Briv Briv komentáře u knih

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

* Po zimě pokračujeme jarem a opět smekám klobouk dolů, jak jsou ilustrace i příběhy povedené. Vše v knížce kvete, párují se zvířátka i lidé :). Se synem hledáme, co všechno se změnilo. Překvapilo mě, jak syn během čtvrt roku přistupuje ke knížce jinak, hledá už konkrétní postavy i na dalších stranách a zajímá jej, jak se příběh vyvíjí. Určitě budeme v sérii pokračovat. Jednoznačně doporučuji. Ty knihy jsou poklad.

14.08.2021 5 z 5

Tuze hladová housenka Tuze hladová housenka Eric Carle

* Ze začátku jsem byla ke knize celkem skeptická, ilustrace nejsou úplně můj šálek kávy, ale nápad, jak se housenka prokousává na druhou stranu není špatný.
Synkovi se docela líbila, zaujal ho malý formát knihy. Rád poslouchal, co všechno housenka spořádala a proč ji taky bolelo bříško, takže i namalované nevhodné potraviny pro malé děti jde využít :). Vůbec ho nezajímala poslední stránka, kdy se z housenky konečně vyklube motýl :).

14.08.2021 4 z 5

Večeře v Paříži Večeře v Paříži Elizabeth Bard

Četla jsem do autorky i předešlé knihy, kde popisuje i svůj život ve Francii, zde jde "pouze" o rady (jak sama píše 50 tajemství) v kuchyni a recepty.
Ač mě to překvapilo, tak mi to ve finále nevadilo. Jídlo a vaření mám moc ráda. Byla to příjemná, klidná a pohodová četba, autorka píše s lehkostí, některé tipy a recepty určitě vyzkouším.

20.03.2021 5 z 5

Kněžnin prsten Kněžnin prsten František Nepil

Ač mám knihy pana Nepila velmi ráda, tak Kněžnin prsten mi moc nesedl. Až mi to bylo trochu líto. No tak snad někdy příště...

20.03.2021 3 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Už jsem celé téhle sérii prostě propadla. Bitvy, králové draci, intriky a hodně tlusté knihy - to je Hra o trůny. Nikdy mi spousta stran nevadila, je to výzva.
Obdivuji autora, jak drží nit, jemně čtenáři připomíná, co už se odehrálo, navrací jej do děje a seznamuje s novými lidmi. A že postav není málo. Pro mě věta: "Ty nevíš nic, Jone Sněhu." - se stala symbolem tohoto dílu:)

20.03.2021 5 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

V tomto případě tři hvězdy, které knížce dávám jsou spíše lichotivé. Je mi líto, kam se celá série dostala od prvního dílu a popravdě budu ráda, když už pokračovat nebude.
Chvílemi mi připadalo, že autor už neměl žádné pořádné nápady, jak pokračovat dál a tak do knížky připlácnul tak divné části, že jsem prostě nechápala. Přiznávám, že hodnocení píši s odstupem času, protože přímo po dočtení knihy, jsem nebyla schopna moje myšlenky pocity a názor na knihu nijak zhmotnit. Připadala jsem si divně ochuzená o pořádný konec... I tak ti děkuji Bene Aaronovitchi za provedení Londýnem se spoustou kouzel.

15.03.2021 3 z 5

Polární pohádka Polární pohádka Daniela Krolupperová

Moc krásná, knížka. Určitě ji na příští zimu synovi pořídím. Dýchá z ní zima, mráz, krásný příběh, hledání, setkávání a dobrý konec plný lásky a ponaučení. Tohle se opravdu povedlo.

15.03.2021 5 z 5

Co umí Krtek? Co umí Krtek? Zdeněk Miler

* Našemu synkovi ji koupila babička s dědou, prohlíží si ji rád, ale už je na ni spíše starší. Ale věřím, že kdyby ji měl dříve užil by si ji určitě více.

07.03.2021 4 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Už nějakou dobu chci přečíst povinnou četbu, která bývá u maturit a pomalu se tím prokousávám a Sluha dvou pánu, byl další kus, který jsem chtěla dát.
Přiznávám, že jsem tomu moc nedávala, ale knížka mě po chvilce začala bavit. Láká mě (až to bude možné) na to jít i do divadla. Taky ale musím přiznat, že jsem se občas ztrácela v postavách. Ale ano, bavila jsem se.

13.01.2021 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Po letech pročítám povinnou četbu, tak přišla řada i na tuto knihu, ale tohle není nic pro mě. Od začátku mě kniha nebavila, ta absurdnost tam a i podobnost se Švejkem (toho nemám v lásce), to se nedalo. Navíc mi připadala hrozně moc dlouhá a rozvláčná. Ač to dělám naprosto výjimečně, tak bohužel nedočteno.

12.07.2020 2 z 5

Chameleon Leon Chameleon Leon Mélanie Watt

Ilustrovaná je kniha krásně, ovšem na to, jak je tam málo textu, tak jsou tam stále dokola opakující se slova - možná je to i překladem, nevím. Tohle mi docela vadilo. Je pravda, že člověk si k tomu raději vymyslí text vlastní. Kniha krásně dětem přibližuje, že je mezi námi občas i někdo jiný. Nápad není špatný, ale provedení mě nezaujalo. Osobně bych ji nekoupila.

