Booky84 Booky84 komentáře u knih

Povídky ke kávě IV. Povídky ke kávě IV. Hana Hrabáková

Další pohodové povídky jako jednohubka před spaním.

08.04.2022 5 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Pohodové čtení, které lehce plyne a čtenář sleduje příběhy s příjemnými hlavními hrdiny. Ideální kniha na deštivé dny nebo na relaxování.

08.04.2022 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Skvělá detektivka, kterou nejde odložit a vy prostě musíte vědět, kdo je ten vrah a postupně podezíráte úplně všechny a stejně nepřijdete na to, jak se to vše stalo a při rozuzlení knihy Vám spadne brada.

03.04.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Pohodová, lehce čtivá a místy humorná kniha. Ideální čtení k vypnutí od starostí a do nepříznivého počasí. Ještě uvidím, zda sáhnu po dalších dílech.

02.04.2022 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Skvělá detektivka, stejně jako předchozí díly. Opět dvě dějové linky, už si na to začínám zvykat a vlastně se mi to i líbí. Za mne i neotřelá témata - vraždy mezi prostitutkami, přistěhovalectví a novodobé otroctví.

31.03.2022 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Krásná romantika z Paříže a navíc i se záhadou a jedinečnými dopisy z minulosti.

27.03.2022 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

(SPOILER) Skvělá a čtivá detektivka - více dějových linek mi vůbec nevadilo, tak nějak jsem tušila, že by se mohlo vše propojit a tentokrát jsem i odhadla vraha, což se mi příliš často nestává.

27.03.2022 5 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Lehce plynoucí pohodová romantika odehrávající se v rozmanitém a zajímavém prostředí.

16.03.2022 4 z 5

Snachy za všechny prachy Snachy za všechny prachy Aurélie Valognes

Příjemně krátké povídky o jedné velké rodině. Kniha co neurazí a za jeden večer je přečtena.

14.03.2022 3 z 5

Povídky ke kávě III. Povídky ke kávě III. Hana Hrabáková

Příjemná a pohodová povídková ekniha na jeden večer.

13.03.2022 5 z 5

Zachráněné Vánoce Zachráněné Vánoce Lenka Rožnovská

Krásný a milý příběh s pěknými ilustracemi.

13.03.2022 5 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Pavel Šrut

Krátké, čtivé a poučné v každé době.

11.03.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první kniha od tohoho autora, kterou jsem náhodou zahlédla v knihovně. Za mne je to čtivá pohodovka na pár večerů, kdy člověk vypne a jen čte jednu stránku za druhou.

10.03.2022 4 z 5

Písařská škola v Kalahari Písařská škola v Kalahari Alexander McCall Smith

Opět příjemné a pohodové čtení o životě v Botswaně a dalších osudech hlavních hrdinů.

07.03.2022 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další skvělá a čtivá detektivka. Tentokrát jsem se snažila knihu číst pomalu, aby mi chvilku vydržela, a dokonce i mimo čtení přemýšlela nad vrahem. Bohužel, opět jsem na něj nepřišla, ale vůbec mi to nevadilo a při odhalení a rozuzlení mi spadla brada. Těším se na další díl.

06.03.2022 5 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Nějak jsem se nemohla začíst - armádní prostředí mi ani příliš nevadilo, ale těch postav bylo opravdu hodně a měla jsem občas i problém si ujasnit kdo je kdo. Celkově mi přišlo, že se kniha až moc táhne a nic se vlastně neděje...

23.02.2022 4 z 5

Srdce africké krásky Srdce africké krásky Alexander McCall Smith

Příjemné africké vyprávění se zajímavými příběhy.

22.02.2022 4 z 5

3x Slunce, seno... 3x Slunce, seno... Petr Markov

Filmová klasika, tentokrát v knižní podobě. Při čtení mi běží v hlavě film a už dopředu se těším na oblíbené hlášky.

100 divů světa 100 divů světa Karen Groeneveld

Příjemná kniha plná krásných fotografií a základního textu o jednotlivých památkách.

100 náměstí 100 náměstí Ap van Rijsoort

Úryvek z knihy: "Náměstí vlastně, neexistují, vždyť se ve skutečnosti nejedná o nic jiného než o absenci zástavby." Přesto jsou v dějinách hodně důležitá, protože se tam dělo a děje mnoho událostí - vzpoury, popravy, demonstrace, trhy a kulturní akce. Za mne velice pěkná kniha se zajímavých tématem.