Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Divoká Afrika Divoká Afrika M. K. Hardy

Knihu jsem četla v rámci spolupráci s BOOKPORTem.

Na začátek chci říct, že Divoká Afrika je první knihou, kterou jsem od autorky četla. Její úspěšná série Hřiště lásky, mě zatím obcházela, přestože první díl na mě čeká v knihovně. Rozhodně mě tento díl, přesto, že ho hodnotím 3.5 hvězdičkami, neodradil od přečtení její série. Ale…

S Divokou Afrikou jsem měla ze začátku trošku problém, dokonce jsem uvažovala, že ji odložím. Naštěstí mě @johi_sicte přesvědčila o tom, ať knize dám šanci. A panebože, díky zato! Protože v závěru jsem strašně ráda, že jsem si knihu přečetla. Ve chvilce, kdy jsem se prolouskala prvními 100 stránkami, nemohla jsem poté přestat číst a v podstatě za jeden večer jsem přes 210 stránek přečetla.

Ale…jak už jsem napsala výše, prvních přibližně 80 stránek jsem měla hrozný pocit, že se v knize nic neděje. Michelle přijela do Afriky, ubytovala se u svého bývalého spolužáka ze základky a to vlastně bylo celé…úplně jsem necítila takový ten wau moment, kdy bych se do knihy opravdu dostala, zajímala mě dějová linka hlavních postav a nemohla jsem přestat číst. Necítila jsem takovou tu jiskru.

To se však změnilo, když jsem se dostala k nějaké 90 stránce a znovu říkám, díky za to přesvědčení, abych v knize pokračovala...protože pak nešlo přestat číst. V ději se dostáváme už k nějakým výletům po Africe, k dobrodružství a i u hlavních postav cítím větší chemii.

A od té kapitoly (nebudu spoilerovat, ale ti, co knihu přečtou budou vědět) jsem ani nemrkala a jenom četla…jak tohle dopadne? Komu věřit? No…wau…

Ale…hrozná škoda, že ten konec měl tak rychlé vyřešení…tak jak rychle drama přišlo, tak na dalším odstavci bylo po něm.

Se závěrečným hodnocením knihy trochu bojuju, protože na jednu stranu mě kniha přišla neskutečně originální a fajn odpočinková romantika, která mě bavila, ale nemůžu zapomínat na začátek, který mě vůbec nebavil a konec, který byl neskutečně rychle vyřešený.

Nakonec tedy volím 3,5 hvězdičky. Určitě si přečtu i pokračování, jelikož se jedná o duologii. A pozor, tahle kniha nemá žádné plamínky.

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Ali Hazelwood mě asi nikdy nezklame, přestože jsem se bála, jak se vypořádá s young adult. Tak za mě se s tím vypořádala úžasně. Vůbec mě nechyběly peprné scény a čtení čisté romantiky jsem si užila, tak taky jsem ji za jeden den přečetla. Plus tedy musím vychválit naprosto dokonalou barevnou ořízku. Tahle kniha bude vypadat v knihovně fakt dokonale!

Ali jsem i zvyklá čist v angličtině, ale na tuhle jsem si počkala na český překlad a vůbec mě to nevadilo.

V téhle knize se seznamujeme s Mallory, pro kterou byly šachy při dospívání všechno s rodinnou krizí však šachy přestala zcela hrát a začala se věnovat pouze své rodině – nemocné matce a mladším sestrám. Všechno se změní, když se Mallory rozhodne zúčastnit jednoho šachového turnaje – a náhodou porazí šachového mistra Nolana Sawyera.

A takhle začíná celý příběh, ve kterém se ji Nolan snaží přesvědčit, aby si s ním ještě jednou zahrála. Náhoda nebo osud…ale tenhle šachovém turnaji nebude jejím posledním.