12.07.2020 3 z 5

Objevujeme svět! Tělo Objevujeme svět! Tělo Nathalie Choux

* Neodolala jsem a koupila jsem synkovi jednu knížku ze série Objevujeme svět. Tady se mi líbily i emoce. Když je představuji, tak ho to neskutečně baví. Rád okýnka posouvá, moc se mu to líbí a baví jej to. Knížka sice nemá moc stránek, ale jsou dost tlusté, aby jeho prstíky přežila. Kupovala jsem ji, když měl rok a dva měsíce, ale určitě by si s ní vyhrál i dříve. Osobně se mi na ni tolik nelíbí ilustrace, ale náš chlapeček proti nim nic nemá :).

01.06.2020 5 z 5

To mě baví - Farma To mě baví - Farma Dawn Machell

* Nápad se stránkami ve tvaru zvířátek mi přišel skvělý. Ovšem, když jsem se rozhodla knihu koupit, byla všude totálně vyprodaná. Nakonec mě zachránili v knihkupectví v Mladé Boleslavi, kde mi ji ochotně poslali domů a ještě za poloviční cenu. (Ono v době koronaviru, byly asi rádi, že je kšeft :) .)
Našemu synovi se líbí moc, rád jí listuje. Nejraději tahá osla za ucho, dělá pejska a traktor . Já úplně tenhle typ ilustrací nemusím - děti to ale zřejmě mají rády. A ano, kuřátko a kachňátko vypadají skoro stejně. Zajímavé je, že u dospělé slepice, jsou nožky nakreslené správně. No nevadí. Přesto cením originální tvar stránek.

17.05.2020 5 z 5

Na pokračovaní stoletého staříka jsem se docela dlouho těšila. Mezitím jsem přečetla všechny ostatní knihy co Jonasson napsal a bohužel mě přešlo i to těšení. Manžel se u čtení parádně bavil, mě to občas vykouzlilo úsměv na rtech, ale na zadek jsem si z toho nesedla. (Myšleno obrazně, u čtení téměř vždy sedím na zadku). Stojednaletému staříkovi jsem nakonec dala nejmíň hvězd, na mě tam bylo moc současné politiky. A nezachránil to úplně ani chřest s výrobou rakví.

06.05.2020 3 z 5

Ověřeno rodiči Ověřeno rodiči kolektiv autorů

Jelikož jsme s manželem hodně cestovali než se nám syn narodil, tak mě zajímalo jaké doporučení budou v této knížce. Když jsem si ji půjčovala v knihovně měli jsme za sebou týdenní dovolenou s půlročním kloučkem v Krkonoších.
Kniha je napsaná velmi dobře a vzali to doslova od podlahy. Takže i lidé, kteří s cestováním nemají žádné zkušenosti tady najdou spoustu cenných rad. Přiznávám se, že bychom se podle některých zařídili i na naší první společné dovolené:). Doporučuji pro všechny. Kniha je rozdělená podle typů výletů a dovolených. Jsou zde i užitečné odkazy na webové stránky a i tipy na konkrétní výlety.

01.01.2020 5 z 5

Vražda v bílém Vražda v bílém Mary Higgins Clark

Lékařské prostředí je mi blízké, tak proto volba padla na tuto knihu. Lékař, který je považován, za kapacitu ve svém oboru - pomáhá otěhotnět ženám, se toho ovšem ujme za hranicí zákona a etiky.
Příjemně se mi četla, příběh dobře utíkal. Je postavena jinak, než ostatní knihy, které od autorky znám a to tím, že víte kdo je vrah.

01.01.2020

60 Montessori aktivit pro miminko 60 Montessori aktivit pro miminko Marie-Hélène Place

Byla to první kniha o Montessori a byla jsem s ní naprosto spokojená. Vše je popsáno velmi jednoduše, pochopitelně, člověk se nebojí složitostí a rád to použije v praxi. Je pravda, že nejde extra do hloubky, ale na to je jiná literatura, jako základní stavební kámen je naprosto skvělá.

16.08.2019 5 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Jelikož doháním povinnou četbu, kterou jsem na střední škole zanedbala, tak se mi do rukou dostala i tato knížka. Přečíst se určitě dá v pohodě, jelikož je opravdu krátká, ani jednotlivé balady a romance nejsou nijak dlouhé. Ovšem přiznávám, že to není čtení pro mě, nijak mě to vyloženě neuchvátilo.

24.02.2019 3 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Ač mě celá řada od Aaronovitche doteď fakt bavila, Strom viselců byl pro mě zklamáním. Nějak jsem se prostě nedokázala začíst. Hlavní zápletka mě bohužel nechytla a celá kniha mi přišla docela dost roztahaná. Uvidíme, jaký bude další díl. Třeba mě chytne víc. Až je mi to vůči Peterovi a Nightingalovi líto. Trochu to přisuzuji tomu, že jsem se teď pustila do jiné série, která mě bere natolik, že tomu asi nic jiného prostě konkurovat nemůže :).

06.01.2019 4 z 5

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

Ač tento žánr moc nevyhledávám, od této autorky jsem neodolala ani druhému dílu a sedl mi snad ještě víc, než ten první. Po svatební cestě po Francii, mám jejich kuchyni velmi v oblibě a recepty v knize jsou fakt dobré. Navíc způsob, jak popisuje svůj život, je mi velmi blízký. Líbilo se mi to a čtení pro mě bylo uklidňující.

07.10.2018 5 z 5