Anna195 Anna195 komentáře u knih

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Tak toto bol veľmi krásny príbeh plný romantiky, nádherných myšlienok, ale aj vtipných dialógov.❤️ Obe hlavné postavy, Wes a Kiersten si ma získali. Wes mal v sebe plno humoru, a aj napriek tomu, čím si prechádzal, pomáhal Kiersten splniť jej zoznam. A to, prečo robil asistenta pre študentov bolo pre mňa niečo úžasné. Wesa si snáď zamilujete tak, ako som si ho zamilovala ja, pretože pre mňa to bol bojovník v ktorom zbĺkla nádej vďaka Kiersten. Kiersten v sebe mala temnotu s ktorou jej pomohol práve Wes, síce s niektorými bodmi na zozname jej Wes pomôcť nechcel, no láska to zmenila. A v tomto príbehu pochopíte, aká veľká a silná môže byť láska. Musím spomenúť aj vedľajšie postavy, ich priateľov....Gabe a Lisa boli úžasní priatelia pre Kiersten a Wesa. A neviem sa dočkať ich príbehov. Veľmi som bola zvedavá na koniec tohto príbehu a zároveň sa bála ako dopadne, pretože tento príbeh bol plný rôznych emócií. Záver príbehu sa mi veľmi páčil. Pri tejto knihe spadlo aj niekoľko sĺz, takže keď sa ho rozhodnete čítať, nachystajte si vreckovky. Príbeh o ovečke a vlkovi ma úplne pohltil, a tiež emočne vyšťavil a veľmi sa mi páčilo, ako autorka spracovala celý tento príbeh.
Táto kniha je proste skvelá a neviem sa dočkať ďalších dvoch kníh z tejto série, ktoré môžeme očakávať v roku 2021.

27.12.2020 5 z 5

Tak túto knihu som čítala už dávnejšie, ale znova som sa k nej vrátila. Je to proste skvelá oddychovka plná humoru pri ktorej sa zabavíte, ale aj zamilujete. Od knihy sa nebudete vedieť odtrhnúť. Hlavná mužská postava Bram bol milý, vtipný a veľmi sa mi páčilo ako sa snažil získať si Jules. Bram bol úžasný a myslím, že každá žena by chcela takéhoto Brama v živote. Samozrejme ani Julia nezaostávala .. múdra, cieľavedomá žena a zároveň majiteľka veľmi zaujímavej firmy, aj keď vás môže miestami hnevať. V knihe sa mi veľmi páčili aj časti z minulosti, kde bol viac vykreslený vzťah, aký mali postavy medzi sebou v minulosti. A pobavilo ma, keď Bram vyplňoval test a dosť som mu fandila, no mal to troška ťažšie získať si Juliu. Veľmi sa mi páčilo kamarátstvo, aké mali medzi sebou Bram so svjimi dvoma kamarátmi (Roark,Rath). Reakcia Julinho brata Ratha bola skvelá, a to som čakala niečo úplne iné. Ale ku koncu ma Julia troška štvala. Epilóg bol veľmi krásne napísaný.

21.12.2020 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Vicious (Baron) typický zlý chalan, ktorého budete nenávidieť za to, ako sa správal k Millie, ale neskôr aj milovať. Vicious...vždy drzý, arogantný, sebecký, ktorý dosiahne to, čo chce. Emilia milá, dobrá a krehká duša, ktorá je úplný opak Viciousa. V knihe sa nachádzajú aj kapitoly z minulosti, kde sa dozvedáme viac o oboch postavách, ale najmä o rodine Viciousa. Neskôr aj zistíme, prečo Vicious tak nenávidel Emiliu. Bude vám ho aj ľúto, čo všetko musel prežiť a v sebe dusiť. Ale aj zlý chalan nakoniec dokáže milovať. Príbeh plný emócií a zvratov, ktoré vyplávajú na povrch.

Príbeh jednoznačne odporúčam. Autorkin štýl sa mi veľmi páči a jej príbehy sú fakt silné.

