Danago Danago komentáře u knih

Nezvěstná Nezvěstná Anna Iris

Tak trochu jiná detektivka, není tu spousta mrtvol. Je tu jen jedna mrtvá a jedna nezvěstná. Při hledání odpovědí postupně odkrýváme stará tajemství. Knížka se velice dobře čte a je napsaná tak nějak laskavě. Na konci se vše vysvětlí a uzavře. Od začátku čtení se na mě atmosféra francouzské vesničky přenesla.

27.01.2017 3 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Přestože se zdá zpočátku hlavní hrdinka divná, knížka mě neskutečně chytla, prakticky jsem ji nemohla vůbec odložit. Celkové rozuzlení a smysl knihy je jasný až na konci, na němž, ale všechno pochopíme. Kniha má opravdu výstižný název " V mlze". Z mého pohledu se kniha může zařadit k nejlepším psychothrillerům, jaké jsem četla.

25.01.2017 5 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Takovou knížku jsem ještě nikdy nečetla. Knížka je dobře napsaná, tak nějak uvěřitelně. Hlavními hrdiny jsou normální lidé, kteří dělají ,co můžou , aby přežili. Knížka je místy hodně drsně až brutálně napsaná. Líbila se mi jako Vteřina po té, i když tady apokalipsu rozpoutalo něco jiného. Rozhodně je to něco , co bych od českého autora neočekávala.

24.01.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Strhující kniha. Přečtená jedním dechem. Příběh je napsán velice působivě je smutný i dojemný. Často jsem přes slzy neviděla na písmenka.
Pro mě je to jiná ,neznámá strana války. O lodi Wilhelm Gustloff a jejím osudu jsem vůbec netušila a neměla ponětí, jaká katastrofa to byla. O této evakuaci se asi celkově moc neví. Jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla.

23.01.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Harlan Coben dokáže stále překvapit . Jeho další kniha je opět super,dokonce bych řekla, že je to nejlepší , co sem od něj četla. Opravdu dokonale propracovaná zápletka, která člověku nedovolí přestat číst. Od první věty až do posledního slova dokáže knížka člověka udržet v napětí a neustále překvapovat. Konec je perfektně propracovaný a krásně uzavřený. Knížku můžu všem milovníkům thrillerů jen doporučit.

23.01.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Nemůžu vůbec pochopit nadšené recenze a komentáře. Mě knížka nesedla vůbec. Celou dobu sem se nudila, musela sem se nutit , abych knížku dočetla do konce.Vůbec sem nebyla překvapená ani napnutá. Úsudek si bude muset udělat každý sám. Ale já sem už dlouho nebyla z knížky tak zklamaná.
Obálka je nádherná, reklama byla převeliká, ale pro mě škoda času.

22.01.2017 1 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Tak toto je naprosto skvělá kniha. Příběh je strhující a napínavý od první stránky , po celou dobu až do konce, bez hluchých míst. Kniha se četla sama. Konec mohl dopadnout o něco líp, všichni bychom chtěli jen uzavřené dobré konce, ale není to pohádka . Spisovatelka nechává i něco na čtenáčích.....Určitě si přečtu všechny další knihy této autorky.

19.01.2017 5 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Grishama mám moc ráda a četla jsem od něj všechno z právnického prostředí co vyšlo . Hlavní hrdinkou je poprvé žena . Knížka je napsaná , tak jak sem u autora zvyklá. Grisham mě opět nezklamal.

19.01.2017 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Psychothriller, který má v sobě atmosféru detektivky. Napínavý až do konce. Dobře čtivě napsaný.

17.01.2017 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

V první třetině sem se trochu ztrácela, děj mi nějak nechtěl dávat smysl. Potom sem se chytla a vše nějak pomalu začínalo do sebe zapadat. Poslední třetina a především konec knížky je naprostá bomba, překvapení, do posledního okamžiku sem netušila jak vše dopadne.
Podle mě byla Vážka skvělá, ale toto je něco úplně jiného, ale to překvapení nakonec mají obě knížky společné.

