude celý príbeh uberať. No hlavne som chcela zistiť celú Aurorinu minulosť, aj keď pár vecí sa dozvieme, ale ja chcem vedieť viac. Samozrejme ďalšie veci sa odhalia až v nasledujúcich častiach, ale už teraz tuším, že to bude stáť za to.

Aurora je pre mňa jedna z tých silných hrdiniek, a to čím si prešla je až desivé. To, kým sa stala, si zaslúži obdiv. Jonathan King je ten, ktorého môžete milovať a zároveň nenávidieť. Počas celého čítania pôsobí arogantne a moc z neho doslova srší. Čo sa mi páčilo, bolo to množstvo tajomstiev okolo neho, ktoré som chcela rozlúštiť. Absolútne som nevedela, čo môžem od neho čakať a ako sa v určitých situáciach zachová.

Síce je medzi nimi značný vekový rozdiel, ale to je nič v porovnaní s príťažlivosť medzi nimi. Veľmi ma bavilo sledovať, ako sa Aurora postupne dostáva Jonathanovi pod kožu, myslím, že to ešte bude medzi nimi zaujímavé.

Na záver ma autorka tak šokovala, že som ostala s otvorenými ústami. Toto bol tak otvorený koniec, že až. Už teraz netrpezlivo čakám na ďalšiu časť.

19.06.2023 5 z 5

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Ak si prejdete môj profil zistíte, že nepatrím medzi veľké fanúšičky fantasy kníh, no ak ma nejaká zaujme musí to byť vážne niečo skvelé, čo neviem pustiť z rúk. Kniha Tenebris, taká rozhodne bola. Síce pre mňa to bol menší rereading, kdeže som ju mala možnosť čítať, keď len bola zverejnená na jednej platforme, ale v knižnej podobe som ju ešte viac vychutnala.

Celý tento svet svetlušiek, silnej energie, potrebnej na prežitie a Inferna si ma úplne získal. Skvelým krokom bolo spojenie fantasy sveta s moderným svetom a s tou úžasnou romantikou, o ktorej Miška rozhodne vie písať. Toto bolo, tak vydarené spojenie. Páčili sa mi kratšie kapitoly, keďže v každej kapitole sa dialo niečo, čo ma nútilo čítať ďalej a ďalej, takže nudiť sa určite nebudete. Ja som sa rozhodne ani raz nenudila, pretože v tomto svete bolo množstvo vecí, ktoré sa postupne dostávali na povrch.

Každá postava ma niečím vedela zaujať a zároveň každá postava bola pre príbeh veľmi dôležitá. Autorka sa nesústredila len na hlavné postavy Tenebrisa a Stellu, ale bolo úžasné, že tu zakomponovala aj príbeh Maxa a Katrin. Toto bola rozhodne štvorica ľudí, o ktorých by som mohla čítať stále. Pripravte sa na množstvo iskier, vášne, túžby a lásky medzi našimi pármi, pretože ja som okrem skvelého fantasy sveta dostala aj rovnaké množstvo mojej milovanej romantiky.

Knihu môžem odporučiť aj vám, čo neholdujete fantasy svetu, pretože romantická linka vás bude rozhodne baviť.

09.06.2023 5 z 5

Zlodej tulipánu Zlodej tulipánu Majka Danihelová

Na pokračovanie Dedičky ruže som sa veľmi tešila, a to čakanie rozhodne stálo, za to. Opäť budem chváliť úžasný dizajn obálky, toto je je jednoducho skvost.

Od začiatku po samý koniec som bola v napätí. Toľko tajomstiev, prekvapení a nepredvídateľných zvratov som nečakala. Aj samotné postavy v príbehu sú nepredvídateľné a nevedela som, čo môžem od nich čakať, keďže každá postava ma vedela niečím prekvapiť.

