bagel bagel komentáře u knih

Popel Londýna Popel Londýna Andrew Taylor

Velmi dobře vykreslené prostředí Londýna, zajímavý děj.

27.03.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha se četla velmi lehce a autorovi se podařilo dobře propojit příběhy psané ze dvou stran, aby pokaždé doplnil něco nového a neodhalil příliš z druhého příběhu. Děj byl ale dost plytký a při velkém časovém rozsahu často nešlo jít příliš do hloubky. Podobně jako minulé knihy ani tato zase tak moc humorná nebyla, ale to mně nevadilo.

27.03.2018 3 z 5

Slon Slon Martin Suter

Nečekaně dobrá a zajímavá kniha, která se dotkla několika závažných témat a přesto měla krásné poetické momenty.

19.03.2018 5 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Dřívější knihy autorky se mně líbily víc, tuto jsem dočítala se sebezapřením.

19.03.2018 3 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Celá kniha neměla stejnou úroveň, ale místy jsem se nahlas smála.

19.03.2018 4 z 5

Království věčného ticha Království věčného ticha Roman Cílek

Tase dalších několik povídek, nic velkého nelze očekávat.

06.03.2018 3 z 5

Každý něco tají Každý něco tají Andrea Sedláčková

Dost drsně realistický pohled do života "slavných".

06.03.2018 3 z 5

Z gauče vzhůru do divočiny Z gauče vzhůru do divočiny Renata Schritterová

Nic zvláštního, na Yukonu jsem se trochu ztrácela v postavách.

27.02.2018 2 z 5

Vietnam s vůní koriandru Vietnam s vůní koriandru Magdaléna Radostová

Krásné fotky, ale text dost suchopárný.

27.02.2018 3 z 5

Celej Franz! Celej Franz! Marta Davouze

Autorka dokázala v poměrně krátké knize poutavě vylíčit život úžasné osoby a jejího okolí, moc doporučuji! Líbily se mně i předchozí knihy z autorčina života v Bretani, ale toto je něco zcela odlišného.

20.02.2018 5 z 5

Moje sestra žije na krbové římse Moje sestra žije na krbové římse Annabel Pitcher

Bylo zmíněno v jednom předchozím komentáři, že kniha je spíše pro mladší čtenáře, ale myslím, že si má z ní co vzít čtenář v jakémkoliv věku.

20.02.2018 5 z 5

Vítejte v klubu Vítejte v klubu Helena Kratochvílová

Příběh ze života, ale bylo by krásné, kdyby každá žena v této situaci našla tolik porozumění a pomoci na všech stranách...

20.02.2018 4 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Kniha je plná inspirujících myšlenek a postojů. Konec byl překvapivý a ani jsem si nevšimla, zda byly dříve nějaké náznaky. Děj byl trošku zdlouhavý, ale díky krátkým kapitolám to rychle ubíhalo.

11.02.2018 5 z 5

Humans of Prague Humans of Prague Tomáš Princ

Blog nesleduji, ale kniha je dokonalá.

05.02.2018 5 z 5

Slasti a strasti mladého zvěrolékaře Slasti a strasti mladého zvěrolékaře David Grant

Celkem zábavné, ale na Herriota to nemá.

05.02.2018 3 z 5

Trojkoruna Trojkoruna Felix Francis

Ne moc složitá zápletka, ale za mě dobré.

05.02.2018 4 z 5

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Mně to nesedlo, nedokázala jsem hlavní hrdinku pochopit. Jsem na to asi moc odlišná generace.

02.02.2018 2 z 5

Zašustění v trávě Zašustění v trávě Robin Hawdon

Pomalejší rozjezd, ale pak jsem byla spokojená. Plusem navíc je poučení o životě mravenců a další pro nás "havěti".

22.01.2018 4 z 5

Atlas prokletých míst Atlas prokletých míst Sibylle Le Carrer

Ze tří atlasů z této řady se mně tento líbil nejméně. Staré mapy byla sice pěkné, ale ztěžovaly orientaci, kde se dané místo nachází. Vadilo mně řazení, lepší by bylo tradičně podle kontinentů nebo témat. Tak se přeskakovalo od pirátů k atomovým ponorkám.

17.01.2018 3 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Zatím nejlepší ze všech dílů, krásně napsané a doplněné mnoha zajímavostmi o Bretani, jejích tradicích i životě obyvatel.

15.01.2018 5 z 5