denniys denniys komentáře u knih

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Buď jsem očekávala přehnaně moc a nebo prostě tato kniha není zase takový zázrak..za mě se jedná o těžký průměr, neříkám, že to není zajímavý příběh, místy poměrně peprný, ale mám opět pocit, že všechno už někde bylo - klasicky krásná křehká hrdinka, z níž se vyloupne silná osoba, po níž touží všichni hrdinové mužského rodu, ale ona si vybere toho nejlepšího - svýho "Edwarda Cullena", klasicky jí jde o život a klasicky dobro a láska zvítězí..konec slibuje, že další díl buď bude super a nebo totální paskvil..takže zhluboka nadechnout a ponořit se do dvojky..jo a musím podotknout, že z bratrů se mi zdá nejzajímavější Szadist, jeho postava by se mohla slibně rozvinout a bývala bych ocenila, kdyby se Beth zamilovala do něho, příběh mohl mít větší koule

23.12.2018 3 z 5

Sto tisíc království Sto tisíc království N. K. Jemisin (p)

Sto tisíc království..tahle kniha je pro mě 50/50..velice zajímavý neotřepaný originální svět, hlavní hrdinka není puberťačka řešící srdeční záležitosti a díky bohu zde není žádný milostný trojúhelník!! to jsou beze sporu ohromné klady..jak mě nebavil začátek, konec jsem přímo žrala..začátek knihy je totiž tak trochu chaos, chybělo mi lepší vysvětlení fungování tohoto světa a jelikož je to opravdu něco nového, mělo to větší potenciál a rozhodně se to dalo více rozvinout a popsat..po pár desítkách stran jsem si zvykla, že spousta témat je jen nakousnuta a pak jsou odhozena..hodnotím lepší tříhvězdou, kdo hledá fantasy oddechovku s božským tematem, bude s touto knihou víceméně spokojen, pokud nebude očekávat literární zázrak..

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

díky bohu mám tuto sérii za sebou, málem jsem to nezvládla, něco tak špatného jsem ještě nečetla..takhle vypadá mrhání papírem a časem..poprvé za svůj čtenářský život jsem použila metodu četby stylem každý šestý řádek a věřte, že by stačil každý dvacátý, až taková je to bída

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

I přes svůj věk třicátnice jsem přečetla řadu young adult knih, jestli jsem ty předchozí kritizovala, tuto bych měla vyloženě hanobit..taková slátanina se vám dostane do rukou opravdu zřídka..blbost blbost kravina..kdo mě zná, ví, že dočítám každou sérii - je to má úchylka, takže budiž mi země lehká, páč nevím, zda pokračování přežiju..hlavní hrdinka klasicky naivní, objevující své schopnosti, celkem zajímavý svět paranormálů..forma a styl psaní??? ano, uznala bych to, kdyby autorce bylo 15..bohužel....otravná, nudná, nezáživná a nevyjímečná kniha..andělé smilujte se nade mnou, ať přežiji další díl..pokud možno této knize se vyhněte, v rámci stejného žánru existuje mnoho zajímavějšího počtení..brrrrr

Prstenec kolem Slunce Prstenec kolem Slunce Clifford D. Simak

Zajímavá kniha se zajímavou myšlenkou, která bohužel nevyužila svůj potenciál...paralelní světy seřazené za sebou jako prstenec, mě opravdu nadchly, bohužel jim moc prostoru věnováno není, alespoň že vysvětlení je jaksi logické..téma mutantů, kteří jsou vlastně výsledkem přirozené evoluce člověka a téma androidů, do kterých se přenese mysl člověka, je přímo fascinující..jen se mi zdálo, že autor se vším klouže jen po povrchu, něco naťukne a šup jinam..v knize nechybí filozofické myšlenky, některé řádky doslova nutí k zamyšlení, zejména ty jež se věnují tématu války a nucené války, která zachrání ekonomiku a průmysl a upevní pozice jednotlivých světových vlád..kniha je to dobrá, chytrá a rozhodně zaujme, přesto je pro mě slabou čtyřhvězdou...

Atlantský svět Atlantský svět A.G. Riddle

Výtečné završení skvělé série..myslím, že tento díl by obstál i jako samostatná kniha..na rozdíl od prvních dílů jde o čistokrevné výborné scifi, které velmi rychle utíká a skvělě se čte.. všechno do sebe krásně zapadlo, vše se vysvětlilo a happyendem jsme se s atlanťany rozloučili, já osobně jsem se s nimi seznámila velmi ráda :)

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Tento díl je zatím nejslabší, ale pořád je to jasná pětihvězda..když jsem začala Závan číst, působil na mě jaksi mimo, bez děje, poté jsem zjistila, že ho autor napsal až jako poslední a že je pouhou vsuvkou mezi čtvrtý a pátý díl, tím se vysvětlila ona "bezdějovost" a nyní se nemohu dočkat Vlků z Cally, kde (jak doufám) příběh dostane zase pořádné grády :)

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Tak z této knihy jsem hodně rozpolcená..až na posledních dvacet stran se mi opravdu nelíbila..mám v tomto žánru něco načteno a přišla mi nejslabší z moře slabých knih..přitom nápad není špatnej, jen se v tom autorka topí a po všem klouže jen povrchně..a co mi vyloženě nesedlo byly pubertální erotické pasáže - skoro jakoby spisovatelka sama nevěděla, zda píše fantasy, eroťárnu nebo něco pro děti a každou kapitolou chce potěšit někoho jiného, čímž se z toho stává strašná zpatlanina...kdo si chce přečíst plnohodnotnou knihu, na tuto by sahat neměl, alespoň takový je můj názor..

