astroweb astroweb komentáře u knih

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Nedá se předpokládat, že toto monumentální životní dílo pana profesora se dá přečíst na jeden zátah, proto jsem si ho vychutnával několik měsíců s přestávkami. Dojem velkolepý, včetně závěrečného autorova vyznání. Žižka nebyl černobílá postava a velice oceňuji, ostatně jsem si to dovolil předpokládat, že vykreslení jsem pochopil spíše kladné.

01.10.2020 5 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Po nějaké době zase Agatha, po drastičtějších kriminálkách příjemné osvěžení, lahodný detektivní bonbónek.

01.10.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Moje oblíbená autorka, zatím pátá kniha v sérii, určitě si přečtu rád další, ale zase za nějaký čas.

01.10.2020 3 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Jednou za čas si dopředu tohoto autora, baví mě jeho jednoduché, až holé věty, tentokrát to byl zajímavý příběh z hlediska farmaceutického průmyslu .

24.09.2020 4 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Všechny hvězdičky dávám, protože je to opět půvabné, pohodové a přitom i historicky zajímavé čtení. Vondruškovy kroniky do každé rodiny. Z mého hlediska lepší, než jeho detektivní příběhy.

20.09.2020 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Zatím nejlepší román od autora, ke kterému jsem se po delší době vrátil, trochu jako červená knihovna, ale velmi lehce, střídáním současnosti a minulosti mi to připomínalo cestování časem.

16.09.2020 5 z 5

Anthropoid kontra Heydrich: Známe celou pravdu? Anthropoid kontra Heydrich: Známe celou pravdu? Miloslav Jenšík

Zajímavé čtení literatury faktu, po pravdě podle názvu jsem čekal něco víc objevného.

12.09.2020 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tentokrát mi dalo práci se začíst, povedlo se až v poslední třetině, kdy jsem pochopil smysl hlavní zápletky, a to opravdu velice originální.

10.09.2020 3 z 5

Marlow Marlow Volker Kutscher

Skvělé čtení už po sedmé. Více než samotný spletitý kriminální příběh, příběhy, se mi libí historické pozadí nacismu na vzestupu spojené s osobním životem hlavních postav detektivů.

07.09.2020 5 z 5

Levoboček Levoboček John Jakes

Skvělý historický román o počátcích americké revoluce, zpočátku mi styl připomínal v tom nejlepším Dumase. Politické handrkování posléze v samotné Americe už nebylo tolik poutavé, konec vše opět napravil.

01.09.2020 4 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Námět xkrát opakovaný, ale tohle zpracování je zase dosti jiný, svým způsobem poněkud výjimečné. Prolínání "obyčejného" života se zásahem nacistických zvěrstev, dokonce z historie vlastní rodiny. Silné, opravdu.

27.08.2020 4 z 5

Kalypso Kalypso Ingar Johnsrud

Druhý díl volné trilogie. Stále velmi poutavé téma jako u první části, ale docela dost ještě složitější. Nevím, jak komu, ale mě působily problémy střídání časovým dějin, krycí jména agentů apod. S největší pravděpodobností si přečtu poslední, třetí díl, ale - někdy.

23.08.2020 3 z 5

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Skvělý námět, jazykové literární zpracování na vysoké úrovni, jenom jsem se někdy ztrácel v cizích jménech, ale určitě se pustím do dalšího dílu trilogie.

17.08.2020 4 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Povídka zajímavá především námětem z Číny.

12.08.2020 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Solidní zajímavý historický román z druhé světové války, zajímavější o to, že se jedná o skutečnou postavu hlavní hrdinky.

11.08.2020 3 z 5

Stíny noci Stíny noci Arnaldur Indriðason

Druhý díl z válečného Islandu obsazeného USA. Musím přiznat, že příběhy se současnosti se mi přece jenom líbily více, ale stále je to špička mezi kriminálními romány.

05.08.2020 4 z 5

Hodina dědiců Hodina dědiců Charlotte Link

Tentokrát jsem třetí díl nedokázal číst. Autorčino černobílé politické vidění historie dosáhla pro mě nepřekonatelných mezí. Východní Německo podle ní představovalo zemi Půlnočního království z Pyšné princezny. Vše otřískané, zanedbané, lidé na vesnici tupí, udření a chlapi jenom a jenom opilí. Dál už jsem fakt nedokázal pokračovat.

03.08.2020 1 z 5

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

Druhý díl ještě lepší, než první, pravda je, že ke konci trochu drhla šablona, že Evropu neosvobozovali Sověti, ale Rusové bezohledně vyháněli Němce z Východního Pruska a postupovali dál.

31.07.2020 5 z 5

Bouřlivý čas Bouřlivý čas Charlotte Link

Dosti jiná Linková, než na jakou jsem byl dosud zvyklý. Zpočátku jsem měl problém se jmény, ale pak jsem se začetl a musím napsat, že se autorce vydařil velice skvělý historický počin, těším na další díly !

24.07.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

První přečtená detektivka od této autorky a musím dodat, že s největší pravděpodobností asi poslední, za mě totiž opravdu velmi, velmi slabé, finále mi připadalo nevěrohodné, až přímo hloupé.

17.07.2020 2 z 5