Zamilovala jsem si snad všechny postavy, i ty její upištěné sestřičky. Příběh mě bavil. Trochu jsem si při čtení vybavovala Dámský gambit, seriál z roku 2020, který jsem naprosto milovala a mám díky knize chuť si ho pustit znovu.

Za mě Ali prostě umí a zatím mě všechny její knihy sedly a hodnotila jsem je 5 . Hypotéza lásky bude u mě ale vždy patřit mezi TOP knihy.

12.06.2024 5 z 5

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

Hm…za mě je Zjizveni prostě jedno velké zklamání – chybělo mi tam více šťávy, byl za mě špatně vysvětlen fantasy svět (sakra, v jakém období se to vlastně odehrávalo?), a i tu jejich lovestory jsem jim moc nežrala a co mě neskutečně štvalo, bylo jeho časté ukapávání (kdo četl, ten ví )

Prostě za mě bylo Lapeni (první díl série Never After) rozhodně o něco lepší. U téhle knihy jsem měla pocit, že se autorka snaží všechno hnát na sílu – romantiku, dark romantiku, rodinné drama, ale hlavně ten fantasy svět (který se za mě fakt nepovedl).

Tenhle díl je inspirovaný příběhem Lvího krále – hlavními hrdiny jsou Sara a Tristan. Sara, která chce pomstít smrt svého otce, se má provdat za Tristanova bratra – Michaela Faase, ale přestože je předurčená jemu, táhne ji to k jeho „zjizvenému“ bratru. A to se nesmí opomenout, že pomstít otce, chce právě smrtí krále Fassů (tj. svého nastávajícího). Je to zamotaný, já vím ale takový ten děj prostě je…a to tu ještě nespoileruju

Díl mě začal o něco více bavit, až s rozpletením některých tajemství, takže proto ty 3 , ale opravdu jsem si pohrávala i s nižším hodnocením.

S autorkou rozhodně nekončím, těším se na překlad zbylých třech dílů. Něco na těch retellingách prostě je.

12.06.2024 2 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

O Francouzské lekci mě holky už nějakou dobu povídaly a protože já chůvy a svobodné tatínky (ještě francouze) můžu, tak jsem si ji teda objednala. Ale panebože taková bichle!!! To je jak nějaká fantasy.

Josephine přijde o práci a kývne na nabídku své kamarádky a jede pracovat pro sexy slavného francouze Xaviera jako chůva pro jeho dcerušku na jachtu! (a to se bojí vody). Přitahuje je to k sobě, ale ani jeden nechce dát svým citům zelenou…ale…

Bylo to fajn, ale za mě dvojice neměla takovou chemii mezi sebou, jakou bych očekávala. Kdyby prostě autorka ubrala na textu a měla knih třeba o sto stránek méně, myslím, že bych si ji více užila. Ke konci mě pak už neskutečně Xavier vytáčil – jako sakra chlape už se sakra rozhodni, co chceš. Já se do něj prostě nezabouchla. Na celém příběhu mě kupodivu snad nejvíc bavila Dauphine, dcera Xaviera – za mě nebyla kazivým prvkem, byla tak akorát roztomilá, měla hezké interakce s Josephine a pak to její dramíčko na konci.

Na závěr jsem byla trochu zklamaná, protože jsem měla prostě jiná očekávání, ale nemůžu zase říct, že bych si příběh neužila, jen prostě nemůžu hodnotit jinak než 3.75 *, prostě čistá čtyřka to není. Ale neříkám, že bych si to Josephine nevyměnila klidně bych prázdniny strávila na jachtě, plavila se po francouzských přístavech, to spíš než seděla od 7 do 5 na úřadě :D

Pár týdnu zpátky vyšla další kniha autorky – Anglická lekce, ve které se dozvíme zase více o příběhu Andrey (mojí jmenovkyně) a Evanovi – oba známe z tohoto dílu. Už na mě čeká v knihovně.

