daza.dt daza.dt komentáře u knih

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Na film jsem se záměrně nechtěla koukat - než si přečtu knihu. Téma Jana Mikoláška jsem znala již dřív než nastal velký boom díky zfilmování. Knížka mě dost zklamala - čekala jsem víc, ale asi jsem náročná. Resumé - pro někoho, kdo vůbec neví o co jde - tak asi dobrý, ale já čekala větší rozpracování.

22.02.2021 3 z 5

Z archívů krále humoru 1 Z archívů krále humoru 1 Jiří Winter

Dovolím si tvrdit, že na vtipech pana Nepratky jsem vyrostla. Dědův Dikobraz, který si kupoval jsem milovala. A nejvíc ty vtipy s "těma nahatýma slečnama", kvůli kterým babička tolik dědovi nadávala, že se to nebohé dítě zkazí. Snad se tak nestalo. Knížka je plná jeho vtipů a milých odpovědí Mistra na poležené otázky. v dnešní divné době - je to hezké pohlazení po duši.

12.02.2021 5 z 5

Prodloužená sonáta života Boženy Němcové Prodloužená sonáta života Boženy Němcové Anna Strnadová

Super nápad, jen jsem očekávala trošku víc. Čekala jsem větší propracovanost jejího "nastaveného života", ale bohužel - byl to hlavně popis děje v okolí, o Boženě pro mě bylo moc málo informací. Škoda

05.01.2021 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Kniha zbyla na polici v knihovně mezi horory - tak jsem po ní sáhla, zařazení v knihovně úplně nevychytali. Ale ok je tam vlkodlak, tedy je to "horor". :)
Milé čtení, taková oddychovka na dobrou noc. Pro cílovku asi ideální, ale to já už tedy nejsem.

10.12.2020 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Nejdřív jsem chtěla dát jen 3 hvězdičky, ale nakonec z toho jsou 4 za snahu. Co napsat - s příběhem Huberta Pilčíka to má společného tak Šumavu, les, hájovnu a močál. Opravdu velmi velmi velmi volná inspirace.
Ale knížku totálně zabil ten šílený zmatený překombinovaný konec - to už bylo moc. Ale snaha je snaha.

10.12.2020 4 z 5

Uklizeno! Jednou provždy... Uklizeno! Jednou provždy... Toni Hammersley

Milá obrázková knížka a pokud nejste úplný bordelář a nežijete v totálním chaosu, tak vám asi toto dílko plné fotografií moc nedá. Za ty krásné fotky a vybavení dávám 4 hvězdičky.

20.10.2020 4 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

Čtivě napsané, opravdu se to četlo velmi rychle, ale čekala jsem víc - hlavně od toho závěru.

13.10.2020 4 z 5

Jezevčíkovy trable Jezevčíkovy trable Frauke Scheunemann

Moje očekávání se nějak nenaplnilo třetí díl mi přišel slabší než ten druhý :( škoda. Nějak nechápu to nadšení ostatních.

13.10.2020 3 z 5

Nejsem žádná čůza – Mám žárlivého manžela Nejsem žádná čůza – Mám žárlivého manžela Jiří Brabec

Jednou krátkou větou - Nic moc. Pro mě tedy spíše nic než moc. Nevím jestli neurazí, ale rozhodně moc nenadchne.

13.10.2020 1 z 5

Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít Attilla Bič Boží (p)

Co k tomuto napsat - první povídka mě šokovala svým stylem i obsahem, ty další bylo jen prodlužování literárání agonie. Upřímně čekala jsem černě humorný komentář Hygge stylu - ale toto je odpad, škoda papíru.

03.08.2020 odpad!

Farby lásky Farby lásky Monika Wurm

Po předchozích dílkách autorky je tako kniha velmi milým překvapení. Čte se opravdu sama, děj má spád, je napínavý a vtáhne vás. Dvě prolínající se dějové linky se skvělě doplňují - ani jedna nepokulhává. Hlavní hrdinka oproti hrdince z knih o Pákistánu - je uvěřitelná, používá mozek a její myšlenkové pochody vám budou připadat logické. Rozhodně doporučuji.

