blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Nádherná, nádherná knížka! Tak moc bych si přála umět to se slovy natolik, abych vám dokázala popsat, co jsem cítila, když jsem otáčela stránku za stránkou, kdy mi po tvářích tekly slzy, srdce bušilo na poplach, oči sklouzávaly k těm nejopravdovějším ilustracím, jaké jsem kdy viděla, cítila jsem tu kouzelnou atmosféru Vánoc, ale zároveň i prázdné šedivé dny rodiny, která ztratila milovanou osobu. A Hedvika! To byla ta nejúžasnější knižní postava! Její energii a čistou duši jsem cítila i skrz řádky. Velké doporučuji!

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

První díl z fantasy série, která je retellingem (převyprávěním) klasické pohádky Kráska a zvíře. Velmi originální, návykové, pohádkové, drsné, se spoustou skvělých knižních postav, které si zamilujete. Ačkoli je to dost bichle, budete ji mít přečtenou brzy, protože autorčin styl psaní je velmi čtivý, jednoduchý, poutavý a vy budete prostě potřebovat zjistit, jak to s hlavními hrdiny dopadne!

19.05.2020 5 z 5

Tima Burtona miluju a tahle básnická sbírka, ačkoli je lehce depresivní a morbidní, zaručeně potěší všechny jeho fanoušky!

Děsivé historky Děsivé historky Michael Dahl

Krátké hororové příběhy, z nichž některé dokázaly člověka dost vyděsit. Spousta z nich měla tak bezvadný námět, že byla až škoda, že je autor více nerozvedl. I když i ta úspornost některých příběhů jim nakonec dodala ještě více na děsivosti. Za mě parádní věc a máte-li rádi dětské horory, je tohle naprostá nutnost :)

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Za mě až moc přeslazené, naivní a hlavní postavy mi lezly na nervy neuvěřitelným způsobem. Začátek knihy byl celkem slibný, ale bohužel nakonec se z příběhu zrodilo něco, co pro mě bylo naprosto nedůvěryhodné a celé mě to neuvěřitelně iritovalo. Ovšem, čtivé to bylo, takže se to nějak dalo přelouskat, ale v tomto případě jasně vidíme, že čtivý text ještě vůbec neznamená dobrý text, který vám něco předá. Pokud si však chcete přečíst přeslazený románek, který přečtete za pár hodin a nečekáte od něho vůbec nic, pak se by vám Tisíc polibků mohlo líbit..

14.05.2020 1 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Romantický příběh o tom, jak se dva velice rozdílní mladí lidé setkávají v nemocničním prostředí. Sledujeme natolik kontrastní osobnosti, že potkat se ti dva jinde, rozhodně by se spolu nikdy do řeči nedali, natož aby se do sebe zamilovali. Velice moderní a smutný příběh, ze kterého však nebudete na pokraji zhroucení, ale rozhodně se do vás příběh určitým způsobem otiskne, přenechá nějakou tu message a i několik dnů po dočtení si zavzpomínáte na Stellu, která o své nemoci točí videa na YouTube a snaží se s ní vyrovnat a bojovat. A taky na Willa, kterého jeho léčba vlastně vůbec nezajímá..

14.05.2020 4 z 5

Erebus - Příběh ztracené lodi Erebus - Příběh ztracené lodi Michael Palin

Autor uchopil téma velmi obstojně - držel se faktů a opíral se o doložitelné informace. Nicméně i přesto, že se nejedná o dobrodružný fantasy román - jak by mnohým (třeba mně) ta úchvatná obálka mohla napovídat - ale o dost zajímavou literaturu faktu, u které se pobavíte a zároveň se dozvíte mnoho detailních informací - ať už ze života námořníků či jednotlivých plaveb. V knize jsou rovněž publikovány zápisky z deníků námořníků, propracované mapky, ilustrace, plánky a také pár dobových fotografií.

14.05.2020 4 z 5

Plán za všechny prachy Plán za všechny prachy Nate Diana Stevenson

Nejnovější díl komiksové série Záleskautky je zároveň i tím nejlepším. Kouzelná atmosféra, dobrodružství, krušné chvilky a také přátelství pevnější než kdy dřív - to vše doplněné o skvělé ilustrace. Nutnost a ideálka na prázdniny pro každou holku :)

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Knihu hodnotím spíše průměrně, první příběh mě oslovil nejvíc, zbylé dva už tolik ne. Vzhledem k tématu jsem očekávala, že je to kniha přímo pro mě, nicméně ve mně nevyvolala takové pocity, jaké jsem čekala.. Za mě celkem zklamání.

