Ava365 Ava365 komentáře u knih

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Vzpomínka na dětství.

26.11.2021 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Ušlechtilý Oldřich z Chlumu a panoš Ota, který se tentokrát snad opravdu zamiloval:-). Další Vondruškova výborná historická detektivka.

27.09.2021 5 z 5

Jessie a Morgiana Jessie a Morgiana Alexandr Grin (p)

Skvělá klasika. Napínavá psychologická detektivka s notnou dávkou romantiky.

20.09.2021 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Další z výborných knih, které limituje v získání většího věhlasu to, že nejsou tzv. "in". Napsat to Nesbo, Kepler, Bryndza, či Carter, bude tady mít tato kniha tisícová hodnocení. Přestože má kniha přes 500 stran, čte se velmi dobře a nenudí. Občas je tam možná zbytečně moc pasáží, které nesouvisejí přímo s vyšetřováním a z dnešního pohledu tak trochu ubírají na dynamice. Ale i tak dávám plný počet.

18.09.2021 5 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Velice zajímavá kniha. Ukazuje nám zvláštnosti tohoto řemesla a zároveň je to poutavý románový příběh.

24.08.2021 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Bohužel. Přes veškerou snahu nakonec nedočteno. Humor takový prvoplánový, chybí tomu trochu originality. Možná to zkusím ještě někdy jindy, ale vzhledem k tomu, že už je to z této řady druhá, obávám se, že to nepomůže.

20.01.2021 1 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Nádherná kniha s pravým "seveřanem" Dagem v hlavní roli.

23.12.2020 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Mé první setkání s Oldřichem z Chlumu a s Vlastimilem Vondruškou, mistrem české historické detektivky.

15.12.2020 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Tak trochu jiný thriller od tohoto "mistra oboru." Napínavý příběh přečtený jedním dechem. Jednu hvězdičku si nechávám pro autorovy ještě lepší knihy.

13.12.2020 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Příjemná detektivka, která nás zavede do malebné staroanglické vesničky. I tady se ale lze setkat se zločinem. Na slečnu Marplovou si ovšem vrah nepřijde :)

13.12.2020 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Výborná povídková kniha plná Dahlova nevšedního humoru.

06.12.2020 5 z 5

Vražda ze zdvořilosti Vražda ze zdvořilosti Jiří Štefl

Hezká česká detektivka od mně neznámého autora okořeněná notnou dávkou inteligentního humoru. Na někoho možná bude působit poněkud archaicky, ale dle mého rozhodně stojí za přečtení.

14.09.2020 4 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Moc hezká napínavá kniha. Klasika s výbornou filmovou verzí.

09.09.2020 5 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Další perla z pera tohoto mistra.

02.09.2020 5 z 5

Sekera Sekera Ed McBain

Detektivní "old school" klasika.

02.09.2020 4 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Velmi dobrá detektivka od mistryně oboru. Zajímavý nápad s anonymy.

09.08.2020 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Super!

09.08.2020 5 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Dnes již klasické dílo české literatury.

02.07.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha není špatná, ale vysoké hodnocení jde spíše na vrub toho, že severské thrillery jsou "in", a kolem knihy se udělala aura jakéhosi kultu. Určitě by jí ale prospělo zkrácení. Takhle je tu příliš rozvleklých pasáží, kterým chybí "to správné tempo".

21.06.2020 4 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Chvílemi člověk nevěděl, jestli je to celé myšleno vážně. Při sáhodlouhém a nepřehledném popisu příbuzenských vztahů se mi na mysl vkrádalo cimrmanovské: "A ptáte se co Robert?" :) Dialogy i postavy působí jak z jiného světa. Nereálně. Hlavní postava by vlezla do postele s každým mužem, který se objeví na scéně. A ty popisy kulinářského umění a apetit strávníků? Bez komentáře. :) Rovněž odpovědný redaktor by si měl dát příště více práce. Ať se na mě autorka nezlobí, asi měla snahu napsat tajuplný a strašidelný příběh, ale tohle vyznívá spíš jako parodie.

06.06.2020 1 z 5