Danago Danago komentáře u knih

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Věděla jsem , že knížka má navazující druhý díl, takže toto mě nepřekvapilo, mám ho a můžu plynule navázat. Ale na tento styl psaní nejsem u této autorky zvyklá a ze začátku mě to dost vadilo. Popravdě podle mě knížka dostane trochu spád až za druhou polovinou. Po předchozích knížkách od této autorky je to pro mě zklamání.

07.06.2017 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kruh je ještě lepší než Mráz. Je napínavější , akčnější, strhující. Uprostřed je to trochu zdlouhavé. Konec je nepředvídatelný a skvělý. Jako audiokniha vynikající.

07.06.2017 4 z 5

Ohnivý ostrov Ohnivý ostrov Kimberley Freeman

Knížka mě velice mile překvapila. Je čtivá, není nijak moc sladká ani přehnaně romantická. Děj má celou dobu spád a nemá žádná hluchá místa. Opravdu moc pěkná knížka.

05.06.2017 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Knížka mě zaujala názvem a poslouchala ji jako audioknihu. Námět by byl velmi dobrý ale nelíbilo se mi jeho zpracování . Žádná postava mi nebyla sympatická. Erika mě vysloveně vadila. Možná jsem začala nejslabší knížkou ze série , ale po dalším dílu momentálně nijak netoužím. Také zpracování audioknihy nebylo dobré, příliš mnoho zvukových efektů, které poslech spíše rušily .

04.06.2017 2 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Tak toto je rozhodně psáno pro mladší čtenáře a já bych to zařadila do YA literatury. Celé je to velice naivní a předvídatelné. Sice čtivé , ale není to knížka pro staršího protřelého čtenáře.

03.06.2017 2 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Tak tato knížka byla pro mě velkým překvapením. Charlotte Link opravdu umí psát strhující knihy. Název knížky je naprosto zavádějící , anotace také. Příběh se vyvíjí úplně jinak. Knížka je napínavá, čtivá a pořád čekáte na nějaké vodítko kdo a proč. Knížka je velice napínavá a o překvapení opravdu není nouze. Já jsem se od knížky nemohla odtrhnout na každé stránce se něco dělo. Rozuzlení příběhu je překvapivě nečekané a šokující! Můžu jenom doporučit.

31.05.2017 5 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Lou Fanánek Hagen, lídr skupiny Tři sestry, píše o svém dosti divokém životě na plřelomu sedmdesátých a osmdesátých let , a dále jak se situace měnila po přelomu let devadesátých. A píše bravurně! Jeho vyprávění je hodně syrové , drsné místy až surové . Ale také je protknuto notnou dávkou humoru.
Určitě pro fanoušky tří sester by to měla být povinná četba nebo poslech.
Autobiografický příběh nejlépe pochopí čtenáři od 40ti let výše.Protože to tak bylo a my si to pamatujeme. Mým 20ti letým dětem jsem musela některé pasáže sáhodlouze vysvětlovat. A i tak se na mě dívaly dost pochybovačně.
Já sama jsem o hodně věcech vůbec neměla tušení, hodně mě toho překvapilo.
Jako audiokniha je naprosto skvěle namluvená !! Velice moc se mi líbila. Byla jsem přímo nadšená. A hodně jsem se u ní nasmála. Což umě není pravidlem!!
Knížku načetl David Matásek a ten má úžasný dar posluchače ke knize připoutat. Hudební vložky v audioknize byly velký bonus. Za mě 100% audiokniha. Jen a jen doporučuji. Spoustu jsem se dozvěděla a ještě se naprosto skvěle pobavila.

30.05.2017 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Od autorky Charlotte Linkové je to moje první kniha a asi se mi podařilo sáhnout po nejslabší její knížce. A to teda zamrzí a hodně. Příběh je pro mě naprostý průměr. Zápletce úplně chybí nějaké detektivní napětí. Kniha je sice čtivá, ale tak nějak jakoby o ničem. Očekávala jsem rozhodně alespoň o něco víc. Přesto a nebo právě proto zkusím ještě nějakou další knížku od autorky. Tato knížka je pro mě opravdu veliké zklamání.

27.05.2017 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Celá trilogie je skvělá. Poslední díl Prach krásně uzavírá příběh. Jako první dva díly je knížka neskutečně čtivá, musela jsem ji přečíst na jeden zátah. Ovšem tato trilogie se musí číst celá a postupně , knížky na sebe navazují. Já jsem měla mezi každou přes rok pauzu než vyšel další díl a už mi dělalo problém si vzpomenout na všechny souvislosti.