14.05.2020 2 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Velmi napínavý thriller o únosu malých dětí, který vyděsí nejednoho rodiče!

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Pět lidí zavřených v místnosti, jejichž úkolem je zjistit, kdo z nich je vrah. A čas běží...
Kniha s velkým a bohužel zároveň nevyužitým potenciálem. Za mě je tato kniha ztrátou času a nedoporučuji.

14.05.2020 1 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Zajímavý a velmi čtivý thriller. První polovina příběhu byla o mnoho lepší než druhá. Závěr knihy je kapitola sama o sobě - zajímalo by mě, co na něj řeknete vy. Protože já jsem takové vyústění teda ani v nejmenším nečekala!

14.05.2020 3 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Skvělý komiks od mé oblíbené autorky! Pohladí po duši, rozesměje a stejně jako autorčini Duchové, má přesah. Opět skvěle propracované, do detailů (viz. to, že situace z minulosti byly vyobrazeny na zažloutlých stránkách, apod.). Prostě pecka, velké doporučuji. Ale spíše dívkám :)

Vincent Vincent Barbara Stok

Znázornit život Vincenta van Gogha pomocí komiksu byl skvělý nápad. Strašně krásný, milý, chvílemi i dramatický. Miluju naučné komiksy, je to něco jiného. Nový způsob získávání informací. Po tomto skvostu razím heslo: Komiksy do škol!

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Jedna z nejkrásnějších pohádek, jaká se mi v poslední době dostala do rukou. Dojemný příběh, s hlubokou a krásnou myšlenkou. Ideální pro děti, ale i pro dospělé. Budete ho mít přečtený během pár minut, ale věřím, že ve vás hodně zanechá.

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Mnohem lepší než předchozí díl! Originální příběh, surový a napínavý. Myslím, že žádný fanoušek Bryndzových knih nebude zklamaný. Ovšem náročnějšímu čtenáři by ta "jednoduchost" jak děje, tak stylu psaní nemusela vyhovovat. Nicméně jako kniha na oddych po náročném pracovním/studijním týdnu je to ideálka.

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Hned na začátek musím říct, že tato dystopie je mnohem dospělejší než řada YA tématicky podobných knih. Zde se autorka věnuje reálným problémům a vás čeká silný čtenářský zážitek. Skrze řádky celou katastrofu sledujete - jak se bortí jeden systém vedle druhého, jak jsou lidé nuceni bojovat o vlastní život, jak se zachovají, když mají strach, v jakých podmínkách jsou nuceni žít. A jak snadno a rychle lze v lidech uměle vyvolat strach.
Dle mého názoru je Ostrov vhodný spíše pro náročnější čtenáře, kteří od knihy nečekají pouze nespočet akce, zvratů a wow momentů. Je ideální pro ty, kteří se vyžívají v postapokalyptických příbězích, kdy vám tuhne krev v žilách z toho, jak moc realistické jsou. Navíc se díky povolání samotné autorky můžete více seznámit se žurnalistickou prací a také se přiblížit kultuře Islanďanů.

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Já už budu hodná je příběh plný zvratů, mrazivé atmosféry a dokonalou ukázkou toho, jak jeden zážitek z dětství může mít následky na celý váš život.

Mortina a protivný bratranec Mortina a protivný bratranec Barbara Cantini

Co je obrovskou předností knihy B. Cantini? Ilustrace a celkové grafické zpracování, které je propracované až do těch nejmenších detailů. Ilustrace jsou veselé, barevné, originální, v "burtonovským" stylu správně strašidelné a to vše jim dodává na roztomilosti :) Dále nemůžu nezmínit snad ještě to důležitější - pointu příběhu. Ač je to kniha útlá, autorka dokázala i do tak kratičkého příběhu zakomponovat tak krásnou myšlenku, že Vás pohladí po duši. Navíc příběh není vůbec předvídavý, což je u dětských knih vcelku umění.

13.05.2020 5 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Dětská kniha, která zaujme svou nápaditou obálkou a která je plná kratičkých hororů, z nichž některé jsou vyprávěny za pomocí ilustrací. Originální, místy trochu morbidní až to působilo vtipně :D Pravdou sice je, že některé příběhy byly slabší, ale i tak je tato kniha jako odreagování pecka, bavila mě!