Celý príbeh z pohľadu Violet bol úžasný. Violet si ma až v prvej časti získala, ale tu ma utvrdila, že je veľmi silná hrdinka, ktorá musí robiť aj veci, s ktorými nie vždy vo svojom vnútri súhlasí, ale práve tu je pre ňu najdôležitejšia pravda. Vlastne téma pravdy je pre tento príbeh veľmi dôležitá. Musím priznať, že všetky tie tajomstvá a zvraty ma tak ohromili, že som nevedela pustiť knihu z rúk.

Síce nepatrím medzi priaznivcom milostného trojuholníka, ale autorka to má s týmto milostným trojuholníkom veľmi dobre vymyslené. Toto je tak skvelo premyslené do deatailov, že si ma úplne získal. Som veľmi zvedavá, ako tento trojuholník dopadne. Pevne verím, že tak, ako by moje čitateľská duša chce a vlastne, ako chcú všetci čitatelia.

Verím, že autorka už finišuje s ďalšou časťou, pretože potrebujem pokračovanie.

06.06.2023 5 z 5

Sviatok osamelých Sviatok osamelých Beth O’Leary

Tri ženy, tri rande a jeden muž, ktorý sa zdá skrýva toho veľmi veľa. Po pár kapitolách sa môže zdať, že nášho hlavného hrdinu, hneď budete vedieť zaradiť, ale v tomto príbehu je dôležité čítať medzi riadkami, keďže nie je všetko tak, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Príbeh troch žien: Siobhan, Miranda, Jane, ktoré by nemali mať nič spoločné, no niečo spoločné predsa len majú. Každá z týchto žien je úplne iná a každá z nich si v živote niečím prechádza. Som rada, že sa od seba tak líšili, pretože som si ich mohla lepšie zaradiť a hlavne každá bojuje s niečím iným. Od začiatku mi niečo na hlavnom hrdinovi nesedelo a cítila som, že pravda môže byť úplne iná.

Celá myšlienka príbehu sa mi páčila, bolo to niečo úplne iné, na čo som zvyknutá. Autorka celý dej drží čitateľa v napätí a vie vyvolať vo vás množstvo otázok. Mnoho vecí mi v príbehu dávalo zmysel až veľmi postupne. Na niektoré spojitosti som vedela prísť skôr, inými ma autorka veľmi prekvapila, keďže na začiatku chce vyvolať autorka taký klamlivý dojem. No až veľmi neskôr mi začalo do seba všetko zapadať, keďže celý príbeh od začiatku je veľmi nejasný. Takže celá myšlienka okolo troch žien a jedného muža bola skvelá, a aj tie najmenšie detaily do seba zapadali.

Počas celého príbehu som sa cítila ako nejaký detektív lásky, ktorý chce vedieť celú pravdu ohľadom milostných vzťahov našich postáv. Len jediný problém pre mňa bol, že medzi určitými postavami, medzi ktorými by som to mala cítiť, mi chýbalo niečo viac, kde by som si povedala Wau.

05.05.2023 4 z 5

Gideon Gideon Karin Horváthová

Na túto knihu som sa veľmi tešila, keďže samostatná obálka aj anotácia ma hneď zaujali. Musím priznať, že lepšie napísaný milostný trojuholník som teda nečítala. A to nie som veľká fanúšička milostných trojuholníkov, ale autorka u mňa docielila to, že aj Gideon, aj Massimo pôsobili na mňa ako skvelí muži. Oboch som si ich obľúbila, a preto som chcela, aby obaja našli svoje šťastie.

Massimo bol jednoducho typ oddaného manžela, pre Freyu by urobil prvé-posledné, za čo si zaslúžil môj obdiv, keďže Freya sa nachádzala vo veľmi ťažkej životnej situácii a on jej bol veľkou oporou. No v určitých okamihoch mi ho bolo aj ľúto, keďže si zaslúžil byť šťastný, no veľakrát to mal s ňou veľmi ťažké...

Gideona si zamiluje asi každá čitateľka. To, že sa staral o dve deti, ktoré ani nebolo jeho zapôsobí na každú ženu, ale mňa na ňom zaujala aj jeho silná vôľa, aby v živote už nepadol opäť na dno. V tomto si zase Gideon zaslúžil môj obdiv...

