cérka cérka komentáře u knih

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Třetí díl - pro mě zatím nejlepší ze tří. Právě teď mě to opravdu začalo bavit, znáte to, s jídlem roste chuť a se čtením je to stejné, aspoň u mě. No a najednou se dozvím, že vydavatel údajně neplánuje přeložení dalších dílů, prý je nás málo. Málo? Jen v práci jsme čtyři, kteří si zamilovali Charlie, Reyese, Garretta...

PS. Doufala jsem, že třetí hrob přímo před nosem bude patřit Cookie - je fakt hrozná, díl od dílu hroznější.

26.01.2016 4 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Opět jedna z povedených knih v sérii. Pohodové čtení a hlavně děj dotáhnutý až dokonce.

21.11.2015 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Co napsat, když vše už bylo vyřčeno :-). Škoda, že se takto zajímavě a svědomitě nevyučuje historie na našich školách. Celý dějepis byl jenom o válkách a přitom nemusel...
Vřele doporučuji.

30.09.2015 5 z 5

Kriminální příběhy ze staré Šumavy Kriminální příběhy ze staré Šumavy Vladimír Šindelář

Mám moc ráda přírodu, hory, historii a v této knize bylo všechno. Ač tyto příběhy byly vesměs "krvavé" a smutné, nesmírně mě zaujaly a v mnohém i poučily. Mohu jen doporučit.

30.09.2015 5 z 5

Marie, královna andělů Marie, královna andělů Doreen Virtue

Na úvod musím podotknout, že jsem věřící člověk, katolík. Knihu jsem si přečetla ze zvědavosti. Jak hodnotit ? Po přečtení lépe chápu církev a její velmi pečlivé zkoumání všech zjevení a zázračných uzdravení.

16.06.2015 3 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Jako vždy, super.

07.11.2014 5 z 5

Zlomený král Zlomený král František Kalenda

Trilogie má stoupající tendenci a druhý díl mi dokonce přišel mnohem srozumitelněji napsaný. Už teď se těším na pokračování a mohu jen doufat, že vyjde v brzké době (než zapomenu o čem byly předešlé díly).
Mrzí mě, že Rivce se tento díl věnoval velmi skromně, její postava se dějem jen mihla a spousta věcí zůstala nezodpovězena.

02.07.2018 4 z 5

Brněnské pověsti Brněnské pověsti Jakub Šafránek

Knihu jsem si vybrala do knižní výzvy, ale zároveň jsem se těšila na pověsti, které neznám.
Zřejmě jsem, ale správně nepochopila autorův záměr, nebo jsem už na podobné knihy moc stará.
Úkol splněn, ale nestálo to za to :-(.

14.05.2018 2 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Asi jsem zklamaná, v tomto díle na mě bylo moc času věnováno válčení, strategií a bojům :-(. Uvítala bych více děje že života obyčejných lidí, života na Vřesově, Olšové, lidí z bažin. Snad poprvé v této sérii věnuje autor 1/3 knihy rekapitulaci, škoda. Raději bych méně dílů a více děje! Tentokrát se wow nekonalo.

20.01.2018 3 z 5

Mladší sestra III Mladší sestra III Jane Austen

Třetí, závěrečný díl aneb jak Emma došla svému štěstí. Krásný, několikanásobný happy ending :-).

Kniha se mi četla opravdu dobře, očekávané štěstí se přibližovalo pomalými krůčky a já už se jen těšila na "austenovské" zakončení. Jen jsem tak přemýšlela, jak dokázali pánové uživit tak početné rodiny, neustálé návštěvy, honosné róby..... :-)
Zajímavá doba, ten stud, morálka, hodnoty...

Nezbývá než dodat:
"Srdce má své důvody, které rozum nezná"
(Blaise Pascal)

02.12.2017 5 z 5

Příběhy o úkladech a intrikách Příběhy o úkladech a intrikách Jan Alenský (p)

Moje první setkání s panem Alenským, ale přečteno jen k vůli panu Vondruškovi :-). Rukopis nezaměnitelný, bohužel moc krátké povídky a neustále se dokola opakující se motivy mě moc nebavily :-(. Nicméně, přečtu si i zbývající dva díly :-)

31.07.2017 3 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Sérii čtu po letech znovu a znovu se skvěle bavím. Odpočinková četba, na dovolenou jako stvořená.
PS. pokud hledáte historická fakta tak musíte číst odbornou/naučnou literaturu a ne beletrii :-).

11.07.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Zklamání - slovo, které mě napadá při hodnocení této knihy. Děj se neskutečně vleče, je mdlí, bez spádu a pořádné zápletky. Musela jsem začít přeskakovat celé stránky abych se konečně dočkala kýženého konce.
Ps. Bohužel musím podotknout, že mnohá "oddechová četba" má mnohem větší kvalitu!

24.05.2017 2 z 5

Krásné, jemné, kouzelné a lásky plné. Nádherná kniha, vizuálně i obsahově! Já vlastně nechápu své rozhodnutí. Krátké příběhy nemám vůbec ráda (jenže má oblíbená Káťa dala pět hvězdiček, tak to musí být dobrá kniha! :-)) A za mě opravdu je!
Knihu hodnotím jako celek, ano, dvě možná tři povídky byly slabší, ale i tak musím dát pět hvězdiček. Šťastné a veselé Velikonoce :-), kniha se dá číst celoročně :-)

10.04.2017 5 z 5

Vraždy ve znamení hvězdy Vraždy ve znamení hvězdy František Kalenda

Trochu zklamání, příběh hodně drhne a děj je kostrbatý. Hlavní hrdinové Rivka a Siegfried, moc jsem se o nich nedozvěděla. Jsem celkem na rozpacích a kladu si otázku. Jsou mi vlastně vůbec sympatičtí ? Nicméně autorovy se i u mne podařilo vzbudit zájem a tak budu i já vyhlížet pokračování. Přeci jenom mně osud Rivky "nedá spát" :-)

20.02.2017 3 z 5

Bohužel jsem se moc nebavila, humor jsem jen stěží hledala. Neustále dohadování se mezi hlavními hrdiny mě už ke konci doslovně lezlo krkem. Strašně jsem se těšila na konec a pevně věřila, že se konečně něco dovím, že nakousnuté věty budou mít konec, že motýlci končí v neskutečně krásné zahradě, že osud je cesta kdy máme vždy na výběr...
Obladi, oblada, Bibi se Smrtí ten konec zachránily.

19.12.2016 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Skoro až do konce knihy jsem se bála, ale stálo to zato! Trocha duchařiny, minulost se promítá do přítomnosti, opuštěný ostrov, žádná elektřina, žádné mobily.... jen a pouze vlastní schopnosti, intuice.... Super, už jsem si půjčila další knihu.

17.10.2016 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

"Zuzanko, co to proboha té malinkaté čteš za pohádky?"
"Peti, ale to je moc pěkné, opravdu, přečti si to v klidu..."

Přečetla a celou dobu jsem se usmívala a teď se šíleně moc těším na vánoce...
Zuzanko, děkuji :-)

15.09.2016 5 z 5

Druhá kniha z mích letošních dovolenkových. Dávám pět hvězdiček a dala bych i šest. Válek ubylo, intrik přibylo a historie rodu Prokopů mě moc bavila. Už se těším na pátý díl.

26.07.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Vyšetřování trochu jinak, s jinými hrdiny, pro mě příjemná změna po sérii Oldřich z Chlumu. Konce se ovšem u obou sérií velmi podobají, děj jede na plné obrátky a najednou je po všem, ať žije logika !

20.04.2016 4 z 5