Briv Briv komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Druhého dílu se nakonec v knihovně nemůžu dočkat, tak ho čtu na tabletu. Kniha dostala větší grády, objevil se "úchylnější" vrah. Strikovi a Robin moc fandím a právě se mi moc líbí, jak jejich pracovní vztah knihu obohacuje. Čte se mi to moc dobře. Spisovatelce fandím a do pokračování se ráda pustím.

29.05.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Dlouho jsem se na třetí vydání těšila a musím říct, že mě nezklamalo. Přečetla jsem ho během pár dní a konec jsem dočítala pozdě v noci, protože to už prostě nešlo nechat nedočtené. Moc se mi líbí vykreslené charaktery postav, krásně jsem si o nich udělala obrázek. Hodně mě bavil vztah - trojúhelník mezi Robin, Strikem a Matthewem. Dojemné bylo odhalení minulosti jejich životů, což v mnohém vysvětluje některé postoje i v předešlých dílech. Spisovatelku to evidentně bavilo psát a mě bavilo to číst. Díky za to a doporučuji to.

27.05.2016 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Pro mě první setkání s Danem Brownem. Na knížku mě navedl můj manžel a dnes jsem mu za to velmi vděčná. Po dlouhé době zase kniha, která mě vtáhla do děje a já jsem ji pomalu nedala z ruky, dokud jsem ji nedočetla. Téma historie protknuté symbologií mě naprosto dostalo. Konec sice trochu přehnaný, ale mě to nevadilo. Určitě doporučuji.

20.01.2016 5 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Moc krásná knížka, jsou tam pěkně vykreslení různí ptáci a jejich povaha - pěnkava - pink, pink, břink, břink:). Toho jsem měla ráda - ale stejně tak i kubíka a samozřejmě Modrouška i zvonka se zvonečkem na krku. Poučná, krásně ilustrovaná, jsou tam i druhy ptáků o kterých moc neví ani dospělí.
Přivedli mě k ní babička s dědou, kteří mě i spoustu ptactva učili poznávat, což je dodnes můj koníček.

11.01.2016 5 z 5

Kuře Napipi a jeho přátelé Kuře Napipi a jeho přátelé Ondřej Sekora

Mě se moc líbila, kuře Napipi bylo mazané a se spoustou věcí si dokázalo poradit, fandila jsem mu. Někdy mě tam štvala parta dětí, třeba když prasátku chtěly kulmou natočit rovný ocásek, nebo když dělaly zoo. Taky bych jim dala co proto, jako jejich maminka:)

10.01.2016 5 z 5

Ferda v mraveništi Ferda v mraveništi Ondřej Sekora

Musím přiznat, že tuto knížku jsem měla moc ráda a to i přesto, že jsem jako malá neměla ráda hmyz - ale ty ilustrace mě dostaly a dokázaly mě vtáhnout do příběhu. Krásná kniha pro děti.

10.01.2016 5 z 5

Tajemství stavby Tajemství stavby Carron Brown

* Ačkoliv syn miluje vše, co se týká stavebních strojů a staveb, tak tato knížka jež až tak nezaujala. Nápad s baterkou je sice fajn, ale ilustrace ho úplně nebraly a textu je zde minimum. Je spousta jiných knih, kde se o stavbách dozví více.

11.09.2023 3 z 5

Vrány z Hruškovic Vrány z Hruškovic Aldous Huxley

* Zajímavá útlá dětská knížka. Narazila jsem na ni náhodou, jako doporučenou četbu pro děti. Zvířata zde mají lidské vlastnosti a je na trochu znát, že už je to delší doba, kdy byla kniha poprvé vydána. Ale co mě na ní trošku mrzí je brutální konec. Syn se nad tím pozastavoval a chtěl vysvětlit, proč to Vránovi řešili zrovna takto. Kniha má zajímavou historii.

11.09.2023 4 z 5

Už vím proč... Už vím proč... Jana Smetanová

* Takhle knížka nás se synem maximálně bavila. Tolik témat a zajímavých otázek a odpovědí. Četli jsme ji pomalu, protože jsme si o každé otázce hodně povídali, takže to bylo na dýl, ale moc nás to oba bavilo. Navíc jako bonus to ilustrovala Edita Plicková - její kresby miluji. Určitě oba doporučujeme.

15.05.2023 5 z 5

Pohádkový zvoneček Pohádkový zvoneček Jana Semelková

* Knížku s vánoční tématikou jsme půjčovali našemu synovi z knihovny, ale moc nás nenadchla. Náš kluk má čtení před spaním hodně rád, ale toto ho moc nebavilo a přiznám se, že mě také ne. Jsou určitě hezčí pohádky.

24.02.2023 3 z 5

Nářadí Nářadí Daniela Prusse

* Tuto edici " Už vím proč" se synem milujeme. Mají i tyto menší knihy pro mladší děti. Náš klouček má skoro 4 roky takže z této knížky většinu věcí zná (protože s tatínkem často něco vyrábí v dílně), tak ho to až tak nezaujalo, jako ty ostatní. Každopádně i tak je skvělá a určitě láká i k reálnému zkoumání, co všechno jde najít v dílně a k čemu to slouží. Určitě u nás rozpoutala chuť něco vyrobit, takže doporučujeme.

