Benjiki Benjiki komentáře u knih

Níček a Mřenka Níček a Mřenka Walter Moers

Pochybuji, že takováhle parodie na výuku literatury bude děti bavit natolik, aby ji ocenily. Za mě docela fajnový experiment, potvrzující, že Walter něco fetuje. Jdu sehnat Ruma, Zamonie je rozhodně zákeřný svět. Velké plus za žaludeční šťávy. Nazdaaaaaaaaar.

30.12.2015 3 z 5

13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda Walter Moers

Popravdě, nevím jak tuhle knihu hodnotit, četl jsem ji dávno a nedokážu ji nikde sehnat. Pravdou je,že jsem ji miloval. Naprosto. Modrý medvěd byl můj hrdina a plusové body už jen za Jinou literaturu pro děti.

30.12.2015 4 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Jako první musím plivnout na hnus, kterým je nadpis na jinak cool obálce - GRRM, autor seriálu Hra o trůny. WTF to co je na 3.14čovinu? Jako milovníka asoiaf a člověka plného opovržení vůči tvůrcům seriálu mě to dostalo do varu. Toho kdo to tam nechal napsat bych předhodil Melisandře. Teď ke knize samotné, je to vlastně úplně jednoduché. Některé povídky jsou super, včetně té Martina, to je za tři až čtyři hvězdy. Většina je ale nudná výplň u které jsem musel vyvinout maximální úsilí abych ji dočetl. Nebo jsem je prostě nedočetl. Velké zklamání. Rozhoduji se mezi 30 a 50 procenty, kvůli nudě, hořkosti a neskutečně odbornému nadpisu dávám 31 a mhouřím oči. Jednou to dočtu pořádně, třeba v důchodu.

30.12.2015 2 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Přistupoval sem k tomu dost skepticky, připravený při první příležitosti nahodit odpad a knihu rituálně zastrčit do spodní části knihovničky. Byl jsem mile překvapen. Je to jednoduché a plytké, ale není to zas úplně špatně napsané a já knihu bez větších problémů dočetl. A to na romanťárny nejsem. Takže z dobré vůle a za milé překvapení nahazuji 5/10. Pochybuji že se k tomu někdy vrátím, ale není to špatné, vážně ne.

22.01.2016 3 z 5

Případ kulhavého kanárka Případ kulhavého kanárka Erle Stanley Gardner

Takže takhle si představuji precizní detektivku. Víc dodat netřeba. Kvalita.

02.01.2016 3 z 5

Gantz 1 Gantz 1 Hiroja Oku

Hele já proti všem úchylárnám mangy nic nemám, ale tohle je asi moc. Nepochopil sem absolutně myšlenku. Vraždění mimozemšťanů mrtvými, dloooooooooozuuuuuuuuheeeeeeeeeee záběry na ooooooooobříííí kozyyyyyyy, nesmyslné dialogy a nevýrazné postavy - až na tu co má ooooooooobříííí kozyyyyyyy, neasi. Tohle je i na mně moc jiný a lituji peněz co sem do toho investoval. Možná že to v příštích dílech začne dávat smysl, ale tohle je... No neříkám nic. Jen proto, že je to první díl, nedávám odpad. Ale co, nemůžu pochopit všechno.

02.01.2016 1 z 5

Diamantový trůn Diamantový trůn David Eddings

Příjemná oddychovka se kterou sem prakticky neměl problém. Nebylo to tupý a bylo to dobře napsaný, vlastně hodně dobře. Můžu doporučit, klasická epická fantasy se všemi zápory, ale na nic si nehraje a je v některých ohledech vážně příjemná. Navíc příběh je uzavřený dostatečně brzy, než začnou být klišé otravný. 6.5/10

01.01.2016 3 z 5

Země čarodějů Země čarodějů Markéta Prášková

Tak tohle je moc. Tohle má takovéhle hodnocení? Hnusná obálka, nudný děj bez jakékoliv hodnoty A KOPÍROVÁNÍ. Taková Morie je úplně jasná. Dal bych jednu hvězdu za to, že děti to možná lehce ocení, ale ne. Odpad odpad odpad! A vy, co tady hodnotíte, jste taky odpad.

01.01.2016 odpad!