Ale z hlavnej hrdinky Freyi som bola veľmi zmätená alebo som skôr nevedela, čo si mám o nej vlastne myslieť. Nešlo o jej životnú situáciu, len ma miatlo jej správanie voči manželovi či Gideonovi. Zároveň som vôbec nevedela odhadnúť, ako Freya naloží so svojím životom. Až ku koncu knihy som vedela lepšie pochopiť jej konanie.

V tomto príbehu som ani nevedela predvídať koniec, pretože som absolútne netušila, ako to medzi postavami dopadne, keďže možností bolo hneď niekoľko. Táto nepredvídateľnosť deja sa mne osobne veľmi páčila. V príbehu sa nachádza aj ťažká téma závislosti, o ktorej je nielen ťažké čítať, ale aj písať. No som rada, že aj u nás máme autorky, ktoré pracujú s takýmito vážnejšími témami. A práve tu bola téma závislosti veľmi dobre spracovaná.

10.03.2023 4 z 5

Svatba o Vánocích Svatba o Vánocích Melanie Moreland

3,5/5

Keďže autorkine predchádzajúce série Kontrakt a Vested Interest som si veľmi obľúbila, tak som si nemohla nechať ujsť ani jej novú sériu ABC Corp. A práve táto čas je úvodom do novej série.

Čo na jej spomínaných sériách zbožňujem je to, že sú navzájom popreplietané a autorka s nimi nikdy nekončí, takže aj tu sa dozvedáme, ako si naše obľúbené postavy nažívajú a ako pokračuje ich život. Ale tu sú našimi hrdinami Addison (Bentyho dcéra) a Brayden (syn Maddoxa) a s nimi sa ocitáme na ich svadbe. V ich prípade išlo o lásku z detstva, ktorá dozrela až do dospelosti. Už pri samotnom úvode som zistila, že títo dvaja sú si súdení. Akurát v ich prípade išlo o taký bezproblémový vzťah, bez nejakých veľkých zvratov. Ale keďže má knižka len 160 strán a jedná sa úvod do celej série, tak som ani veľké zvraty nečakala. Ale tu ma veľmi bavili úryvky z ich minulosti, teda časti z ich randenia, kde bolo mnoho zábavných príhod. Samozrejme v tejto časti viac spoznáme dôležité postavy pre ďalšie diely.

Okrem toho nás autorka chcela navnadiť na ďalšiu časť, keďže v úzadí tohto príbehu sa rozvíja aj príbeh s Grace. Aj keď autorka nám nadhodí len pár informácií a vy ostanete s otázkou... Ako to celé bolo a ako sa to skončí?

Takže mňa autorka navnadila a musím sa priznať, že ma v tejto knihe viac bavil ten načrtnutý príbeh o Grace.

No Melanie aj v tejto časti vedela vytvoriť skvelé puto rodiny, ktoré v jej knihách tak milujem.

Teším na ďalšiu časť, keďže už teraz ma Grace ako postava veľmi zaujala.

26.12.2022 3 z 5

Ak budeš môj Ak budeš môj Barbora Astor

„Nikdy som niekoho pohľ'ad nevnímala tak, ako je to pri tom Nealovom. Akoby mi ním poznačil každý centimeter pokožky. Desí ma to. Ale aj fascinuje. A priťahuje. Úplne šialene."

Na ďalšiu časť zo série Môj som sa veľmi tešila, jedným z dôvodov bol hlavný hrdina Neal, ktorý si získal moje srdce už v prvej časti. V tejto časti sa mi len potvrdilo, že moje srdce stále má.

Povedzme si pravda Neal je typ hrdinu, ktorého by chcela mať každá žena aj v reálnom živote, teda ja by som určite takého Neala dopriala každej žene. Pristavme sa len pri tom, aký bol hneď od začiatku starostlivý a priateľský voči Jess, ktorá práve zažívala veľké sklamanie vo svojom živote. Neal bol presne ten človek, ktorého Jess potrebovala. Jess rozhodne bola jedna z tých silných hrdiniek, aj keď jej život uštedril dosť veľkú ranu.