22.10.2020 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Tento príbeh je rozdelený do dvoch častí. Prvá časť sa venuje ich minulosti a druhá časť je o 10 rokov neskôr. Gavin prvýkrát v živote stretne dievča, ktoré je úplne iné než bohaté dievčatá, ktoré sa doteraz okolo neho motali. Ich rozhovory boli skvelé aj improvizované divadlo. Obľúbila som si Marni-úžasná kamarátka. Medzi hlavnými postavami bola cítiť príťažlivosť a zamilovanosť. Gavin a Raven zažili veľkú lásku. No do ich osudu zasiahne ktosi iný. Tak a túto zápornú postavu budete nenávidieť už od začiatku. Tušila som, že im čosi vyvedie ale toto, aj keď Gavin nemusel všetkému uveriť...O desať rokov sa Gavin a Raven opäť stretnú. Medzi oboma visia ich city aj minulosť. V duchu som si stále hovorila aby mu Raven už konečne povedala pravdu. V tejto časti dostane viac priestoru aj Gavinov brat Weldon, ktorý im svojimi činmi v podstate pomôže a pravda vyjde na povrch. Pomocou pravdy Raven získa šťastie, ktoré si zaslúži. Krásne napísaný epilóg.

19.10.2020 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

(SPOILER) Je to moja prvá knižka od autorky, ktorú som čítala. Musím povedať, že to je pre mňa veľmi príjemná oddychovka pri ktorej človek vypne. Kniha je vtipná a najviac sa mi páčilo ako sa hlavné postavy Kaylin a Daxton zoznámili a ich spoločné časy na univerzite. Kaylin bola postava, ktorá sa dostávala do rôznych vtipných momentov. Posadnutosť seriálom mi u Kaylin nevadila, práveže vďaka tomu vzniklo niekoľko úsmevných situácií. Skôr som sa nevedela stotožniť, že sa hnevala 5 rokov kvôli určitej veci. Romantická linka medzi Daxom a Kaylin bola skvelá a súrodenecký vzťah medzi Daxom a Emme sa mi veľmi páčil. Chválim aj zápornú postavu, ktorá sa v knižke objavila.

01.09.2020 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Ak hľadáte nejakú milú a príjemnú romantiku s humornými scénami, tak toto je niečo pre vás. Pre mňa mal celý tento príbeh taký ten vibe filmu Miss špeciálny agent. Nečakajte veľké záplatky, skôr to je príbeh, pri ktorom si oddýchnete.

Veľmi sa mi páčili obe hlavné postavy, boli iné než na aké som zvyknutá. Hannah Brooksová- bodyguardka, už len jej samotná profesia ju robila zaujímavou. Na začiatku mi Hannah v mnohých situáciách prišla chladná, ako keby v určitých situáciách nevedela, ako prejaviť city, áno taká aj bola….jediné slovo, čo ju vystihovalo bolo zvláštna, ale neviem nejakým spôsobom sa mi páčilo, ako som postupne u nej videla, že sa predsalen nebojí prejaviť city. Zároveň jej život nebol vôbec ľahký a s tým, ako to zvládala som ju skôr obdivovala. Ale, čo sa stane, keď Hannah bude musieť chrániť svetoznámeho herca ?

Naša herecká hviezda Jack pravdepodobne obmäkčí nejedno ženské srdce. Ale Jack sa mi páčil, teda skôr jeho skutočné ja, o ktorom ani jeho fanúšikovia nemali potuchy. Bol proste obyčajný presne ako Hannah. Ale aj Jack mal svojich vlastných démonov a v určitých situáciách s jeho bratom mi ho bolo ľúto. Napriek tomu, Hannah aj Jack boli veľmi silní.

Odkedy sa príbeh začal odohrávať na ranči, tak ma ešte viac bavil. Keďže práve tam sa naši hrdinovia začali zbližovať. Čo mi veľakrát zase chýbalo boli kapitoly z Jackovho pohľadu, tu si ich doslova pýtalo dať ich tam. Ich zbližovanie som si užívala, len mi tam chýbalo medzi nimi niečo viac, čo by ma uchvátilo. Áno, bolo to milé a krásne, ale chýbala mi tam taká tá bodka, z ktorej by som bola nadšená. Záverečnú drámu, ktorá nastala len chválim, nečakala som, že čosi také môže nastať, takže pre mňa skvelé prekvapenie.

06.06.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Som veľmi nadšená, že sme sa dočkali prekladu dalšieho diela od autorky, keďže jej štýl mi sedí. Ale toto bolo niečo iné, než séria Vzplanutí. V tomto príbehu je viac temna, tajomstiev a nečakaných zvratov.