16.01.2017 4 z 5

Prvorozená Prvorozená Nora Roberts

Knížka mě naprosto vtáhla do děje, ponořila sem se do něj a to každá knížka nedokáže. Je to odpočinkové čtení a přitom napínavé, s každou stránkou sem čekala, jak se děj bude vyvýjet dál a jak to vůbec může dopadnout. Konec je naprosto nečekaný.
Je to moje první setkání s autorkou a já sem nadšená.
A chci ještě dodat, že to není vůbec žádná přeslazená romantická knížka, jak by se dalo očekávat podle obálky , podle mě je obálka nevhodně zvolená.

14.01.2017 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Moje oblíbená autorka Joy Fieldingová mě nezklamala. Skvěle napsaný příběh se četl jedním dechem. Konec knihy mě velice překvapil , ale velice dobře zapadl do předchozího děje. Celá knížka je napsaná promyšleně od samého začátku až do konce. Vše dává dokonalý smysl.
Prostě kvalitní autor se rozhodně pozná.

12.01.2017 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Ideální knížka pro vstup do nového roku . Velice čtivě napsaná ,příběh je krásně optimistický, pohodový, trochu i romantický,moc příjemné čtení na odpočinek a dobrou náladu. Já sem se s hrdinkami dokonale ztotožnila a moc sem jim přála úspěch v životě .
Opravdu krásná knížka můžu doporučit všem ženám , které mají rády příběh ze života, který není vůbec přeslazený ,ale přesto moc milý.

"nestresovat se z neznámého a katastrofy řešit,až když se skutečně stanou" to bych si taky ráda dala jako mé předsevzetí a hlavně to dodržet a řídit se tím.

11.01.2017 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhý díl série Carl Morck je sejně dobrý , jako byla Žena v kleci. Velice dobře napsané napínavé ,čtivé s trochu humoru. Oceňuji, že se neopakuje žádné vysvětlování z první knížky. Proto je lepší číst díly po sobě, člověk chápe návaznost. Určitě si přečtu další díly. První dva díly můžu všem milovníkům detektivek doporučit.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Opravdu krásná knížka .

Moje všechno Moje všechno Katie Marsh

Téma je až bolestně aktuální. Mohlo by se to v okamžiku stát komukoli z nás. A život se otočí úplně jiným směrem. Knížka je napsaná hodně uvěřitelně. Oba hrdiny sem chápala a obdivovala. Knížka za přečtení rozhodně stojí.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha byla celou dobu napínavá. Přečetla sem ji jedním dechem.Hlavní hrdina se mi hodně líbil. Doufám, že bude celá série takto dobře napsaná, určitě si přečtu další díly. Pro milovníky severských detektivek rozhodně doporučuji!

06.01.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knížka mě úplně dostala. Moc se mi líbila. Je velice krásně napsaná s humorem i s citem.
Dokonce sem se některých místech smála nahlas, a jinde sem měla v očích slzy dojetí, ani jedno se mi moc často nestává.
Je to moje 4 knížka od autorky a zatím mě nezklamala žádná z nich.
A navíc po dlouhé době knížka , bez překlepů a chyb.

05.01.2017 5 z 5

Hra o holčičku Hra o holčičku Soňa Štroblová

Zvláštní knížka. Já sem čekala něco úplně jiného,proto sem docela zklamaná. Konec byl pro mě šok.

03.01.2017 4 z 5

Celá v bílém Celá v bílém Mary Higgins Clark

Amanda na své svatbě zmizí a její tělo se nenašlo. Po letech začíná po příčinách pátrat televizní moderátorka a provede rekonstrukci svatby. Kdo měl motiv odstranit Amandu? Kdo jejím zmizením nejvíce získal? Najde se Amandino tělo nebo se Amanda někde ukrývá?
Skvělý příběh , velice poutavý , celou dobu napínavý a úžasně čtivý . Knížka nemá hluchá místa , čte se jedním dechem od úplného začátku až do konce! Autorka patří mezi moje oblíbené a opět mě nezkalmala! Tuto knížku velmi doporučuji.

03.01.2017 5 z 5