Danago Danago komentáře u knih

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Joy Fieldingová je moje velice oblíbená autorka. A knížka Teď neplač patří k tomu lepšímu , co napsala. Bonnie je šťastně vdaná má tříletou dcerku a manžela. Rodinná pohoda skončí ,když zavolá manželova bývalá žena , že Bonnie a její dcerce hrozí nebezpečí. Na schůzce s ní, ji však najde mrtvou. Bonnie se zhroutí svět. Policie ji podezřívá z vraždy, bojí se o svůj život . Navíc se do jejího domu nastěhují dvě nevlastní dospívající děti. Jak to všechno ustojí? Kdo jí usiluje o život ? Kdo je vrah? Rozuzlení je naprosto nečekané , překvapivé a velice šokující. Tuto knížku velice ráda doporučuji. Je skvěle napsaná má spád a napětí.

15.08.2017

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kateřina Tučková , když něco napíše, tak to vždycky stojí za to . Nepíše jak přes kopírák , nepíše jednu knížku za druhou , ale její knížky jsou unikátní. Příběh popisuje odsun brněnských Němců po skončení války.
Gerta Schnirch je poloviční Němka a má jen několika­měsíční dcerku, přesto je tvrdě „odsunuta" společně s ostatními směrem na Vídeň. Zažívá velice vyčerpávající pochod a skončí v Pohořelicích. Zde se Gerta zachrání při nucených pracích na vinohradech. Zažívá velmi tragické období nástupu komunismu.
Kniha je opět propracovaná do všech podrobností. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o této době. Knížka je napsána úžasně čtivě, jak to jen autorka umí. Naprosto všem doporučuji.

15.08.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Příběh je moc pěkně vymyšlený. Pohádka o moderní Popelce. Ale pro mě by tam mohlo být rozhodně víc děje. Knížka je zahlcena e maily na jenu stránku pár vět, není divu že je 600 stran přečteno za velice krátkou dobu. K sexuálním scénám se nebudu nijak vyjadřovat, nejsem jejich zastáncem. Ale že se láska takto rozohní za týden, že se zkušený Christian změní za tak krátkou dobu, to mě nepřipadá uvěřitelné, ale to asi není hlavní záměr knížky. To že knížka není vůbec uzavřená nutí čtenářky hned otevřít druhý díl. Takže lituji ty, které musely čekat na jeho vydání. Já jsem knížky měla obě takže jsem plynule navázala. Ano přečetla jsem to. Ale už toto ne. Ani film. Pro mě opravdu ne.

15.08.2017 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížku jsem četla asi před rokem, ale stále ve mě zanechala moc krásný pocit. Je to velice dojemný příběh dvou mladých velmi nemocných hrdinů. Hazel s Gusem se seznámí v podpůrné skupině , kde se schází lidé s rakovinou. Velice se sblíží a tráví spolu hodně času. Oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. Naprosto mě nadchla cesta do Holandska a taky mě tato kniha přiměla si přečíst Deník Anny Frankové a navštívit její rodný dům. Prostě mě tato kniha hodně ovlivnila v mnoha směrech.
Nejsem cílová skupina , ale přesto mě knížka hodně oslovila. Já doporučuji.

Selekce Selekce Kiera Cass

I když nejsem cílová skupina, tak se mi tato fantasy opravdu moc líbila. Byl to pro mě krásný pohádkový příběh. Selekce umožní 30 dívkám žít v paláci a soutěžit o srdce prince Maxona. Hlavní hrdinka Amerika ale soutěžit nechce, protože má doma jinou lásku. Přesto se do soutěže dostává a potkává prince Maxona. A příběh začíná.... Knížku jsem si koupila hlavně protože se mi líbila obálka, ale příběh mě nezklamal. Je to čtení pro mladší čtenáře, ale proč si jednou neodpočinout i u takové pohádky. Je to velice čtivá knížka , která má spád i napětí, a mě se velice moc líbila.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tato knížka naprosto nemá konkurenci ani v české ani světové tvorbě. Kateřina Tučková umí psát velice poutavě a napínavě, vše je promyšlené a uvěřitelné veškerá fakta jsou podložená
Žítkovské bohyně jsou velmi precizně propracované do posledního detailu, ale to ne čtivosti knihy vůbec neubírá spíše naopak.
Na konci 90. let poslední z bohyní Dora v pardubickém archivu ministerstva vnitra nalézá operativní svazek vedený StB na vnitřního nepřítele – její tetu Surmenu. Dora nevěřícně rozplétá neznámé osudy své rodiny i dalších bohyní… Příběh je dokonalý a opírá se o skutečné události. Sama jsem si po přečtení knížky tyto fakta o bohyních V Bílých Karpatech tzv. Kopanicích zjišťovala. Knížka je opravdu úžasná všem doporučuji.

