Briv Briv komentáře u knih

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Pořád jsem po povídkách pokukovala a lákaly mě. Zřejmě jsem od nich, ale čekala něco jiného. Stejně, jak to měli ostatní, tak některé byly lepší, některé méně a u některých bych určitě uvítala, kdyby byly delší, občas mi konec přišel docela odbytý. Když jsem se konečně začetla a povídka mě začala bavit, tak bum bac a konec. Tohle mě hodně nebavilo.

14.11.2021 2 z 5

Střet králů 2 Střet králů 2 George R. R. Martin

Jo, baví mě to čím dál tím víc. Už se se spoustou postav znám, některým fandím, jiným méně a pár jich mám fakt ráda. Přiznávám, že podle seriálu vím, co se bude dít, ale kniha je prostě kniha. Těším se na další díl. Honem pro něj do knihovny...

16.09.2020 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

16.09.2020 5 z 5

Povinnou četbu jsem na škole zanedbala, tak ji aspoň doháním nyní. Celkem jsem se na tyto povídky těšila. Nejvíc "profláknutá" Jáma a kyvadlo byla velmi dobře popsaná a vyvolávala ve mě přesně to co měla. A to i jiné povídky se povedly. Celkově mě to bavilo, někdy jsem se bála, někdy mě konec totálně překvapil. Přiznám se, že konci knihy mě to ale bavilo méně. Občas mi připadalo, že povídku napsal někdo jiný, jako by vůbec nezapadala do knihy. Celkově hodnotím dílo celkem pozitivně.

26.08.2020 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Harryho čtu pěkně od prvního dílu, ale teď - u čtyřky, u mě nastalo zakolísání. Tento díl mě prostě moc nebavil. Možná to bylo způsobené některými postavami, které se zde objevily. Ale ať mu nekřivdím, tak na druhou stranu mě dost bavilo zkoumání kamerového záznamu a v tom byla Beáta skvělá. Kdoví, kam až to holka dotáhne. Jako jo, půjdu číst i pětku a uvidíme.

12.07.2020 3 z 5

Můj medvěd Flóra Můj medvěd Flóra Daisy Mrázková

Knížka je to velmi zajímavá. Popravdě nejsem nakloněná tomuto typu ilustrací, ale v kombinaci s úžasným příběhem, se mi to i libí. Jsem člověk, který se čas od času dokáže dostat do melancholické nálady a tohle je knížka, která mě do ní dostane spolehlivě. Vyvolá ve mě vzpomínky na dětství, mé hračky, které už nejsou... Náš syn je zatím moc malý, ale časem mu ji ukážu a budu zvědavá, co na ni bude říkat.

12.07.2020 5 z 5

Podívej se, kdo se schovává ve sněhu Podívej se, kdo se schovává ve sněhu David Crossley

* Náš syn je z ní unešený, teď se pomalu učí, jak vyklápět okýnka. Ze začátku je jen zavíral, ale teď už mu to jde. Líbí se mi, že knížka má celkem dost stránek. Velikost je akorát pro malé dětské ručky a dobře se drží. Kupovali jsme ji když měl syn rok a dva měsíce, ale určitě by si s ní vyhrál i dříve, teď ji alespoň už nehryže :).

17.05.2020 5 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Tentokrát už bohužel jen za tři hvězdy. Zklamalo mě to. Než se příběh pořádně rozjel, tak byl konec a zůstalo spousta nevyřešených věcí u kterých ani netuším, zda se někdy dozvím odpověď. Tak trochu si připadám, jako ti cestující v metru, kteří za chvíli netušili, co se jim to stalo... To asi ty kouzla, nebo co.

08.04.2020 3 z 5

Od Ládíka čtu postupně všechny knihy. Na tuhle jsem se obzvlášť těšila, protože Gruzii jsem s manželem celou projela. Zážitky i setkání s místními máme podobné. Mě se moc líbí jeho styl psaní. Prostě si na nic nehraje, píše jak to vidí a cítí. A za to jsem mu moc vděčná, že je jeho cestopis občas protkán jeho životními moudry a docela mě tím inspiruje. Proto tahle četba pohladí i trochu po duši a není to jen popis dané země a lidí. Některé má tady v komentáři vypsané pajaroh - díky.

19.01.2020 5 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Praha byla a je moje srdcová záležitost i když bydlet bych tam nechtěla. O to víc si ji užívám, když tam přijedu. Vzhledem k tomu, že tam jezdím docela často, tak ráda hledám trochu jiná místa, než jsou v klasických průvodcích. Proto mě tato knížka docela zaujala. Je pravda, že hodně míst, o kterých autor píše, znám. Někdy k nim pomohla náhoda, někdy kolemjdoucí a jindy spolusedící - třeba v hospodě:). Knížka je psaná skvěle. Je vtipná, tipy jsou zajímavé a ilustrace mě hodně bavily. Určitě doporučuji.

