blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Celá biografie je pojata dost originálně, každou novou kapitolu startuje krátkým "úvodníčkem" a následně se skrz zajímavé lidi z jeho života a okolí dozvídáme více o Tomášovi samotném.
Po povrchu je kniha především o fotografování, mládí, jeho sestře, rodičích, o jeho sběratelské vášni, bytě a umění. Mě to bavilo. Moc!

07.05.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

3,5 hvězdičky

Tohle se četlo raz dva, žádné zbytečné okecávání a omáčka okolo, autorčin styl psaní miluju, jde hned k věci a od první stránky se něco děje! Zatím mě žádná její kniha nezklamala a jinak tomu není ani u této :)

Ovšem tenhle díl je z celé série společně s Duchové rodiny Folcroftů tím nejméně strašidelným (ovšem neznamená to, že se nebudete bát vůbec, ale občas to vážně působilo spíše jako pohádka), takže jestli toužíte po příběhu, u kterého se budete bát tak akorát, pak je Tajemství sídla Craven Manor tím pravým pro vás :)
Celý příběh na vás dýchne takovou tu správnou temnou starodávnou atmosféru a nabídne docela milé hlavní postavy. Daniela si rychle oblíbíte, ale musím říct, že ta jeho naivita mi chvílemi dost drásala nervy.

13.04.2021 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Medvěd a slavík je neotřelá ruská pohádka, ve které se však autorka nebojí přitlačit na pilu a připraví si tak pro své čtenáře pár dramatických chvil. Musím uznat, že jsem s touhle knížkou zažívala krušné začátky. Trvalo mi docela dlouho, než jsem se začetla a celkově měl tento díl pomalejší tempo. To však vůbec příběhu neubíralo na atmosféře, ba naopak vše bylo krásně barvitě vylíčeno a popsáno, že stačilo zavřít oči a vy si vše uměli dokonale představit :) Největší předností příběhu, vedle oné atmosféry, je rozhodně postava hlavní hrdinky, která oplývá přesně takovými vlastnostmi, kterými si získá celé vaše srdce.

Myslím, že na tuhle knihu musíte být správně naladěni, abyste si ji dokázali pořádně vychutnat. Je hodně pocitová, atmosférická, pohádková, ale ukazuje i drsnou stránku zimy a ruských lesů. A především - černé magie. Zbývající dva díly si chci určitě přečíst, ale záměrně s nimi počkám až nás zase navštíví mrazivé a zasněžené dny :)

13.04.2021 4 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Prequel k seriálu Stranger Things, kde se dozvídáme spoustu informací o mé oblíbené dívčí postavě - MAX.

Max v seriálu není zase až tak výrazná postava, ale i tak mě nesmírně baví :) A o to víc jsem ráda, že Argo vydalo tuhle skvělou věc! Já si užívala každou stránku, četlo se to snadno a úplně jsem se naladila na vlnu Hawkinsu a naší staré známé party.

Knížku doporučuji všem, kteří seriál viděli - ostatní by si ji podle mě tolik neužili. A hlavně si ji musí přečíst každý fanoušek Max, protože se toho o ní v téhle knížce dozvíte vážně spoustu.

Tenhle díl z řady prequelů, co k seriálu v poslední době vychází, zatím řadím k tomu rozhodně nejlepšímu, co vyšlo!

13.04.2021 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Historii včel jsem si půjčila od mé mamky, které se knížka moc líbila a vlastně úplně všude jsem na ni četla jen samou chválu. To byl zřejmě kámen úrazu, protože má očekávání byla veliká. A já se musím přiznat, že tohle mě moc nebavilo :/ Nevím, asi jsem čekala něco úplně jiného, co se děje a žánru týče. Větší drama? Lavinu emocí? Jo, přesně to. Ale já po (i během) dočtení necítila vůbec nic. Příběh včel mě bohužel vůbec neoslovil... A to jsem se na něj tolik těšila.

04.02.2021 2 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Neil Gaiman je autor, jehož fantazie evidentně nezná mezí (určitě znáte jeho knihu Koralína) a tenhle příběh je něco, co rozhodně chce číst každý milovník hororu a fantasy. Oceán na konci cesty je nesmírně citlivý a zároveň napínavý příběh, který vyzní ještě lépe díky těm kouzelným ilustracím :) Moc mě bavilo, jak si autor hrál s tou hranicí pohádka/horor, to na mě jako na čtenáře fungovalo bezvadně!

