bagel bagel komentáře u knih

Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii Petr Slavík

Nebyla to jen z dalších knih o veterinářích. Autor pracoval jako veterinář na velké farmě s dobytkem. Kromě popisů jeho práce a příhod je zde také mnoho zajímavých cestopisných pasáží i popisů všedního života a poměrů v Zambii. A líbí se mi autorovy názory na pomoc africkým zemím.

22.08.2022 4 z 5

Ostrov duchů Ostrov duchů Klára Wang Tyl

Propojeností příběhů mně to připomínalo knihy Lidmily Kábrtové. Hodnotím jako zajímavé nahlédnutí do života na Tchajwanu.

05.08.2022 4 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Námět je už trochu ohraný, oživením je nápad s deníkem. Ale bylo to docela pohodové a příjemné čtení.

02.08.2022 4 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Mne tato z autorčiných knih zaujala nejméně, ale přesto ji hodnotím velmi dobře.

22.07.2022 4 z 5

Zvěrolékař zasahuje Zvěrolékař zasahuje Philipp Schott

Mně obecnější pasáže nevadily a knihu hodnotím celkem kladně. Ale na Jamese Herriota ani tyto zvěrolékařské příběhy nemají.

21.06.2022 4 z 5

Osm detektivů Osm detektivů Alex Pavesi

Zvláštní kniha a určitě bych ji nenazvala thrillerem. Byla jsem v pokušení některé příběhy vynechat, ale nakonec jsem se i tak dopracovala ke konci.

20.06.2022 3 z 5

Hilda uvádí: Tvorové a netvorové Hilda uvádí: Tvorové a netvorové Emily Hibbs

Toto musí mít každý, kdo má rád Hildu a její příběhy!

26.05.2022 5 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Za mě dobré. Je vidět, že autorka v Dánsku žije a je v kontaktu s místními.

26.05.2022 4 z 5

Kaskadér aneb jak dobýt Hollywood Kaskadér aneb jak dobýt Hollywood Martin Jaroš

Není to určitě žádná velká literatura a neuškodila by ani preciznější korektura. Kniha je ale ohromně zajímavá a to jsem úplný filmový analfabet zejména pokud jde o akční a podobné filmy. Přečetla jsem ji za jeden den a dověděla se spoustu nového o kaskadérech i pozadí natáčení filmových záběrů, které pak vypadají tak samozřejmě.

22.04.2022 3 z 5

Dívky bez prostředků Dívky bez prostředků Muriel Spark

Zajímavý námět, ale asi nedokážu docenit kvality knihy.

09.02.2022 3 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Lepší průměr, logika příběhu někdy trochu drhla.

03.01.2022 3 z 5

Tři měsíce v Barceloně Tři měsíce v Barceloně Adam Gebrian

Líbilo se mi, že autor ukazuje méně známá místa ve městě, ale praktický význam jako průvodce má pro toho, kdo má možnost strávit v Barceloně delší čas.

23.12.2021 4 z 5

Tajemství osudu Tajemství osudu Miriam Thun-Hohenstein

Ze stylu psaní bylo poznat, že autorka není spisovatelka. Opakování některých faktů mi nevadilo, alespoň jsem se v rodinných vazbách lépe vyznala. Děj vyznívá nejednoznačně, což je vzhledem k popisované době zcela pochopitelné. A bylo dobré poznat zase kousek historie z mého regionu.

19.11.2021 4 z 5

Případ mrtvé novicky Případ mrtvé novicky Jaromír Jindra

Rozhodně doporučuji si nejdříve přečíst dvě předchozí knihy. Tato na ně v mnohém navazuje a název dost klame - první zmínka o vraždě je na začátku druhé poloviny. Určitě se nejedná o pouhou detektivku.

30.09.2021 3 z 5

Jedna čtvrť: Letná Jedna čtvrť: Letná Hynek Alt

Přínosné hlavně pro obyvatele Letné. Moc zajímavý byl úvod a mapování sociálních vazeb. Po nějaké době bylo čtení komentářů jednotlivých respondentů k životě na Letné už únavné. Skoro všichni vyzdvihovali přednosti Letné, jen málokdo se vyjádřil i kriticky. Fotky (či portréty) byly určitě přínosem.

07.09.2021 3 z 5

Narozeni 1918 (1. + 2. díl) Narozeni 1918 (1. + 2. díl) Hana Benešová

Zatím jsem četla jen první díl, ale určitě si opatřím i druhý . Každý zúčastněný vypráví na dvou stranách svůj životní příběh, který je doprovázen větším či menším počtem jejich černobílých fotografií. Můžeme z toho vidět, jak těžký byl jejich život a jaké překážky museli překonávat. Velmi poučné pro mou generaci i generace pozdější.

11.08.2021 5 z 5

Moga Moga Jakub Nabi

Nenápadná kniha a velmi ji doporučuji. Je vždy užitečné podívat se na životní příběh uprchlíků z jejich pohledu.

05.08.2021 4 z 5

Záhada zlatého draka Záhada zlatého draka Frédéric Lenormand

Už dlouho jsem si přes ne moc dobré recenze chtěla nějaký díl přečíst a docela dobré. Možná je to i tím, že originální příběhy soudce Ti jsem četla už opravdu moc dávno.

16.07.2021 4 z 5

Pražské dvorky Pražské dvorky Petr Sojka

Moc pěkné navázání na pořad v televizi. Překvapilo mě, že zde byly nejenom dvorky u obytných domů, ale také u historických budov a zejména u budovy sídla České pošty.

15.06.2021 5 z 5

Oprávněná vražda Oprávněná vražda Stanislav Češka

Z autorových brněnských detektivek lepší průměr. Ke konci už bylo dost otravné několikáté opakování průběhu vraždy a bylo by fajn, kdyby se omezilo používání slova "culit se".

24.05.2021 3 z 5