14.01.2020 5 z 5

Zvířátka Zvířátka Josef Lada

* První knížka, kterou jsme pořídili našemu synkovi. Lada je klasika a obrázky se nám všem líbí. Pojmenujeme zvířátko, občas mu o něm vyprávíme a taky předvádíme zvuky, které dělá. Je moc krásné pozorovat malého, jak je z toho unešený. Se zaujetím a otevřenou pusou kouká a zapomene na všechno kolem.
Jak už zmiňuje Runkyna - obrázky obtažené černou jsou pro "čtecí" začátky perfektní.

16.08.2019 5 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Neználka na měsíci jsem četla až v dospělosti a bohužel mě velmi zklamal. Očekávala jsem milé a laskavé čtení a místo toho mi připadalo, jako bych si pustila večerní zprávy. Tohle už nebylo nic pro mě. Škoda... Možná, že kdybych to poprvé četla jako dítě, bych to vnímala jinak, ale teď to vážně drhlo.

19.01.2019 3 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Tentokrát jsem opravdu ráda, že jsem se rozhodla pustit se do povinné četby a že toto dílo je v ní zařazeno. Poezie nikdy nebyla můj šálek čaje, ale tohle se fakt povedlo. Dokonce mě to i docela dost pobavilo. Opravdu skvěle napsaná satira. Smekám před Havlíčkem a ano souhlasím s laepusem - kéž by takových dnes bylo víc!

06.01.2018 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Pro změnu zase trochu jiná budoucnost - nesmrtelnost, celý Evropa je zastavěná mrakodrapy až kilometr vysokými.
Přiznávám, že tohle hodně podnítilo mou představivost, i když vyvstává otázka, zda jsme schopni si to vůbec představit.
Příběh Jana je docela poutavý... Kde je pravda, kdo lže a co je skutečnost?
Četla jsem i lepší knihy ale rozhodně byla zajímavá. Určitě patří mezi ty poutavější. Glukhovskeho mám rada.

29.10.2017 4 z 5

Co bych za to dala, kdyby se z takových učebnic u nás mohlo vyučovat:). Je to moc milé, příjemné čtení. Od teď se budu líp koukat, jestli nějaké zvířátko nezahlédnu... Doufám, že mi pak nevymažou paměť.

16.10.2017 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Dana Browna mám ráda, pár jeho knih už mám přečtených. Tahle se mi taky líbila - je pravda, že moc knížek, co jsou dějově zasazené do Antarktidy jsem nečetla:). Možná v některých momentech "malinko" přehnaná, ale pro mě i tak pohodová četba.

11.09.2017 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Před nějakou dobou jsem se rozhodla "doplnit si vzdělání" tím, že konečně přečtu knihy, které bývají v povinné četbě. Jeptiška byla jednou z nich.
Na to jak je kniha stará mě velmi příjemně překvapil jazyk, kterým je psaná. Téma mě zaujalo a jsem moc vděčná, že žijeme v době a hlavně v takovém státě, kde se tohle nemůže stát.
I když jsem knihu přečetla během jednoho odpoledně, tak ve mě delší domu zůstal smutný pocit nad situací, co tehdejší ženy musely prožívat. U Zuzany velmi obdivuji moudré úsudky nad kláštery i nad situací, co ji potkala. Měla neskutečnou vnitřní sílu a odhodlání. Je smutné, že se v klášterech děly i horší věci než jí...

16.08.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nevšední a originální pohádky. Docela mě zaujaly. Hodně drsná byla o chlupatém srdci. Brumbálovy poznámky byly příjemné zpestření a občasná vsuvky od Hermiony mě pobavily. Mohlo toho být víc, uvítala bych pokračování.

09.03.2017 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Vždy skvělá Agatha Christie a báječný Poirot, který je sice vystaven zkoušce, mrtví přibývají, ale čestně se s tím popere.

06.02.2017 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Přibližně po půl roce jsem přece jen dala šanci druhému dílu. Líbil se mi začátek knihy, to jak jsou rozjeté dvě dějové linky vedle sebe, jenže ty se posléze protnou a pak už "jedu" ve stejných kolejích. Děj je pořád hodně předvídatelný, s žádnou z postav se neumím ztotožnit. Sólo je sice fajn, ale připadalo mi, že konec této knihy je velmi podobný Silu. Škoda, téma je to dost dobré, myslím, že se z toho dalo dostat mnohem víc.

12.12.2016 3 z 5