03.08.2020 5 z 5

Paní pijavic Paní pijavic Jana Pacáková

Za moji osobu - tedy velké zklamání a jak již psal RADE - příliš mnoho slizu :) :)
Škoda papíru.

15.07.2020 1 z 5

Kriminální případy ze Šumavy IV. Kriminální případy ze Šumavy IV. kolektiv autorů

Krátké příběhy, četlo se velmi dobře, škoda, že není více dílů.

12.05.2020 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

ani druhý díl nezklamal, krásný popis staré Prahy - až tedy smekám, jak to měla autorka připravené a načtené. Knížka se četla velmi dobře a hurá na 3 díl.

12.05.2020 5 z 5

Princezna Kate a její styl Princezna Kate a její styl Caroline Jones

Po knížce jsem sáhla ve chvílích velkého zoufalství, když jsem před plnou skříní zjistila, že nemám co na sebe. A taky jsem chtěla vědět, jak to ta ženská dělá, že jí to tak vždycky sluší. Knížka je velmi hezky vizuálně udělaná, ale že by vám nějak moc poradila - to se říci nedá. Prostě když máte 56 kg a 175 cm - tak vám prostě musí slušet i pytel ob brambor. Takže hurá hubnout a šetřit. :)

11.02.2020 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Duchařské knihy a horory mám ráda. Trošku mě zklamal na můj vkus rychle utnutý konec knihy: nalezelo, vyhrabáno a konec. Na to jak byla kniha rozvláčná čekala bych větší vykreslení životních příběhů jednotlivých holčiček (obětí) nebo alespoň jejich rodin. Ale jinak spokojenost. Navíc se mi kniha hodila do výzvy - obálka, která se vám nelíbí. :)
Autorka sice uvádí, že se nechala inspirovat Hardtmuthovou vilou z Českých Budějovic, ale na obálce je příšerná "americká" vila.

06.02.2020 3 z 5

92. policejní revír zasahuje 92. policejní revír zasahuje Ladislav Beran

Hřebejk, Votruba, doktor Cafourek z písecké pátračky jsou úžasní. Tyto příběhy nikdy nezklamou, škoda, že jsou tak krátké. Někomu se možná nemusí líbit styl psaní či nespisovná čeština - ale krásně to vše dokresluje a vystihuje situaci.

30.01.2020 5 z 5

Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Zdeněk Jirotka ml.

Jak už psali ostatní - milé čtení na cestu do práce nebo na dobrou noc před spaním. Mile napsáno. Škoda, jen, že je kniha tak krátká.

22.01.2020 5 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

K této knize jsme sáhla díky pozitivní zkušenosti s knihou Slzy prodaných dívek (která byla velmi čtivá), ale tady se to nějak moc nepovedlo. Hlavní hrdinka - musela být dle popisu neuvěřitelně krásná (i když bratrům Arabům stačí blond barva a máte vyhráno) tedy blondýna se zelenýma očima a plochá taky rozhodně nebyla - ale to je asi tak vše. Rozumu ta dívenka moc nepobrala (to kulantně řečeno). K pokračování této knihy asi nesáhnu - byla by to ztráta času. Za mě 3 hvězdičky za snahu.

06.11.2019 3 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Autorku jsem předtím neznala, a vzhledem k autorčinu původu a prohlášení, že vše jen jen čistá fikce, jsem mnoho nečekala. Ale knížka mě opravdu mile překvapila - bylo to čtivé, děj velmi rychle ubíhal, chvílemi mi to tedy přišlo až moc překombinované (jak už psali jiný v předešlých komentářích) - těch náhod bylo chvílemi až moc. Výsledek, ale dopadl dobře. Rozhodně doporučuji.

06.11.2019 5 z 5