Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Čekala jsem nějaké parádní zakončení předešlého dílu, ale to se mi bohužel nedostalo. Nebylo to špatné, ale prostě to ztratilo ten šmrnc.

19.12.2018 4 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Moje druhé čtení s Lauerovou. Čekala jsem něco drsného a trochu jsem se toho i děsila. Ale kniha mě odzbrojila. Je to ještě šílenější, než jsem si myslela. Přesto se mi to líbilo a s autorkou rozhodně nekončím.

16.12.2018 4 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Moje seznámení s touto autorkou a můžu s jistotou říct, že mě mile překvapila a odrovnala. Ač jsem se s hlavní hrdinkou zprvu nemohla sžít, tak jsem pak její osud doslova žrala. A závěr knihy byl překvapivý… Skvělé čtení :)

16.12.2018 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Kniha se mi do rukou dostala náhodou a jsem za to nesmírně ráda. Po kostbatějším začátku jsem se okamžitě začetla a prostě musela vědět, jak to dopadlo s Vivian a Molly. V podstatě to je smutný příběh s veselým koncem. A že vlak naděje opravdu existoval mě zaskočilo... Určitě nevynechejte poděkování, nikdy jsem je nezhltla jako teď.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

První díl Hraničáře. Nečekala jsem, že mě bude tak bavit. Je to veselé, napínavé a stránky rychle ubíhaly. Další díly jsou snad povinností :)

13.12.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na knihu jsem byla zvědavá už jen proto, abych věděla, jestli je opravdu tak dobrá, jak slibuje anotace a nálepka "Světový bestseller". Dostalo se mi nezáživného příběhu, který určitě chtěl víc promyslet a knihu bych neřadila mezi thrillery. Chybělo tam i to napětí…

13.12.2018 3 z 5

Andělská mrcha Andělská mrcha Petra Poncarová

Andělskou mrchu jsem otevřela se zvědavostí a v podstatě hned se začetla. Ale velice brzy moje nadšení opadlo, neboť Linda mi byla neskutečná protivná. Tahle sobecká ženská by potřebovala pořádně naliskat a Robina mi bylo líto. Nebylo to nejhorší, ale prostě jsem čekala něco jiného a lepšího.

13.12.2018 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Byla jsem zvědavá, co vedlo Einara se změnit v ženu. Dostalo se mi kvalitního příběhu, který mám ještě v hlavě a stále nad ním přemýšlím. Určitě doporučuji a sama se chystám na film.

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Horor, který Vám nedá spát. Tak se o knize píše. Ale opak je pravdou. Moc mě bavila, četla se lehce a postavy byly zajímavé. Když odmyslím některé čísti, které nebyly až tak skvělé, bylo to trošku napínavé a kniha má své kouzlo. Tehdy to muselo být něco. Přesto se mi nedostalo to, co jsem chtěla.

Na řadě je Max Na řadě je Max Leena Parkkinen

Na knihu jsem se docela těšila, přece jen anotace vypadala slibně. Bohužel mě ale nenadchla tak, jak bych si představovala. Četla se mi ztěžka a částečně mě nudila. Jen Madame Maxima, Mona a Lucia mě dokázaly vtáhnout do děje.

13.12.2018 2 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Popravdě, knihu jsem otevřela s obavami. Otázka letadel je pro mě španělská vesnice a ani mě to moc nezajímá. Ale byla jsem mile překvapena, jakého kvalitního textu se mi dostalo. Bylo to zajímavé, napínavé a chvílemi možná děsivé. Dost se mi líbily ústřižky z novin, chatové zprávy nebo zpovědi. Nebylo to až takové souvislé a více to udrželo v pozornosti. Bylo to zajímavější.

10.12.2018 4 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Håkan Östlundh

Tenhle díl byl hodně dobrý. Akce, napětí. Po celou dobu jsem byla zvědavá, co se stalo Fredrikovi. Jen ta Stephanie mě štve... Těším se na další díly, pokud budou přeloženy.

10.12.2018 5 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Odpočinková četba, dobrá tak k vodě nebo večer po velmi náročném dni. Nemusíte u ní přemýšlet a čte se sama. Sice předvídatelný, ale dobrý příběh.

10.12.2018 3 z 5

Byla jsem hodně zvědavá, jaká je Christiane dnes. Jestli se změnila nebo jestli je pořád ta stejná feťačka. Četlo se to vcelku pěkně a rychle, přesto mě to nepřesvědčilo, jak bych čekala...

03.12.2018 4 z 5

Teror Teror Håkan Östlundh

Po předchozích dvou velmi dobrých dílech přišlo zklamání. Pár napínavých scén se sice najde, ale jinak žádná sláva. Z poloviny knihy jsem se nudila a z druhé poloviny jsem očekávala neočekávané.

02.11.2018 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Trochu lepší než Zátiší, ale ne o moc. Kniha mohla mít o něco méně stránek a vraha jsem odhalila brzo. Na druhou stranu jsem se rychleji začetla, protože jsem s Three Pines byla seznámena, takže jsem nemusela tápat, kdo je kdo.

02.11.2018 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Zátiší je něco naprosto jiného. Jsem zvyklá na skandinávské detektivky a toto je opravdu jiný odvar. Pletli se mi jména, ztrácela jsem se v ději a nemohla se začíst. Jak to ale všechno do sebe zapadlo, dalo by se říct, že mě to začalo bavit. Bohužel ne natolik, abych z ní byla nadšená.

02.11.2018 3 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Čtivé a napínavé. Je sice pravda, že chvílemi to bylo nezáživné a dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ale jako celek je to výborná detektivka, která vás vtáhne do děje a už nepustí.

02.11.2018 4 z 5

Krev květů Krev květů Anita Amirrezvani

Kniha s milým příběhem, který upoutá a nepustí. Byl chytlavý, a přestože měl slabší chvíle, četl se velmi pěkně a rychle. Autorka je dobrá vypravěčka. Ale jak už tu bylo jednou napsáno, je to spíš pohádka pro dospělé. Takové oddechové čtení.

02.08.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tento druhý díl byl mnohem lepší než ten první. Byl napínavý a nebezpečný. Začetla jsem se hned na prvních stránkách a nemohla se odtrhnout.

08.07.2018 4 z 5