23.02.2023 5 z 5

Jak to, že vidím? - První otázky a odpovědi Jak to, že vidím? - První otázky a odpovědi Katie Daynes

* Myslela jsem si, že knížka bude taková ta úplně pro nejmenší děti a byla jsem velmi příjemně překvapená, že i našeho tříletého kluka zaujala. Není jen o zraku, v knížce jsou zmíněny všechny naše smysly.
Hned první večer ji synek velmi poctivě v posteli studoval a v docela pokročilou hodinu si chtěl zkusit, jaké to je, jen s jedním okem proti sobě mířit tužkami - jestli se trefí a taky se zavřenýma očima zkoušel stát na jedné noze. Četli jsme si ji hodněkrát a hodně si o tom povídali. Ráda se podívám i na další knížky z této edice.

21.01.2023 5 z 5

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

* Ač jsem se na Zubra těšila, tak jsem byla docela zklamaná. Ilustrace jsou pěkné, no nemyslím si, že pro malé děti úplně vhodné. Syn zná všechny zvířata, které v knize vystupují, ale rušilo jej, že vypadají jinak - Zubr přece nevypadá jako divná brambora... Konec to nemělo žádný, tak jsme oba trochu vykuleně koukali, když jsem dočetla. Jediné, co je dobré je nápad, ale pojmout to určitě chtělo jinak.

19.01.2023 3 z 5

Chrochtík a Kvikalka Chrochtík a Kvikalka Ester Stará

Na knížku jsem natrefila na webových stránkách - celé česko čte dětem. Trošku problém vidím v tom, že je v kategorii 0 - 4 roky. Myslím, že více zaujme trošku starší děti. Ponaučení z příběhu je pěkné, ale nezaujaly mě ilustrace. Věřím ale, že své čtenáře si najde.

19.01.2023 3 z 5

Modrý, žlutý a červený vláček Modrý, žlutý a červený vláček Hayden McAllister

* První knížku, kterou si syn v knihovně vybral sám byla tato a velmi příjemně mě překvapila. Syn, v necelých 4 letech, miluje vlaky, takže to byla jasná volba. Dozvídáme se příběhy a dobrodružství třech mašinek. Ilustrace jsou celkem příjemné a pohádky nejsou moc dlouhé, tak akorát před spaním.

15.01.2023 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Už se u mě stalo tradicí, že na advent čtu něco od Kinga a to si říkám, že vánoční čas se budu věnovat jen oddechové literatuře :). No letos, jsem tomu šla naproti a rovnou o nějaký tip poprosila kamarádku, která toho má načteno mnohem víc a doporučila mi Pavučinu snů - konečně sněhová vánice na Vánoce :)
Maximálně mě dostalo, jak mistrně dokáže King proplést osudy a myšlenky lidí (i mimozemšťanů). Kniha je místy nechutná, ale tak to má King rád. Asi na mě měl vliv ten vánoční čas, ale až mě dojala láska 4 obyčejných kluků k Dudditsovi.

11.01.2023 5 z 5

Kamarádi zvířátka Kamarádi zvířátka Jiří Žáček

* Koupila jsem ji našemu synkovi jako takový první "atlas" zvířátek, navíc s básničkami. Docela dlouho nám knížka ležela nepovšimnutá v knihovničce, prostě syna dlouho vůbec nezajímala a nechtěl si v ní ani číst, protože u něj vedou auta. Ale jednou jsem za ním přišla po spaní do jeho pokojíčku a se zájmem si ji prohlížel a hned chtěl ať mu v ní čtu. Od té doby ji vzal na milost a občas si ji prohlíží. Ilustrace jsou moc krásné, básničky sice trochu pokulhávají, ale nějak moc nám to nevadí.

17.12.2022 4 z 5

Dětem Zdeněk Miler a Krtek Dětem Zdeněk Miler a Krtek Hana Doskočilová

* Milá a laskavá knížka, hlavně ty ilustrace úplně pohladí po duši. Dokonce jsem některé pohádky vůbec neznala. Synkovi se to hodně líbilo, dokonce ve svých třech letech ji zvládal se mnou odposlouchat celou a to jsme některé básničky dávali i dvakrát. Měli jsme ji půjčenou z knihovny, některé veršované pohádky už máme doma, takže je syn znal, ale určitě si v zimě přečteme Kubulu a Kubu Kubikulu.

07.09.2022 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

* Nikdy bych nevěřila, že tak jednoduchá knížka, celá ve velmi podobných barvách, může být tak krásná.
Měli jsme ji se synem z knihovny půjčenou dokonce dvakrát - vždy v létě, když jsou bouřky, ať nám to tematicky ladí :)
Moc se nám líbila. Jeho zaujalo hlavně to, jak se chovat během bouřky a také tvary mráčků, které potom hledal na obloze venku. Mě se moc celý příběh. Hlavně ten závěr byl opravdu pěkný, úplně to pohladilo po duši. Oba hodnotíme 5*.

10.08.2022 5 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Knížku jsem půjčovala v knihovně s tím, že si ji přečtu nejdříve sama a pak ji nabídnu i synovi. Přiznám se, že jsem na ni slyšela velkou chválu a tak jsem měla možná přehnané očekávání. Synek v té době neměl ještě ani tři roky a tak si myslím, že je to spíš pro starší.
Jak už je zmíněno v jiných komentářích, tak mi vadilo, že tam není vše vysvětleno a navíc mi připadala fakt dost smutná. Ilustrace jsou moc krásné, ale syn má raději ty realističtější. Přemýšlím, pro jakou věkovou skupinu je určená.

02.05.2022 4 z 5