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Panenky z ráje je opravdu moc krásná kniha odehrávající se v Egyptě. Prožívala jsem ji o to víc, že jsem v Egyptě byla. Příběh dívek z bohaté rodiny, které hledají vlastní cestu i v prostředí islámu, což je velice obtížné. Barbara Woodová je velice dobrá autorka , která nejen v této knize dokáže skvěla vykreslit hlavní hrdinky a prostředí islámu a historické i politické souvislosti . Kniha je velice čtivá a napínavá.
Mám autorčiny knížky velice ráda a tuto řadím mezi to nejlepší, co napsala.

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Toto je opravdu nádherná knížka s velmi silným příběhem. Pro mě je to jedna z nejlepších knih od Joy Fieldingové. Velice citlivě a emotivně napsaná. Dech beroucí příběh ze skutečného života. Vážná a hrozná nemoc postupně Mattie i Jakea sblíží a jejich manželství se opět stmelí a oba si až příliš pozdě uvědomí, co pro ně láska skutečně znamená. U této knížky je těžké ubránit se slzám. Je to opravdu skvělá knížka a já doporučuji.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Je to moje třetí knížka od autorky a zatím nejslabší. Ze začátku knížky jsem se docela musela nutit do čtení. Má trochu pomalejší rozjezd. Je zde nádherně vkreslené prostředí nedotčené pláže australského přímořského městečka Silver. Od poloviny se knížka začíná číst opravdu jedním dechem. Pro toho kdo tuto knihu vezme do ruky jako první bude úžasná, autorka psát umí. Bohužel po přečtení předchozích dvou a v porovnání s nimi je tato opravdu méně poutavá.

14.08.2017 2 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Román je volným pokračováním velice krásné knihy Člověk Gabriel. Děj se tentokrát odehrává v Praze, což mě trochu mrzí. Nositelkami síly rodiny jsou Gabrielovi vnučky , ale postupně se rozpadávají jejich manželství i rodinné vztahy. Knížka je mozaika příběhů rodičů, dětí a vnuků.... Příběh nenechá čtenáře vydechnout a dává nám naději, že i velice těžká rodinná historie se dá unést a nemusí se předávat dalším generacím. Knížka je rozhodně dost náročná na přečtení, je zde hodně postav a není tak poetická jako Člověk Gabriel. Přesto jsem ráda , že jsem si ji mohla přečíst.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Jako temný severský psychothriller jen pro silné povahy bych to asi nezařadila . Zas tak hrůzné mi to nepřipadalo. Knížka mě, ale naprosto nadchla a uchvátila. Skvěle propojené osudy postav, určitě se autoři snaží šokovat a používají populární psychologii, ale dobře se to četlo. Knížka má spád a je napínavá. Bohužel konec není jen otevřený, konec prostě není a to vás vlastně přinutí si pořídit další díl.

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Další výborná kniha od mojí milované spisovatelky Joy Fieldingové, která mě opět nezklamala. A přesto je trochu jiná než jsem byla zvyklá.
Připadalo mi že je tu zbytečně moc mrtvol a krve, nějak nadbytečné postavy. Ale knížka je napínavá, příběh má spád a neustále čekáte, co dalšího se ještě přihodí. Přečetla jsem ji velice rychle a určitě doporučuji ! I když podle mě jsou starší knížky této autorky lepší, tak pro toho kdo bude číst tuto knížku jako první od autorky to určitě nebude zklamání.

Dúhový most Dúhový most Táňa Keleová-Vasilková

Bohužel u této knížky mi dost dlouho trvalo než jsem se začetla, což se mi u autorky většinou nestává. Tato knížka ukazuje, co je v životě důležité ,co zbytečného stále řešíme. I když na všechno přijde člověk, až se mu stane to nejhorší. Jako by to život člověku musel ukázat . Bohužel i přes silné téma je knížka napsaná dost rozvláčně, nemá takový spád a napětí jak jsem u autorky zvyklá. Takže já jsem trochu zklamaná.

14.08.2017

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Přečetla jsem celou tvorbu od této autorky a budu se těšit na další knihu, která vyjde v češtině. Tento příběh byl hodně smutný ale život není jenom veselý. Přesto všechno má v sobě naději a lásku. Autorka umí skvěle vykreslit postavy a jejich charakter. Knížka je velice čtivá a přes všechen smutek je krásná. Konec je šťastný ? Nevím, to si musí každý rozhodnout sám. Knížku velmi doporučuji.

