Denny456 Denny456 komentáře u knih

Vrtošivá Lyreleï Vrtošivá Lyreleï Christophe Arleston

Druhej a třetí díl pěkně v jednom zátahu. To se nedalo skončit. Kresba jako vždy super. Tady není o čem. A příběh byla celkem jízda. Vždycky chvílemi přemýšlím jestli to autoři vymýšlí při alkoholu nebo při drogách a čím začínají. Takže super jednohubky a to prostě musíte.

09.02.2022 4 z 5

Černý a bílý Černý a bílý Willian Wagner

Rád čtu komiksy a rád čtu životopisné komiksy. Tenhle patří k těm povedenějším. Je to jistě i tím, jak moc "divný" byl jeho hlavní hrdina Bobby Fischer. Komiks si hraje krásně s šachovou hrou a zapojuje ji dst často do příběhu, což mi přišlo super. Kresba je výborná.

31.01.2022 4 z 5

Knock-out Knock-out Reinhard Kleist

Kleista čtu celkem pravidelně. Knockout není špatnej, ale zase to není ani žádná topovka. Styl kresby není pro mě nijak úžasnej, ale to se dá překousnout. Příběh je fajn a zase jsem se něco dověděl. Doslov je tragickej a upřímně si myslím, že v knize být neměl.

20.01.2022 2 z 5

Kronika komunistického Československa. Alexej Čepička - dobová dramata komunistické moci Kronika komunistického Československa. Alexej Čepička - dobová dramata komunistické moci Karel Kaplan

Tak zase jednou Kaplan. Z toho se stává oblíbený spisovatel. Kniha je poskládaná, jak bývá u Kaplana zvykem z komentovaných zápisů a dobových materiálů, které autor nastudoval. Dozvíte se toho o Čepičkovi opravdu hodně. Bohužel někdy i věci, které jste snad ani slyšet nechtěli, ale to by vás nemělo překvapit. Čepička byl zajímavý člověk, který nezapadal mezi komunisty padesátých let, protože společně s Gotwaldem patřili mezi ty chytřejší, zatímco ostatní byli spíše méně inteligentní. Asi i proto si byli poměrně dlouhý čas blízcí. Knihu doporučuji těm, které problematika zajímá. Je to těžké čtení.

06.12.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye (grafický román) Obraz Doriana Graye (grafický román) Amálie Kovářová

No už když jsem to poprvé viděl v knihkupectví, tak jsem si říkal, že je odvaha tento "příběh" převést do komiksu. On totiž původní Dorian ani moc příběhový není. A ukázalo se, že to možné moc není, nebo alepoň v této knize. kniha má nějakých 140 stran, kde se budete přibližně 100 stran poměrně dost nudit. Kresba je taková napůl. Rozhodně narozdíl od dalších komiksů od Kontrastu toto není vhodný pro děti a v podstatě není vhodný vůbec. Bohužel.

24.11.2021 1 z 5

Metabaron Metabaron Alejandro Jodorowsky

No obecně mě Incal a Metabaroni berou trochu méně než jiná díla mistra Jodorowského. A z těch mě metabaron bral nejméně. Není to špatné a nad jinými komiksy to vyčnívá, ale u této série jsem čekal víc. Kresba slušná, ale děj mě někdy až lehce nudil.

17.10.2021 3 z 5

Na oko Na oko Charles Burns

A další Burns. Je to jedonohubka na chvíli a je to ulítlé jako vždycky. JSou prostě lidi s neuvěřitelnou fantasií a to je dobře.

13.10.2021 3 z 5

Obušky a něžná revoluce Obušky a něžná revoluce Josef Kodet

Komiks pro děti o událostech kolem 17. listopadu. Je to děláno poměrně nenásilnou formou. Žádný problém k pochopení pro náctileté. Kresba je vždy subjektivní a mě tahla moc nesedí, ale v podstatě proč ne.

08.10.2021 3 z 5

Opona se zatahuje Opona se zatahuje Vojtěch Mašek

Tak konečně vyšel třetí díl a tak jsem si přečetl všechny tři díly najednou. To velmi doporučuji. Bohužel je kresba poměrně nepřehledná, zvláště u postav a pokud nejste pozorni, rychle se poztrácíte v ději. Ve všech dílech se navíc skáče na různá místa a v různých časech a upřímně si nedokážu představit, že to někdo zvládne přečíst aniž by si prostudoval předešlé díly. Jinak děj je zajímavý a vzhledem k tomu, že jsem o panu Hasilovi nic moc nevědě, tak velmi poučný. Bohužel grafická koncepce knih to velmi sráží.

