bookcase bookcase komentáře u knih

Žhářka Žhářka Stephen King

Perfektní, dramatické, dojemné, napínavé od začátku do konce, bez hluchých míst a větších okecávaček.

11.06.2022 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Jééé, to bylo milé! Přesně to jsem potřebovala číst. :) A že se nic nedělo? Jejda, tam toho bylo! S čím souhlasím, je to, že víly a vílího všeho je tam víc, než dost, to bych si odpustila. Jinak skvělé.

08.06.2022 5 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Pro mě první setkání s autorem a musím říct, že jsem byla spokojená. Tohle není nic s adrenalinovým nábojem, i když jsou v hlavní roli hory, pozor! Jedná se o čtení poklidnějšího rázu, důraz je kladen spíše na jednání a emoce hrdinů.

08.06.2022 4 z 5

Major Tom a modrý anděl Major Tom a modrý anděl David Barnett

Úžasná, úžasná, úžasná knížka. Dojemné, smutné i hořkosladké čtení s postavami, které si člověk snadno oblíbí.

04.06.2022 5 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Moc příjemné čtení, propracovaný příběh plný překvapení, se zajímavou myšlenkou Projektu Skutečnost, který měnil lidi a jejich postoj k životu.

02.06.2022 5 z 5

Příliv a odliv Příliv a odliv Anne Prettin

Velmi poklidně plynoucí vyprávění o jedné rodině, vzájemných vztazích, nedorozuměních a chybách, které se u jejích členů opakují. Závěr mi přišel trochu rychle ukončený, něco mi chybělo dořešit, možná si má čtenář domyslet sám. Jinak na Juist bych jela hned.

31.05.2022 4 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Hezké, dojemné, takové posmutnělé čtení. Jen mě štvalo používání "bysme" místo "bychom". Brrrrrrrr.

23.05.2022 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Vynikající. Lence Chalupové tento styl psaní hodně sedí, podle mě by měla být více v popředí, je skvělým "doplňkem" pro milovníky knih A. Mornštajnové, K. Lednické, J. Poncarové.

23.05.2022 5 z 5

Tajemství mého otce Tajemství mého otce Rachel Givney

Ty jo! :) Tajemství jsem neodhalila, i když, jak už přede mnou píše Danago, nápověd je dost, jen vám docvaknou až úplně nakonec. Nebylo to tuctové, takže žádná očekáváná válečná zápletka, ale naopak - dostali jsme něco úplně jiného a nového, co v takovém typu románu člověk nečeká.

21.05.2022 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nestárnoucí klasika, láska napořád.

16.05.2022

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Moc milé čtení. Knihovny jsou důležité, o tom žádná!!!! Lebedila jsem si u toho, hezký příběh. Jen mě překvapilo, jak všichni June jako knihovnici tykali a ona jim vykala, navíc mi trochu vadilo, jak s ní někteří jednali a nutili ji k něčemu, jen proto, že byla nesmělá.

14.05.2022 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Zase ukecaný King, ale stejně mu to vždycky žeru :)

14.05.2022

Ozvěny Ozvěny Maeve Binchy

Úžasná kniha, vracím se k ní opakovaně. Líčí život na irském maloměstě, kde si každý vidí do talíře. Píší se padesátá léta dvacátého století, upjatost, předsudky a především církev formují životy všech.

13.05.2022 5 z 5

Přes práh Přes práh Aneta Kollerová Mašková

Velmi mile mě to překvapilo. Hezké čtení s přesahem, popřemýšlíte nad sebou i vašimi sousedy, o kterých toho mnohdy hodně nevíte.

10.05.2022 5 z 5

Nečekaná lekce lásky Nečekaná lekce lásky Lucy Dillon

To bylo přesně podle mého gusta, chytrá romantika, jak já říkám. Netrnou z ní zuby, je tam vždy i něco navíc k zamyšlení.

07.05.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Smekám před autorkou, která do románu dala vše, i kus sebe sama. Smekám před řeholnicemi, které se nebály jít za svou pravdou navzdory tomu, že za to byly mnohdy krutě potrestány a doporučuji Bílou Vodu všem čtenářům, kteří hledají kvalitní čtenářský zážitek s přidanou hodnotou.

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Doposud pro mě byla jedničkou Pařížská švadlena, ale dojemný, vemlouvavý a na správných místech napínavý Dům na Riviéře jí zdatně šlape na paty. Je protkán láskou k umění a módě a zároveň vzdává hold lidem, kteří riskovali vlastní životy, aby ochránili cenné kulturní dědictví Francie. Australanka Natasha Lesterová se prostě umí dotknout srdcí tím správným způsobem a zanechat ve čtenáři výrazný a nezapomenutelný dojem.

06.05.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Za mě opět skvělé, autorku mám hodně ráda.

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

perfektně namíchaný koktejl akce i romantiky, který zaujme čtenáře hledající inteligentní příběh vystavěný na reálných základech historie a lékařské vědy.

06.05.2022 5 z 5

Nemám slov. Nemám. Ještě teď to všechno vydýchávám. Se školou jsme do Životic jezdili - do památníku, ale vnímali to mlhavě, prostě jako děti. Teď už vím a je mi z toho úzko, i když jsem to neprožila. Děkuji.

04.05.2022 5 z 5