Gól mého života Gól mého života Kendall Ryan

Gól mého života, třetí díl série Hot Jocks od autorky Kendall Ryan, je tady! Mě se série líbí moc, ale tenhle třetí díl mě naprosto dostal a zatím tedy vede žebříček v oblíbenosti. Možná je to mým oblíbeným prvkem předstíraným vztahem, ale spíš si myslím, že za to prostě může dokonale napsaný romantický příběh o Teddym Kingovi a Saře.

Teddy je 28letý hokejista seattleských Ledových jestřábů a Sara je advokátka, která se snaží dostat do pozice partnera společnosti. Před kamarády se tváří, jakoby nic, ale tyhle dva spojuje minulost plná žhavého sexu na vysoké škole. No a také je spojuje jedna video nahrávka, kterou natočili při jedné ze společných nocí a nyní hrozí, že bude zveřejněná.

Teddy King je můj nový miláček, sladoušek, ale hlavně je to pořádně sexy chlap, který v posteli umí, takže…No a Sara je taky skvěle napsaná ženská postava, skvělá kámoška, ambiciózní, inteligentní žena, která si jde za svým. A ta chemie mezi nimi je také naprosto dokonalá. Od přátelství k lásce nebývá mým oblíbeným tématem, ale tady, kdyby nebyli slepí, tak by věděli, že se už tehdy na vysoké dávno nejednalo o přátelství.

Jako i předchozí díly, i tohle je krásná jednohubka na jedno odpoledne. Knížka se dá číst samostatně, ale doporučuji si přečíst i předchozí díly, jelikož se jedná o opravdu povedenou hokejovou sérii.

Zase to bylo skvělé sledování příběhu dvou kamarádů, který se vtipně, sexy a snadno překlenul v něco víc. Vnímala jsem, že Teddy vždycky chtěl něco víc, ale prostě se v životě míjeli, ale teď když má možnost být se Sarou, nechce tuhle šanci promarnit.

A vy určitě nepromarněte šanci přečíst si tuhle skvělou sportovní romancii

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Tohle bylo zase krásné pohlazení na duši. Eleanor a Grey se skládá ze dvou částí. První část mě přišla trochu young adultková. V téhle se Eleanor dozví, že její matka má rakovinu a je to právě Grey, který se stane jejím nejlepším kamarádem a pomáhá ji tohle těžké období překonat. I tohle krásné kamarádství musí jednou skončit, ale to neznamená, že tady končí jejich příběh. V druhé části se o několik let znovu potkávají. Grey už není tím veselým chlapcem, do kterého se Eleanor kdysi zamilovala. Je chladný a osamělý. Po ztrátě manželky zápasí s výchovou dvou dcer a je to právě Eleanor, která kývne na pozici chůvy v jeho rodině.

Příběhy autorky vždycky lámou srdce na kousky a s tímhle příběhem to nebylo vůbec jiné. Její série Elementy za mě patří k nejlepším romantickým sériím, které jsem kdy přečetla. (Tiché vody obzvlášť miluju). I E a G měli něco spešl. Možná mě dost bavil ten prvek YA (trochu mě to připomnělo Tisíc polibků, tenhle typ knih…)

Pokud jste z autorčiny tvorby ještě nic nečetli, tak děláte obrovskou chybu. Rozhodně doporučuji všechny knihy u nás vydané. Snad se brzy dočkáme nějaké další….

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Na pokračování série jsem se neskutečně těšila, protože první 3 díly série mě naprosto dostaly. Kniha je rozdělená do dvou částí – na začátku nás čeká novelka Poskvrněná koruna, která vypráví love story nejstaršího bratrů Royalů – Gideona a jeho lásky ze střední Savanny – čeká nás druhá šance a od nenávisti k lásce trope. Druhá část už je Padlý dědic, který vypráví love story Eastona a Hartley.
Přiznávám, že novelka byla taková průměrná a hodnotím jí 3 s odřenýma ušima. Gideona a Savannu jsem si oblíbila, to, jak se jí Gideon snažil znovu namotat a ukázat ji, že opravdu miluje, ale lituje svých činů. Ale celé mě to přišlo taková nedotažené, chyběli mě nějaké detaily, ale zase je to novelka, takže přimhouřím oko.

