cérka cérka komentáře u knih

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Již nebo teprve pátý díl?
Asi bych raději četla už desátý, pokud by to znamenalo útlejší a tudíž lehčí knihu. A možná kdyby vycházely rychleji za sebou tak bych nemusela třetinu knihy vzpomínat kdo je kdo!
Nicméně až na malé výjimky jsem se bavila a těším se na pokračování, třeba bude lehčí :-)

15.07.2017 4 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Knihy paní Monyové jsem před pár lety přímo hltala a samotnou autorku nazývala "Vieweghem v sukni". Bohužel osud jí, ani nám nebyl nakloněn a paní Monyová už vydává knihy v jiné dimenzi.
Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a i po letech jsem se od srdce zasmála.

13.06.2017 4 z 5

Kočárová cesta Kočárová cesta Jana Klimečková

Moje setkání s knihou bylo osudové. K přečtení mě inspiroval rozhovor na IDNES s ředitelkou Krajské knihovny v Pardubicích, paní Kodetovou. Na otázku: "Co právě čte", odpověděla "Kočárovou cestu..." :-). Tak jsem se do ní pustila i já a vůbec nelituji. Barvité, čtivé, milé. Děkuji !

01.06.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Blog Kafe a cigárko jsem objevila po vystoupení autorky u pana Šípa. Byla jsem nadšena. Moc mě bavilo, přečíst si každý týden úsměvný příběh, zamyšlení ze života mladé herečky. S nadšením jsem šáhla po knize a těšila se na večer kdy budu mít konečně klid a čas. A tady nastal první zádrhel, formát. Knížka se vleže moc dobře nečte a text ve dvou sloupcích nebyl taky (aspoň pro mě) dobrá volba. Číst jednu povídku za druhou mě brzy přestalo bavit. Chyběl mi časový odstup blogu. Do půlky knihy jsem se trápila a ve druhé půlce jsem si asi už zvykla, nicméně knihám o herectví se budu chvíli vyhýbat :-). Nakonec jsem byla ráda, že už je konec!
Za mě čtyři hvězdičky, první za nápad a odvahu, druhá za blog, třetí za obal a čtvrtá?, nebylo to zas tak špatné, četla jsem horší :-)

Ps. Ideální kniha do autobusu či MHD, jedna povídka do práce, jedna z práce :-)

28.04.2016 4 z 5

Aristokratky Aristokratky Stanislava Pecková

Miluji historii, velice ráda navštěvuji památná místa, hrady, zámky, kláštery...a pokaždé si říkám jaké by to bylo, žít na těchto místech :-). Snad proto se mi kniha líbila, poodhalila život šlechtických rodin a ukázala, že není vůbec jednoduché být nositelem starých hodnot a tradic.

10.08.2015 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Palec nahoru a plný počet bodů. Kniha se mnoun putovala do Alsaska a velmi dobře se mi četla, jen manžel měl námitky k mé příliš těžké kabelce :-).

08.07.2015 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Skvělá kniha, co více říci, když už bylo tolik chvály vyřčeno :-). Snad jen, že manžel nechápe proč pořád čtu. Takže všem podobným, zkuste knihy od pana Vondrušky a nebudete se už divit :-)

05.05.2015 5 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Hned na začátku jsem věděla jak to dopadne. Váhala jsem zda dočíst, nakonec přečteno. Zatím nejslabší kniha od autora co jsem četla.

16.04.2015 2 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Knihy z této série mě zatím nikdy nezklamaly. Přečteno za dva dny a s velkou chutí.
Děkuji.

02.04.2015 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Začala jsem číst s velkou chutí, četla, četla, ale nedočetla. Tolik deprese, zmaru..., bylo toho na mě už moc. Fandím všem rodinám, které dokážou dát domov "cizím" dětem, máte můj hluboký obdiv!

09.03.2015 2 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Poslední, čtvrtý díl trilogie :-). Pěkné, ale možná stačily tři díly. Nabyla jsem dojmu, že hlavní hrdina má sedm životů.

14.01.2015 4 z 5

Jiný T.G.M Jiný T.G.M Pavel Kosatík

U této knihy (ač nerada )jsem si musela přiznat, že na její dočtení mi momentálně chybí chuť, čas a síla. Odkládám ji tedy cca po 100 stranách a věřím, že se k ní (snad)časem vrátím. Nehodnotím, nekritizuji (po tak krátké době na to nemám ani nárok). Jen malá poznámka. Kniha mi přišla více filozofická než životopisná.

09.05.2019

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Já osobně hodnotím knihu mezi 2 až 3 hvězdičkami, ale čtenáři, kteří mají rádi romantiku s happyendem budou knihou nadšeni. Pro mě byl příběh až moc jednoduchý a předvídatelný.

11.03.2019 3 z 5

Sejdeme se na svatbě Sejdeme se na svatbě Natalie Liu

Přiznám se, naprosto netuším jak mám tuto knihu hodnotit. Nemůžu říct, že by kniha nebyla zajímavá, spíše bych ji doporučila jako povinnou četbu pro ženy toužící vdát se za cizince z jiného kontinentu. A tady je možná v mém případě zakopaný pes, nevěřím, že se muž dokáže naprosto odpoutat od své rodiny, zvyků a tradic. Domnívám se, že vždy začne tesknit po tom co nemá, po své vlasti, kultuře, náboženství.
Natálie mě nejvíc zklamala jako matka. Matka, která upřednostnila své vlastní štěstí na úkor svého malého dítěte! Pokud bych tedy hodnotila tuto část, Natálie by ode mne dostala 0 bodů.
Nakonec jsem se rozhodla dát hvězdičky tři. Jsou za odvahu vyjít s kůží na trh, poodhalit trochu kouzlo lásky a odpuštění a přiznání si pravdy jak moc jsme druhým ublížili.

