cziss cziss komentáře u knih

Rytíř půlnoční hvězdy Rytíř půlnoční hvězdy Zbyněk Dach

Ultimátní Negart Group GB, to podstatné napsal Gamba. Já bych jen doplnil, že byť je odkazů "pouze" 2x více, herní doba Vám zabere 3-4x tolik to jiný průměrný GB ze série.

22.10.2020 5 z 5

Šarlatová květina Šarlatová květina Jean-Pierre Garen (p)

21.10.2020 5 z 5

Démoni z hor Démoni z hor Jean-Pierre Garen (p)

21.10.2020 5 z 5

Honba za grálem Honba za grálem Jean-Pierre Garen (p)

21.10.2020 5 z 5

Železný král Železný král Jean-Pierre Garen (p)

21.10.2020 5 z 5

Safari smrti Safari smrti Jean-Pierre Garen (p)

21.10.2020 5 z 5

Piráti na Sylwě Piráti na Sylwě Jean-Pierre Garen (p)

21.10.2020 5 z 5

V zelené pasti Rhulů V zelené pasti Rhulů Jean-Pierre Garen (p)

21.10.2020 5 z 5

Skleněný pavouk Skleněný pavouk Jean-Pierre Garen (p)

Adarhargský jed Adarhargský jed Štěpán Kopřiva

Krvavá země Krvavá země Václav Kroc

Bohužel, ale tento díl se nepovedl. Zajímavá myšlenka je, že upíři přišli z "jiného světa" (inspirace Zaklínačem?) a to, že si můžete pár částí zahrát i za jinou postavu (není nutné knihu hrát znovu :)...). Tím to ale končí. Na pokračování druidského dílu je to až příliš bojů a prakticky žádné "druidění", kouzlit ze začátku nemůžete, pak můžete ale je to takové jalové. Obtížnost je opravdu nedomyšlená. A děj, sice u GB o to moc nejde, ale celkově také dost slabé. Je velká škoda, že autor nenavázal na druidskou část prvního dílu, tam byl potenciál velký. + Co mě naštvalo je také dost odbytá tabulka, nebo spíš špatná tabulka s chybami. ++ Obálka je strašná, osobně mám tyhle fantasy/scifi obrázky rád, ale tohle je otřes.

16.10.2020 2 z 5

Ohnivá poušť Ohnivá poušť Tom Sorcer

A mě se to taky líbilo. Příběh je standart, obtížnost by mohla být vyšší, ale na rozdíl třeba od Bran světů, je zde opravdu mnoho možností a cesty jsou skutečně košaté. Prostě klasický gamebook na slušné úrovni.

Řekl bych, že hodnocení je neprávem nízké, shozené lidmi, kteří nepochopili o co jde. Od gamebooku se nedá čekat hluboký příběh, to je o něčem jiném. A hodnotit knížku jako odpad, když jsem nepochopil smysl celého počinu, je hloupost.

12.05.2020 4 z 5

Zelekova dobrodružství - Zlodhův hrad Zelekova dobrodružství - Zlodhův hrad Libor Pavel

Toto není klasický gamebook, ale "dungeon crawl". Překvapivě to funguje dobře, v podstatě si můžete prochodit celý hradní komplex... a pokud jste jako já, tak budete mít radost z toho, že nakonec projdete skoro všechny odkazy :). Jen snad systém boje stojí až moc na náhodě. Vydat další díly prosím!

11.05.2020 5 z 5

O Norikovi O Norikovi Vladimír Chvátil

Prostě super, kombinace gamebooku a parodie na pohádky a vlastně humoru obecně dělá z této knížky jedinečný klenot.

07.05.2020 5 z 5

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

Pěkný český příspěvek do světa (komiksových) Gamebooků. Bohužel za Vás téměř vše rozhoduje kostka, což je trochu otrava, když se musíte "proházet" kam potřebujete.

05.05.2020 1 z 5

Virga (Komická zpráva o konci světa globálním vysušením) Virga (Komická zpráva o konci světa globálním vysušením) Martin Hobrland

Těžko hodnotit, myšlenka byla zajímavá a místy to bylo dost vtipné. Místy se to zase už moc opakovalo a byla to nuda. Inspirace stopařovým průvodcem je patrná.

22.04.2020 3 z 5

Stíny nad řádem Kai Stíny nad řádem Kai Joe Dever

To je teda možná moc velký fantas i na mě :)

21.02.2020 2 z 5

Cesta kolem světa Cesta kolem světa Francesco Carletti

Tohle je klenot, nejenže je to zajímavé, místy je to i dost vtipné.

08.10.2019 5 z 5

Deník z Guantánama Deník z Guantánama Mohamedou Ould Slahi

Svědectví o tom, jak se v boji "dobra se zlem" stává "dobro" zlem ještě horším.

Jinak pro negativně komentující, i kdyby z té knihy byla pravda jen tohle "Mohamedou Ould Slahi is a Mauritanian who was detained at Guantánamo Bay detention camp without charge from 2002 until his release on October 17, 2016 tak se vám to jako zdá v pořádku?

06.02.2019 5 z 5

2012: Poslední Hitlerova zteč 2012: Poslední Hitlerova zteč Vratislav Vyhlídka

To je hrůza, škoda papíru, který na tu knihu padl! Je to mix nesmyslů a komunistických vzdechů nad zřejmě neutěšenou životní realitou autora. Úplně nejhorší na tom je, že tuto příšernost autor propaguje na svých videích a tváří se tak, že toto je gamebook a že snad on sám je autorem daného žánru. Je to ostuda.

27.01.2019 odpad!