Padlý dědic a Prohnilé království (4. a 5. díl) to už zase bylo drámo, na které jsem byla zvyklá v prvních 3 dílech. Easton je teda snad ještě „horší“ bad boy než jeho bratr Reed – více arogantnějšího sobečka jsem snad v knize nezažila, ale…postupně jsem si i k němu našla cestu a fandila mu a chtěla jsem, aby o Hartley bojoval. Hart jsem si oblíbila. S tou se život zrovna nemazlil, její rodina je jedna velká tragédie, ale právě proto si nechce s Eastonem přidělávat starosti, ale…

Na závěr prvního dílu čeká na čtenáře klasický cliffhanger, takže doporučuji mít při ruce i závěrečný díl série, protože konec čtvrtého dílu vás nenechá spát.

No a pátý díl už je vlastně jen skvělé zakončení série, kterou Vám rozhodně doporučuju k přečtení. Je plný akce a drama. Prostě nejde se čtením přestat, protože co kapitola, to jedno velké WAU.

Pokud milujete zamilované příběhy, které se odehrávají na střední škole, klasické od nepřátelství k lásce, kdy kluk tu holku prostě ne a ne nechat a peníze pro ně nehrají žádnou roli, tak série Royalové je něco pro vás

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

12.06.2024 2 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Jedna návštěva v Luxoru a tenhle pán se six packem na mě koukal s výprodejovou cenou 99 Kč. No nekupte si ho domů. A přišel víkend a s tím i chuť na čtení nějaké klasické jednoduché odpočinkové romanťárny.

Ale Alfa Samec docela překvapil. Jako ano, nečekejte žádný zázrak. Ale mě knížka docela sedla do nálady.

V knize mají Emerie a Drew tak trochu vtipnej meet cute. Emerie si pronajme kancelář na Park Avenue a myslí si, že Drew se do ní vloupal, ale přijdou na to, že Emerie naletěla podvodníkovi a kancelář patří Drewovi. Nemůže ji dostat z hlavy a nabídne ji ať prozatímně sdílí kancelář. On pracuje jako rozvodový právník, ona jako párový terapeut. A do toho všeho se řeší drama s jeho bývalkou a synem.

Kdo rád sáhne po tomto typu knih rozhodně nebude litovat. Patří rozhodně k těm lepším odpočinkovkám.

12.06.2024 3 z 5

Láska na úteku Láska na úteku Melanie Harlow

Byla jsem přemluvena, ať zkusím knížku ve slovenštině a neměla jsem to dělat! Proč? Protože se mi sakra otevřel další svět, a nejen že teď mohu číst v češtině a v angličtině, ale také ve slovenštině. Trochu jsem se toho bála, protože co si budeme povídat, je slovenština trochu jiná (některá slova fakt neznám), ale při čtení mě to vůbec nevadilo. Bylo to prostě jako když čtu v češtině.

A teď už k Lásce na úteku…jedná se o první díl série Cherry Tree Harbor ve které svobodný tatík potřebuje nutně sehnat chůvu pro své dvě drobotiny a na prahu se mu neobjeví nikdo jiný než naše Veronica Suttonová, ve svatebních šatech, která právě utekla od oltáře.

Čeká na vás skvělá maloměstská romance, ve které jsem si zamilovala všechny obyvatele celého městečka. Ale hlavně naše hlavní hrdiny a Austinovo děti.

Ze začátku mě příběh opravdu děsně chytl, ale postupně mě díl tak nějak moc začal připomínat Melanie další knihu Neodolatelná, která vyšla v loňském roce u REDu. A v závěru mě v tom něco prostě chybělo. S čistým svědomím nemohu knize dát čtyři hvězdy (ale průměrná kniha to taky určitě nebyla).