Na scéne je tajomný muž Liam Black, návštevník bistra, kam chodí hlavne kvôli čašníčke Tru. Okolo Liama som mala množstvo otázok, keďže okolo neho bolo mnoho tajomstiev, ktoré odhaľujeme spolu s Tru.Prečo chodí do bistra? Čo robí? Kto v skutočnosti je?

Pri čítaní anotácie som si myslela, že Tru bude typická sivá myška. Ale táto žena bola všetko, len nie sivá myška. Bola veľmi nebojácna a odhodlaná žena. Ja som si ju veľmi obľúbila.

Počas prvej tretiny knihy pôsobil Liam veľmi záhadne a hlavne sme o ňom mali len veľmi málo informácií. Ale postupne odhaľujeme všetky jeho tajomstvá. Mylslela som si, že aj on bude typicky mafián, ale celá pravda o ňom ma veľmi šokovala. Musím povedať, že autorka to veľmi dobre rozohrala.

Ako som spomínala je tu veľké množstvo zvratov a tajomstiev, ale nielen zo života Liam , ale aj zo života Tru. Na prvý pohľad sa môže zdať, že nemajú nič spoločné, ale neskôr pochopíte, že majú spoločné toho viac, než si myslíte.

Samostatná skupina je ta silná vášeň, ktorá medzi nimi doslova horí. Tru a Liam sú presne ten pár, ktorý vás úplne pohltí. Pri Tru, Liam odhalí to, čo dlho v sebe skrýva. Týchto dvoch milujem.

Ich príbeh je plný citov, vášne, pomsty, tajomstiev, ale hlavne je to ich príbeh nečakanej lásky.

Už teraz sa teším na Killiana.

29.03.2024 5 z 5

Kontrakt 3 Kontrakt 3 Melanie Moreland

Po knihách od Melanie siaham vždy, keď chcem nejakú oddychovku. Ale autorka ma vie napriek tomu prekvapiť. Ich celú rodinu nejde nemilovať.

V tomto príbehu sa opäť stretávame s Richardom a Katy o niekoľko rokov neskôr. Obja majú spokojný a láskou naplnený život, plný radosti. Užívajú si nielen svoje šťastie, ale aj šťastie svojich detí. Autorka napriek tomu pre Katy a Richarda pripravila veľké životné prekvapenie.

Už po pár stránkach mi bolo jasné, čo život pripravil Richardovi do cesty. Ale bola som veľmi zvedavá, ako sa s tým popasuje jeho celá rodina, ale aj Ashley. Som rada, že k riešeniu tohto problému všetky postavy pristupovali opatrne, keďže na každého z nich to malo nejaký dopad. Síce sem tam sa tu našla nejaká dráma, kvôli rôznym emóciám, čo úplne chápem.

Zároveň sa mi páčil všetky tie postupné kroky medzi postavami. Všetci si boli oporou, hlavne pri pároch bola vidno ich láska. Napriek všetkým zisteniam bol Luc oporou pre Ashley, a zároveň bola Katy oporou pre Richarda. V tomto príbehu je dôležitá sila rodina a prekonanie všetkých prekážok.

A sila v tejto rodine je neskutočná, opäť ma to chytilo za srdce, aj keď minulosť celú rodinu prekvapila, ale zároveň to bola tá najlepšia minulosť, ktorá ich mohla zasiahnuť. Nečakala som, že autorka niečo takéto prichystá pre Richarda, ale musím povedať, že mne sa celé toto spracovanie veľmi páčilo.

15.03.2024 5 z 5

Náhodný gól Náhodný gól Teagan Hunter

Táto séria ma neskutočne baví, každá časť je iná, ale každá ma zatiaľ bavila. Ak hľadáte vtipnú a oddychovú sériu z prostredia hokeja, tak smelo do toho.

Tentoraz sa stretávame s Hollis a s Lowellom, ich zoznámenie na svadbe nemalo chybu a ja som sa bavila od začiatku po samý koniec, samozrejme k tomu prispel skvelý humor.

Hneď od začiatku viete, že títo dvaja sú si súdení, aj keď obom to dôjde troška neskôr. Zároveň ja osobne mám rada, keď si postavy uvedomujú svoje city postupne, čo bolo aj tu.