01.10.2021 3 z 5

Agent-chodec Agent-chodec Vojtěch Mašek

[Denny456]
Denny456 dnes

01.10.2021 3 z 5

Dějiny Komunistické strany Československa IV. 1969–1993 Dějiny Komunistické strany Československa IV. 1969–1993 Tomáš Vilímek

Tak tohle jsem četl fakt dlouho. Ale stálo to za to. Poměrně hezky udělaná vědecká práce o dějinách KSČ. Vychází hodně ze záznamů a odborné literatury. Samozřejmě si někteří autoři neodpustí některé povinné klišé, ale ostatní kapitoly to vyvažují. Myslím, že kařdý čtenář bude muset přehodnotit dost věcí o kterých se učil jak před revolucí, tak i po ní.

15.09.2021 4 z 5

Taven Bachtale - Buďte šťastni! Taven Bachtale - Buďte šťastni! Michal Kocián

Kociánova kresba je prostě super. Příběh je takový průměr. Ale celkem mě tahle jednohubka pobavila.

15.08.2021 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínače jsem dlouho odkládal... a byla to chyba. Ne snad proto, že by to bylo úplná top fantasy. Právě naopak. Myslím, že už mám načteno tak, že to trochu zapadlo k průměru. Myslím, že před 20 lety bych z toho byl paf a tzv. "wau efekt" by se dostavil určitě. Ale aby bylo jasné, není to vůbec špatné, jen jsem už četl i lepší fantasy. Spojení příběhů s pohádkami je fajn, ale, že by to udrželo celou knihu to zase úplně ne. Tak snad další díly.

22.07.2021 3 z 5

Dílo v černé, dílo v bílé Dílo v černé, dílo v bílé Alejandro Jodorowsky

Tak zase jiný Jodorowsky. Zase s historí, ale méně nahoty a sexu, než jinde. Příběh, kdy prostupujeme historií v různých časech mě baví. I popis zasvěcení stál za to. No a resba se povedla, byť na hlavního hrdinu jsem si chvíli musel zvykat.

17.07.2021 4 z 5

Safírová stezka / Tom a Péťa / Záhada smaragdového jezírka Safírová stezka / Tom a Péťa / Záhada smaragdového jezírka Miloš Zapletal

Trošku jednodušší Marko Čermák, trošku se opakuje, ale první příběh dobrý.

17.07.2021 2 z 5

Pevnost Pevnost Vicente Segrelles

Tenhle komiks je prostě hlavně o nádherné kresbě. Zatímco jinde hltám děj, tak tady je děj podružnější a občas dost prostý. Ale ty kresby, to je prostě stále paráda.

15.07.2021 4 z 5

Herzl: Evropský příběh Herzl: Evropský příběh Camille de Toledo

Příběh, příběh, příběh. Kresba je na mě moc jednoduchá a nijak mě neoslovila, ale příběh je super. Konečně něco co není holocaust. Je prada, že by to mohlo být občas i lehce pokráceno a bylo by to lepší pro srozumitelnost, ale stejně dobrý.

07.06.2021 3 z 5

Béowulf Béowulf Santiago García

Za mě jeden ze slabších kousků od Arga. Kresba mě nijak neuchvátila a příběh byl poměrně slabý.

05.06.2021 2 z 5

Pérák: Oko budoucnosti Pérák: Oko budoucnosti Petr Macek

Je to podobné jako Zázrak. Skvěle rozehraný příběh s českými reáliemi, který se následně zbytečně rychle uzavírá. No tak snad do třetice to už nebude jen lehkej průměr.

03.06.2021 2 z 5

Jan Amos Jan Amos Aleš Mrázek

Tak kresba na me takova nic moc, ale to je otazka vkusu. Jinak pribeh vypraven co nejvice zajimave. Ale informaci je hodne a nejsem si jist, ze to bezneho ctenare zaujme.

23.05.2021 2 z 5