Danka22 Danka22 komentáře u knih

Bella Donna: Kráska z Florencie Bella Donna: Kráska z Florencie Catherine Aurel

Historický román, který nezklame hlavně milovníky umění. Nesmrtelná Simonetta je mezi dvěma větrnými mlýny - svojí láskou a intrikami. Navíc její krása je pro ni spíše prokletím. Zbytek si přečtěte v mé recenzi :-D

08.01.2023 4 z 5

Medicejští: Královna u moci Medicejští: Královna u moci Matteo Strukul

Obecně se mi román líbil. Když si vzpomenu na seriál Medicejové, tak tohle by bylo velmi hezké další zpracování a pokračování oblíbené série. Nicméně občas mi některé pasáže přišly až moc ploché, tím připomínaly spíše kroniku než román. Notabene se mi zalíbila i mystičnost, která byla spojená s Nostradamem, s jeho sny a astrologickými výpočty. Ta mystika byla šik.
Jo, a nebojte se. Pokud jste nečetli první dva díly, o moc nepřijdete. Já je také nečetla a bylo to naprosto srozumitelné. Myslím, že kdo má rád historické romány, tak u této knihy se nebude nudit.

08.04.2022 4 z 5

Země literatury: Od Štrasburských přísah do Sartrova pohřbu Země literatury: Od Štrasburských přísah do Sartrova pohřbu Pierre Lepape

Spousta zajímavostí ze světa francouzské literatury. Nudit se určitě nebudete, víc takových knížek :-D

08.04.2022 5 z 5

Poslední hodiny Poslední hodiny Minette Walters

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Nemohu si pomoci ale rozhodně nestačila ta dějová linka, která se odehrává kolem černé smrti. Ani zpestření kolem osudů hlavní postavy, i její líné dcery, je takové trpké. Přesto jsem ji dočetla. Znám lepší historické romány, ale tenhle bych zařadila do střední třídy. Neurazí, ani nenadchne.

15.03.2022 3 z 5

Příliš mnoho podezřelých (dvojkniha 13. a 14. díl) Příliš mnoho podezřelých (dvojkniha 13. a 14. díl) Jan Bauer

Vtipná, čtivá historická detektivka. V mnohém podobná sérii Vlastimila Vondrušky, přesto konec jak jednoho, tak i druhého příběhu je originální a zaujme. Rozhodně vás přivede na myšlenku, vydat se do Kutné Hory a na hrad Karlštejn, Bezděz a Housku. Více se dozvíte v recenzi :-D

22.01.2022 4 z 5

Kaizen - Japonská metoda postupné změny návyků Kaizen - Japonská metoda postupné změny návyků Sarah Harvey

Jsou to zajímavé rady ohledně metody Kaizen. U některých pasážích si nejsem jistá jestli jsou pro mě, ale některé nápady určitě vyzkouším. Motivační knížky obecně moc nemusím, ale tahle zase až tak špatná nebyla.

01.09.2021 4 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

(SPOILER) Rozhodně je to knížka k zamyšlení, která se dobře čte. Je to výpověď mladé ženy, která díky své neznalosti, nezralosti, zamilovanosti a mladické naivitě zkomplikuje život. Co mě nejvíc zaráží je naprostý nezájem jejích rodičů. Matce to sice přijde celé divné ale proti slavnému autorovi, o kterém všichni vědí že má své "divné mouchy" nezakročí. Navíc se bojí jen toho aby ji nenavštivila socialka. Totální absence otce, jenž o své dceři prohlásí že je kur** je jen další díl do skládanky nešťastné mladé ženy. Autorčiny psychické problémy jsou jen důsledkem lhostejnosti všech. Postava G. Je typický narcis a schopný manipulátor, kterému jde jen o sebe.
Věřím že Francie není jediná kde se tohle děje a jsem ráda že se o tom píše.

