dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Musím souhlasit s tím, jak to vystihly komentáře přede mnou. Kniha je umělecké dílo. Anime mám ráda, umím ocenit, že obrázky jsou překrásné. Příběh jako takový, klasický dívčí příběh, ale na povalování a opalování příjemný :) Hrozně mě zaujala, jak autorka popisovala pocity obrázky :))

13.06.2014 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Silný zážitek. Kniha je vážně zajímavá a jedna z nejlepších, co se může v povinné četbě objevit. Příběh Zuzany a ostatních jeptišek je důkazem velkého utrpení. Je to tak trochu špatná strana církve, co dopouštěla. Náboženský fanatismus a jeho ublížení ostatním. Byl to rozhodně podle mě reálný obraz života v klášterech. Myslím, že podobných případů bylo spoustu. Jazyk je na tu dobu čtivý, ich forma vtáhne do děje.

24.05.2014 5 z 5

Hostina chudých Hostina chudých Pavel Filipi

Moje první, srozumitelná, teologická kniha

20.05.2014 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

zajímavé...

08.05.2014

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Zajímavější než první díl. Erotické scény se opakují a je to pořád to samé. Kniha začala mít děj a at už jsou na knihu jakékoliv názory, tak se jí podařilo stát se bezkonkurenčně nejčtenější.

08.05.2014

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Sice nejsem úplný čtenář hororů, ale tohle bylo skvělé a ještě víc podobných synonym. Spisovatel je mistr hororu, jen co je pravda. Každá povídka měla šokující konec, rychlý spád a žádné dlouhé pasáže, četlo se to moc dobře. Nejvíc se mi líbila asi povídka Noční autobus a Strach.

08.04.2014 5 z 5

Jako v pavučině Jako v pavučině Cat Clarke

Popravdě, od knihy jsem čekala víc... Možná se ke mně dostal pozdě a měla jsem ho číst dřív. Musím říct, že druhá kniha Trýzeň se mi líbí o dost víc :)

30.03.2014 4 z 5

Zpověď jednoho děvčete Zpověď jednoho děvčete Alžbeta Hulová

Kniha je fajn jako oddechovka na víkend, když jste nemocní, máte volno :) Od knihy jsem čekala víc, asi bych si s tématem sebepoškozování pohrála víc, ale jinak to bylo fajn :) Některé momenty na mě možná byly moc přeslazené, asi se ke mně kniha dostala pozdě, ale jinak to bylo pěkné. Hodně jsem se s hrdinkou ztotožnila a fandila jsem jí :)

22.03.2014 3 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Napsala mnohem, ale opravdu mnohem lepší knihy. Tohle byl průměr o ženě, jaká spí se synem její kamarádky, má problémy běžné krizi středního věku a nakonec dostává druhou šanci.

16.03.2014 1 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nejlepší na knize byl popis života ve věznici. Příběhy, které prožíval ve snách mě valně neoslovily, až na příběh o Ježíši. Nejlepší na knize je to, že mě dostalo to, jak umí být lidská psychika nezdolná a jak se s ní dá pracovat.

15.03.2014 5 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Strhující, emotivní a jedinečná! Tohle a ještě mnohem víc je tahle kniha, málokde najdete tak autentickou knihu o Lidicích, psanou z pohledu dětí. Rozhodně se k ní ještě vrátím :=)

15.03.2014 5 z 5

Jizvy a jiný tajemství Jizvy a jiný tajemství Klára Škorpilová

Určitě pěkná knížka, hodně mě zaujalo její téma. Oceňují autorku, že se rozhodla psát zrovna o téhle problematice. Přesto ale, knize hodně chybělo. S tématem si chtělo víc pohrát, víc psychologicky postavy propracovat, se sebepoškozením nejde přestat jen tak. Myslím, že znovu bych si to asi nepřečetla :)

01.03.2014 2 z 5

Jak si upravit pokoj, aby vypadal dokonale Jak si upravit pokoj, aby vypadal dokonale Gill Sutherland

Užitečné, dřív hodně čtené :)

21.02.2014 5 z 5

Jak se stát superhvězdou nebo aspoň mírně slavnou hvězdičkou Jak se stát superhvězdou nebo aspoň mírně slavnou hvězdičkou Gill Sutherland

Troufnu si doporučit všem, kteří si v devítce chtějí vybrat další povolání :) Ten styl jakým to bylo psané, byl fajn :)

21.02.2014 5 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Tvrdá kniha!

21.02.2014 3 z 5

Co říct o téhle knize... nejde říct o knize, která popisuje to nejhorší násilí, že je hezká. Je to nejtěžší forma současného naturalismu. Popisuje týrání dětí v takové formě, že si občas říkám, jestli je vážně možné, aby někdo byl až tak zvrhlý a zlý? Ten příběh je pro silné povahy a rozhodně to není oddechové čtení. Co bych vytkla, tak jsem se občas v ději a množství osob ztrácela, bylo jich hodně. Chvilku to bylo na pomezí odborné lit. chvilku beletrie.

21.02.2014 2 z 5

Pohádky o Ježíškovi Pohádky o Ježíškovi Josef Miklík

Dalo se to :) Hodně mravoučné a takové výchovné, pro malé dítě trochu nezáživné.

19.02.2014 3 z 5

Dvě veselé pohádky Dvě veselé pohádky František Hrubín

Pěkný :=)

19.02.2014 2 z 5

Povídání o medvídcích Povídání o medvídcích Uwe Müller

Vtipné a pěkně ilustrované :=)

19.02.2014 2 z 5

Pohádky lesa Pohádky lesa Oxana Ivanenková

Moje oblíbená, je úplně jiná než většina knih, které jsem kdy četla. Je zajímavá a tak smutná a přitom krásně smutná. Moje oblíbené jsou Pampeliška, Vlnka a letu tažných ptáků :) Určitě ji přečtu svému dítěti.

19.02.2014 5 z 5