04.02.2021 4 z 5

Andy Warhol: Život v komiksu Andy Warhol: Život v komiksu Adriano Barone

Netradičně zpracovaný komiks, který pojednává o životě Andy Warhola. V tomto případě kvalita grafického pojetí vysoce převyšuje obsahovou stránku, která na vás během čtení bude působit trochu jako byste vyzobali to nejlepší z široké škály drog :) Ale i tak jsem nadšená, protože naprosto miluju, když se autoři nebojí být jiní!

04.02.2021 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Tak tahle kniha naprosto předčila má očekávání!
Skvělý námět i zpracování - moc mě bavilo, že příběh nebyl "pouhý" text, ale že byl obohacen o materiály jako přepis výslechů, vyfocené zápisky v diáři, poznámky ke školní práci, apod. To celému příběhu dodávalo zase jiný rozměr a možná i trochu té autentičnosti. První třetina knihy bylo takové lážo plážo, to jsem měla pocit, že je to vyloženě kniha pro mladé čtenáře, ovšem postupně přituhovalo a pár scén jsem si radši ani nechtěla představovat. Nakonec se z toho vyklubal parádní thriller, kterému nechyběla originalita, skvělé tempo a zajímaví knižní hrdinové!

21.12.2020 5 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Po delší době jsem si koupila komiks a nemohla jsem si snad vybrat lépe! I když stál trochu víc, rozhodně nelituju ani koruny!
Ač to byl úplně obyčejný příběh dospívající holky, něčím na mě působil až snově. Jestli to bylo tou atmosférickou kresbou s úžasnými detaily nebo tím neuvěřitelně melancholickým příběhem o těžkostech dospívání.

02.10.2020 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Ač má příběh po celou dobu nádech pohádky, místy byl plný zákeřnosti, zla a nespravedlnosti. Vedle toho ale sledujeme krásný příběh životní cesty k uvědomění si vlastní hodnoty a svých snů. Moc cením obě hlavní dívčí postavy, které mohou být mladším čtenářkám velikou inspirací! :) Celé je to neuvěřitelně originální, plné krásných myšlenek a ta nejvíc, kterou si z příběhu čtenář odnese, je jasná - KRÁSA NENÍ VŠECHNO!

08.09.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Knížka je to útlá, má necelých tři sta stran a četla se neuvěřitelně lehce a rychle. Navíc má skvělý námět - strašidelný dům na ostrově, skupinka nadšenců odříznutá od okolí a bez signálu - sice nic extra originálního, ale fungovalo to skvěle. Tedy jen do určité chvíle - ke konci už to na mě bylo trochu přitažené za vlasy.. Škoda. Navíc bych klidně v těch strašidelných scénách ještě víc přitvrdila. Pak bych byla naprosto spokojená a dala plný počet bodů. Takhle za ten překombinovaný závěr a na můj vkus málo infarktových situací jich pár musím strhnout.

08.09.2020 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Pokud jste četli Zimní lidé, tak rozhodně nečekejte, že se v případě této knihy budete bát stejně jako u nich. Příběh zde plyne pomaleji, hlouběji se dostáváme pod povrch naší hlavní dvojici, ale také jejich malé sousedce, kterou si určitě oblíbíte stejně jako já. Moc oceňuji celkové vystavění příběhu, autorka nám odkrývala pěkně kousek po kousku jednotlivá tajemství a na konec do sebe všechno krásně zapadalo. Já jsem s příběhem moc spokojená, ačkoli byl napínavý spíše jen tak zlehka, takže bych ho vyloženě do žánru "horor" neřadila, spíše šlo o thriller.

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Brutální záležitost o zvrácené mysli našeho pachatele, kterého jsem až do poslední chvíle neodhalila! Překvapivý závěr, skvělý vyšetřovatel Hunter a zajímavý námět. Oproti předešlým knihám u této knihy jsem poprvé zaznamenala nějaké nedostatky! :O A to, že místy už to na mě působilo zbytečně zdlouhavě a docela i překombinovaně. Tyto mínusy jsem ale pociťovala až tak v poslední třetině knihy, takže většinu příběhu jsem si užila!

