Danago Danago komentáře u knih

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Velice silný příběh, který se mě o to víc dotkl, když sem zjistila, že Dita a jiné postavy z této knížky jsou skuteční lidé, že se příběh opravdu odehrál. Jsem ráda za dodatek v knize, kde jsou popsány další osudy postav až do dnešních dnů. Jak už někdo přede mnou napsal: hrdinové opravdu existují.

17.10.2016 4 z 5

Ó, jak ti závidím Ó, jak ti závidím Halina Pawlowská

Velice vtipná knížka. Tak jak to Halina Pawlowská umí. Vynikající oddechové čtení. Dá se číst po určitém čase znovu .

14.10.2016 5 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Dokonale promyšlený příběh, já nemám co vytknout. Od začátku až do konce mě stále něco překvapovalo. Kniha je velice čtivá , napínavá. Závěr mě teda dostal. Rozhodně stojí za přečtení.

14.10.2016 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Mě se kniha moc líbila . Ale myslím si, že obě knihy - Dívka, která spadla z nebe a Provazochodkyně by se měly určitě přečíst po sobě. Provazochodkyně na první knihu hodně navazuje. A já jsem ráda, že se mě to takto přečíst povedlo, protože sem si vše zachovala v dobré paměti. Mě se Provazochodkyně líbila a myslím , že Dívka by bez této knihy byla nedokončená. Za mě jsou to obě skvělé knihy, které mají co říct a dobře se čtou.

12.10.2016 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Jsem moc ráda, že mám doma pokračování - Provazochodkyně - protože závěr končí velice otevřeně a hodně špatně, o pokračování si přímo říká. Jinak velice dobrá kniha. Popis situace v té době byl pro mě nový a moc zajímavý. Hned začínám číst Provazochodkyni.

11.10.2016 5 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

Autorku mám moc ráda. Líbí se mi , že píše o dnešních ženách. Naprosto aktuální a reálná knížka nejen o hledání nového zaměstnání ve středním věku. Dělená strava mě v knížce překvapila a taky mě knížka dost inspirovala. Přečteno za jeden večer.

10.10.2016 5 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Velice zvláštní knížka. Určitě nebude pro každého.
Příběh Aliciny rodiny byl hodně dobrý a mě by asi stačil.
Ostatní příběhy jsou jaksi napojené, jsou hodně zajímavé, ale úplně do děje mi nezapadaly.
Poslední kapitola sice negraduje , ale příběh zvláštním způsobem vrací na začátek .
Je to velice zvláštní a smutná knížka.

Ale popis pražského metra viděn očima cizince mě teda velice překvapil a nadchl :)

09.10.2016 4 z 5

Milenci a cizinci Milenci a cizinci Diane Chamberlain

Napínavá knížka z krásného prostředí Peruánské džungle. Emotivní příběh. Velice dobře napsaný. Autorka opět nezklamala.

08.10.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Patří mezi nejlepší severské detektivky,které sem četla. Velice dobře napsané, vše krásně zapadalo. Podle mě i ta sekta měla svoje opadstatnění. Kdo je pachatel mě došlo opravdu až to autor chtěl. Je to opravdu velice dobré čtení a už se těším na druhý díl.

05.10.2016 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Úžasná knížka, která člověka chytí a nepustí dokud ji nedočte. Skvělý příběh, moc dobře napsaný. Žádná přehnaná červená knihovna, přesto romantická knížka. Knížka se moc dobře četla. Nádherná obálka je bonus navíc .

27.09.2016 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Šokující, jedinečné, zajímavé, jiné. Takovou knížku sem ještě nečetla. Moc se mě líbilo , jak je nemoc prezentována. Popravdě neměla sem moc představu , co tito lidé vlastně prožívají. Je to i velice smutné a dojemné. Změnilo to můj pohled na lidi trpící Alzheimerovou demencí. Kdo ví , co člověka v budoucnu čeká......

