Danago Danago komentáře u knih

Zrušený rozsudek Zrušený rozsudek Michael Connelly

Další velice dobrá knížka od mého oblíbeného autora . Je to moje třetí kniha v sérii a za mě opět skvělá. Po celou dobu příběhu nás autor udržuje v napětí,knížka se velice dobře čte. Závěr příběhu je překvapující a naprosto nečekaný. Mám moc ráda tento typ knížek ze soudního prostředí a těším se na další díl .

19.02.2017 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Dost šokující kniha. Velice drsný a krutý příběh. Na mě možná až moc drsný. Je to moje první knížka od Martiny Cole, po další, ale já hned tak nesáhnu. Nebyla špatná, byla napínavá a čtivá, ale na mě asi až moc silná káva.

18.02.2017 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Mám přečtené všechny knihy od Sandry Brown a bohužel podle mě její starší tvorba je lepší. Nebo jsem už jejím stylem přesycená. Knížky jsou psány jako by podle jedné šablony. Autorka už mě neoslovuje nedokáže mě ničím překvapit ani nadchnout.
Kdo autorku nemá tolik načtenou , tomu se knížka líbit asi bude. Je to opravdu čtení pro ženy, jako červená knihovna. Já už jsem se posunula ve čtení jinam.

17.02.2017 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Už dlouho jsem knihu měla doma a vůbec se mi do ní nechtělo. Ale to by byla veliká chyba!
Perfektní psychologický thriller, který se četl jedním dechem . Konec byl naprodsto nečekaný a šokující.
Můžu doporučit všem, kdo mají rádi trochu více drsnosti, hodně napětí a skvěle vypracovanou detektivku.

16.02.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Bohužel já nemůžu být nadšená s davem a hodně se divím, že se kniha líbila tolika lidem. Z mého pohledu jde spíše o (pod)průměrný detektivní román. Děj se po celou nudně vleče.
Příběh je doprovázen nudnými střety vyšetřovatelů mezi sebou, vůči podezřelým i svědkům a také nic neříkajícími potulkami po hospodách.
Nemám problém , že autor je gay, ale v knize je toto jaksi zbytečně zdůrazňováno: gay je patolog , vyšetřovatelka je lesba. Také mně přišlo do příběhu násilně vložené , že hlavní vyšetřovatelka je Slovenka, matka VIP oběti je Slovenka . V anglické detektivce mi to vůbec nesedělo. Bylo to rušivé a do očí bijící.
Řádkování v knize je trapně roztáhlé , kniha pak je zbytečně tlustá.
Název knihy je vysloveně tahák na lidi. Že se jedna z obětí vražd najde pod ledem (nikoliv v ledu, jak napovídá název knihy) nemá pro samotný děj knihy sebemenší význam.
Ani konec knihy mě nedostal, celé to bylo napsáno naprosto nelogicky a plytce, vše bylo založeno na náhodě.
Kniha mě bohužel nedokázala ničím zaujmnout. Do dalšího dílu se určitě pouštět nebudu.

13.02.2017 3 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Knížka mě od první stránky hned vtáhla do děje. Byla úplně po celou dobu čtení napínavá , měla spád, a velice dobře se četla. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to všechno dopadne. Knížku můžu určitě doporučit.

11.02.2017 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Knížka určitě nebude pro každého. Příběh je čtivý, napínavý , tajemný , překvapivý, chvílemi šokující .
Knížka je napsaná v 70. letech a odehrává se ve stejné době v Beskydech. Na tu dobu je příběh od českého autora určitým způsobem mimořádný.
Autor se pohybuje na hranici mezi snem a realitou – čtenář musí dávat velký pozor , aby se v ději dobře orientoval. Je to zajímavě napsaný psychologický román.
Reklamní kampaň šla mimo mě, proto jsem ke knížce přistupovala bez přehnaných očekávání. Nejsem z Beskyd, takže ani špatné nářečí se mě nijak nedotklo. Knížka mě překvapila , ale je to něco jiného.

09.02.2017 4 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Mrazivý rodinný psychothriller s hororovými prvky???? Tak to podle mě určitě ne. Jsou mnohem lepší psychothrillery. Celý příběh se mi zdál málo uvěřitelný. Určitě jsem neviděla žádný důvod se bát. Docela sem se při čtení nudila. Blog v knize mi naopak připadal osvěžující. Ale konec pro mě byl překvapení.

