danny_21 danny_21 komentáře u knih

Albatros / Nad Tichým oceánem Albatros / Nad Tichým oceánem František Flos

Pamatuji se jak jsem kdysi tuto knížku náhodou objevil u babičky v knihovně a začal j číst až na několikátý pokus. Dobrodružství 14-ti letého Pavla v Tichomoří ve společnosti výborného amerického pilota. Jak píše Endy17, dnešní mládeži už zůstane neobjevená - 75 %

04.02.2018 4 z 5

Vražedná past Marťanů Vražedná past Marťanů Nathan Archer

Po výborném Predátoru je tato Marťanská invaze Terranů v jednom starém sídle poněkud vyčpělá a dětinská, znamenala pro mě velké zklamání - s odřenýma ušima Nathane - 50%

01.02.2018 3 z 5

Chancellor / Archipel v plamenech Chancellor / Archipel v plamenech Jules Verne

Dva Verneovy příběhy, které mě v dětství minuly. První z netradiční je povedenější bez fantaskních vynález(c)ů o osudech a útrapách trosečníků v Atlantiku. Druhý slabší je klasickou šablonou Vernovsky ne vědecko-fantasticky laděných dílek, která mi tentokrát připomněla největší "skvosty" Carlose Maye - dohromady jako celek - 55 %

30.01.2018 3 z 5

Archipel v plamenech Archipel v plamenech Jules Verne

Klasická šablona Vernovsky ne vědecko-fantasticky laděných dílek, která mi tentokrát připomněla největší "skvosty" Carlose Maye - 45 %

30.01.2018 2 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Bohužel tak tohle mi nesedlo. Na rozdíl od vynikajícího seriálu HBO je tento suchopárný deníkový popis těžko stravitelný a opravdu zaujme jen skalního milovníka válečné literatury faktu, troufám si tvrdit, že pro běžného čtenáře zabloudivšího do této oblasti znamená jediná možnost jak se neztratit mezi těmi všemi jmény, číslech pluků, rot a hodností je vést si svůj vlastní poznámkový blok. Glorifikace výsadkářů je perfektně americká, za mořem museli mít radost, tím ovšem nechci snižovat zásluhy a ztracené životy při osvobozování Evropy (nejen) zámořských vojáků - 40 %

28.01.2018 2 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Upřímně trochu rozporuplný příběh, který je tak na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdami. S vírou je to ošemetné, my lidé máme odjakživa tendenci odklánět se od racionality a veškeré špatné i dobré věci přisuzovat vlivu vyšší moci. Řekl bych, že něco podobného měl tímto románem Stevie na mysli, ať už věříme v cokoliv a čemukoliv, nakonec rozhodující tahy musíme činit sami. Nakonec dávám hvězdy 4, i díky povedené hlavní linii ve smyslu božského záměru - 75 %

26.01.2018 4 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Trochu mi tenhle román připomněl Dicka a jeho největší úlety. Je mi líto, ale neoslovilo mě to, filozoficky minulo a měl jsem co dělat, abych to dorazil především v para pasáži se všemi emociály, parentály, racionály a tvrdýši jsem byl fakt přesvědčenej, že to odložím. Za mě podprůměr - 40 %

18.01.2018 2 z 5

Výstřel Výstřel Philip Kerr

Sakra příjemné překvapení především formou, stylem, drsným jazykem a konečně po dlouhé době se assasin ( či tajný agent / nebo třeba bývalý příslušník speciálních jednotek v podobných námětech ) chová tak, jak bych čekal - nelítostně, bez výčitek, uvěřitelně a co především kvituju je absence přeslazené romance - že pane Ludlum ? K dalším pozitivům patří i atraktivní popis života playboye JFK a hlavně toho, co mohlo přecházet Dallaskému listopadu 1963. Já jsem byl spokojen, mohlo to být o něco kratší a co se týče postav chudší, ale Kerr u mě zabodoval - 80 %

16.01.2018 4 z 5

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Četnost, spravedlnost, poctivost, přímost a pravé kamarádství - to byly kdysi hodnoty, které něco znamenaly a pomáhaly díky Foglarovi utvářet chlapce v muže. Petr Solnar byl dalším z řady jeho hrdinů, díky nimž se mi tenkrát zdál svět světlejší - 85 %

13.01.2018 4 z 5

Chancellor Chancellor Jules Verne

Povedená i když netradiční Verneovka bez fantaskních vynález(c)ů o osudech a útrapách trosečníků v Atlantiku - 65 %

