asam asam komentáře u knih

Byl jsem při tom Byl jsem při tom Jerzy Kosiński

Chance moc řečí nenadělá ale když promluví, tak je to trefné a pravdivé, i když je myšlenkami úplně jinde.
Velmi dobré i filmové zpracování

26.01.2014 5 z 5

Moje ruská babička a její americký vysavač Moje ruská babička a její americký vysavač Meir Šalev

Sama jsem nikdy nic nenapsala, tak mi nepřísluší komentovat literární díla jiných autorů.Přesto - můj názor.
Příběhy z počátků budování izraelské vesnice jsou zajímavé, sledovat osudy jedné rodiny je zajímavé, vzpomínky na dětství prožité s trochu potrhlou babičkou jsou vtipné i dojemné. Autor umí pracovat se slovy.. Ale to, jak se prolínají osudy rodiny s osudem vysavače se mi zdálo trochu chaotické. Možná to byl autorův záměr, napínat čtenáře až do konce, ale mě to trochu unavilo. Stačilo by to na dvě povídky - Moje rodina v Izraeli a Babiččin vysavač.
Přečtěte si a posuďte sami. Třeba se mýlím.

29.12.2013 3 z 5

Oblékačky, zábava pro malé slečny Oblékačky, zábava pro malé slečny neznámý - neuveden

Vraťte se do svého dětství - Určitě si pamatujete na panenky a oblečky vystříhané z tvrdého papíru, které na panenkách držely- no spíše měly držet- díky zahnutým proužkům. Barvy nevýrazné, výběr oblečků nic moc. Tady tyto oblékačky jsou fakt pokrok, holčičkám se moc líbí, baví je to a stráví s nimi , alespoň ze začátku, dost volného času.

16.11.2013 4 z 5

Pít či nepít? Pití vína a srdeční infarkt Pít či nepít? Pití vína a srdeční infarkt Milan Šamánek

Nic nového pod sluncem,ale koho to zajímá tak ať si knížku přečte.

15.08.2013 2 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Smutný příběh,snad až neuvěřitelně krutý. Autorka se v této oblasti vyzná a její knihy upoutají hned první stránkou.

10.08.2013 5 z 5

Tygrova žena Tygrova žena Téa Obreht

Kniha mi nesedla, Asi nebyla čtena v pravou chvíli. Přesto ji nezavrhuji.

15.07.2013 3 z 5

Ve vyšším zájmu Ve vyšším zájmu Ken McClure (p)

Přečetla jsem, ale velké nadšení nesdílím. Sice téma neotřelé, ale zase tak moc napínavé to nebylo, ledacos čtenář může předpokládat už dopředu a já mám ráda v detektivkách napění a nečekané zvraty. To mi tady chybělo. Na léto k vodě docela vhodné čtení.

25.05.2013 4 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Ne že by se mi kuchařka nelíbila, vždycky se najde něco inspirujícího, ale zase takové terno to není.

07.01.2013 4 z 5

Tartarin z Tarasconu Tartarin z Tarasconu Alphonse Daudet

Knížka plná humoru, vtipná, vystihující charakter Francouzů, a mnohé povahové rysy jsou charakteristické i pro nás.

02.01.2013

Lidové písničky s piánkem Lidové písničky s piánkem Josef Lada

Knížka pro zábavu i poučení. Vhodná pro děti od 4 let.

28.11.2012 5 z 5

Příhody černé čarodějnice Příhody černé čarodějnice Milena Durková

Určitě doporučuji. Příběhy jsou vtipné, čarodějnice žije v moderním světě,létá na koštěti do samky nakupovat, vydá se i do Ameriky.

11.09.2012 5 z 5

Skryj mě ve svém srdci Skryj mě ve svém srdci Torsten Pettersson

Zase až tak odvázaná jsem z toho nebyla. Na dovolenou k vodě je to vhodné čtení.

04.08.2012 4 z 5

Skoro Francouzka Skoro Francouzka Sarah Turnbull

Příjemné, vtipné čtení. Doporučuji.

12.07.2012 5 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Snad na dovolenou k vodě, ale jinak ztráta času.

09.06.2012 3 z 5

Botky plné horké vodky Botky plné horké vodky Zachar Prilepin (p)

povídky výborně napsané, tragické a trochu směšné.

02.05.2012 5 z 5

Tribunál smrti Tribunál smrti Noah Gordon

Téma často diskutované Spor mezi lidským přístupem a právem a zákonem je stále diskutován a snad nikdy nebude vyřešen.
Knihu vřele doporučuji

01.05.2012 5 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Milý,něžný humor " Autobiografie" potulného psíka, které ho se ujala spisovatelova manželka.

07.12.2011 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Moc mě kniha nenadchla. Jako povídka by to asi mělo větší spád.

10.11.2011 3 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Můj názor - Jeden ze slabších románů této spisovatelky.

14.07.2011 3 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Skutečný strhující příběh. Neuvěřitelná síla a vůle člověka dosáhnout svobody.
Kniha vyšla v roce poprvé v roce 1956 v Londýně a stala se téměř kultovní knihou.

27.05.2011 5 z 5