ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Parta nadšenců chce prozkoumat opuštěný a polorozpadající se hotel Paragon. Netuší, že tentokrát to bude skutečně o život.
Napínavá, místy děsivá kniha, od druhé poloviny vyloženě akční, dobrodružná. Námět byl nápaditý a četla se mně velmi dobře.

18.07.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Drsný, brutální thriller, naprosto ujetý, šílený, ale přitom velmi chytrý a rafinovaný sériový vrah. Detektiv Hunter s parťákem Garciou jsou jako vždy skvělí a závěr je dostatečně neočekávaný. Po přečtení knihy od Chrise Cartera mně většinou všechny další thrillery dlouho připadají jako slabý čajíček.

15.07.2017 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Jonathan Kellerman

Další z řady velice inteligentních detektivek od Jonathana Kellermana.

12.07.2017 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Tenhle psychothriller mě vážně dostal! Trvalé napětí, akce, hromady zvratů a nakonec velice překvapivý závěr. To, co si Maggie za těch pár dnů prožila bylo vážně nad hlavu, já zas měla hlavu pořádně domotanou četbou výborné knížky, kterou mohu jen doporučit. Rachel Abbotová opět splnila mé očekávání.

10.07.2017 5 z 5

Přežít Přežít Dean Koontz

Život muže, který doslova přežívá den za dnem od letecké katastrofy, při které zahynuly jeho žena a dcery, se náhle ze dne na den prudce změní.
Příběh hodně nutí k zamyšlení, nečte se špatně, i když od Deana Koontze jsem četla knihy, které se mně líbily víc.

07.07.2017 4 z 5

Ochránce Ochránce Robert Crais

Moje první kniha od autora a jsem spokojená. Čtivá detektivka s dostatkem akce a napětí.

07.07.2017 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Má co dělat policie v Tanumshede se sériovým vrahem ? A jak se vypořádají s další vraždou, tentokrát mladé účastnice reality show?
Už mně chybí jen jedna kniha od Camilly Läckberg (Vraždu s vůní mandlí si podle ohlasu čtenářů nechám ujít) a příběh od příběhu se mně líbí víc. S počáteční mírnou váhavostí u Ledové princezny teď přiznávám autorce nesporný talent k psaní velice slušných detektivek.

02.07.2017 5 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Ve vesničce blízko Kiruny je nalezena zavražděná farářka, potom zmizí i farář. A Rebecka Martinssonová je opět zde, nemůže se ještě vyrovnat s minulou tragickou událostí, ale už se postupně proti své vůli zaplétá do současného vyšetřování a objevuje to, co policii zůstalo zatím skryto. Asa Larsson nepíše zcela jednoduše, ale dokáže dokonale uchopit situaci, vykreslit lidské charaktery a udržovat čtenáře v napětí. A neočekávané skutečnosti vyplouvají na povrch....

30.06.2017 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Autorka si udržuje svoji standardní kvalitu. Tentokrát mě ale závěr hodně dostal!

28.06.2017 5 z 5

Pomsta Pomsta Val McDermid

Tahle kniha byla slabší než jiné od autorky. Místy docela nuda. Ale závěr, i když nepředvídatelný a hrozně rychlý, se mně moc líbil, skoro mě rozesmál (na rozdíl od většiny ostatních)..

26.06.2017 4 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Téma transplantace orgánů + napětí = další výborný thriller. Určitě doporučuji!

25.06.2017 5 z 5

Ohnisko požáru Ohnisko požáru Patricia Cornwell

Kay má proti sobě starou známou, ale velmi nebezpečnou osobu. Jako všechny knihy od autorky je i tato velice čtivá a napínavá. Mohu jenom doporučit.

22.06.2017 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Napínavé a propojené s hlubokou minulostí. Jen jsem si myslela, že tam té duchařiny bude víc, podle počátečních stránek. Ale určitě mohu knížku milovníkům detektivek bez váhání doporučit.

19.06.2017 5 z 5

Sbohem, baby Sbohem, baby Dennis Lehane

Je to velice slušně napsaný psychologický thriller, zároveň hodně drsný a krutý.. Pomalejší rozjezd nevadí, pak se dá napětí krájet a do poslední chvíle vlastně nevíte nic. Ta kniha vás přinutí zamyslet se a když ji definitivně zavřete, v hlavě vám zůstane hodně dlouho.

16.06.2017 5 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Další kniha Tess Gerritsen a opět skvělá. Tentokrát se dostáváme ke starému zločinu v tajemné a legendami opředené Čínské čtvrti. Výborná porce napětí, záhad a překvapivé rozuzlení.

14.06.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Moje první kniha od autorky. Měla napětí, spád, příběh s kriminální zápletkou byl dobrý, okořeněný romantikou, kterou já zrovna nemusím (říkám jí červená knihovna), ale sem to patřilo a nevadilo mně to. Příjemná oddechovka.

12.06.2017 5 z 5

Kosti Kosti Jonathan Kellerman

V mokřině se na začátku příběhu najdou mrtvoly - a nejsou zdaleka poslední. Detektivka je možná slabší než některé, které jsem od autora četla, ale pořád si zaslouží plný počet hvězdiček.

10.06.2017 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Harlan Coben dokáže nadávkovat napětí tak, že knihu nejde odložit. Velice neotřelý námět se závěrem, který mě vážně dostal. V hodnocení souhlasím se Šánkou a dalšími čtenáři s kladnými ohlasy.

07.06.2017 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Nechtěla bych být tak zoufalá jako Liv! Skvěle propracovaný thriller s notnou dávkou napětí, plný překvapivých zvratů, výborně propracovanou psychologií postav a jako třešnička na dortu - samotný konec. Nemám, co bych knize vytkla, po delší době jsem si četbu doopravdy vychutnala.

05.06.2017 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Zdařilý psychothriller s velice nečekaným "pachatelem". A oceňuji výbornou obálku.

03.06.2017 4 z 5