babystar babystar komentáře u knih

Zločin potichu Zločin potichu Martin Křížek

Potřebovala jsem si odpočinout od krváků a světoborných problémů návratem do klidného a předvídatelného "totáče". A povedlo se. Je to divné, ale vyšetřování vraždy a žhářství v jedné typické pražské továrně, kde se oslavovalo, ulejvalo i kradlo, bylo pro mne osvěžující. A připomněla jsem si, že i tehdy vládla korupce a vyskytovali se lidé, kteří v tom "uměli chodit". Jenže tehdy je trest neminul....

02.03.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Ukázka toho, že nic se nemá přehánět, ani původně snad dobrá myšlenka o ideální společnosti. Ukázka uplatnění teorie "vařené žáby" v oblasti u kanadských hranic, kde bylo postupně ukrajováno z lidských svobod, až už nebyly (hlavně pro ženy) žádné. Zkrátka není dobré brát psané slovo doslovně - ani v bibli. A doufám, že autorka není prorokem naší budoucnosti.

27.02.2019 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tak bych řekla, že jsou to "účastníci zájezdu po anglicku". Jen nechápu, co v příběhu bylo vtipného. Šest novinářů a pracovnice reklamní agentury se vydají v rámci reklamní kampaně do Kodaně seznámit se s dánským životním stylem nazvaným hygge. Kromě přehnaného chválení Dánska se ukáže, že každý z hrdinů má svého "kostlivce ve skříni". Je tam i milostný vztah a autorka samozřejmě nezapomněla i na gaye. A nakonec vše dobře dopadne.

26.02.2019 3 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Další napínavý příběh (8. v sérii Naše město). Pokud bych ho brala jako fantazii spisovatele, tak dobrý. Pokud bych si měla myslet, že se něco takového stalo, tak nevěřím. Přišlo mi to trochu "šmrnclé" Danem Brownem. Nevěřím v nějaká mystéria, poklady templářů a tajemství přechovávaná po generace. Zato udavačství a vyhrožování je myslím uvěřitelné. O praktikách STB toho moc z vlastních zkušeností nevím, ale nějak se mi nezdá, že by bylo takové mučení možné ještě i v 80. letech 20. stol. Třeba jsem moc naivní. Každopádně je to velmi napínavý příběh, který stojí za přečtení.

23.02.2019 4 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

(SPOILER) Příběh z doby, kdy po Havlově amnestii opouští věznice i vězni, kteří jsou nebezpeční pro své okolí. Jde vlastně o tři případy. První z osmdesátých let o krádeži šperků a druhé dva z let devadesátých o dvojnásobné vraždě a pak nálezu umučeného muže. Nakonec se ukáže, jak všechny případy spolu souvisí. Je to vlastně příběh zloděje, který v podstatě díky amnestii přišel o svou rodinu a nakonec se z něj stal i vrah. Opravdu silný příběh.

17.02.2019 5 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Tento příběh o vyšetřování vraha mladých dívek končí ve dnech "sametové revoluce", která je tou "něžnou fatamorgánou". Studenti stávkují, herci řeční, z hospodských přátel se stávají nepřátelé, informovaní pálí kompromitující dokumenty a "převlékají kabáty", ozbrojené složky čekají na rozkaz zasáhnout a nikoho z nadřízených nezajímá odhalení a chycení sériového vraha. Na můj vkus trochu moc politiky, ale taková byla doba. Na druhou stranu jsem se dověděla, jak "sametová" vypadala na Slovensku.

17.02.2019 4 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Pro mne jedna z lepších detektivek s Oldřichem z Chlumu. Docela dost mrtvých, krásné sklepnice, s nimiž si Ota užije, nechutné rodinné vztahy, tajemná sklepení a nesympatičtí mnichové. A nakonec jsem se i nečekaně zasmála. Za mne dobrý!

16.02.2019 4 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Pro mne asi nejslabší autorčina kniha. Celkem se tam nic neděje. Řekla bych, že je to teskná vzpomínka na matku a oslava skotské přírody a lidových zvyků. A ještě ke všemu, jak je asi dnes zvykem, příběh se nemohl obejít bez gayů.. Zkrátka můj "šálek kávy" to nebyl.

