Arev122 Arev122 komentáře u knih

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Příběh se mi moc líbil- jeden z mála sci-fi, který opravdu nutí k zamyšlení. Roboti ovládají lidstvo-to je introvertní, drogám propadlé, apatické a bez všedních starostí a zájmů. Ale hlavní hrdinové románu chtějí odolat touze po sebezničení, chtějí žít v naději na lepší život. Je to vlastně takové varování před možným zneužitím vědy a techniky.

01.10.2019 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Příběh se mi líbil, měl spád a napínavý děj, líbí se mi romány v několika časových linií. Je dobře popsáno, co dovede s člověkem udělat psychologický nátlak v nějaké komunitě, ale trochu moc je románově zpracován útěk z této komunity vysoko v horách Nepálu.

18.09.2019 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

První díl se mi líbil více, v tomto díle je méně humoru a o hodně více bojů a bitev. Ale je to napínavé a mnohdy realisticke sci-fi, co stojí za přečtení

12.09.2019 4 z 5

Zpěv dalekého severu I. - Lovec snů Zpěv dalekého severu I. - Lovec snů Nicolas Vanier

Trochu Londonovsky psaný dobrodružný román o hledání sama sebe mladého indiánského jinocha v době začínajícího úpadku indiánského života v období expanze "bílých mužů " na Dalekém severu.

12.09.2019 3 z 5

Strážce brány Strážce brány Stanislav Motl

Zajímavé čtení o Jihlavských katakombách, ale já čekala více "duchařiny". Ale určitě stojí za přečtení.

03.09.2019 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Zajímavě napsaná detektivka, kde napínavý děj v současnosti je vyústěním hrůzného života jenoho jedince v minulých desetiletích.

01.09.2019 5 z 5

Útěk na sever Útěk na sever Klaus Mann

Příběh se mi líbil. Popisuje krátký pobyt mladičké dívky, která se uchýlila útěkem z fašistického Německa ke své skandinávské přítelkyni. Tam se však zamiluje do bratra své přítelkyně a s ním odjede poznat krásy severu a zapomenout na vše ostatní. Ale její názory a zamilovanost se v drsném a cizím prostředí mění. Musí přijmout svůj osud a tak odjíždí.

26.08.2019 4 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

První část knihy o týrané ženě Rose, která uteče ze svého domova a je však pronásledována svým šíleným manželem mě vtáhl do děje. Ale v druhé části knihy převládá příliš mnoho fantazie a neskutečnosti, která snižuje úroveň napětí a vytváří dojem nějakého tragického bájného příběhu.

24.08.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Na knihu jsme se těšila, ale hodně mě zklamala. Příběh je jen slabší trochu duchařský průměr: mladá osiřelá dívka zdědí starý osamělý dům a musí se vypořádat s jeho temnou minulostí.

17.08.2019 2 z 5

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Povídky se mi líbili, jsou to hezky psané detektivní příběhy s trochou tajemna ze současnosti, děj má spád i napětí.

16.08.2019 5 z 5

Hra věží Hra věží Daniel O´Malley

Jedná se o pěkně napsanou knihu s prvky sci-fi. Děj má spád a napětí. Autorovi se podařilo zasadit příběh ženy, jež ztratila paměť, do zajímavého prostředí, které je plné tajemství a osob s mnohými nadpřirozenými schopnostmi. Občas jsem se však v ději ztrácela, takže jen 4*.

14.08.2019 4 z 5

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Zajímavě vylíčené osudy 4 různě postižených lidí, jímž však jejich tělesné nedostatky pomohly přežít válku.

11.08.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Knihu jsem četla již podruhé, ale i nyní mě příběh zcela vtáhl do děje. Jsou to čtyři osudy hlavních hrdinů utíkajících před válkou , které se střetnou při cestě na lodi W.Gusthoff, která nakonec je potopena. Nádherně a s citem napsáno.

10.08.2019 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Knižka je psána před padesáti lety a to se projevilo i v linii psaní. Mě bohužel román zklamal, zejména ty zvláštní náhody( záchrana zvířat, zdroje různého materiálu, soběstační lidé) . Naopak je velice dobře popsáno chování a změna charakteru přeživších lidí , včetně postoje církve.

07.08.2019 1 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

SPOILER
Trochu netradiční námět, kdy zprvu otec se synem chtějí urovnat své vztahy pobytem na opuštěném ostrově, ale nakonec oba hlavní aktéři zemřou. Třináctiletý syn se na pustém ostrově zastřelí, nešťastný otec( psychicky nemocný člověk) pak je zavražděn.

01.08.2019 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Kniha se mi četla velice dobře, zejména první část "Ničemní muži ve žlutých vestách" mě zcela vtáhla do děje.

01.08.2019 4 z 5

Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 Luboš Taraba

Vynikající kniha, kde na základě historických faktů je popsán téměř beznadějný boj "maltézských rytířů" spolu s obyvateli Malty proti pokusu sultána Osmanské říše po dobití ostrova Malty obsadit i části Evropy. Rytíři tenkrát bojovali nejen o vlastní existenci, ale i o budoucnost Evropy. Tenkrát Evropu ubránili....

23.07.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Postapokalyptický třetí díl trilogie Prach mě zcela vtáhl do děje, příběh je napínavý, akční a zakončený nadějí v lepší svět a nezměrné touze přežít.

16.07.2019 5 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

Čtivou formou hezky napsaná kniha o vzniku Kroniky české, o životě významných rodů šlechty a jejich poddaných v 16. století, o pletichaření a touze po moci. To vše na pozadí života a smrti "Karštejnské bestie".

09.07.2019 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Kniha se mi četla dobře, zápletka ve dvou časových rovinách, zajímavé prostředí. Jen ten závěr -rozuzlení případu se mi příliš nelíbil

08.07.2019 4 z 5