Možná kdyby kniha měla víc stránek a mohla se autorka více detailněji rozepsat a možná kdyby se Austin na konci nechoval jako velký dement

To ale nemění nic na tom, že je to skvělá odpočinková jednohubka a doporučuji Vám si ji přečíst.

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Penna a Dariu spojuje jejich minulost, kdy pár let zpátky jej připravila o jedinou věc, kterou miloval, nyní ho její rodina přijímá do rodinného domu, stává se jejím spolubydlícím a chce se pomstít.

Já jsem k celé sérii přistupovala velmi opatrně, jelikož od Veru (@once_upon_a_book_and_me) vím, že sérii vůbec nemusí a byla by nejradši kdyby vůbec neexistovala. Ale já mám vlastně názor úplně jiný a jak tenhle díl, tak celá série mě sedla a bavila. Co čtenář to názor.

Mezi dvojící byla skvělá chemie. Penn byl úžasným středoškolským bad boyem a Daria, Daria prostě chtěla jsem víc cítit lásku své matky. Já jsem příběh jejich rodičů Melody a Jamieho četla a opravdu mě překvapil pohled na Melody z POV její dcery a vlastně Darie naprosto rozumím. Jamie byl však naopak skvělým otcem.

Někomu tahle série nesedla, mě (už mám přečtené všechny tři knihy, když píšu tuhle recenzi) jo. Já mám všechny tři díly pohybující se kolem 4 a to jsem přeskočila první sérii Hříšníků, takže tam snad musím hodnotit jedině 5 . No uvidíme…až se k ní dostanu.

Já princeznu nebo vlastně celou tuhle generaci doporučuji. Ale je fakt že se me líbí díl od dílů víc a víc.

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Další skvělá Shenovka, která se mě rozhodně líbila o dost více než první díl série – Rozmazlená princezna, ale zase ne tolik, abych ji dala plné 4
Luna a Knight bývali v dětství kamarádi a i přesto, že po prožití trauma Luna onemněla, Knight se kvůli ní naučil znakovat a byl pro ní velkým ochráncem. Název knihy naprosto odpovídá tomu, jak bych Knighta popsala – byl neskutečně zlomený, ale za některé jeho chování bych mu dala pár facek. Jejich cesty se rozjedou, to když Luna odchází studovat na vysokou školu, ale stejně se znovu setkávají a Luna pomalu a jistě znovu nachází svůj hlas.

Za mě to byl skvělý emotivní příběh (při posledních kapitolách mě i ukápla slza). Tyhle dva to k sobě neuvěřitelně přitahovalo a mě příběh prostě bavil.

Teď jsem zvědavá na poslední (u nás zatím vydaný) díl téhle série.

Lepší než ve filmu Lepší než ve filmu Lynn Painter

Po dlouhé době přicházím s recenzí na za mě 5hvězdičkové čtení. Je to tedy spíše tip pro čtenáře young adultek, protože tady nic dark ani vlastně nic spicy prostě nežijete…ale pro milovníky YA čtení, tak za mě takhle má vypadat správná YA kniha. A snad se brzy dočkáme překladu dalších autorčin knih.

Není větší romantičky než Liz Buxbaumové, která vždy věděla, že Wes, její soused, není kluk pro ní, tohohle zlobivého kluka by si pro ní její matka nepřála. Ne. Ale Michal – to je jiná. Tenhle kluk je ten pravý pro ni, vždyť miluje romantické příběhy a prostě s tímhle klukem půjde na maturitní ples. No jo…ale jak se k němu dostat – potřebuje pomoc svého souseda. Nenapadne ji nic jiného, než požádat Wese, aby předstíral, že o ní má zájem a no….