13.02.2019 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Knihu bych doporučila nespavcům. Zaručeně nebudete litovat probdělé noci, protože při čtení ani nepostřehnete, že je už ráno. Prostě napínavé od začátku do konce. Pro mne další probdělá noc.

13.02.2019 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Po nějaké době jsem si vzpomněla na tohoto slovenského autora detektivek a opět mne nezklamal. Přišla mi vhod audiokniha v originále. Je to chronologicky druhý příběh v pořadí ještě z doby před "sametem" a Krauz je ještě mladý a pořádný "děvkař", což se mu málem nevyplatí. Mluvená slovenština mi nedělala problémy, ale přerušit poslech ano. Tak jsem zase probděla noc.

08.02.2019 5 z 5

Snad ti nedělají starosti cizí názory Snad ti nedělají starosti cizí názory Richard P. Feynman

K této knize jsem se ve formě audioknihy dostala náhodou. Nikdy bych nevěřila, že mne tak upoutá. Už se vůbec nedivím, že je tolik vynikajících osobností židovského původu. Jestli každý z nich měl otce s takovým přístupem k poznávání světa jako Feynman, není se čemu divit. A zpráva o vyšetřování katastrofy raketoplánu vypovídala o docela neutěšené situaci v raketovém programu. Tak se už nedivím, že teď používají, pokud se nepletu, Američané raději raketové motory z Ruska.

06.02.2019 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Opravdu napínavá detektivka, kterou jsem přečetla přes noc. Ukázka toho, jak se mohou v podstatě dobré úmysly, když se jich ujmou psychopati, změnit v peklo na zemi. Spousta akce, občas i krve, a nakonec nečekané rozuzlení. Stojí to za přečtení.

04.02.2019 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Třetí díl, který se Bavettových týká jen okrajově. Hóódně neuvěřitelný příběh. Bodygard Henry má hlídat rozmazlenou senátorovu dcerušku, která ho nakonec svede. Ještě bych pochopila, že Henryho popadne "chtíč", ale senátorova dcera by se podle mne o kluka z ulice a bývalého mafiána ani neotřela, natož aby si ho ještě se souhlasem matky vybrala za manžela. Opravdu nejslabší díl série.

04.02.2019 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Druhý příběh o tom, jak zlikvidovat italskou mafii v New Yorku. Stačí sexy policistka a přítulná malá holčička a další Bavetta je "odvařený". Kdyby to bylo tak jednoduché... Ale jinak se román čte velmi dobře. Je v něm napětí i láska, a dokonce sem tam i humor.

01.02.2019 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Bezvadná kniha, kterou jsem četla celou noc a nemohla se odtrhnout. První příběh o mafiánské rodině Bavettových. Prostě příběh o tom, jak se zamilovat do mafiána. Nevím, jestli je uvěřitelný, ale v každém případě je napínavý i zamilovaný a se šťastným koncem. Už se těším na pokračování.

30.01.2019 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Bezvadná oddechovka, u které jsem se zasmála. Kdo nezažil, nepochopí.

25.01.2019 5 z 5

Kilometr devatenáct Kilometr devatenáct Eduard Fiker

Příběh o řádění špionů (tehdy amerických a britských) v Československu. Státní bezpečnost a major Kalaš se opravdu snaží špionážní síť rozbít, ale v podstatě vše vyřeší s obvyklou intuicí a humorem kriminalista Karlíček.

25.01.2019 4 z 5

Série C-L Série C-L Eduard Fiker

Docela zdařilá detektivka o vlakové loupeži peněz a následných vraždách. Až na překombinovaný konec bylo vše uvěřitelné a napínavé . Škoda toho konce. Ten mi vyzněl jako "vrahem byl zahradník".

23.01.2019 4 z 5

Zlatá čtyřka Zlatá čtyřka Eduard Fiker

Špionážní příběh poplatný době vzniku. Čte se velice dobře, je napínavý a i postupné rozkrývání špionážní sítě je zajímavé. Pro odlehčení nechybí i humor. Jen vystupování Václava Nebeského mi přišlo nějak nepřirozené, ale doba si to asi žádala.

21.01.2019 3 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Detektivní příběh, v němž netečou potoky krve, ale k vraždám vedou pokřivené vztahy v jedné rodině. Příběh vás tak "vcucne", že nejste schopni přestat číst. Já jsem ho "zhltla" za jednu noc.

17.01.2019 5 z 5