Neplánované tehotenstvo nepatrí úplne k mojim obľúbencom, ale toto bolo skvelo spracované, že som si práve v tejto časti túto tému zamilovala. Zároveň tá chémia a narastajúce city medzi nimi, bolo niečo neuveriteľné. Ako som spomínala téma tehotenstva bola skvelo spracovaná, najmä to, ako sa k tomu obaja postavili. Musím vyzdvihnúť Lowella, tento chlap bol otecko ako vyšitý, tu pochopíte, ako za chlapov hovoria činy. Cameron Lowell činný bol, najmä tie malé gestá ma dostali.

Ku koncu som danú zápletku očakávala, ale nejako mi to vôbec nevadilo a prirodzene tam daná zápletka zapadla, keďže sa naše postavy počas príbehu vyvíjali a narastali u nich rôzne obavy. A epilóg? ... Ja týchto dvoch milujem.

Musím vyzdvihnúť aj vedľajšie postavy, ktoré poznáme už z predošlých dielov, spolu vytvárajú pre mňa takú ich typickú rodinku. Pre mňa bol zatiaľ toto najlepší diel zo série. Ale už sa teším na ďalšiu časť, lebo tu bolo toľko náznakov, ktoré vás naladia, keďže mám rada age gap nie je o čom.

17.02.2024 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Myslím, že som urobila len dobre, keď som sa do tejto knihy pustila. Nemala som žiadne očkávania, ale kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Síce je tu množstvo klišé vecí, no zároveň je to napísané tak, že som sa nevedela od knihy odtrhnúť. Na začiatok spomeniem, že táto kniha nemusí každému sadnúť, ale mňa celé toto čítanie bavilo.

Gideon, ako každý iný hrdina je bohatý, úspešný, príťažlivý, a to najmä pre všetky ženy vo svojom okolí. Ak máte radi majetníckeho hlavného hrdinu, tak tento je ten pravý. Pre mňa bol Gideon jedna veľká záhada, chcela som odhaliť všetky jeho tajomstvá. Ale v tejto časti nám autorka podá len malé omrvinky, na to najväčšie si budem musieť pravdepodobne počkať. Autorka drží čitateľa v napätí do poslednej chvíle.

Hlavná hrdinka Eva tiež nie je nejaká sivá myška, na to čím všetkým si musela prejsť a aj prechádza v tejto časti, pôsobila na mňa veľmi vyrovnane. Nedala sa ani zastrašiť Gideonom a robilo to, čo sama v danej chvíli cítila. Prišla mi nebojácna hlavne, keď posúvala Gideonove hranice. Jednuducho našla to, čo on sám skrýval hlboko v sebe.

Od začiatku po samý koniec bola medzi nimi neskutočná príťažlivosť, ktorá len rástla. Silnelo medzi nimi aj niečo iné. Kniha končí otvorene, takže na určité tajomstvá a odhalenia si počkáme. Už teraz sa teším na druhú časť.

Ja som s touto časťou nadmieru spokojná, prirovnala by som ju zatiaľ z časti k sérii Tento Muž. Takže, kto má rád knihy tohto typu, tak smelo do toho.

17.01.2024 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Osobne knihy od Zapaty zbožňujem, je to veľké slow-burn, na čo sa vždy teším. No mne táto kniha nesadla. Ale poďme postupne.

Na Zaca som veľmi tešila, keďže som ho už zažila v jednej z autorkiných kníh a už tam si ma získal. Ale tu mi prišiel ako úplne iný Zac, pravdepodobne som mala od knihy väčšie očakávania. Prvú tretinu knihu mi prišlo jeho správanie detinské a veľakrát som pretáčala očami. Som rada, že postupom času mi Zac ukázal toho Zaca, ktorého si pamätám. Ale vôbec mi to nesedelo, aký bol zo začiatku.

Máme tu friends to lovers linku, čo je vždy o čosi ťažšie pre autora. No mne prišlo, hlavne zo strany Zaca, že je iba kamarát. Nevidela som tam nič viac ani ťuk. Až ku koncu som si povedala aha, tak je tam čosi viac. Pri Zapate sa mi vždy páčilo, že u každého hlavného hrdinu, o ktorom písala, som hneď videla nejaké náznaky náklonnosti,možno malé, ale boli tam. U Zaca som značnú časť deja cítila len spomínané priateľstvo k Biance. A toto bol ten kameň úrazu, že ma Zac o svojich citov presvedčil až ku koncu.