26.05.2017 5 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Podle komentáře v knize je tato kniha druhým dílem po knize Syndrom E, nevím jestli je to jen českým překladem nebo kde je pravda. Protože tady je uvedena jako 5. v sérii. No mě v každém případě připadal tento diptych opravdu velice dobrý. Obě knihy jsou skvělé. Smrtící DNA lze číst i bez přečtení první knížky hlavní zápletka je vysvětlena a jedná se o samostatný příběh. Knížka je velice čtivá, napínavá bez hluchých míst. Já jsem se od příběhu nedokázala odtrhnout. Navíc je příběh založen na pravdivých vědeckých faktech o to je zajímavější a hrozivější. Za mě můžu doporučit.

25.05.2017 5 z 5

Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Hana Hindráková

Toto je moje třetí kniha z prostředí Keni od autorky, a můžu říct , že je jednoznačně nejlepší. Knížka je velmi čtivá . Místy mi sice nepřipadala úplně uvěřitelná , ale jinde zase naopak ano. Velice dobře popsané prostředí Keni knize hodně prospělo. Určitě nejsem cílová skupina , přesto po prvních dvou knížkách , které jsem já četla, byla tato velice milé překvapení.

24.05.2017 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Velice dobrá napínavá detektivka. Knížka má spád, žádná hluchá místa. Vše do sebe krásně zapadalo. Knížka se mi moc líbila! Jedná se o samostatný příběh, který je uzavřený. Konec je ale napsaný tak , aby vás to přímo nutilo přečíst si další díl Smrtící DNA.

23.05.2017 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jako audiokniha je úžasná všechny zmiňované písničky v knize v audioknize zazní.
Četla jsem i poslouchala. Podle mě je to pro mladší čtenáře , taková počítačová pohádka pro náctileté, ale mě se to dobře četlo i poslouchalo. Je to naprosto něco jiného než já čtu, přesto rozhodně nelituji, že jsem jí věnovala svůj čas. Můžu doporučit obojí , ale audiokniha je boží :)

19.05.2017 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Tak jak píše Harlan Coben nepíše nikdo. Super napínavé po celou dobu čtení. A konec překvapivý jako vždy. Já jsem opět nadšená.

18.05.2017 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Autor mě zase překvapil . Čtivě spojená historická fakta s velmi napínavým a skvěle napsaným fiktivním příběhem. Nejen , že mě to bavilo, ale taky jsem se nenásilně dost dozvěděla o předválečném Německu a americké politice té doby. Skvělá kniha.

18.05.2017 5 z 5

Útěk Útěk Diane Chamberlain

Velice pěkně napsaný příběh. Knížka přečtená jedním dechem.

16.05.2017 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Opravdu zvláštní psychothriller. Příběh byl ve své podstatě hodně drsný. Bohužel styl vyprávění mě moc nevyhovoval , knížka se mi četla hodně těžko. Konec byl pro mě asi nejlepší. Kdo má rád psychothriller tomu můžu jenom doporučit.

15.05.2017 3 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Skvělá kniha od českého autora , ale rozhodně ne zábavná literatura. Je to velice otevřená, strhující, naléhavá a drsná výpověď o dost kruté realitě jednoho života... Obdivuji Terezu Boučkovou za takovou otevřenost.
Od knížky se nedalo odtrhnout. Jako audiokniha je perfektně zpracovaná.

14.05.2017 5 z 5

Smrt ve zlaté kleci Smrt ve zlaté kleci Martina Frühaufová

Detektivka od českých autorů z českého prostředí, mě velice příjemě překvapila. Hodně dobře zamotaná zápletka. Velice složitě promyšlený plán jak se zbavit manžela, který se ovšem nakonec úplně jinak vyvine než by se dalo očekávat. Moc dobře napsaná detektivka , velice čtivě a napínavě napsaná. Já jsem od knihy příliš nečekala a byla jsem hodně mile překvapená. Za mě opravdu velká spokojenost. Můžu všem jen doporučit.

13.05.2017 5 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Velmi dobrý námět, ale já jsem čekala lépe propracovaný příběh. Bylo to celé dost uspěchané, takže za mě docela zklamání. Knížka se četla dobře a rychle , ale čekala jsem , že půjde více do hloubky. Bylo to slabé. Spíš young adult román bohužel.

10.05.2017 3 z 5