10.01.2018 3 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Můj poslední Bachmanův román je rozhodně zajímavý a nejbrutálnější počin k vytvořeným postavám v jednom podivném parném odpoledni. Richie se s charaktery nepárá, než některé stačíte poznat, už je válí ve vlastní krvi a kouscích svých já, a to danny rád :-) Pokud má čtenář oba pány načtené pozná, že jednotlivé pilíře příběhu už tu byly ( boy autista, entita ovládající mentální dominaci, oživlé televizní/literární postavy, tajná mozková místa ... ) což ale není na škodu. Výborný začátek a skvělá pasáž v Chřestýši - škoda nedotaženého konce ve smyslu Tekových ambicí na tomto světě ( opravdu jen kopulace s roštěnkou ? ),Doufám, že Beznaděj osvětlí víc o záhadném Tekovi, rutrutrut - 75 %

08.01.2018 4 z 5

Terminátor 2: T2: Den zúčtování Terminátor 2: T2: Den zúčtování Randall Frakes

I když jen přepis slavného Cameronova filmu, ale čte se to samo, pro fanoušky cyborgovské ságy nutnost i díky několika drobnostem a zajímavostem, které se do filmu nedostaly. Navíc dvojka byla prostě pecka na nebi sci-fi - 90 %

03.01.2018 5 z 5

Terminátor Terminátor Randall Frakes

I když jen přepis slavného Cameronova filmu, ale čte se to samo, pro fanoušky cyborgovské ságy nutnost - 80 %

03.01.2018 4 z 5

Zákon pouště Zákon pouště Karl May

Další sbírka nepříliš známých Mayových povídek, z nichž je jen pár průměrných, zbytek podprůměrných - 40 %

03.01.2018 2 z 5

Záhadní lidé Záhadní lidé Frank Edwards

Zajímavé příběhy o záhadných lidech s neobyčejným, nevysvětlitelným talentem nebo nadaním. Většina autorem novinářem popsaných záhad jsou zdokumentované události, takže pokud si dá čtenář tu práci, může si většinu z nich ověřit - Hurkos, Cayce, Shanti Devi a další. K tomu ale několik událostí starších 100 a více let u kterých je výpovědní hodnota s otazníky. Nakonec ať si každý udělá obrázek sám, jedno je ale jisté, vše na tomto světě nelze racionálně vysvětlit - 70 %

31.12.2017 3 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Tento román je zajímavý především prostředím, ve kterém se děj odehrává - druhá polovina 19. století, kolesové parníky brázdící Mississippi a už tradičně Martinovsky zajímavé charaktery postav ( hlavně kapitán Marsch, který mi svým fyzickým popisem připomněl samotného autora ). Co mi ale nijak zvlášť nesedlo byl utahaný, opakující se děj, který následoval po rozdání karet mezi soky ( na parník, opustit parník, dobýt parník a zase znovu ). Upírská linka průměrná, bez známek nějaké inovace v krvesajné mytologii, jak bych od GRRrrr čekal, lepší průměr - 65 %

30.12.2017 3 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Povedená záležitost o zrození jednoho neobvyklého talentu ( nebo prokletí ) - a následné honičce za záchranou před chtivou a bezohlednou vládní organizací. Propracovanější, temnější, dojemnější a ohnivější než před pár lety v trochu podobném duchu s Carrie a především část v bunkru Dílny je mimořádnou lahůdkou - 80 %

21.12.2017 4 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Autor tady pracuje s podobným tématem telepatického sdílení myšlenek u dětských postav podobně jako v Midwichských kukačkách, tentokrát na pozadí postapokalyptického manipulátorského fanatismu, kde je nejpodstatnější otázkou to, zda vše je vyvedeno k obrazu Božímu. Nicméně nemůžu říct, že bych byl spokojený, spousta otázek zůstala nezodpovězených, postavy nedotažené a chyběla mi tam nějaká pecka v podobě solidního zakončení, místo neslaného, nemastného konce. Za mě průměr - 55 %

18.12.2017 3 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Taková prvoplánová jednohubka operující v oblasti vendetty, vyznačující se jednoduchým, strohým stylem. Na jedno přečtení ideální a nenáročné, nicméně znovu se k němu určitě nevrátím - 65 %

14.12.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ač detektivkám příliš nehovím, nemohl jsem si dovolit vynechat mimožánrový autorčin počin a kupodivu to dopadlo poměrně uspokojivě. Autorka představila zajímavou ústřední dvojici, u které nemáte problémy s oblíbeností, umění vtáhnutí do děje je už tak bych řekl z její strany už několikrát opakovaná velká přednost a i přes velkou stránkovou obsáhlost to pěkně odsýpá - i když pachatele a motiv není nesnadné odhalit i díky heslu zprvu nepravděpodobné není v zásadě vyloučené pro ty, co už mají v zápletkách něco načteno :-) Dáme pokračování ? No jasně - 75ˇ%

13.12.2017 4 z 5