Za to u Biancy bolo viditeľné, aké sú jej city. Jej postava sa mi veľmi páčila. V prvom rade mala veľmi zaujímavú záľubu/povolanie. Jej celá osobnosť na mňa zapôsobila, ju by som rozhodne chcela mať za kamošku. Aj jej city k Zacovi boli veľkolepé.

Dej príbehu sa mi v skutku páčil, len ten Zac mňa osobne presvedčil, až ku koncu. Možno by tomu pomohli aj kapitoly z pohľadu Zaca. Tu si to doslova pýtalo dať ich tam. Ale chválim epilóg, ten bol krásny.

Za mňa táto kniha nepatrí k najlepším, čo autorka napísala, pri tom viem, že to vie o miliónkrát lepšie.

10.01.2024 3 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

Ak hľadáte nejakú oddychovku plnú humoru, zaujímavých hlavných postáv a dokonalých intímnych scén, tak táto kniha je tá pravá pre vás. Značná časť príbehu sa odohráva na Maldivách, takže prostredie je ďalšia dokonalosť.

Samotný názov naznačuje, že sa v knihe bude nachádzať množstvo pikatných scén,ale aj keď ich bolo väčšie množstvo, tak ma vôbec nenudili, tieto boli fakt skvelo spracované. Opäť tu máme sebavedomého chlapa, ktorý je skutočne úprimný a na nič sa nehrá, čo sa mi na ňom fakt páčilo. Vedela som pochopiť, prečo nie je na vzťahy, zároveň sa mi páčilo zmena, akou West prešiel.

Keďže ja svojské hrdinky môžem, tak sa mi Dillon hneď sadla. Mala skvelý dar reči, ak to tak môžem nazvať , pretože keby ho nemala asi by sa s našim hrdinom ani nezoznámila. Musím poznamenať, že ich zoznámenie bolo fakt vtipné, tam som sa schuti zasmiala. Jej pomenovanie pre bývalého úplne schavaľujem, horšiu menovku po tom, čo jej urobil ani dostať nemohol.

Po celý čas bola medzi nimi neskutočná chémia, ale zároveň mali medzi sebou veľmi silné puto. Mne sa každou kapitolou potvrdzovalo, že k sebe jednoducho patria. West a Dillon boli pár, ktorý mi sadol. A ich spoločný humor či doberenie tiež stálo za to.

Zápletku skúsený čitateľ pochopí hneď, no tu som skôr chcela vedieť, ako sa obaja vysporiadajú so stúpajúcimi citmi. A že to bolo dokonalé.

04.01.2024 5 z 5

Hriešna dohoda Hriešna dohoda Elizabeth O´Roark

Na tento príbeh som sa veľmi tešila, keďže ma naň nalákali rôzne pozitívne recenzie. Ale prvých 60 strán ma nebavilo, bolo tam dokola to isté, teda Hayesov stále opakujúci sa búrlivý život so ženami. A nemôžem zabudnúť na Tali, ktorá za neho vybavovala aj jeho súkromné záležitosti. Toto bolo tých 60 strán stále dookola, no neskôr sa príbeh uberal už tým správnym smerom. Škoda tých prvých 60 strán, pretože mne ustavične opakujúce situácie v knihe doslova vadia.

Tali sa mi zapáčila od začiatku, keďže jej uštipačné poznámky k Hayesovi stáli za to. Najmä sa ničím a nikým nedala zastrašiť. Zároveň som obdivovala jej starostilvú stránku. Hayes si ma získaval postupne, pretože na začiatku ma svojím správaním neohromil. Ale chcela som vedieť, prečo je zatrpknutý, prečo svoje problémy rieši, tým menej vhodným spôsobom. Čo sa mi na ňom, ale páčilo bol ten jeho prerod k lepšiemu, k jeho skutočnému ja. Ale ani Hayes, ani Tali to so svojimi blízkymi nemali jedoduché.

Zároveň si ma získalo ich milé doberanie a slow-burn linka, ktorá sem zapadla. Ich postupné zbližovanie na mňa dosť zapôsobilo, pretože vďaka tomu som im city uverila, hlavne Hayesovi, keďže postupne pomalými krokmi si razil cestu k Tali.