09.02.2019 3 z 5

Osudová Sisi Osudová Sisi Jean des Cars

Sisi, má pro mě navždy podobu Romy Schneider. Při vyslovení jejího jména mě ovane nádech tajemna, krásy, exotiky, lásky, žalu, nepochopení...
Byla opravdu jiná , výjimečná, ve své době nepochopená a nejen pro Františka Josefa I. osudová.
Tato kniha asi úplně neuspokojí znalce a historiky. Mne jako "laika" však obohatila o spoustu informací, nejen o Sisi. Uvítala bych více fotografií a grafik. Zcela jsem postrádala mapy. Vždyť Sisi byla celý život na cestách! Přiznám se, že odstavce vysvětlující politickou atmosféru a hlavně vojenské konflikty jsem ke konci knihy již přeskakovala (opět mi chyběly mapy :-) )

08.06.2018 4 z 5

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

I já se přikláním k názoru, že tato série má vzestupnou tendenci a poslední díl je nejpovedenější. Celá série mě vrátila do mého dětství, kdy knihy nebyly plné sexu a milostných scén. Za to se mi dostalo příběhu o odvaze, přátelství, snech a naději. Příběh si drží napětí až do samotného konce a i já se nakonec nerada loučím s Emmeline, Matisou a jejich lidem. Řekla bych, že se mi dostalo trochu historie od Štorcha, spousta dobrodružství od Maye a špetka tajemství od Verneho :-).

28.05.2018 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Jak postupně procházím životem, snažím se číst moře knih všech možných žánrů, co možná nejrychleji, nejefektivněji. Zároveň toužím číst novinky a na druhou stranu si chci také znovu vychutnat klasiky a knihy již mnou dávno přečtené a možná už i zapomenuté. A díky Bohu, stále mě to baví!
Knihy pana Vondrušky patří už po léta k mým oblíbeným. Je to tady už můj evergreen, ale já je fakt můžu číst pořád dokola :-) a pan Vondruška se opravdu snaží a vydává několik novinek do roka :-).
Tato kniha patří dle mého názoru k těm podařeným, ne k nejlepším, ale stále ještě k těm propracovanějším. Samozřejmě jako vždy i zde vše dobře dopadne a pan Jiří Adam z Dobrotína vše zdárně přežije a vyšetří. U druhé povídky mi velmi chyběl Petr s Rozárkou. Už se těším na pokračování :-)

07.03.2018 4 z 5

Vánoční případ c.k. policejního komisaře Pobudy Vánoční případ c.k. policejního komisaře Pobudy Jiří Slavíček

V mysli mi pomalu doznívaly Vánoce, venku zpívali ptáci jako na jaře a já přemýšlela nad knihou s vánoční tématikou.
Vánoční případ c. k. policejního komisaře Pobudy mě upoutal hned na začátku krásnou obálkou a potom už jen pomalu, ale jistě nudil, navíc 'vánoční' byla až ta poslední povídka. Bohužel!
Mám ráda historii a starou Prahu, která je v knize hezky a s nesmírnou poctivostí popsána. Stačilo to však udělat jednou, stejně tak mi stačí jen jednou nastínit domácí a pracovní poměry a ne pořád dokola omílat to samé!
Abych mohla říci, že se jedná o dobrou detektivku potřebuji a chci více děje.

28.02.2018 3 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Po letech jsem se pustila opět do čtení této skvělé série, pěkně od začátku, díl po díle. Ve skrytu duše jsem tušila, že jsem všechny díly určitě nečetla, že mi něco uniklo (četla jsem na přeskáčku a DK ještě neexistovala :-) ). No a ano už druhá kniha z této série, která se mi dostala poprvé do rukou a u které jsem si nejen skvěle odpočinula.
U těchto knih nehledám a nehodnotím fakta, čtu přeci beletrii. Tady hodnotím styl vyprávění, formu, zápletku, nápad, myšlenku.... a na to je pan Vondruška (pokud nepíše zároveň 5 knih najednou :-) ) mistr. Děkuji!

19.02.2018 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Mám docela ráda, když má příběh prvky tajemna a historie a ráda zkouším nové autory. Na tuto autorku jsem se chystala už celkem dlouho.
K mému kladnému hodnocení jsem se musela pročíst. Ze začátku jsem se špatně orientovala v postavách a hlavně ději. Minulost ze současností se prolínaly naprosto nekontrolovatelně, jedna bitva střídala druhou a já se musela neustále vracet o stránku zpět, kde že jsem co přeskočila, proč čtu něco jiného než před chvilkou a kom to proboha teď čtu ... :-) Prostě jsem byla v první třetině přesvědčena, že tato kniha byl jeden velký omyl.
Catrin a Miranda si mě nakonec, ale naprosto získaly a já s knihou v ruce strávila silvestrovskou noc :-).

Jelikož je v jedné kapitole zmínka o babičce Petře, tak mám 1/20 do výzvy 2018 :-)

02.01.2018 4 z 5