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tak tohle byl docela fajn psychologický thriller, jen škoda, že zhruba od poloviny dost průhlednej. I přes to jsem ho přečetla na jeden zátah a rozhodně ve mně vyvolal mnoho emocí.

20.05.2020 4 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Kovyho mám moc ráda. Za mě je to jeden z mála (možná i jediný) český youtuber, který to má v hlavě srovnaný a jehož tvorba má smysl. Na jeho novou knihu jsem se fakt těšila, bohužel za mě je to spíše průměrná pohádka, která má skvělý nápad, ale to provedení mi příliš nesedlo. Už tak v polovině knihy mi začal ten děj unikat, přistihla jsem se, že to místy nechápu, místy jsem už ani nevěnovala plnou pozornost tomu, co čtu a ve finále na mě příběh působil tak nějak všedně. Což mě mrzí, protože Kovy má mé sympatie, ale bohužel jako spisovatel zatím ne :( Nicméně v brzké době se chystám na jeho prvotinu Ovšem, tak třeba ten názor změním :)

19.05.2020 3 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Jedná se o velmi krátkou povídku, která je opředena tématem smrti. Co se týče pointy příběhu tak ta byla za mě vcelku nečitelná. Tohle je totiž přesně ten typ knihy, kde si tu message mezi řádky buď najdete a budete ji milovat nebo vůbec nepochopíte, co tím autor vlastně chtěl říci. Já tentokrát bohužel spadám do té druhé kategorie :( Místy jsem věřila, že autorovu myšlenku chápu, ale na další stránce jsem zase tápala.. Nedávalo mi to moc smysl a vůbec jsem nevěděla, co si o příběhu mám myslet. Zkoušela jsem to číst znovu a znovu s vidinou, že text ve mně něco zanechá, nějaké emoce, že tam naleznu hlubší myšlenky.. Ale uspokojivý výsledek se bohužel nedostavil.. Každý si v tom zřejmě najde to své podle životních zkušeností a prožitcích.

19.05.2020 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Colleen se snaží do svých knih zakomponovat témata, která jsou často vnímána jako tabu a za tuto osvětu ji moc cením! Naše hrdinka a vlastně i celá její rodina je totálně crazy, takže tu naléhavost tématu hezky vyvažuje - nemusíte se tedy bát, že se po dočtení budete utápět v depresi. Ona ta kniha vlastně vůbec nevyzní tak depresivně, jak jsem čekala. Naopak, dost jsem se u ní pobavila :) A pozor! Pokud se na knihu chystáte, správně si to naplánujte, páč jakmile začnete číst - nedokážete přestat :) Já ji přečetla na jeden zátah a to má 300 stránek. Návyková a místy až absurdní věc, kterou ale budete milovat.

14.05.2020 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Moc krásný a silný příběh o vztahu čtrnáctileté June a jejího strýce, který umírá na AIDS a June se musí chtě nechtě s touto skutečností vyrovnat.. Příběh je primárně zaměřen na úskalí dospívání, období hledání sama sebe, vyrovnávání se s těžkými situacemi, upevňování vztahů a je také o lásce - jiné, té zakázané. Působilo to na mě velmi reálně, křehce a laskavě. V příběhu čtenář najde mnoho inspirativních vztahů a situací, které vás chytí za srdce.

14.05.2020 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Velice dobře napsaná kniha, s propracovanou psychologií postav, skvělou atmosférou a parádním závěrem! Oblíbíte si snad všechny postavy a pokud neznáte film, tak ho doporučuji zhlédnout až po knize :) Navíc nemáte-li rádi brutální až nechutné popisy vražd - tady se jich nedočkáte, autor popsal jen to nejnutnější, za což jsem vlastně ráda, ačkoli mi takové scény zase až tak nevadí. Celé to díky tomu vyznělo uvěřitelně.

14.05.2020

Číhání Číhání Eric Rickstad

Páni, ani nevím, kde mám začít. Tahle kniha je naprostý must have pro všechny krimi nadšence, kteří mají rádi propracované příběhy. Číhání je velmi kruté, aktuální, děsivé a totálně návykové. Je v něm obsaženo téma legalizace homosexuality, zneužívání, předsudků, násilí a také starých křivd. Křivd, které se jen tak neodpouštějí.

14.05.2020 5 z 5