Daný zvrat v príbehu som očakávala, keďže sa k tomu schyľovalo, v tomto bode si opäť Tali zaslúžila môj obdiv, najmä keď sa postavila za samú seba. Samozrejme Hayes v závere bol úžasný.

22.11.2023 4 z 5

Vzostup kráľovnej Vzostup kráľovnej Rina Kent

Milujem to, milujem to, milujem to. Konečne som sa dočkala záverečnej časti. Jonathana a Auroru úplne zbožňujem a v tejto časti ešte viac.

Najmä o Jonathanovi som sa mohla v tejto časti dozvedieť viac. Čo sa mi úplné páčilo, bolo to, aký bol s Aurorou milujúci, ochranáteľský, nápomocný, ale zároveň si zanechal svoju nekompromisnú tvár pred okolitým svetom. Takže v tejto časti okrem dominujúceho Jonathana som spoznala aj jeho skutočné city a táto kombinácia bola skvelá. Aurora, ako Jonathan sám hovorí je kráľovná, takto si ja predstavujem silnú hrdinku, ktorá sa ničoho nezľakne a doslova bojuje o holý život.

V tejto časti som dostala všetky odpovede, na ktoré som čakala. A to, kto za všetkým bol som vôbec nečakala. Síce som mala nejaké svoje tipy, ale v závere som mala len otvorené ústa. Toto bola pre mňa veľké prekvapenie a zároveň skvelo vymyslené.

Musím povedať, že epilóg ma dostal. Snáď bude v slovenčine preložená aj séria o Aidenovi.

08.10.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Prostredie mafie je niečo pre mňa, a preto som si tento príbeh nemohla nechať ujsť. Mafiánske prostredie bolo skvelo vykreslné, autorka išla hneď od začiatku zhurta, čo ja len kvitujem, keďže som sa mohla hneď v úvode ponoriť do príbehu.

Hlavný hrdina Danny predčil moje očakávania a svojej prezývke neostal nič dlžný, aj keď počas čítania zistíte, že tento mafián rozhodne má srdce. Mňa si Danny úplne získal a myslím si, že aj vy ho budete milovať. To čím si prešiel a kto sa z neho stal, tak to bolo niečo neskutočné. Priznám sa, že s Rose som mala problém. Aj ona si prešla množstvom zlých vecí, ale musela som si k nej veľmi dlho hľadať cestu. Počas čítania som prišla na to, čo mi na nej tak vadilo, a tým bola jej ustavičná nerozhodnosť. Chápem, že sa nachádzala v ťažkej situácii a čakalo ju ešte ťažšie rozhodnutie. No, keď som si myslela, že sa konečne rozhodla, tak sa vzápätí aj stiahla a toto sa opakovalo niekoľkokrát. V tom som obdivovala Dannyho, že vždy stál pri nej. Ale ich chémia a iskrivé momenty medzi nimi boli skvelé, pretože presne toto očakávam od hlavných hrdinov.

Síce niektoré zvraty som vedela odhaliť skôr, ale to mi vôbec neprekážalo. Skôr som bola zvedavá, ako sa jednotlivé postavy popasujú s rôznymi prekvapivými momentmi. Každá postava, ktorá sa tu vyskytuje je pre príbeh veľmi dôležitá, takže žiadna postava tu nie je do počtu, čo je len ďalšie pozitívum. Inak presne takýto záver som očakávala, ale aj tak bol krásny a mne sa veľmi páčil.

Už teraz som zvedavá na ďalšiu časť.

06.09.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

3,5/5

Asi nikoho neprekvapím, keď napíšem, že Mariana Zapata patrí medzi moje obľúbené autorky, a práve vďaka jej knihám som si zamilovala slow-burn romantiku.

Pri jej kníh som zvyknutá, že ma bavia od samého začiatku po koniec. Na tu mi prišla prvá polovica knihy ťažkopádna a nevedela som sa hneď začítať, čo sa mi pri autorke ešte nestalo. Chápem, že Ruby a Aaron si na začiatku iba písali a postupne sa zoznamovali cez správy, ale mňa tie ich správy nudili a skôr som čakala, kedy sa to konečne rozbehne.

