astroweb astroweb komentáře u knih

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

První kniha historicko romantické série, na starší kolena jsem začal číst spíše ženské romány, ale nejsou vůbec špatné, ba právě naopak, už nyní se těším na další a další podobné.

28.07.2021 5 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Super kriminálka od mého oblíbeného autora, kterého neváhám číst v originále.

25.07.2021 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Dočetl jsem od autorky Panský dům a zcela namlsán jsem se pustil do tohoto samostatného díla. Zpočátku jsem se začal obávat, že je to spíše opravdu příliš na můj vkus ženský jednodušší román, ale pak se příběh rozběhl a dočetl jsem zcela opět nadšený.

20.07.2021 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Dočetl jsem s velkou chutí čtvrtý díl historické série. Moc se mi líbily všechny čtyři. Určitě se zase někdy pustím do autorčiných dalších sérií i románů, doufám a věřím, že nebudu opět zklamán.

15.07.2021 5 z 5

Dům sester Dům sester Charlotte Link

Skvělý a poutavý román, i když dosti obsáhlý, přečtený "jedním dechem".

10.07.2021 5 z 5

Posel Posel Daniel Silva

Skvělé, poutavé a zajímavé čtení, víc než napínavé scény mě zaujaly popisy mezinárodní politiky izraelsko arabské.

23.06.2021 4 z 5

Vojačka Vojačka František Josef Čečetka

Čekal jsem už na začátku selské bouře, takže si asi musím počkat na další díl, lehké čtení, byl jsem zvědavý, jak se děj bude vyvíjet, na rozdíl od jiných knih vydané v té době dosti čtivá čeština.

23.06.2021 3 z 5

Čtveráci Čtveráci Václav Kaplický

Super historický román, plný historických faktů, čtivý a přitom umělecký jazyk.

15.06.2021 5 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

První kniha přečtená od autora, musím napsat, že tv seriál je lepší.

28.05.2021 2 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Dosti výjimečné dílko od mojí oblíbené autorky kriminálních příběhů, tentokrát spíše historické téma spojené se současností, čtivé a zajímavé.

24.05.2021 4 z 5

Bláznova moudrost Bláznova moudrost Lion Feuchtwanger

Po delší době opět dávka "klasiky", nebyl jsem vůbec zklamaný, myslím, že autor se s úspěchem snažil o objektivitu historie. Velká francouzská revoluce je moje oblíbení dějepisné téma.

24.05.2021 4 z 5

Olympia Olympia Volker Kutscher

Více než napínavý kriminální příběh, detektivka, je román perfektní vystižením předválečných poměrů v nacistickém Německu, tím je kniha skvělá i napínavá zároveň.

13.05.2021 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Standardní Deaver, zajímavé, napínavé až do konce. Jednou za čas, proč ne ?

04.05.2021 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Nebylo to úplně špatné, zajímavý námět, ale připadalo trochu roztříštěné.

30.04.2021 3 z 5

Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Philippe Sands

Skvěle napsaná literatura faktu.

13.04.2021 4 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Výjimečný historický román, který se čte jedním dechem, ostatně, jak jsem u tohoto autora zvyklý.

13.04.2021 5 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

První část se mi hodně líbila - Psychiatr, i když si děj už moc nevybavuji, ale za to Anděl temnoty je parádní Román se vším všudy, škoda, že hodnocení nabízí pouze pět hvězdiček.

22.03.2021 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Minulý díl nebyl nic moc, jen tak tak, že jsem ho dočetl, za to tento je byl mnohem lepší a čtivější. Skvělý historický román a srozumitelné zobrazení doby a postav.

15.03.2021 4 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Dočetl, hodně líbilo, překrásný , až básnický jazyk, ten se mi ale moc nehodil u popisu Lenina a Stalina.

11.03.2021 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Autor je můj hodně oblíbený, ale tentokrát mi vyloženě nesedl, za mě jeho nejslabší dílo.

08.03.2021 2 z 5