B-artX B-artX komentáře u knih

X-Men X-Men Chris Claremont

Jeden z nejlepších NHM komiksů. X-Meny jsem nikdy moc nemusel, ale tento komiks mě velmi bavil. První story s "teen mutanty" (a tím nemyslím Teenage Mutant Ninja Turtles) byla přesně něco pro mě, mě tyto příběhy o puberťácích baví o dost více, než ty velké vesmírné příběhy s OP entitami. Vyprávění z pohledu Jane a ty milostné zápletky se mi velmi líbili, přestože takovéto žánry nevyhledávám. God love, Man kills, přesto, že je řazen jako jedna z nejlepších story ever writen, tak mi nikterak nebavila. Jo, byla to zajímavá story a Stryker byl správnej úchylák, ale stále mi příběh kazilo takovéto klasické popisování toho, co právě daná postava dělá nebo dělat bude. Také mohl být příběh delší a temnější. Začátek byl však dokonalý a konec se povedl, kdyby byla výplň uprostřed více cool, byl bych spokojenější. Ale i přesto dávám komiksu jako celku plný počet- Premiéra: 95%, Co bůh miloval, člověk zabil: 83%.

25.03.2018 5 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Robin: Rok jedna je průměrné DCKK. Nový příběh mě bavil a ten druhý byl klasicky příjemně slabomyslný. Příběh dost odsýpal a já si ho užíval, nebylo tam moc nudných chvil a přečetl jsem jej jedním dechem. Příjemná byla rozmanitost záporáků a Alfrédovi myšlenky. Když opomenu předvídatelnost, tak jsem spokojen. Není to komiks, na který budu ještě někdy vzpomínat, ale nenudí. Slušných 80%.

18.03.2018 4 z 5

Palba do vlastních Palba do vlastních Brian Wood

Čtvrté DMZ je o něco komplikovanější, než předchozí díly a příběh má větší psychologickou hloubku. Děj je trošku složitější na pochopení, než předchozí díly, což já nemám moc rád, ale stejně jsem z toho nadšený. Událost 204. dne je zajímavá jako mrazivá, i přesto, že se stala pouze na stránkách tohoto komiksu. Kresba jako vždy u DMZ skvělá, plný počet.

10.03.2018 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány je zatím z celé série jistě nejslabší, ale rozhodně to není špatná kniha. Martin dal Bouří mečů laťku velmi vysoko a není divu, že jí nepřekonal. Čtvrtý díl není tak zábavný jako byly první tři, není zde tolik napětí, zvratů ani zajímavých momentů s postavami, ale přesto to je výborná kniha, kterou jsem přečetl za 15 dní. Nejvíce jsem si užíval kapitoly Jaimeho, Brienne a Dorne. Moc mě nebavili železní, jejich mentalita mi přijde vskutku barbarská a omezená, přesto mi však Victarion a Euron připadali jako zajímavé postavy. Hodnotím za 92% a doporučuji.

07.03.2018 5 z 5

Veřejné práce Veřejné práce Brian Wood

DMZ snad nikdy nezklame. Další napínavý a originální komiks, který jsme si užil od začátku do konce.

21.02.2018 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Skvělé, dokonalé, výborné. Lepší než Střet králů a Hra o trůny. První kniha je velmi dobrá, druhá je geniální. Co kapitola to zvrat, bitva, zajímavý monolog nebo krásný dialog. Nejvíce mě bavili Sama, poté Jona, Tyriona a Catelyn. Ačkoliv mě to překvapuje, od té doby, co Arya zabila toho strážného v Harrenově, jí doopravdy nemusím, což je docela zajímavé, když to je moje nejoblíbenější postava seriálu.

Knihu hned zařazuji, jako svojí druhou nejoblíbenější knihu, co jsem kdy četl. Bohužel, Farmu zvířat Bouře prostě neporazí, musela by mít trošku svižnější začátek a více napětí. Jinak jsem ale zcela spokojen, četl jsem snad každou hodinu dějepisu, výtvarného umění, fyziky a češtiny, někdy i chemie a matiky, když se poštěstilo. 100%

20.02.2018 5 z 5

Defenders Defenders J.M. DeMatteis

Za mě docela zklamání, tvůrci komiks neberou vůbec vážně a dělají si z toho jen prdel. Ono to je někdy fajn, ale v tomto případě to dopadlo docela hloupě. Namor byl charakterově naprosto nesympatický, Dormammu byl v celém díle zesměšňován, Hulk byl zbytečný a důvod výskytu Silver Surfera je mi záhadou, ale Strange a Umar byli fajn, tojo.
Začátek a konec byly skvělý, ale prostředek pokulhával. Jejich "první story" mi taky chyběla. Tak 68%.

18.02.2018 3 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Moc pěkný rozjezd série. Kresba krásná a příběh dost zábavný. Nejvíce se mi líbí celkový svět. Určitě si koupím i další díly.

13.02.2018 5 z 5

Thor: Vikingové Thor: Vikingové Garth Ennis

Můj první superhero komiks, nedávno jsem si jej přečetl podruhé a už z něj nejsem tolik nadšený jako poprvé, ale stejně to považuji za velmi zábavné čtení. Komiks má velmi pěknou kresbu a zábavné postavy. Thora sice moc nemusím, ale toto se doopravdy povedlo. Taková příjemná oddechovka.

