astroweb Online astroweb komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mě příjemné čtivé překvapení od české autorky české detektivky. Nikoli prudce napínavé, ale hlavně zajímavé o vztazích jednajících postav.

03.06.2019 4 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Tak to jsem narazil na opravdu skvělého autora. Nejlepší tradice severských krimi. Těším se na další.

29.05.2019 5 z 5

Pražský rozparovač Pražský rozparovač Jan Bauer

Velmi odpočinkové, občas mimo historickou realitu, např. oslovení "šéfe", při pitvě mrtvého že teče krev. apod.

25.05.2019 2 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Přes všechnu snahu jsem zjistil, že patrně tento autor nebude mým nejoblíbenějším. Byl jsem na něm na Světě knihy s Minierem, toho čtu moc rád, tak jsem zkusil i jeho, ale opravdu mi nesedne. Dosti vykonstruované, nepřesvědčivé, roztříštěné, nevím, nevím, jestli někdy zkusím jeho další dílo, třeba budou lepší.

21.05.2019 1 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Autor zraje jako víno. Po dvou epopejích začátek nové. Skvělé čtení, mnohem poutavější a čtivější, alespoň pro mě určitě, než všechny jeho historické detektivní příběhy. Už se moc těším na pokračování.

13.05.2019 5 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Ne všechny knihy se mi od tohoto autora líbily, většina ano a tahle patří mezi tu čtivou a zajímavou většinu.

03.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásné, dojemné, ovšem na veliké literární úrovni. Opět se mi na závěru v oku zatřpytila slza. Autorka umí !

26.04.2019 5 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Poučné historicky, napínavé svým způsobem. Mám rád autorův styl krátkých oznamovacích vět, které mají spád. Jednou za čas, proč ne ?

25.04.2019 3 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Sice s přestávkami, ale dočetl a nelitoval jsem. Trochu mi to místy připomíná Karla Maye pro dospělejší čtenáře, proč ne ?
Čtivé, zajímavé i po historické stránce.

19.04.2019 4 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Skvělý historický román. Tak přesně má vypadat. Musím se znovu podívat na jiné autorovy knihy, o Čingischánovi a Caesarovi, svého času jsem je rozečetl jen z počátku, třeba se po téhle zkušenosti do nich začtu víc.

15.04.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Tedy nikdy bych neuvěřil, že tak skvělý autor, od něhož jsem přečetl všechno, co bylo u nás přeloženo, vytvoří něco takového. Velmi, velmi slabé, včetně "neskutečného" konce.

04.04.2019 1 z 5

Samá voda Samá voda Ludvík Souček

Vůbec to nebylo špatné, dílo mělo už všechny charakteristiky další Součkových děl.

29.03.2019 4 z 5

1968 1968 Jan Guillou

Sedmý díl Velkého století, stále zůstává, že vynikající byl první, další hodně dobré. Tento byl nejlepší v první půli.

29.03.2019 4 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Světová jednička ! Jsem přesvědčený, že přesahuje rámec běžné fantasy. Pan Autor je opravdu mimořádný spisovatel, který mi mimořádně sedl. Vřele doporučuji !

23.03.2019 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Opět jsem zjistil, že jsem knihu s největší pravděpodobností svého času už četl, ale i tak je zajímavé čtení. Nechce se mi totiž věřit, že by se autor vykrádal sám. Tož moje paměť už není , co bývala.

08.03.2019 4 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Nemohu si pomoct, ale musím sem napsat - viděl jsem seriál Babylon Berlín, dost se mi líbil, ale není zavádějící nálepka na Tichém zabijákovi, že kniha je předlohou seriálu ? Zdá se mi po přečtení první kapitoly Mokré ryby, že předlouho je právě Mokrá ryba ! Anebo je seriál kompilací prvních dvou dílů Ratha ?
Tak jsem knihu dočetl, příliš mnoho slov, řekl bych. Měl jsem pravdu, nálepka vyloženě na knížce o seriálu je zavádějící, nepravdivá. Seriál byl super, ale knihy jsou rozvláčné.

06.03.2019 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Knihu jsem začal číst a zjistil, že i když ji nemám v seznamu přečtených, s největší pravděpodobností jsem ji četl, určitě se mi líbila.

06.03.2019 4 z 5

Čtrnáctá kolonie Čtrnáctá kolonie Steve Berry

Jeden z nejlepších autorových románů, co jsem četl. Velmi čtivé, i když jsem ze začátku knihu odložil pro její přílišnou černobílost politickou.

03.03.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Během čtení jsem si několikrát říkal, že tento román je autorův nejlepší, ale ne, jsou všechny skvělé. Laťku stále drží velmi vysoko.

23.02.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Myslel jsem si, že autorčinu knihu Slepá mapa další její román nepřekoná, jsem rád, že jsem se mýlil. Opět skvělé čtení, nahuštěná rodinná kronika.

19.02.2019 5 z 5