08.02.2017 3 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Příběh samotný by nemusel být vůbec špatný, jen kdyby byl styl psaní jiný.
Po přečtení první trilogie , která se mi líbila , je toto velké zklamání.
Knihu jsem sice dočetla, ale už nechci od autorů číst nic dalšího. Za sebe knížku nemůžu s klidným svědomím doporučit.
Podle mě je pravda , že autoři chtějí tak šokovat, až je to přehnané, nevhodné a nečtivé. Docela velká část knížky mě nudila, musela sem se nutit , abych knížku dočetla do konce.

08.02.2017 1 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Knížku jsem přečetla rychle a rozhodně nemůžu říct , že bych se do ní musela nutit. Ale první kniha pro mě byla skvělá a skončila uzavřeně. Myslím , že neměla konec přichystaný na pokračování. Celé pokračování mi přišlo zbytečné a trochu násilné. Nejvíc mi vadilo, že se celou knížkou táhne neustálé vzpomínání na to, co se odehrálo v předchozí knize. Ano, pokud někdo čte druhou knihu s ročním odstupem asi je to fajn, ale při čtení knih po sobě mně to vadilo. Mě osobně by stačila jen ta první kniha.

06.02.2017 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Přiznám se, že kdyby mi knížku nepůjčila kamarádka, vůbec bych nad ní neuvažovala. A to by byla velká škoda.
Knížka mě chytila od úplného začátku a až do konce nepustila. Četla se mi velice dobře a rychle. Hlavní hrdince jsem musela fandit. Občas je to dost drsné čtení.
Trochu mi něčím připomínala knihu Maestra.
Určitě se hned pustím do druhého dílu, i když mi knížka připadala dobře ukončená.

06.02.2017 5 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Tato knížka je pohlazením po duši. Prostředí knihkupectví si mě dokonale získalo. Krásný , milý, humorný, dojemný i smutný příběh. Nedokážu to popsat, to se musí přečíst.

05.02.2017 5 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Začátek je možná nenáročná romantika, ale je dobré knížku neodkládat. Příběh má pokračování , které je je napínavé a opravdu až do poslední stránky netušíte, jak příběh dopadne. Sparksovou fanynkou nejsem a ani nebudu, přesto se mi knížka líbila víc, než sem očekávala.

03.02.2017 5 z 5

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Četla jsem od Tamary McKinley hodně knížek a všechny jsou moc dobré. Ale Poslední valčík bych momentálně dala na první místo.
Příběh se opět odehrává na farmě v Austrálii. Střídá se zde minulost a současnost. Celou dobu je knížka napínavá, osudy hlavních hrdinů jsou propletené a nakonec se vše dokonale spojí. I když konec je docela šokující.

03.02.2017 5 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Tato knížka rozhodně naprosto předčila moje očekávání.
První knížka, u které jsem se opravdu bála. Nemůžete přestat číst , knížka je jedno napětí. A konec je naprosto neočekávaný, šokující.

02.02.2017 5 z 5

Perla v mlze Perla v mlze Virginia Cleo Andrews

Autorka Virginia Cleo Andrews je věrná svému stylu psaní, po pentalogii Květy z půdy, se nese podobným stylem i tato série. Kniha je plná zvratů,napětí , zla, nenávisti, sobectví a nespravedlnosti kterou odnáší vždy ti dobří . Přesto je knížka neuvěřitelně čtivá a nutí vás číst stále dál a dál a doufat......Knížka je opět určitou formou ukončená, přesto se chystám i na další díly . Zvědavost mi nedá si je nepřečíst.

02.02.2017 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Opravdu je pro mě nemožné napsat něco o této knížce bez spoilerů.
Jeto naprosto nepředstavitelné téma. Knížka je naprosto překvapivá, trochu psychologická, neskutečně dojemná. Několika slovy se nedá vyjádřit. Nic podobného jsem nikdy nečetla. Pro mě šokující téma, úplně z jiného soudku než běžně čtu.

01.02.2017 5 z 5

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Nad knížkou jsem dlouho uvažovala, ale nakonec mi to nedalo a koupila sem si ji. A udělala jsem dobře. Naprosto skvělý příběh, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout.
Napětí začíná s první stránkou, bez hluchých míst a ke konci vysloveně graduje.

01.02.2017 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Tami Hoag je má oblíbená autorka a musím říct, že opět nezklamala. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh byl velice silný , napsaný svižným tempem bez hluchých míst. Autorka dokáže čtenáře celou dobu udržet v napětí. Do poslední chvíle jsem neodhalila souvislosti. A to mám v detektivkách ráda.

28.01.2017 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Příběh je postavený na havárii letadla a jejím vyšetřování. Je zajímavé sledovat osudy postav před havárií a chování lidí po havárii. Hlavní hrdina si mě získal od první chvíle. Je to takový společenský román, který se bude dobře číst tomu, kdo má rád tento typ knížek.

27.01.2017 5 z 5