Táto časť si ma získala aj tým, že sa tie skutočné emócie medzi Jess a Nealom vyvíjajú postupne a autorka im dopriala čas, vďaka tomu sa mi medzi nimi páčila romantika. Ich ukradnuté chvíle lásky som si užívala spolu s nimi. Chémia medzi nimi bola neskutočná, toto sa autorke rozhodne podarilo, pretože pri každej príležitosti všade lietali iskry.

Dej knihy je zasadený do rovnakého časového úseku ako prvá časť a musím povedať, že mňa toto zistenie potešilo. Dosť zaujímavá bola pre mňa zápletka. Tu mi celý čas pil krv jeden človek, ale tento negatívny hrdina bol skvelo vykreslený, fakt som ho od začiatku nemala v láske. Celý dej knihy dotvárli ďalší členovia kapely, ktorých som si tiež obľúbila, keďže s nimi prišla na scénu aj správna dávka humoru. A epilóg bol jednoducho čerešnička na záver, mňa si epilóg úplne získal.

Príbeh vám môžem len odporučiť. A už teraz sa teším na ďalšiu časť.

23.11.2022 5 z 5

Iba sekunda Iba sekunda J. Levinski

Čo ma na tomto príbehu najviac zaujalo bola tá inakosť, keďže ako samotná anotácia hovorí, tento príbeh začína tam, kde ostatné končia. Tu sa už ocitáme vo vzťahu Wafley a Siriusa, ktorí sa už v minulosti poznali. Na začiatku som sa obávala či ma niečo takéto bude baviť, keďže naše postavy sú už vo vzťahu, no zistila som, že ich vzťah má pred sebou množstvo prekážok, nevypovedných tajomstiev a klamstiev. V tomto príbehu sa stále čosi dialo, čo ma nútilo čítať ďalej. Aj keď sem tam mi chýbalo pár kapitol z ich spoločnej minulosti.

Ak čakáte dokonalé postavy, bez chýb, tak čakáte márne. Aj Wafley, aj Sirius majú svoje chyby a chybujú aj vo svojom vzťahu. Ich vzťah bol ako na horskej dráhe, raz hore a raz dole. Samozrejme, že vo vzťahu sú na problémy vždy dvaja, ale veľakrát som mala pocit, že Wafley riešila zbytočnosti, najmä jej prehnané žiarlivostné scény( likenutá fotka, počet Siriusových partneriek pred ňou) boli aj na mňa moc. Aj keď si neskôr Wafley uvedomila svoje chyby. Samozrejme netvárme sa, že Sirius je dokonalý, pretože nie je...jeho výbušnosť hovorila za všetko.

Čím ma autorka dosť prekvapila bola tá akčnejšia časť knihy. Myslela som si, že celý príbeh sa bude venovať len ich vzťahu, ale táto akčnejšia stránka sa mi obzvlášť páčila, pretože som nikdy nevedela, čo ma čaká ďalej. Táto časť príbehu bola za mňa skvelo vymyslená. A za mňa bol skvelý aj koniec, áno možno sú tieto konce nečakané(niekedy mám chuť autorky za takéto konce "zahlušiť"), ale potom sa ešte viac teším na ďalšiu časť, no najmä na celkové rozuzlenie príbehu.

02.11.2022 4 z 5

Nelám mi srdce Nelám mi srdce Kristína Ježovičová

„Topím sa v mori a neviem, či mám skúsiť plávať k brehu, alebo dovoliť vode, nech ma zhltne."

Toto bola pre mňa prvá kniha od autorky, ktorú som čítala a rozhodne mi jej štýl písania sadol, po prečítaní tejto knihy si určite zadovážim aj ďalšie knihy od autorky.

