bagel bagel komentáře u knih

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Souhlasím s předchozím komentářem. Blog jsem nesledovala, to by asi bylo lepší než číst knihu. Líbilo se mně grafické zpracování včetně ilustrací.

10.01.2018 3 z 5

Vraždaplán Vraždaplán Karel C. Grig (p)

Sympatický vyšetřovatel, ale dvě příběhové linky byly trochu moc.

07.01.2018 3 z 5

Josefovská krev Josefovská krev Jaroslav Kuťák

Jednu hvězdičku dávám za poznání prostředí a historie Josefova. Příběh byl velmi rozmělňován jinými historkami a citacemi z odborných pramenů. Fantaskní scény byly zbytečné.

04.01.2018 1 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Krásný příběh o tom, jakou moc může mít jedna věc, pokud slouží jako podnět k nějaké změně.

28.12.2017 5 z 5

Zn. blondýna hledá Zn. blondýna hledá Blanka Svobodová

Přečetla jsem za hodinku, ale byla to příjemná chvilka. Kniha měla spád a nevadil ani otevřený konec. Bez něj by to byla až moc velká romantika.

27.12.2017 3 z 5

Atlas odlehlých ostrovů Atlas odlehlých ostrovů Judith Schalansky

Vynikající kniha. Některá místa jsou celkem známá, ale většinou ani pořádně nevíme, kde leží. Příběhy spojené s ostrovy byly zajímavé a nutí něco více se o nich dozvědět.

22.12.2017 5 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Bohužel bylo často toho humoru moc a nadsázka příliš velká.

22.12.2017 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Velmi dobrý thriller, vyhovovaly mně krátký kapitoly, mělo to spád. Ale na 5 hvězdiček to ještě nebylo.

12.12.2017 4 z 5

Smrt ve zlaté kleci Smrt ve zlaté kleci Martina Frühaufová

Velké překvapení! A líbil se mně i autorčin styl vyprávění.

12.12.2017 4 z 5

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Takové ženské romantické čtení s celkem očekávaným koncem.

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Nic moc, dobré k oddychovému čtení. Nevím, proč se jedná o "mimořádně oceňovaný detektivní román".

Měj mě rád/a Měj mě rád/a Markéta Hejkalová

Strhující vyprávění, náročné pro množství postav a rychlé posuny v ději.

11.12.2017 4 z 5

Vražda v secesní vile Vražda v secesní vile Petr Bým

Nenáročné čtení.

11.12.2017 3 z 5

To chce psa To chce psa Spencer Quinn (p)

Velmi rozvláčná kniha vyprávěná z pohledu psa, což děj trochu ozvláštnilo. Jinak celkem nuda.

24.11.2017 2 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Drobné příhody ze světa autistických dětí doplněné pěknými postřehy. Doporučuji!

24.11.2017 5 z 5

Čarodějka na pražském hradě Čarodějka na pražském hradě Dana Chamblee Carpenter

Trochu mně tam vadily fantastické prvky a místy dost kruté detaily, ale celkově hodnotím celkem kladně. Poslední kapitoly byly dost uspěchané a podle epilogu nevím, zda máme očekávat pokračování.

20.11.2017 3 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Od knihy jsem dost očekávala a po pomalejším začátku jsem se začetla a byla nakonec velmi spokojená.

15.11.2017 5 z 5

Život je raut Život je raut Hannah Saleh

Kniha hlavně pro čtenáře daného blogu.

15.11.2017 2 z 5

Nelítostná vražda Nelítostná vražda Stanislav Češka

Plně souhlasím s předchozím komentářem. Zde autor omezil odkazy na své další knihy, což kvituji s povděkem.

12.11.2017 4 z 5

Arabboy - Jak se žije arabským chlapcům v Evropě aneb Krátký život Rašída A. Arabboy - Jak se žije arabským chlapcům v Evropě aneb Krátký život Rašída A. Güner Yasemin Balci

Zajímavý, ale dost jednostranný pohled na život migrantů v Německu.

12.11.2017 3 z 5