Prostě si to přečtěte, protože je to fakt neskutečně roztomilé čtení s plno referencemi na oblíbené filmové romantické komedie. Já po přečtení nebo vlastně i při čtení jsem měla hroznou chuť si všechny ty zmiňované filmy pustit.

Druhý díl série bude vycházet v angličtině v září letošního roku, tak snad nás brzy bude čekat překlad a dozvíme se, jak celý příběh Liz pokračuje…

12.06.2024 5 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

Ach jo…Meghan Quinn a její Cane Brothers sérii miluju a tak jsem zabrousila do jejich starších stand alonek a ta první z nich, Moderní džentlmen, mě tedy zrovna neuhranula. Ano, je to takové sladké a odpočinkové čtení, prostě taková průměrná kniha.

V téhle knize je to o lásce na první pohled. New Yorkský sloupkař Wes, který radí mužům jak na ženy, se zamiluje do dívky a pak to s ní neskutečně podělá. A my vlastně sledujeme, jak to celé začalo a jak to celé skončilo. A jak to bude pokračovat, no to musíte po téhle kraťoučké knize sáhnout.

Bylo to fajn romantika, ale na mě bylo zbytečně „přiklišéováno“. Hlavní hrdinové byli celkem sympatičtí, obzvlášť June jsem si zamilovala. Jejich chemie byla super, jejich konverzace stály za to…ale v závěru to čtení prostě bylo průměrné, ale fajn…

Jenom ne Cade Jenom ne Cade Penelope Bloom

Autorku Penelope Bloom mám ráda, její vtipné oddechovky mě vždycky sednou do noty a jednou za čas prostě potřebuju sáhnout po podobné knize.

Tahle kniha, která je tedy druhým dílem série mě však lehce zklamala. Už jsem i přemýšlela, že snad budu hodnotit méně než 3 hvězdičkami, ale nakonec a to fakt jen díky Cadovi a jeho skvělým hláškám hodnotím průměrnou trojkou.

První díl série mě rozhodně sedl víc, přestože už jen kvůli tropes (single daddy, tohle mohu) jsem přepokládala, že mě tento díl právě dostane. No nedostal. Rich byl určitě o dost lepší. Tu jsem hodnotila 4 hvězdičkami. Tohle byl prostě docela průměr.

Tenhle díl, jak už název napovídá, s podíváme na příběh dalšího z našich milionářských bratrů Kingových. V prvním díle se dal dohromady se svojí středoškolskou přítelkyní dohromady Rich. V tomhle díle se o to pokusí Cade, ten svojí lásku na střední škole docela „podělal“, měla před sebou docela slibně rozjetou sportovní kariéru , ale on do její školní skřínky schoval dezert s trávou. No a nastal rozchod, Iris ho začala nesnášet a místo profesionální kariéry teď pracuje jako místní policistka. Bratři Kingovi jsou zpět a je to právě Cade, který se dozvídá, že je otcem 5letého synka a nyní ho přebírá do péče a nenapadne ho nic lepšího, než aby o pomoc požádal právě Iris..no a…no a to si musíte přečíst.

Jak říkám, já čekala trochu víc a fakt jen díky úžasnému bezprostřednímu Cadovi se moje hodnocení vytáhlo na 3 hvězdy, jinak je to docela meah…no prostě má autorky lepší knihy.

Mráz Mráz C. N. Crawford

Nádherná obálka, úžasná anotace a příběh no…prostě takové b-čkové oddechové fantasy, ale…na druhou stranu mě ten moderní fantasy svět vlastně bavil a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

První díl duologie od autorů C. N. Crawford se zaměřuje na celý začátek příběhu o umírajícím kouzelném světe víl, ve kterém se vílí král Torin snaží najít královnu, díky které by královstvím opět začala proudit magie a ztratil by se MRÁZ. Královnu si ale hledá v reality show, holky soupeří mezi sebou skoro jak v Hunger Games, do toho musí být krásné jak v Selekci. Jo a taky tam vlastně lítá drak, takže skoro jak ve Čtvrtém křídle je to prostě taková „bláznivá“ směsice, ale pro mě to docela fungovalo a bavilo.
Ale konec! Ten cliffhanger mě tak dostal, že další díl nutně potřebuji hned číst!