Príbeh ma ešte pred samotným vydaním zaujal tým, že zobrazuje život piatich tínedžerov, takže pre mňa to bolo niečo nové, keďže som skôr zvyknutá, len na 2 hlavné postavy. Napriek tomu, že je tu viacero postáv sa mi príbeh čítal ľahko, pretože každý z hrdinov príbehu bol iný, s niečím iným bojoval a pritom každý z nich mal v sebe neskutočnú silu.

Andrejka, Boris, Maroš, Nora, Sofia mi prišli ako reálni ľudia, ktorých môžem hocikedy stretnúť na ulici, ich problémy a ich osudy mi prišli úplne reálne najmä v dnešnej dobe. Popravde som ich všetkých obdivovala, pretože každý z nich si v knihe prechádzal veľmi bolestnými vecami. Autorka ich životy vedela skvelo vykresliť.

Kniha rieši množstvo vážnych tém, ktoré mňa osobne nenechali chladnou, najmä tieto vážne témy vedeli vyvolať vo mne množstvo emócií a jeden z pocitov bol hnev... Hnev, že niekto dokáže posudzovať druhých na základe viery, orientácie, či len na základe toho, že je iný ako väčšina. Preto sa mi tento príbeh zdal tak reálny, pretože možno práve niekde medzi nami žijú ľudia s podobnými osudmi.

Viem, že veľa čitateľom koniec zlomí srdce, ale mne sa koniec sa zdal ako sám život...neočakávaný. Pre mňa je tento príbeh jeden z tých, ktorý ma dostal od prvej po poslednú stranu.

V závere musím pochváliť grafické spracovanie knihy, pretože to bola opäť DOKONALOSŤ.

03.10.2022 5 z 5

Líška jedna hrdzavá Líška jedna hrdzavá Lukáš Viglaš

Na novinku som sa obzvlášť tešila, keďže mužských autorov, ktorí píšu romantiku nemáme v našom knižnom svete veľa. Autorov štýl písania si ma získal, síce je tu väčšie množstvo vulgarizmov či rôznych dvojzmyslov, ale mne tento mužský štýl sadol. Dúfam, že v tom náš autor bude pokračovať.

Príbeh sa mi čítal veľmi ľahko, o čom svedčí fakt, že som knihu mala prečítanú v priebehu jedného dňa. Akurát úvod bol pre mňa o čosi zdĺhavejší. Hneď na začiatku spoznávame Michala a Natáliu, no najmä ich vzťah. Už tu som pochopila, na čom je ich vzťah založení. Možno, preto sa mi zdal ten úvod zdĺhavejší, keďže pointu ich vzťah som odhalila hneď.

Priznám sa niekedy som mala chuť s Michalom zatrias, aby sa prebral a otvoril oči a nebol taký hlupáčik, ale túto robotu za mňa po malých častiach spravila líška. Páčila sa mi symbolika líšky a hlavne sny s ňou, ktoré Michalovi otvárali oči. Príbeh začal pridávať na dynamike, keď sa na scéne objavila ryšavka Vanesa, ktorá, čo to skrývala a mala okolo seba, taký druh tajomna, ktorý som chcela odhaliť, no aj ona sama nepriamo pomáhala Michalovi otvárať oči.

Autor mi ponúkal aj pohľad do takého mužského sveta, prostredníctvom stretnutí Michala s kamarátmi v kaviarni, pretože presne takto si predstavujem, také tie typické chlapské konverzácie. Celý príbeh je plný tajomstiev a klamstiev, ktoré sa prelínajú a autor to vymyslel bravúrne, aj keď som sa bála okamihu, keď postavy pochopia celú podstatu, no hlavne, ako sa s tým vysporiadajú. S celým záverom knihy som bola spokojná, akurát som bola zaskočená, prečo som nedostala všetky odpovede, ale po prečítaní poďakovania som pochopila a pochopíte aj vy. No stále mi ostala zvedavosť na život Ester.

