Booky84 Booky84 komentáře u knih

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Nádherné a nezapomenutelné verše, smutné až krásné. Ráda jsem si příběh opět přečetla.

02.01.2022 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pohodová a vtipná kniha - smála jsem se i nahlas - paní Tichá je prostě skvělá. Škoda jen, že je kniha tak krátká.

01.01.2022 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Opět pro mne zvláštní kniha, hlavně tedy ten konec. Již druhé dílo od tohota autora během jednoho dne a rozhodně nelituji. Text lehce plyne a nutí čtenáře k přemýšlení a jako bonus opět krásné ilustrace.

01.01.2022 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

První kniha letošního roku a zároveň se poprvé setkávám i s tímto autorem a to vše díky Čtenářské výzvě. Z knihy mám smíšené pocity - nemohla jsem přestat číst, ale bohužel konec mi přišel zvláštní až jakoby nedotažený. Ovšem ilustrace jsou nádherné. Od autora si přečtu určitě i něco dalšího.

01.01.2022 4 z 5

Povídky ke kávě aneb Jak přežít třicet let s jedním chlapem Povídky ke kávě aneb Jak přežít třicet let s jedním chlapem Hana Hrabáková

Příjemné a vtipné povídky. Těším se na další.

31.12.2021 5 z 5

Madla, já a ďas Madla, já a ďas Monika Seidlová

Další skvělá a čtivá kniha, líbila se mi ještě víc než první díl a to díky novým zvířecím postavám, já jsem totiž člověk kočičí. :-)

29.12.2021 5 z 5

Veršované pohádky II Veršované pohádky II František Tylšar

Krásné pohádky s poučením a jako bonus veršované.

24.12.2021 5 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Zajímavá a čtivá kniha, po jejímž přečtení jsem si musela hned najít obraz, o kterém je vyprávěno.

20.12.2021 5 z 5

Národní báchorky a pověsti II Národní báchorky a pověsti II Božena Němcová

Krásné pohádky, některé jsem znala a některé byly pro mne úplně nové. Poslední dobou se k pohádkám hodně vracím a relaxuji při jejich čtení.

11.12.2021 5 z 5

Nakonec jsem také neodolala a diář si dnes pořídila. Už se moc těším, až si do něj budu zapisovat poznámky a to nejen o knihách.

10.12.2021 5 z 5

Madla a já Madla a já Monika Seidlová

Skvělá a čtivá kniha, pohodovka pro všechny milovníky zvířat a hlavně pejskaře, což já už sice nejsem, ale i tak se mi kniha moc líbila a těším se na další díl, ve kterém má být i kočka - jsem zvědavá.

05.12.2021 5 z 5

Tisíc a jedna noc Tisíc a jedna noc neznámý - neuveden

Krásné pohádky a že je tam hodně náboženství mi vůbec nevadí, protože to tam prostě patří a čtenář s tím musí u této literatury počítat.

28.11.2021 5 z 5

Doktoři jsou taky lidi! Doktoři jsou taky lidi! Petr Bartůněk

Pohodová a humorná kniha, kterou jistě více než já ocení čtenář znalý lékařských pojmů a prostředí.

21.11.2021 3 z 5

Sedmero krkavců Sedmero krkavců Božena Němcová

Krásná pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem, opět díky za eknihy zdarma.

O dvanácti měsíčkách O dvanácti měsíčkách Božena Němcová

Další krásná pohádka čtena díky eknihám zdarma.

Čert a Káča Čert a Káča Božena Němcová

Krásná klasická pohádka, opět čteno jako ekniha.

21.11.2021 5 z 5

Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Božena Němcová

Moc hezká a poučná pohádka, čteno jako ekniha.

Čertův švagr Čertův švagr Božena Němcová

Krásná pohádka objevená opět díky eknihám zdarma.

21.11.2021 5 z 5

Dvanáct pohádek z onoho světa Dvanáct pohádek z onoho světa Václav Říha (p)

Moc pěkná kniha - čtivá a svým způsobem i poučná.

20.11.2021 5 z 5

Princ v zeleném království Princ v zeleném království Josef Hanzlík

Krásná a vtipná kniha, která mi přopomínala Alenku v říši divů, kterou jsem nedávno četla. Díky e-knihám zdarma jsem objevila i tuto knihu a jsem za to moc ráda.

14.11.2021 5 z 5