ddkk ddkk komentáře u knih

Prales Mionší Prales Mionší Otto Hauck jr.

Překrásná fotografická velkoformátová publikace. Obsahuje nádherné klasické černobílé fotky. Doporučuji.

07.01.2018 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Nic světoborného sice tato detektivka nepředstavuje, na mne je nadbytečně rozvláčná bez příslušného napětí, ale jako prvotina špatná určitě není. Těžko také předpokládat, že do českého prostředí bude zasazen triller skandinávského střihu, už jen proto, že naše společnost je asi opravdu skeptičtější bez úchylných sekt, klima je mírnější a slunce a tmy je tu tak akorát...Pokračování série s Bergmanem je lepší :-)

07.01.2018 3 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Kniha mého dětství, stejně tak, jako většina Štorchových knih...

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Pěkné počtení, stejné, jako seriál.

Drahý pane Kolář... Drahý pane Kolář... Madla Vaculíková

Knížku jsem přečetla s velkým zájmem, "Madla" , manželka Ludvíka Vaculíka popisuje každodenní život i trápení, které jí soužití s nekonvenčním manželem přináší. Doporučuji.

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Doposlouchala jsem a jsem spokojená. Po záplavě řezničin a úchylností nejrůznějšího typu od většiny renomovaných zahraničních autorů kriminálních trillerů a detektivek jsem měla pocit návratu do časů Emila Vachka, Anny Sedlmayerové a Jiřího Marka...Pomalé tempo ani nepříliš komplikovaná zápletka vůbec nevadily. Koneckonců, rozluštění jsem ani tak neodhalila :-) Dávám za 4 a doporučuji.

05.01.2018 4 z 5

Skalky a skalničky Skalky a skalničky Hans Martin Schmidt

Výborná příručka pro ty, kdo hodlají založit skalku - sama jsem podle ní postupovala a skalky dosud žijí, kvetou a dělají radost. Doporučuji.

03.01.2018 5 z 5

Rothschildové: Příběh bohatství a moci Rothschildové: Příběh bohatství a moci Derek A. Wilson

Doporučuji každému, kdo se chce dovědět více o okolnostech a příčinách vzniku této mocné rodiny. Její historie je natolik zajímavá a možná i překvapivá, že povrchní názory na bohatství židovských klanů dokáže podstatně změnit. Kniha se nečte jednoduše, ale je vynikajícím zdrojem poučení a informací. U mne za pět. A doporučuji.

03.01.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Nejdřív jsem viděla stejnojmenný film s Reese Withespoonovou a nuda to rozhodně nebyla - když na ten film nekoukáte jako na nějaký "akčňák". Nezklamala ani kniha, podle které je natočený. U mne za 4.

02.01.2018 4 z 5

Zámok mojej matky Zámok mojej matky Marcel Pagnol

Volné pokračování knihy "Tatínkova sláva" - pod názvem "Maminčin zámek" je natočen i velmi hezký film. Doporučuji.

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

Vynikající příběh a výborný film. Doporučuji.

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Obé úžasné, všem doporučuji. Výborné jsou i oba filmy: Jean de Florette (Jean od Floretty) a Manon des sources (Manon od pramene).
Doporučuji.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Knížka převedená do podoby kresleného filmu a namluvená nesmrtelným Karlem H"ogrem se stala součástí našich rituálů při ukládání tříletého vnoučka do postýlky...třikrát sláva dokonalé harmonii obrazu a slova! Čapek má u nás plný počet :-)

29.12.2017 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Ani v tomto díle Masterton nezklamal...za pět.

29.12.2017 5 z 5

New York New York Cristian Bonetto

Podrobný turistický průvodce, spousta doplňujících informací a zajímavostí...doporučuji.

22.12.2017 4 z 5

Severní Francie Severní Francie Stuart Butler

Velmi podrobný průvodce, s mnoha doplňujícími informacemi, je určena pro náročnější turisty - nám výborně posloužila při naší cestě severní Francií. Je tam snad vše!

22.12.2017 5 z 5

Barcelona Barcelona Harald Klöcker

Stručný, přehledný turistický průvodce.

Elba Elba Eleonore Tomek

Velmi stručný, přehledný turistický průvodce, užitečný pro kratší pobyt bez větších požadavků na detailnější informace.

Egypt Egypt Jürgen Stryjak

Jen velmi stručný přehledný turistický průvodce.

Costa Brava (Barcelona) Costa Brava (Barcelona) Horst Schulz

Velmi stručné, průvodce vhodný pro krátký pobyt v Barceloně a okolí - optimální pro prodloužený víkend.