dennictenar dennictenar komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Pokud bych měla knihu vystihnout jedním slovem, tak bych ji nazvala milou. Moc hezky se mi četla - velikost písma, délka kapitol i text jsou opravdu velmi vhodné a díky tomu jsem se do ní začetla od první stránky. Kdybych ji začala číst o víkendu, asi bych ji zvládla na jeden zátah (Při cestě do a z práce mi bylo i líto, že už jsem vystupovala z dopravy a nemohla číst dál.)
Hlavní postavy jsou sympatické, trochu rozdílné a skvěle se doplňují. Líbí se mi, že knížka není tak úplně "hloupá", jako občas některé tohoto typu bývají a co opravdu oceňuji - není zde přemíra sexu.

Je to tak 4,3*, pár věcí mě rozčilovalo. Především pak věty významu "musíme to těm bílým mužům nandat" a přišel mi i nepravděpodobný obrat charakteru jedné z postav.

Jinak ale knížku doporučuji na nenáročné čtení třeba na dovolenou nebo víkend. Od autorky si určitě další knížky přečtu.
Moje hodnocení: 82%

31.07.2024 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Knížka je poměrně dlouhá, ale celkem dobře se čte. Děj měl sem tam nepředvídatelné zvraty, ale jinak se jedná o takovou tu "romantickou klasiku". Bohužel na mě to velký dojem neudělalo a ještě se rozmyslím, zda si přečtu další díly.
Moje hodnocení: 60%

29.07.2024 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Podepisuji se pod komentář LenkaStr.

Knihu jsem si půjčila na základě pěkných 81%, bohužel tomu hodnocení vůbec nerozumím. Příběh, který byl vyprávěn už tak stokrát (vztah šéf/podřízená), přesto si myslím, že se z toho stále ještě dá vymyslet pěkná story, při které si člověk oddechne.

Tato kniha to není.

Vztah hlavních postav se mi nelíbil, v knize jsou překlepy a děj tvoří tak 20% celé knihy, zbytek je popis erotických hrátek. Četlo se to dobře, ale za mě tam bylo toho sexu až moc. Od 1/4 knihy jsem tyto stránky už přeskakovala, protože mě to nebavilo číst pořád dokola, takže jsem měla knihu rychle za sebou. Nejsem si jistá, jestli se ještě odvážím číst něco dalšího od tohoto autora.

Pokud si chcete přečíst super knížku, která má erotický náboj a zároveň obsahuje i děj, doporučuji od autorky T. L. Swan - Miles Club (všechny díly).

81% OPRAVDU NE
Moje hodnocení: 30%

18.07.2024 2 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Z mého pohledu je tento díl slabší než předchozí, i když příběhově mi přijde zajímavější. Vraha známe víceméně od začátku. Opět - kniha se dobře čte. V sérii budu pokračovat.
Moje hodnocení: 65%

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Knížka se mi líbila, myslím si ale, že by jí nevadilo méně stránek, ačkoli není dlouhá. Je to romantika, oddechovka tak akorát na víkend. V sérii budu pokračovat.

07.09.2024 4 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Kniha se mi velmi líbila a víceméně jsem ji přečetla na jeden zátah. Ještě se ale rozmyslím, jestli budu číst další díly této série.
Moje hodnocení: 90%

16.07.2024 5 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Asi jedna z nejhorších knížek, co jsem četla. Abyste mě nepochopili špatně, ono se to dobře čte, ale ty situace a dialogy na mě působí hrozně prvoplánově. Spíš jsem si kolikrát říkala, že jsou až stupidní. Četla jsem ještě jednu knihu od autorky, která byla o kapánek lepší, ale další už asi číst nebudu.
Moje hodnocení: 20%

16.07.2024 1 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Moc nerozumím, proč je tato knížka lépe hodnocena než 1. díl. Za mě byl předchozí určitě lepší a mnohem věrohodnější. Nad rozuzlením musím přivřít obě oči a i tak mi je proti srsti něčemu takovému věřit. Musím ale přičíst k dobru, že autor umí dobře psát - knížka vtáhne a je čtivá.
Moje hodnocení: 65%

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Kniha se velmi dobře četla, není dlouhá a kapitoly jsou taky tak akorát. Nebylo to špatné, děj byl fajn ale kvality jako Chris Carter to nedosahuje, a proto tomu nemůžu dát plný počet.
Moje hodnocení: 80%

16.07.2024 4 z 5

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Přečetla jsem téměř na jeden zátah. Hlavní postavu jsem si velmi oblíbila a jsem ráda, že to náš Šedý muž opět zvládl. Doufám, že bude další díl.

11.09.2024 5 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Opět super čtení. Další nástrahy, akce. Těším se na další díl.

11.09.2024 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Knize dávám 5*, protože s ní není nic špatně, ale asi to není tak úplně promyšlené dílo jako od jiných autorů detektivek (Marsons, Carter, Larsson). Tím se nesnažím kvalitu knihy jakkoli snižovat. Dobře se čte, postavy mi jsou sympatické a jak píše WaN635, s vrahem se dá poměrně sympatizovat. Uspokojivý je pro mě i závěr a ačkoli další navazující díl nemá tak dobré hodnocení, určitě si ho v nejbližší době přečtu.

Moje hodnocení: 85%

26.07.2024 5 z 5

Polibek anděla Polibek anděla Susan Elizabeth Phillips

Super knížka, která má všechno, co by romantika měla mít. Není to úplně typ knížky, po které bych sáhla, ale dala jsem na dobré hodnocení a nelituji.
Moje hodnocení: 95%

16.07.2024 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Lepší 3,5*.