Pekelné zvony Pekelné zvony John Connolly

Výborná kniha..stejně jako první díl..možná v tomto díle není tolik humoru, ale na svém kouzle nic neztratila..přečetla jsem ji za pár hodin a nadšeně bych přivítala další díl..Samuela a Baldriána si musí zamilovat každý :)

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Další kniha u které jsem vrněla blahem..snad ještě lepší než první díl..změna stylu vyprávění příběhu skvěle sedla, nádhera jak kapitoly o jednotlivých postavách krásně zapadají v celek - kde končí jeden příběh, druhý začíná.. je to akční, napínavé, setsakramentsky rychlé a fakt přísné.. zamilovala jsem si každou postavu a strašně se těším na další díl :)

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Poměrně příjemná kniha s přívlastkem pro mládež, která mě bavila, ačkoliv škatulku mládež mám už dlouhé roky za sebou...Pro zkušeného čtenáře je hodně předvídatelná, musí se s ní předem počítat jako s lehkou romantickou oddechovkou..A jako bonus je v knize dějištěm naše stověžatá Praha, což je u nečeské knihy příjemným překvapením..

Stopy mimozemšťanů Stopy mimozemšťanů Erich von Däniken

zajímavá kniha..spoustu teorií znám z jiných knih či dokumentů,přesto neztrácejí nic ze své atraktivity..jen bych ocenila,kdyby obrázková část byla začleněná rovnou do textu kvůli lepší přehlednosti..

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

Poslednímu dílu přidávám hvězdičku oproti předchozím,ačkoliv nad nimi nevyniká..možná je to tím,že se musím rozloučit s tematikou polobohů a tím jejich krásným světem..opravdu škoda,že to autorka nepojala dospěleji místo otravného YA..příběh,který vytvořila je krásný,oceňuji detaily a propletenec s minulými životy,nebýt pubertálních hrdinů a jejich milostných problémů,klidně bych zvážila plný počet hvězd,takhle to nejde..

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

První třetina knihy je otřesná,až si čtenář říká,co to proboha je?! Autorka se ale zázračně vzchopí a políbená múzou od Stephanie Meyerové,dokončí knihu celkem obstojně,dokonce zajímavě..podobnost se Stmíváním je do očí bijící,celá rodina polobohů je kopie Cullenů,možná by mi to nevadilo,kdyby to mělo vyšší úroveň,ale bohužel Stmívání je pro tuto knihu nedosažitelnou metou..nicméně téma polobohů je zajímavé a určitě by se mi moc zamlouvalo v nějaké dospělejší verzi..

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhý díl je značně lepší než první díl..přesněji druhá část knihy,jen díky ní jsem tomuto příběhu přidala hvězdičku,první část knihy je totiž ve stejném duchu jako první díl a je spíše pubertální romanťárnou..vypadá to tudíž,že by série mohla mít vzestupnou tendenci,takže s vysokou zvědavostí jdu na další díl..ps:v závěru komentáře k prvnímu dílu,jsem samozřejmě měla pravdu :)

Oheň Oheň Julianna Baggott

Poslední díl této série byl ještě horší než předchozí dva! Absolutně jsem nepochopila chování hlavního hrdiny Partridge,jeho nesmyslné rozhodování a celkově závěr knihy byl jeden velký urychlený nesmysl! Konec příběhu se odehraje na pěti stránkách..zatím nejhorší série,kterou jsem kdy četla..

22.12.2018 2 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

No,bylo to sice o chlup lepší než předchozí díl,jenže to pořád není ono..podobných knih je kvanta,roztrhl se s nimi pytel,a v jejich konkurenci tahle série zatím ztrácí..možná,že kdybych neměla zvyk dočíst každou knihu a sérii až do konce,poslední díl bych ani neotevírala..

22.12.2018 3 z 5

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Krása..tento díl je snad ještě lepší než ten první..nevím ani co víc napsat :) moc se mi líbí,jak je zde vyobrazena magie a mágové,příběh působí uzavřeně,takže jsem zvědavá jak bude rozehrán třetí díl..

22.12.2018 5 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Jaj,to je prostě nádhera! Díky takovým knihám miluji fantasy žánr..podobnost s Tolkienem ničemu nevadí,ba naopak..já tedy četla pouze Hobita a například drak Rhuagh opravdu hodně připomíná Šmaka a je tam více shod,ale kdo by se zlobil? Vždyť dobrých fantasy knih je málo a principy žánru-jak je vystavěn svět elfů,trpaslíků atd jsou všude víceméně stejné,což je jen dobře a že to způsobuje onu podobnost je prostě vedlejší jev..moc se těším na další pokračování tohoto krásného příběhu.

22.12.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Průměrná velmi předvídatelná kniha,která je díky své nenáročnosti leda dobrou oddechovkou..prostě další z mnoha young adult romantických knih,která vůbec ničím nevyniká-bohužel..

22.12.2018 3 z 5