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Je to silný příběh. Domácí násilí je zde hodně drsné a způsobeno tak, jak jsem se s tím ještě nesetkala. O to hůř, že muž je vážený ředitel prestižní anglické školy a Katy vše dokonale tají. Nic na svou obranu nepodnikne celých 18 let, toje dost těžké pochopit. Zdůvodňuje to,že to dělá proto , aby neztratila děti. Ale ty žijí ve lživém rodinném příběhu. Když vše vygraduje to hlavní , proč vše snášela děti ji stejně nepochopí. Odcizí se , ztrácí je. Musí žít dál . Bohužel nezdá se, že by byla šťastnější a že by se nějak rozvýjela. Knížka je velmi čtivě napsaná je docela krátká a rychle se čte. Je to zase něco jiného není to jen o domácím násilí. Rozhodně za přečtení stojí.

14.08.2017 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Asi bych si netroufla tomuto přiřadit název Čínské thrillery . Toto je román s detektivní zápletkou. Velká většina knihy rozebírá vztahy a situaci v Číně. Zápletka je jako nápad fajn, ale není to zase tak moc napínavé.Musím přiznat , že milostný románek mě tam zase tak moc už nevadil, celé jsem to na mě působilo jako že thriller to v žádném případě není. Já jsem osobně Peking navštívila, takže mě toto prostředí je blízlé , tím pro mě knížka získala další plus. Upozorňuji , že je to detektivka pro ženy.

13.08.2017 4 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Přečetla jsem Andělé v mých vlasech a byla jsem naprosto nadšená. Toto pokračování je opravdu trošku slabší, některé věci se zde jakoby opakují. Už je knížka hůře uvěřitelná. Možná je to už umělé pokračování, já opravdu nevím , co si mám myslet. Přestože autorka má všechnu pomoc andělů neměla nijak jednoduchý život, spíš hodně těžký. Je to opravdu knížka ne velké zamyšlení a je na každém jak se s tím vypořádá. Zda uvěří nebo ne. Já rozhodně nelituji, že jsem si knížku pořídila.

13.08.2017

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Autorka Lorna Byrne od nejútlejšího věku vídala anděly a hovořila s nimi. Knížka Andělé v mých vlasech, je velice strhujícím příběhem jejího neuvěřitelného života. Autorka zde líčí své dětství v Irsku, i manželství se svým skvělým mužem. Knížka ukazuje čtenáři překvapivý pohled spoustu andělů , kteří nás neustále obklopují a pouze čekají na naši prosbu o pomoc. Je to neuvěřitelně krásná knížka. Já jsem jí prostě naprosto uvěřila a snažím se věřit a umět požádat. Určitě je to knížka na více přečtení než jenom jednou.

13.08.2017 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Knížka mě zaujala tím, že se nejedná o autobiografický příběh , kterých je na našem knižním trhu nesčetné množství. Romám z prostředí Kábulu, ve kterém se jako hlavní postavy objevují kromě dvou Afgánek i dvě Američanky a Angličanka je opravdu něco jiného. Je zajímavé sledovat, jak život v arabském světě zvládají tyto ženy, jak proplouvají tímto světem mužů. Tato knížka čtenáře upoutá a vtáhne do děje. Není to žádná pohádka, ale ani to není skutečnost. Knížka se opírá o některé skutečné osudy a události, ale dává jim románovou formu. Velice dobře se mi četla, ale je to zase něco trochu jiného.

12.08.2017 3 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Tom Perrotta

Kniha Pozůstalí přináší pohled na společnost , potom co 2 % celosvětové populace najednou zmizí bez jakékoli stopy. Toto téma mě nadchlo. Očekávala jsem akční sci-fi a postuné vysvětlení , co se stalo a proč. Ale tohoto jsem se bohužel nedočkala.
Místo toho se příběh stává psychologickou , společenskou, politickou a ekonomickou sondou do společnoti tzv. pozůstalích. Lidé se snaží pochopit, co se stalo, a co bude následovat a nějak se se vším vyrovnat. Postavy v knize tápou nijak se nevyvíjejí ,nebojují, vlastně jen přežívají. Knížka je zdlouhavá, nemá spád. Škoda, že tak skvělé téma nebylo využito jinak. Pro mě tato knížka rozhodně nebyla dobrá volba.

09.08.2017 1 z 5