Ava365 Ava365 komentáře u knih

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Další dvě výborné detektivky s Jiřím Adamem z Dobronína. V té druhé se s ním podíváme do Anglie.

28.12.2020 5 z 5

Otrávený pohár / Smrt mučednice Otrávený pohár / Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Pěkné dva detektivní příběhy.

28.12.2020 5 z 5

Hříšná oběť Hříšná oběť John Sandford (p)

Tento díl se mi líbil víc než ostatní. Davenport tu je sympatický, ale pořád mám problém s Letty. Tuto postavu nějak nemusím :) Ale kniha je napínavá a dobře se čte.

21.12.2020 5 z 5

Třetí smrtelný hřích Třetí smrtelný hřích Lawrence Sanders

Solidní, napínavá detektivka.

16.12.2020 4 z 5

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Série s detektivem Erlendurem mě příliš neoslovila. Opět další klišé. Hlavní hrdina má neustálé problémy s dcerou narkomankou. Ve skandinávských detektivkách snad neexistuje policista, který nemá nějaké rodinné stigma.

16.12.2020 3 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Na téměř každou rozečtenou Vondruškovu knihu se těším celý den.

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Dle mého spíše slabší autorčina kniha.

15.12.2020 4 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Trochu mi vadilo, že nepříliš sympatická postava měla patrně české kořeny :) Detektiv Van Veeteren mi nějak zvláště k srdci nepřirostl.

15.12.2020 4 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Velmi hezké tři detektivní povídky.

15.12.2020 5 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Tentokrát na scéně Jiří Adam z Dobronína. Dvě povídky, přičemž ta první se mi líbila moc, už jen kvůli popisům Velhartic a okolí.

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Vondruškovy knihy jsou výborné, ale v té záplavě mi po čase splynou v jednu.

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Slušný thriller, v tomto případě mi ale filmová verze přišla lepší než originál.

13.12.2020 4 z 5

Maigret a lupič kliďas / Maigret a informátor Maigret a lupič kliďas / Maigret a informátor Georges Simenon

Nevím proč, ale Maigret nikdy nebyl můj šálek kávy. Asi je to pro mě příliš rozvláčné a zdlouhavé. Ale jistě si to najde řadu spokojených čtenářů.

13.12.2020 3 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Výborná kniha, čte se jedním dechem.

09.12.2020 5 z 5

Tanec smrti Tanec smrti Lincoln Child

Bohužel musím konstatovat, že žádná z dalších knih o Pendergastovi nedosahuje úrovně Zátiší. :-(

06.12.2020 3 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Průměrná severská detektivka.

02.10.2020 3 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Klasická detektivka, zajímavé zimní prostředí, ale hlavní myšlenka je trochu na hraně.

09.09.2020 4 z 5

Vrah je mezi námi Vrah je mezi námi Laurence Oriol (p)

Slušná detektivka, bohužel není severská, takže není momentálně "in".

03.09.2020 5 z 5

Terapeutka Terapeutka Camilla Grebe

Tak tohle mě vůbec nebavilo.Neustále mi při čtení mysl ubíhala jinam.

02.09.2020 2 z 5

Lakový paraván Lakový paraván Robert van Gulik

Soudce Ti řeší další případ.

02.09.2020 4 z 5