18.04.2021 5 z 5

Tajemství hvězd Tajemství hvězd Rachel Barenbaum

Těšila jsem se na zasněžené carské Rusko, saně které táhnou mohutný koně a čtivý příběh o první ruské lékařce. Nedá se říct že bych byla zklamaná. Jen mi hlavní postava Miri byla čím dál protivnější. Od rozumné, talentované ženy lékařky se vyvinula do podoby naivní a nerozhodné osoby. Román byl sice čtivý ale mám zato že mu chybí ta pověstná jiskra. Myslím, že právě postava Miri tomu všemu dává jen laciný tón, což je škoda.

11.01.2021 3 z 5

Král králů Král králů Wilbur Smith

Na léto jsem chtěla Afriku. Dostala jsem Afriku, ale bez přitažlivého příběhu. Romány Smithe bývaly plné dobrodružství a jiskry. Teď už se jen opakují. Nejsem pro aby autor psal dva romány za rok, je to pak vidět na kvalitě. Škoda.

25.08.2020 3 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Motivační knížky moc nemusím ale tahle byla skvělá. Důvodů proč nepřestat psát, bylo hafo. Historky ze života, která mají povzbut, nadchly a inspirovaly. Tuhle knihu si ráda zase přečtu.

14.07.2020 5 z 5

Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna Jean Flori

Některé části knihy byly moc zajímavé ale je pravda, že se autor někdy až příliš rozepisoval. Občas byly nudné citace, kterých je až moc. Dozvěděla jsem se o ní ale spoustu věcí, nicméně mohlo toho být méně.

31.03.2020 3 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale nezaujala mě. Hlavní postavy si procházejí různými životními krizemi, které na konci vygraduji. Co vyzdvihuji je, že už jsem dlouho nečetla knížku, která se zabývá i problematikou alzhaimera. Dál kvituju i pozornost ohledně pocitů jak se stáří lidé cítí, co potřebují. A za třetí se mi líbila obálka knížky, ta je moc krásná.

31.03.2020 3 z 5

Pouta Pouta Colette (p)

Knížka je to vděčná. Věřím sice že ve své době to byla hodně zajímavá kniha ale pro dnešního čtenáře se může stát méně přitažlivou ???? Nicméně z příběhů je cítit jak moc se do něj autorka vžila a tím je příběh zajímavý. Nelituju že jsem ho četla ☺

08.02.2020 3 z 5

Šarlatové písmeno Šarlatové písmeno Nathaniel Hawthorne

Je to klasika, takže se to nečte nejsnadněji ale stojí to za to si přečíst. Nejen kvůli splnění povinné četby, ale protože nahlédnete pod pokličku doby, kdy se cizoložstvi trestalo hodně zvláštním způsobem. A navíc, co s člověkem dokáže udělat špatné svědomí. Mně se to líbilo ????

10.11.2019 4 z 5

Váha inkoustu Váha inkoustu Rachel Kadish

Mam ráda romány, kdy se děj prolíná jak s minulostí tak s budoucností. V něčem mi to připomínalo Kate Mosseovou a její trilogii Labyrint nejen dějové ale i stylem psaní. Každopádně musím říct že mě kniha hodně bavila a zaujala .

13.10.2019 5 z 5

Milostné příběhy ze staré Francie Milostné příběhy ze staré Francie Marie de France

Jedním slovem: nádhera ????????

03.06.2019 5 z 5

Prchavý čas světla Prchavý čas světla Whitney Scharer

Kniha je čtivá a moc se mi líbila.

20.04.2019 4 z 5

Advokáti mrtvých Advokáti mrtvých Pavel Nečas

Jedna z nejzajímavějších knih určená, jak pro odbornou tak laickou veřejnost. Rozhovory jsou vedené tak, aby svými odpověďmi zaujali širokou veřejnost. Musím doporučit a kéž by bylo vic takových knih.

24.02.2018 5 z 5

Nesmrtelný život Henrietty Lacksové Nesmrtelný život Henrietty Lacksové Rebecca Skloot

Moc hezká a zajímavá kniha

05.02.2018 4 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Zajímavá knížka, ale moc mě neoslovila.

07.12.2017 3 z 5