bagel bagel komentáře u knih

Josef I., můj přítel Josef I., můj přítel Soňa Sirotková

Nepříliš náročný historický román, ale jsem ráda za bližší seznámení s danou dobou.

19.12.2018 3 z 5

Celkem průměrný cestopis, ale s pěknou grafickou úpravou a krásnými fotografiemi.

11.12.2018 3 z 5

Jako obvykle vynikající, škoda neuzavřeného konce, ale aspoň doufám v brzké pokračování.

11.12.2018 4 z 5

Hrdinové kapitalistické práce Hrdinové kapitalistické práce Saša Uhlová

Mnoho lidí asi ani netuší, v jakých podmínkách musí někteří pracovat. Hned by si začali více vážit své práce.

05.12.2018 5 z 5

Tajemství skotské krve Tajemství skotské krve Jan R. Hrdina (p)

Kniha mě moc nenadchla. Autor je určitě odborníkem na Skotsko a jeho dějiny, ale příběh za moc nestál.

02.12.2018 2 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Toto opravdu není poezie a už vůbec ne pro mě.

29.11.2018 1 z 5

Pátý kámen Pátý kámen Martin Trbušek

Jediným plusem bylo splnění dalšího bodu čtenářské výzvy. Značná část knihy je zaplněna fakty z molekulární biologie, pro laika příliš odbornými. Záplatka je slabá a nepochopila jsem zdůrazňování některých slov kurzívou.

25.11.2018 2 z 5

Babička na inzerát Babička na inzerát Taťána Březinová

Nic moc, příliš byly zdůrazněny generační rozpory a vložené články byly zbytečné - asi měly potvrdit, že toto vydání je aktualizace předchozího.

20.11.2018 3 z 5

Afrika na zabití aneb evrycink is oukej Afrika na zabití aneb evrycink is oukej Lenka Stránská

Čekala jsem zážitky z cest a dostal se mně realistický pohled na africký život a zvyky, který může narušit mnohé naše představy. Obdivovala jsem autora, že do toho opakovaně šel.

20.11.2018 3 z 5

C'est la vie: Čtvrtstoletí vzpomínek C'est la vie: Čtvrtstoletí vzpomínek Simona Kožuchová

Bohužel jen útržky z autorčina života, takže jsem mnohdy ztrácela souvislosti.

Rémi Rémi Martin Goffa

Sice jiný žánr, ale jako obvykle vynikající!

06.11.2018 5 z 5

Pražské vize Pražské vize Klára Brůhová

Precizně a detailně zpracované. Bylo hodně zajímavé představovat si, jak Praha mohla vypadat.

06.11.2018 4 z 5

Výhled do ráje Výhled do ráje Ingvar Ambjørnsen

Naštěstí jsem nejdříve četla druhý díl, takže jsem Elllingovu povahu a chování celkem chápala. Přesto jsem byla z knihy zklamaná.

06.11.2018 2 z 5

Poslední zastávka Peklo Poslední zastávka Peklo Luděk Kubát

Detektivní příběh dobrý včetně překvapivého závěru, ale štvalo mě obsáhlé líčení vztahu Ctirada a Šárky a neustálé otvírání dalších a dalších lahví alkoholu.

30.10.2018 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Myšlenka "nestěžovat si" má určitě hodně do sebe a našla jsem si několik praktických rad, které se pokusím aplikovat ve svém životě. V knize je ale také dost omáčky a vadilo mně odkazování na webové stránky k objednání náramků atd. To už moc zavání byznysem.

30.10.2018 3 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Velmi zajímavé a často vtipné čtení doplněné krásnými fotografiemi.

28.10.2018 4 z 5

Botanicum Botanicum Jenny Broom

Kniha je bez diskuze krásně provedená, ale nelze ji brát jako kompletního průvodce světem rostlin, spíše by měla nalákat k dalšímu studiu. Obsahuje poměrně hodně odborných termínů, takže bych ji doporučila spíše starším školákům, ale určitě i dospělým čtenářům.

24.10.2018 4 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Další kniha sestavená z dříve uveřejněných novinových sloupků. Bonusem navíc jsou tentokrát krásné fotografie

24.10.2018 4 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Originální námět. Pomalejší začátek, ale pak kniha postupně gradovala. Mohu všem doporučit.

22.10.2018 5 z 5

Smrt konvertity Smrt konvertity Petr Eidler

Jedna z nejlepších "zelených detektivek" od Moby. Svižný a zajímavý děj oživený postavou Ramba.

21.10.2018 4 z 5