No akonáhle som prišla do druhej polovice knihy, kde som konečne dostala to, čo tak na jej knihách milujem, som bola úplne nadšená z čítania. Asi to spôsobilo to, že nastalo konečne klasické rozprávanie príbehu, bez nudných správ, kde sa konečne naše postavy aj stretli a mohla som cítiť medzi nimi to správne prepojenie.

Aaron a Ruby spolu na scéne....jednoducho čosi úžasné. Opäť tu bolo slow-burn zbližovanie postáv, čo tak milujem. Aaron je ďalší hrdina, ktorý si ma získal. Áno aj on si niečím zložitým prechádzal, ale to, ako sa úžasne správal k Ruby a aké mal skvelé srdce, bolo, teda niečo. Ruby si proste takéhoto Aarona zaslúžila, keďže aj ona s niečím bojovala. Skvelo sa dopĺňali, takže ich spoločné chvíle, plné iskrenia a motýlikov v bruchu som si užívala.

Druhá polovica knihy aj s epilógom, to bolo všetko to, čím si ma Zapata vždy získa, len škoda prvej polovice, ktorá ma nudila.

22.05.2023 3 z 5

Zmluva snov Zmluva snov Lauren Asher

Nečakala som, že táto čas prekoná Projekt Snov, no ak to pôjde takto ďalej, tak z poslednej časti určite spadnem na zadok. Práve v tejto druhej časti je moje obľúbené dohodnuté manželstvo, a rozhodne autorka tento knižný tróp spracovala bravúrne.

Declan a Iris sú skvelým príkladom označenia "protiklady sa priťahujú", pretože týchto dvoch to k sebe ťahalo ako dva magnety. Iris, to síce mala v minulosti veľmi ťažké, ale na mňa pôsobila ako silná žena, ktorá sa nebojí žiadnej výzvy a jej humor či sarkazmus bol obzvlášť nákazlivý. Mne osobne sa veľmi páčilo, že sa city medzi nimi vyvíjali postupne, takže som si mohla užiť ich postupné kroky vo vzťahu. Takto som mohla oboch lepšie spoznať a pochopiť.

No hlavne som mohla pochopiť Declana, keďže ten svoje city vôbec nedával najavo a riadil sa skôr rozumom, na začiatku by som ho označila za robota. Veľmi sa mi páčila jeho postupná citová zmena, keďže práve Iris odhalil svoje vnútro a dovolil jej nahliadnuť pod jeho povrch. Inak tie jeho postupné kroky, ktoré robil pre ňu mi už vtedy naznačili, že tento chlap má v sebe omnoho viac citov, ako dáva najavo. Už len to, čo všetko robil pre svojich bratov hovorí samo za seba.

Takže za mňa romantická linka bola skvelá, nič unáhlené, ale všetko išlo krok po kroku. A poviem vám Declan ma na konci úplne prekvapil, kdeže až tu nastal jeho najväčší a najkrajší výbuch citov. Inak tie jeho jednoslovné vyjadrenia citov.. tak to bolo niečo nádherné.

Za mňa úžasná časť a už sa teším na Calla, pretože mi niečo hovorí, že tento chlap má za sebou niečo veľmi zlé a chcem spoznať celý jeho príbeh.

Neváhajte nad touto sériou ani sekundu a pustite sa do čítania.

16.04.2023 5 z 5

Řekni, že mě chceš Řekni, že mě chceš Willow Winters

Na túto novinku som sa veľmi tešila, keďže romantiku z kancelárskeho prostredia rozhodne môžem, ale toto nenaplnilo ani jedno z mojich očakávaní. Vzťah šéf a podriadená je v mnohých knihách, mám aj obľúbené knihy či série v tejto oblasti, no tu autorka vôbec nevyužila potenciál, ktorý príbeh mal.

V príbehu od samého začiatku prevláda množstvo intímnych scén. Musím priznať, že už začiatok išiel medzi Suzette a Adrianom zhurta a priznám sa, že som skôr fanúšik prirodzenejšieho zbližovania. Ale ani to by nevadilo, keby neboli tieto scény na úkor deja. Suzette a Adriana som spoznala len prostredníctvom intímnych scén, čo mne nestačí. Vždy, keď sa stretli, tak v podstatne skončili "v posteli". Medzi nimi som necítila žiadnu lásku ani neviem, kedy sa do seba zamilovali, fakt netuším, ktorý moment bol pre nich ten kľúčový, pretože som medzi nimi nič necítila. V podstate mi prišlo, že spolu len spávajú a vôbec jeden druhého nepoznajú.Tieto hlavné postavy ma vôbec neoslovili a ani som si nevedela k nim vytvoriť žiaden vzťah, keďže ani ja, ako čitateľka som nemala šancu ich spoznať.