27.09.2016 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Toto je opravdu vynikající, skvěle napsaný druhý díl série. Knížka je napínavá od začátku do konce. Zápletka je naprosto originální, akční a dost překvapivá. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, musela sem ji prostě dočíst. Určitě je nutné číst knížky po sobě, protože na sebe navazují. Obě stojí za přečtení. Opravdu skvěle napsané, zápletka je přímo šokující. A konec je moc dojemný. Tuto knížku můžu všem milovníkům dobré detektivky z anglického prostředí jen doporučit.

26.09.2016 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Vynikající, skvěle napsaný thriller. Super napad s Jackem Rozparovačem .Líbilo se mi to moc. Knížka byla napínavá od začátku do konce. Neuvěřitelně mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout, musela sem ji prostě dočíst. Zápletka, děj a závěr prostě skvělý. Určitě se hned podívám po druhém dílu a myslím, že brzy vyjde i díl třetí.

22.09.2016 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

No bohužel měla sem co dělat , abych se knížkou prokousala. Nelíbila se mi . A hned šla z domu zadarmo............

19.09.2016 1 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Moc se mi do této knížky nechtělo. O to víc sem byla překvapená. Děj mě vtáhl hned od začátku. Vše bylo moc krásně napsané. Překvapilo a potěšilo mě , že se část knihy odehrávala u nás, na Moravě, u Buchlovic. Je to moc emotivní knížka. Sem ráda, že se ke mě dostala. A určitě si přečtu i druhou autorčinu knížku Dcery. Přebal knihy je opravdu nádherný .

17.09.2016 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Opět skvělá kniha , sice pomalejší rozjezd, ale rozhodně doporučuji vydržet, pak se to rozjede až člověk skoro nedýchá. Sebastian si mě stále víc získává, moc mě potěšilo jak se postupně mění. No a Harraldson, bez toho by to asi nemohlo být, dává příběhu trochu černého humoru, mě by tam asi chyběl, příběh zajímavě okoření. A kromě jiného i jeho hloupé a ješitné chování tyto knihy odlišuje od ostatních podobných detektivek.
Velmi dobře napsané, napínavé, překvapivé, příběh se stále vyvíjí. Knížky je opravdu dobré číst po sobě , navazují na sebe. Konec přímo vybízí k přečtení 3. dílu...... Jsem opravdu nadšená.

15.09.2016 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Neuvěřitelně nádherná, úžasná kniha. Čtivá, působivá, emotivní , strhující
Velice dobře popsané jak působí nemoc Alzheimer, na nemocného a jeho okolí. Ani sem netušila, že může tak silně postihnou člověka v poměrně mladém věku (středním věku). Myslela sem si že je to nemoc stáří. O to je to asi horší, když vás děti ještě potřebují.......
Celá kniha je velmi silná a velmi poutavě napsaná. Mohu jen vřele doporučit. Kniha mě velmi chytla za srdce.

10.09.2016 5 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Opět velmi čtivé, nedalo se přestat číst. Celá tato série má velice zajímavý , zvláštně originální příběh až mě to místy šokuje. Konec byl uzavřený a vlastně dobrý. Autorku sem před touto sérií vůbec neznala a je vážně skvělá.
Poslední díl si určitě ujít nenechám.

09.09.2016 5 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Autora knížky taky znám z jeho blogu a YT kanálu, občas jej sleduji .
Když jsem zjistila, že vydal knihu Urban Games rozhodně sem si jí chtěla přečíst .
Graficky je velice pěkně udělaná, což mě moc těší. Námět je hodně drsný, i když by se to nemuselo zdát. Umírání, krve a různých nástrah je tam hodně. Hunger Games to opravdu může místy připomínat. Knihu sem přečetla za jeden večer. Moc mě zajímalo , jak to bude poračovat, kdo bude vítěz. Svého favorita sem tam taky měla.

06.09.2016 3 z 5

Se zatajeným dechem Se zatajeným dechem Tamara McKinley

Jako vždy autorka nezklamala, další krásná knížka.

04.09.2016 3 z 5