Samozřejmě nesmím opomenout a zmínit, že Torin a Ava mají mezi sebou skvělou chemii a byla škoda, že to nebylo víc spicy.

Myslím, že hlavní mínus knihy byl, že byl tak krátká. Kdyby autoři měli větší prostor a mohli postavy a příběh více rozepsat, lépe by to sedlo. Můj objektivní názor.

To nemění nic na tom, že jsem si to čtení vlastně neskutečně užila a těším se až se dozvíme jak to celé vlastně bylo a jak to celé vlastně bude. Takže přestože knihu hodnotím průměrnou trojkou, vlastně to neznamená, že by to bylo špatný, jen jsem čekala víc, ale příběh a kniha má neskutečný potencionál. Jen jsem chtěla víc. Ale zároveň příběh miluju...bylo to těžké hodnocení...

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Rozhodně nejlepší díl série

V tomhle díle se podíváme na příběh Vaughna – rozzlobeného boha, a Lenoru oba jsou umělci a jsou přijati na prestižní letní uměleckou školu a celá story je provlečená jedním velkým (ošklivým) tajemstvím. Mezi těmito dvěma byla úžasná elektrizující chemie a jejich interakce byla úžasné, obzvlášť jsem milovala jejich – nic k tobě necítím, nesnáším tě. Přesto jejich láska prostě je takové to klasická – tihle spolu prostě musí být.

Za mě byl příběh prostě tak akorát napínavý, emotivní a temný. Byla také příjemná změna, jak se to celé odehrávalo v uměleckém prostředí (to bylo asi moje poprvé). Pro mě prostě byly nejzajímavějším párem a konec mě emočně fakt dostal.

V lednu letošního roku vyšel v angličtině čtvrtý díl série, ve kterém se podíváme na příběh sestry Darie (z druhého dílu) Bailey a Leva Cola (snad díl brzy vyjde v češtině).

Na sérii jsou prostě odlišné názory, někdo ji miluje, někdo ji nesnáší a přeje si, aby zmizela z povrchu zemského. Já se řadím spíše k té první skupině. Všechny tři díly jsem hodnotila kolem 4 a mě se jejich jednotlivé příběhy opravdu moc líbili a doporučuju je dál. Vzhledem k tomu, že všichni říkají, že první generace je o dost lepší, nemůžu se dočkat, až se k ní dostanu (vlastně nevím, proč jsem ji přeskočila). Tam tedy očekávám samé pětihvězdičky. když i s touhle sérií jsem byla spokojená.

Obránce mimo hru Obránce mimo hru Leah Brunner

Mitch (náš Gudas :D) je obránce profesionálního týmu DC Eagles a sedánek na trestné lavici pro něj je každo-zápasovou událostí. Dojde to až tak daleko, že má zákaz hry na 15 zápasů a musí jít trénovat juniorský tým. Tam se hned při prvním tréninku seznamuje s energickou blondýnkou, sestrou jednoho z jeho žáků a mezi nimi to začne neskutečně jiskřit.

Obránce mimo hru je jednoduchá sportovní romance, která mě ale neskutečně překvapila a skvěle jsem se u ní bavila. Bručoun Mitch a sluníčko Leah – dokonalý pár, úžasná energie, skvělá chemie – jo, ty dva mě sedly.

Možná fakt, že jsem knihu četla, když skončilo MS v hokeji tomu všemu přidalo na skvělé atmosféře, ale ne, kniha je fajn nenáročná oddechovka a já vám ji určitě doporučuju.