Síce dej je predvídateľný, čo mne v príbehoch nevadí, ale, keď nastal v knihe dôležitý zvrat a tešila som sa, že aspoň čosi autorka z toho vytrieska, tak celý problém sa za jednu kapitolu vyriešil.

Jediné pozitívum knihy bol, že autorka píše zaujímavé intímne scény, aj keď niektoré oslovenia boli pre mňa až vtipné, ale už aj to som vedela prehliadnuť.

Za mňa sklamanie, čakala som asi viac, ako som dostala. Možno niekomu príbeh sadne, ale toto nebola moja šálka kávy.

30.03.2023 1 z 5

Ako získať majetok Ako získať majetok Sophie Irwin

Historické romány čítam iba sporadicky, ale tu ma veľmi zaujala anotácia. A práve podľa anotácie som očakávala čosi úplne iné, najmä viac humoru a romantiky.

Na začiatku mi robil problém začítať sa do príbehu, aj preto som tento príbeh čítala o čosi dlhšie. Celkový nápad autorky, na získanie majetku sa mi v podstate pozdával a mal aj potenciál, ale spracovanie príbehu ma až tak neočarilo. V niektorých pasážach ma príbeh nudil, keďže do polovice knihy sa deje v podstate to isté.

Z hlavnej hrdinky Kitty som mala veľmi zmiešané pocity. Chápala som, že všetko robila pre svoje sestry, ale niekedy mi prišla bezcitná, najmä k svojej mladšej sestre Cecily. Aj keď ku koncu si Kitty u mňa napravila aspoň trochu mienku.

Lord Radcliffe ma bavil zo všetkých postáv najviac a hlavne vďaka nemu ma príbeh aspoň sčasti zaujal, keďže jeho minulosť či rodinné vzťahy ma poháňali, dozvedieť sa o ňom viac.

Romantická linka pre mňa bola nijaká, alebo skôr spracovaná len na pár stránkach v knihe. Aj keď sa jedná o historický román, tak som čakala viac romantiky a nejakú väčšiu iskru medzi hlavnými hrdinami. Aj keď iskra prišla, ale až na konci knihy a veľmi malá iskra.

10.02.2023 2 z 5

Skutočná kráľovná Skutočná kráľovná Jodi Ellen Malpas

„Sme oheň a vášeň, dravosť a priebojnosť. A spája nás láska s mnohými odtienkami a zložitými stránkami."

Na túto časť som sa veľmi tešila a všetky moje očakávania boli naplnené. Koniec predchádzajúcej časti bol obzvlášť dychberúci, preto som bola veľmi zvedavá, ako to medzi Joshom a Adeline dopadne.

Zbožňujem kráľovské prostredie, no keďže v prvej časti ho bolo pomenej, tak v tejto záverečnej časti nám ho autorka dopriala plnými dúškami. Kto čítal prvú časť vie, čo všetko doslova spadlo Adeline na hlavu a v tejto časti sa mi Adeline páčila ešte viac. Prišla mi o čosi viac vyspelejšia, no najmä ukázala veľkú silu, keď jej povinnosti a úlohy v kráľovstve nabrali rýchly spád.

To, čo ma najviac oslovilo na tomto diele bolo množstvo tajomstiev, škandálov či intríg, pretože som nikdy nevedela čím ma ešte autorka môže zaskočiť a že ma zaskočila. A to niekoľkokrát. Najmä skutočná pravda rodinných tajomstiev ma veľmi šokovala a doslova som ostala z toho mimo, pretože takýto scenár som vôbec nečakala, nuž autorka opäť vedela udržať čitateľa v napätí aj v tejto časti.

Opäť aj tu bola tá úžasná chémia medzi Joshom a Adeline. Títo dvaja majú medzi sebou neskutočnú a neopísateľnú príťažlivosť. A kto miluje tento pár, tak epilóg bude pre vás top, pre mňa určite bol.

Celú dilógiu vám môžem len odporučiť.

05.01.2023 5 z 5