Booky84 Booky84 komentáře u knih

Atlas světa Universum Atlas světa Universum * antologie

Opravdu skvělý atlas, když člověk potřebuje najít nějaké místo a má rád papírové vyhledávání. Jsem ráda za zvlášť zařazenou Českou a Slovenskou republiku. Moc se mi líbily družicové snímky na konci knihy - škoda jen, že jich nebylo více.

23.01.2022 5 z 5

Cesta časem na starých mapách - Historie světa očima kartografie Cesta časem na starých mapách - Historie světa očima kartografie Kevin J. Brown

Krásná publikace plná úžasných map a jejich popisků. Potěšilo mne, že jsem na knihu narazila a ráda se k ní budu vracet, listovat a číst si v ní.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Naprosto úžasná kniha, kterou miluje a čte již několik generací. Vyprávění se mi moc líbí a nejraději mám pohádky pro Dášeňku. Ke knize se ráda a opakovaně vracím. Mám ráda i Dášeňku jako Večerníček.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět pěkné a vtipné čtení, které je skvělé na odreagování se. Zase jsem se zasmála i nahlas a řekla bych, že tento díl mne zaujal zatím nejvíc. Velice se mi líbila tetička Nora a přiznám se, že bych se i ráda zůčastnila prohlídky "Oživená historie", protože to muselo být prostě super i psycho zároveň. :-)

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Knihu jsem četla docela dlouho. Občas jednu kapitolu a po 100 stránkách jsem ji dokonce odložila a četla raději něco jiného. Ovšem včera jsem knihu popadla a za dva večery dočetla. Celkově se mi líbila, i když hlavní hrdinka mi občas přišla nerozhodná, ovšem i to se v průběhu knihy změnilo a konec byl skvělý. Přemýšlím nad tím, že vlastně každý z nás má v sobě nějakého toho "ducha", respektive pozůstatky nebo rady či zkušenosti blízkých, kteří tady s námi již nejsou... Na závěr už pouze doplním, že se mi velice líbí i obálka knihy.

21.01.2022 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Další skvělá kniha od tohoto autora a pro mne zatím i nejlepší, co jsem od něj četla. Úžasná zápletka - nešlo se odtrhnout, a když jsem neměla možnost číst, tak jsem přemýšlela, co bude asi tak následovat, kdo za tím stojí a proč? Rozuzlení naprosto překvapivé a moc se mi líbilo, jak to všechno krásně zapadlo do sebe. Už teď jsem zvědavá na další díl.

19.01.2022 5 z 5

Povídky ke kávě II. Povídky ke kávě II. Hana Hrabáková

Pohodová knižní jednohubka na chmurné odpoledne.

16.01.2022 4 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Skvělá a čtivá kniha, stejně jako první díl. Příběh se mi moc líbil. Autor píše zajímavě a má skvělé nápady. Snad se dočkáme překladu dalších pokračování...

15.01.2022 5 z 5

Kočka, kam se podíváš Kočka, kam se podíváš Radmila Tomšů

Kniha se mi moc líbila, stejně jako její předchůdkyně. Jsem ráda, že tentokrát vyprávěli i ostatní kocouři a moc jsem se při čtení bavila. Občas mi přes rameno nahlížela i moje kočka a vypadalo to, že si čte společně se mnou.

12.01.2022 5 z 5

Kroužkované šperky - Chainmaille Kroužkované šperky - Chainmaille Andrea Vachová

Moc pěkná kniha, zatím jsem si v ní opakovaně listovala a četla, ale k pokusu o výrobu nějakého šperku jsem se zatím nedostala.

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Úžasná knižní série, ke které jsem se již několikrát vrátila a stále je pro mne čtivá jako poprvé.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Naprosto skvělá detektivka, od jedinečné autorky. Kniha se čte jedním dechem a nejlepší je samozřejmě ten konec.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Nádherná a čtivá fantasy kniha - líbí se mi stejně jako film, každé dílo má něco do sebe.

10.01.2022 5 z 5

Svědectví o neobyčejném životě Svědectví o neobyčejném životě Tatiana Metternich

Opravdu velice zajímavý životní příběh.

10.01.2022 5 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Trochu těžší začátek, ale pak už se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Jsem zvědavá na další díly.

Velká kniha římských detektivek Velká kniha římských detektivek Mike Ashley

Velmi čtivé detektivní povídky a to nejen z prostředí Říma, opravdu pěkné čtení.

Hotel U devíti koček Hotel U devíti koček Radmila Tomšů

Krásné a pohodové čtení pro všechny milovníky koček a kocourů. Často jsem si říkala, co si asi tak některé kočky a koucouři, které jsem měla, o mně mysleli nebo říkali - v této knize jsem našla odpovědi. :-)

09.01.2022 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Příjemná a čtivá detektivka se všetečnou paní Marplovou, těším se na další.

06.01.2022 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Krásné čtení, ke kterému jsem se opět vrátila po několika letech a to díky nové knize Půlnoční slunce. Bylo hezké si opět knihy přečíst.

05.01.2022 5 z 5

Na knížku jsem se opravdu těšila, ale bohužel jsem lehce zklamaná. Je pravda, že jsem se při čtení lehce usmívala, ale to bylo vše. Přišlo mi, že autor se snaží být vtipný za každou cenu, což bylo spíše ke škodě knihy...

04.01.2022 3 z 5