Je plná vtipu, ale samozřejmě řeší i vážná témata. Mínusy, které mám jsou, že tam nenajdete žádnou erotiku a taky ten šílený epilog

Kniha je součástí série, tak snad se brzy dočkáme pokračování.

Anatomie srdce Anatomie srdce Jenn Bennett

V první řadě chci poděkovat @humbook_blogeri za možnost přečíst si knihu od jedné z mých nejoblíbenějších YA autorek. Kasie West je pro mě v téhle kategorii vítězka, ale Jenn Bennett ji, obzvlášť po přečtení téhle knihy, šlape na paty.

Víte moc dobře, že YA četbu už moc u mě v recenzích nevidíte, protože potřebuji minimálně 3ové akce, ale občas a obzvlášť pokud se v češtině vydává kniha jako právě Anatomie srdce tak ji nemohu říct NE a udělám si v kalendáři trochu volna na „šolíchačku“ (kniha bez akce). I když tady jsem se docela divila, že dvojice se hovoření o sexu nebála, a i autorka nám tam docela jednu „více sexy“ scénu hodila. Prostě nebyla to jen pusinka sem a pusinka tam.

V češtině už od autorky vyšlo celkem 5 knih a tahle se v mém žebříčku řadí na místo číslo 2. Její nejstarší vydaná kniha u nás – Kudy ke hvězdám je za mě naprostý skvost a tu asi nic nepřekoná…ale tahle kniha mě neskutečně sedla, jak děj, tak i hlavní a vedlejší postavy.

V téhle knize se setkáváme s Beatrix, která se chce dostat na uměleckou školu a je rozhodnutá, že chce malovat dokonalé anatomické kresby. K tomu však potřebuje vidět skutečné mrtvoly naživo. Zkusí se dostat do nemocničního programu, aby mohla docházet na pitevnu. Všechno však trochu zkomplikuje tajemný Jack, kterého potkává v nočním autobusu.

Pro ty co si chtějí odpočinout od žhavých scén, Jenn Bennett je opravdu autorka, kterou doporučuji.

05.06.2024 4 z 5

Nic mě nezlomí Nic mě nezlomí Veronika Fecková

Nejdříve chci poděkovat samotné autorce za oslovení a poskytnutí e-booku k recenzi.

Svojí recenzi začnu asi tím, že pracuju jako sociální pracovnice s rodinami a dětmi, takže tohle téma, a to čím si hlavní postavy ve svém dětství prošly, jsou mě velmi blízké. A slibuji, že se opravdu snažíme, aby k ničemu podobnému nedocházelo, a to jak v rodinách, tak u pěstounů nebo v dětských domovech.

Olivie totiž své dětství prožívala u jednoho pěstouna za druhým, až skončila snad v té nejhorší rodině, která sbírala děti jako Pokemony. Náhoda nebo osud, ale do stejné rodině je po ztrátě rodičů přiřazen i ostýchavý chlapec Will. Na toho však naštěstí čeká cesta z tohohle „pekla“ ven. Čeká, až si ho vyzvedne strýc.

Jejich minulost se příběhem prolíná se současností, kdy Olivie si nechává říkat Livet, pracuje v restauraci a z Willa je úspěšný businessman. Náhoda nebo osud, ale tihle dva se znovu setkávají.

Já jsem s příběhem byla spokojená, přestože se jedná o docela slow-burn. Bylo fajn to propojování minulosti/současnosti. A to čím si v dětství prošla Liv, je odporné a některé scény se nečetly zrovna snadno.

Současnost mě bavila asi o něco víc než minulost (to tím těžkým tématem). Milovala jsem to, jak se jí Will snažil přesvědčit a byl pro ni takovým princem na bílém koni (s kreditní kartou tedy )

Ale pozor, pro ty, co se dají do čtení, čeká vás otevřený konec a musíte si tedy pro uzavření jejich příběhu sáhnout i po druhém dílu, který prozatím v češtině přeložený není.

11.04.2024 4 z 5