11.02.2018 5 z 5

Bitevní pole: Kniha první Bitevní pole: Kniha první Garth Ennis

Tři opravdu silné příběhy. První mě bavil ze všech nejvíce, pohled z obou stran barikády, který se poté propojil na konci byl dost drsný a nečekaný. Druhý, spíše psychologický příběh, dobře ukázal zvěrstva války na Japonské frontě. Poslední příběh byl takový.. neukončený. Dostali jsme několik scének, ale ne jeden pořádný děj, jak se mi zdálo. Kvůli prvním dvěma příběhům jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale po přečtení doslovu musím hodnocení zvednout na pět. Moc zajímavý komiks s nádhernou kresbou.

11.02.2018 5 z 5

Daredevil: Zmrtvýchvstání Daredevil: Zmrtvýchvstání Frank Miller

Nejlepší "starý" komiks, co jsem kdy četl. Daredevil: Muž beze strachu/ Rok jedna mě sice bavil více, ale stejně jsem nadšený. 90%.

07.02.2018 5 z 5

Green Arrow: Rok jedna Green Arrow: Rok jedna Andy Diggle

Velmi dobře napsaný a namalovaný origin Green Arrowa. Naprostá spokojenost.

07.02.2018 5 z 5

Tajná válka Tajná válka Brian Michael Bendis

Secret War je něco neuvěřitelného. Bez pochyby jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl. Příběh je strhující, napínavý a kvalitní, nejde o nějaký autorův výplach, ale je to velmi kvalitní dílo, ze kterého mrazí i po přečtení. Děj je také velmi uvěřitelný, výborná je také předmluva, která dělá celkovou zápletku Tajné války mnohem víc hlubokou.

Trošku mi vadilo, že tam nikdo nezemřel, příběh by hned získal mnohem větší závažnost. Také ti technozločinci toho mohli udělat více- Fury strašil, jaká je to hrozba, což určitě byla, ale chtělo by to nějaké ukázky, že jsou doopravdy taková hrozba, jak bylo popisováno.

Zajímavé byli také poslední stránky komiksu, popisující Furyho myšlenky a spisy S.H.I.E.L.D.u.
Docela bych ocenil nějakou alternativní verzi Tajné valky, kde se Furyho mise podělala a Val musela do akce poslat team, ktery nam byl ukázán na konci komiksu.

Za mě 97%, naprostá spokojenost, čekat jsem, ze to bude velmi dobré, ale že až takto? Maesterpiece. Nejlepší superhero komiks, co jsem kdy četl.

Tělo novináře Tělo novináře Brian Wood

Výborný komiks, zábavnější a napínavější než první díl. Děj se pořádně rozjel a jsem s celkovým světem velmi spokojený. Matty je sympatická hlavní postava a docela jsem se do něj vcítil. Komiks má krásnou kresbu, ze začátku se mi moc nelíbila, ale teď jsem z ní nadšený.

Triumvirát Triumvirát Matt Wagner

Bylo to velmi dobré, ale očekával jsem víc. Byl jsem rád za Bizzara a Ra's Al Ghula. Trojice hlavních hrdinů byla fajn, ale trošku mi vadilo, že byli všichni tři tak stejně.. nezajímavý. Třeba v tomto mi přišel komiks Hodný, Zlí a Ošklivý od Marvelu mnohem zajímavější, protože tam byli všechny hlavní postavy charakterově rozdílné, což dělalo příběh o dost zajímavější. Ale i přesto jsem spokojen. Příběh byl velmi dobrý a já se nenudil. Za mě 84%.

Wonder Woman: Ztracený ráj Wonder Woman: Ztracený ráj J.M. DeMatteis

Nejhorší komiks, co jsem kdy četl. Nudný děj, nezajímavá kresba a velmi mnoho nezajímavého a nicneříkajícího textu. Komiks bych si jinak nekoupil, ale někdo na Facebooku to vychvaloval, tak jsem si řekl, proč ne. Škoda peněz. Už nikdy víc.

04.02.2018 1 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Na Deadpoola docela slabé.. originální, ale slabé.

21.01.2018 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Ze Střetu králů nejsem tolik nadšený, jako jsem byl ze Hry o trůny. Nemá to už takové koule, jako měl předchozí díl. Ale stále to je prostě něco dokonalého, jsem velmi spokojen a všech 900 stránek jsem si užil neuvěřitelně. George je něco jako knižní Tarantino, prostě mistr.
Ještě že jsem před knihou viděl seriál, jinak bych se v postavách ztrácel.

21.01.2018 5 z 5

Daredevil Daredevil Frank Miller

Dokonalý komiks, už chápu, proč je Frank Miller tak oblíbený. První komiks byl nečekaně dost dobrý (na to z jaké doby je) a druhý prostě dokonalost. Moc jsem si Daredevila oblíbil, určitě si koupím jeho další komiksy.

21.01.2018 5 z 5

Válečná zóna Válečná zóna Brian Wood

Docela slušný rozjezd série. Trošku mi vadilo, že více nepředstavili svět, to by pak děj dostal mnohem větší hlobku. Postavy slušné a kresba boží. 78%

21.01.2018 4 z 5