Bezantina Bezantina komentáře u knih

Dům krásy Dům krásy Melba Escobar

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Čekala jsem šťastný konec, jakože Karen bude mít synka u sebe a vrah bude usvědčen, ale smůla.. Závěr mi podrazil nohy, docela depresivní..

21.05.2019 3 z 5

Pokušení a pomsta Pokušení a pomsta Zdeněk Pošíval

Pěkný historický příběh, s dějem ne nepodobným autorové sérií "satanových" detektivek. Jediné co musím vytknout je příšerná obálka knihy - lascivně se tvářící žena s hradní siluetou v popředí nedává tušit historicky reálnou detektivku, ale spíše nějaký trapný romanticko-erotický románek z červené knihovny.. Obálku prostě nakladatelství těžce nezvládlo..

26.06.2016 4 z 5

Lože královny Eleonory Lože královny Eleonory Mireille Calmel

Hodnotím jako slabší průměr, protože tak nemožné dialogy a formulované věty jsem dlouho nečetla.. Spíše než historický román je to červená knihovna.

08.05.2016

Ve stínu kláštera Ve stínu kláštera Richard Dübell

Pěkný příběh, který se tak nějak čte sám.. U některých pasáží jsem se od srdce zasmála :-)

22.03.2016 4 z 5

Biskupova dcera Biskupova dcera Richard Dübell

Dobře psaný příběh, nicméně dle mého názoru příliš zbytečně komplikovaný příběh. Nicméně závěr mě dost překvapil :) Příjemné čtení.

15.03.2016

Isabela: Neohrožená královna Isabela: Neohrožená královna Colin Falconer (p)

Nechápu, že autor který mne tak uchvátil Hedvábnou stezkou, kterou jsem četla před více než deseti lety (a pamatovala jsem si jen děj, ne název autora či knihy, dala fušku to zjistit) mě mohl tak otrávit Isabelou. Nejsem spisovatel, ale odhaduji, že příběh mohl mít grády Hedvábné stezky.. Souhlasím se všemi komentáři níže.

11.02.2016

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Za sebe musím říct, že mne kniha zklamala.. Příběh působil neuceleným dojmem, děj stylem "hned jsme tady a hned jsme tam".. Postava Zulajky zcela zbytečná, zato ostatní ženy našich hrdinů zcela zapomenuté.. A konec byl úplné zklamání - otevřený, jakoby měl pokračovat dalším dějem...?? Celkově na mě kniha působila dojmem, že autor potřeboval asi nahrabat peníze..

31.01.2016 2 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Úžasná kniha a strhující děj, který vám nedovolí ji odložit. Rozhodně doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají.

28.12.2015

Panna Panna Robin Maxwell

Kniha nebyla špatná, ale už jsem četla i lepší knihy o Alžbětě Tudorovně..

03.12.2015 3 z 5

Po noci přijde den Po noci přijde den Anita Diamant

Zajímavá kniha o osudech 4 mladých žen, které unikly holocaustu. Každá má svůj příběh a svůj způsob, jak se s traumaty vyrovnat. Není to extra náročné čtení, kniha není příliš objemná, ale i tak jsem byla ráda, že jsem ji objevila a mohla si ji přečíst.

05.11.2015 4 z 5

Vládci luku Vládci luku Conn Iggulden

Druhý díl této ságy byl pro mě nezáživný a nudný, doslova jsem se musela nutit jej číst. Podle mého mínění měl autor tento díl zkrátit a zestručnit na polovinu, kterou by přidal k prvnímu dílu a výsledkem by bylo příjemné čtení..

30.10.2015 2 z 5

Vlk plání Vlk plání Conn Iggulden

Kniha se mi líbila, mám ráda příběhy z prostředí jurt. Krásně a poutavě psaný příběh Čingischána. Z mého pohledu udělal autor tu chybu, že se pustil do psaní ságy. Druhý díl byl pro mě nudný a nezáživný..

30.10.2015 4 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Krásný příběh z válečného prostředí poukazující na to, že i ve válečných hrůzách se lidé snažili žít alespoň trošku "normální" život.. Mladí kluci se snažili i tehdy sbalit holky a ty s nimi i tehdy flirtovaly.. I když příběh nemá typicky šťastný konec, přece se mi závěr knihy líbil. Vlastně se mi kniha líbila celá, přečetla jsem ji jedním dechem.

30.10.2015 5 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Krásný příběh ze starozákonního období, který jsem četla už kdysi dávno a teď jsem si jej s chutí přečetla ještě jednou :-) a k tomu jsem ještě díky recenzím přede mnou dozvěděla o filmovém ztvárnění.. film není zcela jako kniha, ale na to jsme snad myslím všichni čtenáři zvyklí :-) obojí hodnotím velice kladně :-)

08.10.2015 4 z 5

Bílý hřebec Bílý hřebec Jan Kozák

Pro mě nudné povídky, které mě nijak nezaujaly.. Nejkladněji hodnotím povídku "Bílý hřebec", ale jen proto, že je v ní náhled do života divokých koní..

08.10.2015

Vůl v chryzantémách Vůl v chryzantémách Saki (p)

Soubor povídek z doby přelomu devatenáctého a dvacátého století. Autor se snaží o ironii a suchý humor, ale moc jsem se u jeho povídek nezasmála. Byly jen ironické.

27.08.2015

Cesta třešňových květů Cesta třešňových květů Miki Sakamoto

Kniha pro mě byla zklamáním, čekala jsem více.. Příběh byl neuvěřitelně nudný a zdlouhavý.. Pozitivně hodnotím jen to, že na konci většiny kapitol byl text, který historicky objasňoval situace, prostě takové vysvětlivky.

06.08.2015

Rudý šál Rudý šál Kate Furnivall

Zpočátku jsem byla skeptická, knihu jsem začala číst, protože jsem zrovna nic jiného neměla po ruce.. Velmi pozitivně mě překvapila, příběh byl úžasný, knihu jsem, byť je objemnější, přečetla za 4 hodiny :-) Doporučuji :-)

27.07.2015

Můj císař, můj pán Můj císař, můj pán Siegfried Obermeier

Román z prostředí raného středověku. Někdy bylo vyprávění až zbytečně obsáhlé a zdlouhavé, nicméně celkově se mi román líbil. Líbilo se mi prolínání vzpomínek hlavního hrdiny s jeho přítomností.

09.05.2015

Kosatec Kosatec Masudži Ibuse

No upřímně - tyto povídky mě tedy nijak nezaujaly.. Mám ráda japonskou tématiku, ale tohle bylo (aspoň pro mě) nudné a nezajímavé..

22.04.2015