Arev122 Arev122 komentáře u knih

Plavci Plavci Margaret Elphinstone

Obdivuji naše předky , kteří bez žádného vybavení se nebáli opustit své domovy a vydali se z Evropy za oceán. Tato kniha popisuje očima mladého kvakera, který před 200lety odjel z Anglie pátrat do Severní Ameriky do neprobádané divočiny po své zmizelé sestře (kvakerské misionářce). Zajímavé a poutavé jsou jeho postřehy neporušené nádherné krajiny a pak vztahy mezi příchozími "bělochy" a indiány.

22.02.2020 4 z 5

Expedice: Můj milostný příběh Expedice: Můj milostný příběh Bea Uusma

Velice poutavě a detailně provedené shrnutí po pátrání záhadné tragédie v polárních krajích-Andréeho expedice z roku 1897. Nádherná je i fotodokumentace .
I přes usilovné pátrání vědců, lékařů a novinářů se nepodařilo odkrýt skutečnou příčinu smrti expedice mířící balonem k severnímu pólu.

16.02.2020 5 z 5

Erebus - Příběh ztracené lodi Erebus - Příběh ztracené lodi Michael Palin

Zajímavě, naučně a poutavě popsáný příběh lodi Erebus - od jejího vypluti k Antarktidě až po její zmizení spolu s Franklinovou expedicí v Arktidě .
Ale já bych spíše upřednostnila románové zpracování příběhu.

11.02.2020 4 z 5

Váha inkoustu Váha inkoustu Rachel Kadish

Zajímavá kniha, příběh psaný ve dvou časových obdobích se mi líbil. Zpracování života židovské komunity v 17. století v Anglii je popsán velice živě, životní osud Ester mě zcela vtáhl do děje. Jen některé popisy událostí byly jak v příběhu v minulosti, tak i v příběhu ze současnosti zbytečně rozvláčné.

08.02.2020 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Ne,že by se mi kniha nelibila,ale japonská mentalita patnácti letého chlapce mě nesedla. O to více mě bavil příběh starého zvláštního dědy Nakaty.

30.01.2020 3 z 5

Vtipně a humorně napsaná kniha, mě pobavila. Pěkná oddechovka.

26.01.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Sice napínavý hororový příběh, ale nějak mě nevtahl do děje. Příliš mnoho popisů smrti. Více se mi líbila např. Misery

25.01.2020 3 z 5

Případ dívky v tísni Případ dívky v tísni Michael Crichton

Zajímavý příběh z lékařského prostředí s detektivní zápletkou, děj má spád i napětí. Četlo se mi to hezky.

18.01.2020 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Fiktivní románové zpracování života téměř neznámé bojovnice proti otrokářství a za alespoň minimální emancipaci žen v Americe v 19.století mě zaujal, že jsem si vygooglovala skutečné informace o hrdince této knihy.
Kniha je psána v krátkých kapitolách , kde se střídá pohled na život bělošky Sarah a černé otrokyně. Mě se příběh líbil.

18.01.2020 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Není to zcela můj žánr, ale jiná kniha po ruce nebyla.
Spad mi více než sci-fi připomíná klasický western, kde kladný, neohrožený a nezranitelný hrdina místo na Divokém západě splácí čestný dluh v Čechách.
Děj má však napětí a spád a jako oddychové čtení mě příběh pobavil.

14.01.2020 3 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Zajímavý námět, každý máme nějakou svou malou fóbii. Příběh má napětí a dobře se četl.

11.01.2020 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Román mě trochu zklamal, zpočátku velmi zajímavé a napínavé, ale později mi příběh jíž neseděl, příliš americke domyšlivosti. Ale téma zajímavé a stresující, při představě, že by se něco takového stalo skutečností

09.01.2020 2 z 5

Kříž Romanovců Kříž Romanovců Robert Masello

Román s propojením historických faktů a dobrodružnou románovou zápletkou a k tomu prostředí Aljašky s trochou tajuplných úkazů mi líbil, hezké a zajímavé čtení.

04.01.2020 4 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Kniha se mi líbila, jednak zajímave líčí přechod životního stylu chlapce narozeného indické matce a Angličana v Indii po přestěhování do Anglie,kde dospívá v muže a v druhé části popisuje nelehký život lidí v Indii.

01.01.2020 4 z 5

Útes Útes Nora Roberts

Romantické čtení ze zajímavého prostředí podmořskeho potápění okořeněné dobrodružnou zápletkou. Mě se to v tomto vánoční shonu četlo hezky.

01.01.2020 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Zajímavě a poutavě napsaná sága americké rodiny . Román má sice hodně stran, ale děj má spád i napětí a mě zcela vtáhl do děje.

28.12.2019 5 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Románové zpracování expedice na potlačení černých nestovic v Jižní Americe. Zajímavě a poutavě napsané dle skutečných událostí, ale zabalené do románového čtení.

26.12.2019 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Příběh se mi líbil ( více než Sucho), bylo tam napětí, děj měl spád a zajímavý popis australské buše (mám Austrálii spojenou spíše se suchem)

25.12.2019 4 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Skvělé napsaný příběh, pomanivy a napínavý děj , ale i dojemný, který nutí k zamyšlení. Přečteno jedním dechem.

14.12.2019 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Četla jsem to jako sci-fi román, zejména první část knihy se mi líbila - děj měl spád i napětí. Potom to bylo trochu rozvláčne, ale konec byl opět zajímavý .

13.12.2019 4 z 5