daza.dt daza.dt komentáře u knih

Po stopách záhad Po stopách záhad Petr Vokáč

Kniha je takový pel-mel, jak se říká od Bacha po Vlacha (na pár stránkách autor skáče od Nefertiti přes Jantarovou komtatu přes Projekt Manhattan,.....) Upřímně - mě se teda kniha moc nelíbila, spíše bych ocenila méně téma a důkladnější propracování tématu.

12.05.2020 1 z 5

Zločiny za časů c. k. monarchie Zločiny za časů c. k. monarchie Vladimír Šindelář

Zajímavé čtení, krátké příběhy, které se čtou opravdu rychle. Je vidět, že jsme si jako lidstvo moc nepolepšili a stále jsme se k sobě neuvěřitelně krutí a lhostejní. Jako rodilého Hradečáka mě překvapilo množství příběhů z okolí Hradce Králové.

12.12.2019 5 z 5

Osudové lásky Bedřicha Smetany Osudové lásky Bedřicha Smetany Jaroslav Smolka

Krásně a přehledně napsané příběhy jednotlivých důležitých žen v životě Smetany. Co jedna žena - to jedna kapitola. Čte se velmi dobře a rychle, škoda, že je to tak úzká knížečka. Za mě 100% spokojenost.

02.12.2019 5 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Moje druhá zkušenost s touto autorkou a opět nic moc - přehlídka příšerných typů mužů, které je možné potkat. Hrdinku jsem chvílemi litovala - ale většinou jsem si říkala, to snad není možné. Knížečka je přečtená během chvíle je uzoučká.

06.11.2019 3 z 5

Královna Dagmar Královna Dagmar Hana Parkánová-Whitton

Knížky této autorky mě baví - vždycky je to pohádka s dobrým koncem - ideální na dobroru noc

06.11.2019 5 z 5

Klášter božích panen Klášter božích panen Dagmar Štětinová

Asi jsem od knížky čekala více, ale jak autorka sama píše - dozvědět se více informací bylo téměř nemožné - kupodivu se s ní v Polsku na toto téma moc nikdo bavit nechtěl. Čekala jiné zpracování - chvíle mi to přišlo zmatené a ne moc jasné. Opět vyděsilo co je možné udělat člověku pro peníze.
díky knize si pak člověk alespoň začne hledat i další informace

05.11.2019 4 z 5

Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Oldřiška Ciprová

Zajímavě pojato, taková milá pohádková oddychovka na cestování nebo před spaním. Stránky ubíhají ani nevíte jak, ale opravdu nečekejte žádné světoborné dílo.

07.10.2019 4 z 5

Čarodějka Issy Čarodějka Issy Melvin Burgess

Čekala jsem víc mnohem víc, ale dalo se. Znovu ale již ne.

07.10.2019 2 z 5

Jiná rasa Jiná rasa Jenny Nowak (p)

Dalo mi problém se začít, ale nakonec se kniha stala překvapivě čtivou.

07.10.2019 3 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Portia Da Costa

Po zklamání z prvního dílu jsem doufala v zlepšení - bohužel k tomu nedošlo.

15.07.2019 3 z 5

Sedm kamenů pro cizoložnou ženu Sedm kamenů pro cizoložnou ženu Vénus Khoury Ghata

Knížka se mi moc nelíbila, styl psaní mi nesedl i zpracování příběhu mě zklamalo.

15.07.2019 2 z 5

Call Girl v utajení Call Girl v utajení Rebecca Kade

Knížka se četla rychle, děj nic moc. Čekala jsem trošku něco jiného. Není to žádné světoborné dílo - taková oddychovka.

28.06.2019 3 z 5

Papežova dcera Papežova dcera Anna Březinová (p)

Četla se opravdu rychle, ale jak již psali jiní o Lucrezii toho tam moc nebylo. Pokud by se chtěl člověk dozvědět víc - tak ať rozhodně sáhne o jiné.

18.06.2019 5 z 5

Salaì má pochyby Salaì má pochyby Rita Monaldi

Přiznám se, zklamalo mě to, nedočetla jsem. Forma dopisů mi nevyhovovala i ty záměrné pravopisné chyby. Škoda.

14.06.2019 2 z 5

Arabská milenka Arabská milenka Mirka Manáková

Milá oddychovka, četla se rychle, děj měl spád, nic moc náročného. Je pravda, že to bylo chvílemi až neuvěřitelné. Kdo čeká něco podle skutečné události - sáhněte raději po jiné knize. Tohle je skutečně spíš taková pohádky s happy endem, kdy zlo je potrestáno a dobro zvítězí.

23.05.2019 3 z 5

Cela č. 33 Cela č. 33 Olga Malá

Zajímavě napsaná kniha, která Vás zasáhne. Donutí se Vás se dlouze zamyslet, co by člověk udělal sám, kdyby se dostal do stejné situace. Jak by se asi zachoval, jak by to snášel? Po přečtení této útlé knížečky - pevně doufám, že se této životní zkušenosti vyhnu. Musí to být strašné.

07.05.2019 5 z 5

Vítr a pravda Vítr a pravda Michael Peinkofer

Přemlouvala jsem se dočíst, ale povedlo se. Přiznám se, kniha mě moc nenadchla - rozhodně se k ní nevrátím.

24.04.2019 2 z 5

Kočičí pověsti Kočičí pověsti Eva Beranová

Knížku jsem dostala od kolegyně kočkomilky. Zajímavé příběhy, ale příliš mě neoslovily. Asi už nejsem cílovka.

18.04.2019 4 z 5

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

Přiznám se, knížka mě hodně zklamala. Přemlouvala jsem se ke čtení.

18.04.2019 2 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Na knihu jsem čekala přes půl roku, než na mě v knihovně přišla řada :)
Opět obrovský reklamní boom, obsah za propagací dost pokulhával. Nicméně - knížka se četla rychle, nic složitého, nic náročného - milá oddychovka.
Jednu věc z obsahu musím za sebe vypíchnout (str. 29 - pokud byste hledali) ..."Může se to zdát prosté, ale kolik z nás si neudělá čas na snídani? Kolik z nás rychle vypláchne šálek, aby si do něj nalil kávu, kterou vypije vestoje v kuchyni u dřezu, a je líný si namazat chleba?".... tak to mě dostalo - nějak jsem se tak nějak zahlédla . :) Takže slibuji - budu snídat pořádně.

12.03.2019 4 z 5