25.09.2022 4 z 5

Stalo sa v lete Stalo sa v lete Tessa Bailey

Hneď v úvode spoznáme hlavnú hrdinku Piper, ktorá je odlišná od ostatných hrdiniek, na ktoré som zvyknutá, pretože hrdinky, ktoré majú všetko na striebornom podnose a zaujímajú ich najmä sociálne siete sú väčšinou v úlohe záporných postáv. Takže na začiatku som bola prekvapená, aká je naša hlavná hrdinka ...Síce Piper, taká skutočne bola, ale napriek tomu nám autorka ukázala, že ani takéto ženy nemusíme hneď škatuľkovať, pretože môžu mať množstvo skvelých vlastností.

Mňa si Piper získavala postupne,no najmä tým, ako dokázala chrániť vlastnú sestru a záležalo jej na ľuďoch vo Westporte. Pipper a Hannah mali skvelý sesterský vzťah medzi sebou, autorka vedela krásne vyobraziť ich sesterské puto. Takže v konečnom dôsledku si ma Pipper nakoniec získala, aj keď prešla počas príbehu určitou zmenou stále bola vo svojej podstate sama sebou.

Čo ma na knihe prekvapilo, boli všetky tie pikantné scény, pretože takéto horúce scény som, ale že vôbec nečakala. Takže žienky pri týchto scénach sa máte na čo tešiť, lebo toľko iskier a vášne v nich bolo, že až. A keď sme pri horúcich scénach, tak hlavný hrdina Brendan bol fakt skvelý. Presný opak Piper, tak a to ma obzvlášť bavilo, pretože pri nich dvoch platí to známe, že protiklady sa priťahujú. Najmä som si užívala ich začiatky, keď už vtedy mal Brendan, čo robiť s Piper. Síce romantická linka bola o čosi rýchlejšia, ale nejako mi to nevadilo, keďže všetky tie udalosti išli medzi nimi prirodzene.

Takže, ak hľadáte milú a vtipnú oddychovku s pikantnými scénami, tak smelo do toho. Ja sa už teším na Foxa a Hannah, keďže ukážky na ďalšiu časť, tiež stoja za to.

14.09.2022 4 z 5

Od nenávisti k láske Od nenávisti k láske Angelina M. Lopez

Zvodné Peniaze urobili na mňa veľký dojem, tak som si nemohla nechať ujsť ani voľné pokračovanie. No priznám sa, že druhá časť série Hriešne Bohaté si ma získala o čosi viac, najmä preto, že v tejto časti bolo o viac neočakávaných zvratov a tajomstiev, ktoré sa týkali našich hlavných postáv, čo sa dalo aj čakať, keďže Sofia a Aish sa poznali už v minulosti, a prvé v tomto románe ich prítomnosť zavedie opäť k sebe.

Ich minulosť nesie so sebou množstvo klamstiev, bolesti a samozrejme nejedno zlomené srdce. Autorka ich kúsočky minulosti dávkuje čitateľovi postupne, a tak celú pravdu o ich odlúčení, spoznávame postupne, no z niektorých zistení som bola veľmi prekvapená, keďže množstvo informácií ma úplne šokovalo.

Opäť som si aj tu zamilovala postavy. Sofia bola jedna nebojácna žena, ktorá by za záchranu svojho vinárstva spravila aj to nemožné. A práve to nemožné je, že sa musí po rokoch stretnúť so svojou minulosťou - rockovou hviezdou Aishom. Jeho som si obľúbila postupne, keď mi ukázal svoje skutočné ja, ale jeho skutočné ja sa mi obzvlášť páčilo, najmä to, ako dokázal podporovať Sofiu.

Samozrejme od začiatku je medzi nimi množstvo príťažlivosti, pikantnosti či iskrenia, ktoré nejde prehliadnuť, ale ten výbuch skutočných citov príde o čosi neskôr.

Koniec, ktorý nabral viac na akčnosti som do určitej miery očakávala, ale nečakala som, kto za tým všetkým je. Rozhodne si ma táto časť získala.

01.09.2022 5 z 5

Ak niečo stratíš Ak niečo stratíš Tammy Robinson

Nečakala som, že ma táto kniha tak chytí. Toto bol smutný a zároveň krásny príbeh, plný emócií, no v určitých chvíľach som nevedela zadržať slzy.

