cucik14 cucik14 komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Opět skvělá detektivka, české prostředí sedí autorovi víc než Jižní Amerika. Nečekaný, ale za mě uspokojivý závěr. Jen je mi líto Dustyho :(

22.02.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Po přečtení par úvodních kapitol jsem se chystala, že knihu nedoctenou odložim. Dala jsem ji ale šanci a dobře jsem udělala...
Začátek mě vůbec nenadchnul, ale pak mě strhla a nepustila. Krátké kapitoly, vtipne příhody a svižne vyprávění.

04.02.2021 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Ze začátku mi přišel velmi chaotický styl "rozhovor s doktorem/děj co se odehrál dřív", ale musím velmi ocenit nápad a od konce jsem se nemohla odtrhnout. Adama mi ve své podstatě bylo líto, nebyl asi zlý, jen tak unavený a zklamaný životem, že už neviděl jiné východisko.

19.12.2020 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Skvělá kniha, opět napínavé, stejně jako předchozí díly. Po mé menší čtecí krizi, kdy jsem se tak půl roku do ničeho nemohla pořádně začíst, tento díl opět splnil má očekávání a plný počet si právem zaslouží:)

20.10.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

(SPOILER) Za mě zatím ze všech tří dílů z této série je Propast smrti nejslabší. Možná je to ale jen tématem (vraždy v gay komunitě), i přesto dávám 5 hvězdiček, protože Robert Bryndza prostě psat umí :)
Navíc mě baví, že se celá série zabývá odloženými případy, které se policii nepodařilo vyřešit.

27.04.2022 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Opět úžasný. Žádný překombinovaný příběh a přitom velmi čtivě napsáno :)

29.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Na tuto tenkou knihu jsem narazila, když jsem hledala nápady do určitých témat letošní čtenářské výzvy.
Film jsem neviděla, ale "povídka" je moc povedená, klidně mohla být více propracovaná a byla by z ní pěkná kniha. Zajímavý pohled na to, že byl Benjamin šťastný v podstatě jen v tom období, kdy se jeho fyzicky i opravdový věk setkávali. Zajímalo by mě také, co se s jeho tělem stalo na konci, když se duše v podstatě propadla do nevědomosti.
Ale určitě zajímavý nápad, stojí za přečtení :)

07.01.2022 5 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Klubko zmiji byla má první kniha od Dominika Dána a musím říct, že autor nepíše vůbec špatně, líbili se mi vtipné dialogy mezi Krauzem a kolegy, ale bohužel mi asi nesedlo téma tohoto díla. Politické aféry, úplatky, podsvětí, korupce ... Taky mi unikaly určité souvislosti, ale to je pouze má vina, protože nečtu sérii postupně od začátku :) Ale určitě mu dám ještě šanci a přečtu si i nějakou další knihu.

04.08.2021 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Četli jsme se synem před spaním, moc se mu líbila. Jediné co bych podotkla, tak že je spíš pro "větší" děti, cca 4+, když jsme ji zkoušeli číst dřív, tak ho moc nezaujala.

24.03.2021 4 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Romantická komedie plná lega a mrtvol...
Trošku mi vadila nezáživná první čtvrtina, ale pak to stojí za to. Čtyři hvězdičky :)

28.01.2021 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Autor píše poměrně dobře, kniha je zajímavá i tématem, přesto jsem se v ději občas ztrácela a ve scénách popisujících hromadné útoky obzvlášť. Navíc opět jako v Hadrovem panakovi velké množství postav.

30.12.2020 4 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Zvláštní žánr, který se buď bude líbit nebo naprosto znechutí, nic mezi tím...
Asi nejlepší z celé knihy byla povídka Fantastické orgie, tu jsem přečetla jedním dechem, zato kdyby v knize nebylo Porno v srpnu, tak jsem o nic nepřišla.

06.06.2020 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Je to něco jiného, než na co jsme od Roberta Bryndzy zvyklý. Možná trochu slabší, ale určitě ne špatný příběh.

06.02.2024 4 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Autorovy knihy a styl psaní mám moc ráda, ovšem musím souhlasit, že tento díl byl trošku slabší.

17.03.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první detektivka od Klevisové a nevím, jestli od ní někdy zkusím něco víc. První cca třetina knihy víc rozebírá prostředí a vztahy osob, než nějaké detektivní pátrání. Poté se to zlepší, ale určitě to není nic, co bych potřebovala číst znovu. Tři hvězdičky :)

01.01.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kdybych měla knihu popsat jedním slovem, tak asi řeknu ZVLÁŠTNÍ. Nebyla vůbec špatná, z každého žánru má v sobě kousek a k tomu krásné popisy přírody, ale neměla jsem problém ji odložit, čtyři hvězdičky jsou akorát :)

18.10.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Opět jsem po delší době dala šanci dílu s "medailí" a opět průměrná kniha...
Navíc jsem se občas ztrácela, autorka skáče nejen mezi třemi ženami, ale také v čase.

24.03.2021 3 z 5

Před čtením jsem se trošku obávala toho, že jsou to povídky, ale autor opět nezklamal. Trošku mě mrzí, že kniha má jen 150 stránek, ovšem to ji neubírá na kvalitě! :)

14.01.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nápad na příběh je hodně zajímavý, samotné pojetí autora mě ale trošku zklamalo. Hodně postav a konec dost neuvěřitelný... Ovšem četla se mi poměrně dobře a asi dám šanci i jeho ostatním knihám :)

26.11.2020 4 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Moc povedená kniha, přečtená za dva večery a v mnohých obrázcích jsem se poznávala, jde vidět, že autorka ví o čem píše

18.01.2023 5 z 5