Orcigard Orcigard Vladimír Šlechta

Šlechtu mám rád, ale tohle mi prostě nesedlo, hlavní postava mi nepřišla sympatická ani nijak dobře napsaná a ti čarodějové vrhající firebally a jednorožec ala Ciri? Přišlo mi to jako špatný kopírování scén ze Zaklínače. Ne, tohle mi tam nesedělo, má to samozřejmě i klasické klady Pohraniční, ale není to tak... Šťavnaté. Obálka, která hází sama za sebe druhou hvězdu, klasicky úžasná, topovka a must have v knihovničce. 3.5/10

31.12.2015 2 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Aspoň že ten Cal umřel, malé bezvýznamné plus. Jinak tohle už jsem nedočetl. Mít o osm let a o několik desítek knih méně, možná bych to ocenil víc. Určitě ano. Ale tahle série si to nezaslouží. Konec, šmytec, podzemí.

30.12.2015 1 z 5

Velké Boříkovy lapálie Velké Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

V dětství jedna z mých nejoblíbenějších knih, přestože jde vlastně o vykrádačku, adaptaci, přepracování legendárního Mikuláše. Na tak tlustou knihu klukovský nářez vysokého kalibru, scéna s vysavačem legendární. Váhám mezi třemi a čtyřmi, ale kniha je naprosto nesmyslně nadhodnocena, stejně jako naprostá většina knih tady, takže velmi silné tři hvězdy. Povinnost pro všechny chlapce ve věku devět až dvanáct. Svému synovi to jednou rozhodně předhodím.

30.12.2015 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

My chceme Vichry! My chceme Vichry! My chceme Vichry! My chceme Vichry! My chceme Vichry! My chceme Vichry! My chceme Vichry!.... Ok, Sedmkrát stačilo a teď - Díky za super povídky. Dunk je super sympaťák, stejně jako Egg a o to smutnější je pohled do dějin Západozemí a vědomí, jak nejlepší rytíř a nejlepší král historie nakonec skončili. Život není pohádka. Ale na to při čtení nemyslet, protože je to skvělé. První povídka klasicky Martinovská a depresivní, třetí ve stylu Zaklínače aneb Nesnáším politiku a proto nechtěně změním dějiny. Druhou povídku miluji, je tak úžasně smutná a ukazuje že dějiny píšou vítězové. Dal bych čtyři ale protože je to doplnění světa který miluji, házím tam plné hodnocení s výkřikem - My chceme Vichry!

30.12.2015 5 z 5

Potoky krve Potoky krve Steven Erikson (p)

Zatímco Malazu se úspěšně vyhýbám a hodlám ještě nějakou dobu vydržet, do tohohle jsem se vrhl a nestačil se divit. Černočerný humor, hutná atmosféra a cool postavy. Hlavně druhá povídka byl masakrální horor ala Vetřelec a nechybí tu neskutečný hlášky - Zabijte to! Je to mrtvý! Zabijte to ještě víc! - které se ale vůbec nebijí s brutálními výjevy, vyhřezlými vnitřnostmi a kucháním zaživa. Humorná seznamovačka, hororová vyvražďovačka a brutální detektivka. Za mě silných devadesát, naprostá spokojenost.

28.12.2015 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Tuhle bichli jsem koupil za nemalé peníze kvůli oslavným recenzím a přenádherné obálce. Na začátek zareaguji na nejmenovaný komentář tady na databázi - WTF? Lepší než Martinova Píseň? Rozhodně ne. Lépe vykreslené postavy? Tak to sem četl jinou knihu, postavy v Cestě jsou mnohem méně živelné a mnohem méně věrohodné než u Martina, vlastně jsou celkově dost otravné a nerealistické až klišovité - jo, Kaladin mi k srdci docela přirostl, neříkám že ne. Další věc, nečetlo se to zrovna nejlíp, popravdě jsem knihu zvládl až na druhý pokus. Svůj lví podíl na tom má určitě otřesný překlad, kdy mocná šlechta chvílemi mluví spisovně a chvílemi jak já, bije to do očí. A teď klady, magie a svět jsou neskutečně originální, Bran vybudoval epický podklad na epickou ságu. Zlo v pozadí je dostatečně děsivé a já sem docela zvědav jak to bude pokračovat. 70 procent, díky obálce a úvodní vraždě s motherfucker magií dávám slabší čtyři hvězdy.

28.12.2015 4 z 5