Musím povedať, že názov úplne vystihuje tento celý príbeh. Hneď od samého začiatku ma príbeh bavil. Osudové zoznámenie Finna a Zoe bolo milé, nádherné, úsmevné a už tu som zistila, že títo dvaja sú si súdení a jednoducho musia byť spolu. Ak veríte na osudovú lásku, tak táto kniha vám ju rozhodne ponúkne. Samozrejme aj tu do ich lásky zasiahne čosi nečakané, čo obom prevráti život naruby. Zoe ani Finn neboli dokonalé postavy, mali svoje chyby, ale práve preto sa mi páčili.

Keďže celý príbeh vidíme z pohľadu Zoe, tak som mohla ľahšie pochopiť jej nálady, pocity a hlavne, čo cíti v tých zložitých situáciách, ktoré zažila alebo, ktoré ju čakali. Možno určité rozhodnutia, ktoré Zoe urobila neboli správne, keďže ju ovládal strach a obavy. Ale práve o tomto tento príbeh je. O prekonávaní strachu, obáv a o tom, že si niekedy si predstavujeme tie najhoršie scenáre, no pritom to môže dopadnúť oveľa lepšie. Chápala som Finnove zúfalstvo, v tých situáciách mi ho bolo veľmi ľúto, keďže sám nevedel, čo sa deje, ale zároveň som mala pochopenie aj pre Zoe, prečo robila určité rozhodnutia.

Nechceme moc prezrádzať, pretože tento príbeh si musíte prečítať, aby ste pochopili jeho silu. Zároveň som rada, že autorka sa venuje vzťahu medzi Zoe a jej otcom, keďže tento ich vzťah je príkladom toho, že aj niektorí ľudia sa môžu raz zmeniť.

Epilóg bol pre mne presné taký ako prvé stretnutie Finna a Zoe...milý, úsmevný, plný lásky.

08.08.2022 5 z 5

Predstava o tebe Predstava o tebe Robinne Lee

Solène a Hayes pochádzajú z úplne rozdielnych svetov, keďže on je dvadsaťročný spevák z chlapčenskej skupiny a ona tridsaťdeväťročná majiteľka umeleckej galérie a matka dospievajúcej dcéry. Myslím si, že po pár kapitolách bude mnohým čitateľom jasné, akou chlapčenskou skupinou sa autorka inšpirovala.

Mne osobne sa veľmi páčilo, ako nám autorka ukázala celý vývoj vzťahu medzi nimi, bez nejakých prikrášlení. Sú tu ukázané všetky ich problémy, ktoré musia riešiť....od bulváru, po fanúšičky, ktoré Solène a jej dcére doslova strpčujú život, ale aj problémy v ich vzťahu. Tieto všetky problémy, ktoré musia riešiť boli veľmi reálne podané. Inak táto kniha mi ukázala, že niektoré fanúšičky doslova žijú vo svojich predstavách so svojimi idolmi, čo je pre mňa stále nepochopiteľné.

Získala si ma postava Solène. Toto bola inteligentná žena a v určitých nepríjemných situáciách, ktoré s Hayesom zažila, mi prišla rozvážna. Solène nedávala všetko najavo a napriek rôznym vypätým situáciám zachovala rozvahu. V tomto som ju priam obdivovala. A pravé v takýchto situáciách bolo vidno ich vekový rozdiel s Hayesom.

Počas celého príbehu som medzi nimi cítila iskrenie, príťažlivosť či chtíč, ale chýbalo mi tam čosi viac, aby som obom z nich uverila tie dôležité slová, ktoré si povedali. Toto jediné mi v príbehu chýbalo. Ale koniec bol pre mňa presne taký, ako som čakala, keďže toto nebola žiadna sladká romantika, ale skôr realita, ktorá sa kľudne mohla odohrať. Aj keď viem, že nie všetci budú s koncom súhlasiť.

02.08.2022 4 z 5