Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Tak trochu jsem čekala něco jiného. Jako nápad je to dobré, ale hůře propracované. Tom se neustále ztrácel v čase, což na jednu stranu bylo zajímavé, na tu druhou nudné a málo rozepsané. Celkově děj stagnoval a ke konci knihy jsem čekala přesně takový závěr. Škoda, hodnotím jako slabý průměr.

15.07.2020 3 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Drobná knížečka o ženě, která zaujala spousty mužů, ať už jako dívka, mladá nebo zralá žena. Vše je vyprávěno z pohledu právě oněch mužů, což je skvělý nápad. Později mi bohužel hrdinka nepřišla tak sympatická jako na začátku a kniha ztratila na čtivosti. Hodnotím ji jako slabý průměr, právě pro onu malichernou a sobeckou hrdinku.

01.04.2020 3 z 5

Čínská kočka a jiné pohádky Čínská kočka a jiné pohádky Mika Waltari

Skvělá knížka pohádek, které mají co říct. Všechny jsou opravdu kouzelné a nějaké mají skryté to poslání. Četlo se to samo a někdy se k nim určitě vrátím.

31.12.2019 5 z 5

Na Sibiř Na Sibiř Per Petterson

Po Proklínám řeku času jsem se na tuhle knihu těšila. Bohužel přišlo zklamání. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a příběh byl nijaký, nesourodý. Autor skákal z jednoho místa na druhé a občas mi trvalo, než jsem se zorientovala. Jediný plus bylo vyobrazení sourozenecké lásky.

17.11.2019 3 z 5

Čtyři západy slunce Čtyři západy slunce Mika Waltari

Velmi zajímavá kniha. Líbila se mi myšlenka se zlomyslným srdcem, kdy je můžete dát pryč, a přesto žít podle libosti. Že ono srdce může jednat a tropit neplechy. Také bylo zajímavé sledovat autorovy myšlenky, trošku k zamyšlení. Ale přestože se kniha četla dobře, hodnotím ji jako průměr.

17.11.2019 3 z 5

Asterix XXXIII - XXXVI Asterix XXXIII - XXXVI René Goscinny

Poslední komiksové vydání a opět skvělé počtení. Nejlepší příběh byl asi Asterix u Piktů. Naopak nejslabší Narozeniny Asterixe a Obelixe.

17.11.2019 4 z 5

Asterix XXIX - XXXII Asterix XXIX - XXXII René Goscinny

Příběhy s Asterixem snad nikdy neomrzí. Vždy pobaví a skvěle zvednou náladu. V této knize snad nebyl žádný příběh slabší, všechny byly perfektní.

25.07.2019 5 z 5

Proklínám řeku času Proklínám řeku času Per Petterson

Seznámení s Pettersonem bylo zajímavé. Zprvopočátku jsem byla z knihy na rozpacích a chviličku mi trvalo, než jsem se zorientovala. Ale nakonec jsem si přečetla skvělý příběh o lásce, naději, mateřství a touze. S autorem rozhodně nekončím.

25.07.2019 4 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Kniha mě upoutala už prvními stránkami. Je velmi čtivá, a přestože jsem si spousty věcí domyslela, neboť je lehce předvídatelná, po celou dobu jsem se bavila. Zajímal mě osud Ellie, co se s ní stalo a jak se s jejím zmizením dokázala vyrovnat její rodina. Ale také, co s tím vším má společného Floyd a jaké tajemství ukrývá Noelle.

07.07.2019 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Po Sedmilhářkách zdlouhavá a rozvláčná kniha. Přestože se četla sama a některé scény byly zajímavé, mohla být klidně o něco kratší. Každá z hlavních hrdinek měla nějaké to tajemství, ale s Gemmou jsem měla asi největší problém. Její myšlenky jsou rozutíkané a špatně jsem se v ní orientovala. Přesto jsem byla zvědavá, co se na té oslavě stalo. No.. Nic závažného..

06.07.2019 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Kniha byla hodně romantická s velmi předvídatelným dějem. Autorce jsem to ale ochotna prominout, protože je to pěkně naspané a celé to pěkně plyne. Skvěle jsem si odpočinula a na léto to bude skvělá oddechovka.

22.04.2019 4 z 5

Asterix XXI - XXIV Asterix XXI - XXIV René Goscinny

Další skvělé příběhy, které pobaví. Všechny příběhy byly skvělé, nejlepší však byl asi Dárek od Caesara.

22.04.2019 5 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Kniha zněla lákavě. Hlavně téměř hluchý Caleb, který hledá vraha svého nejlepšího kamaráda. Bylo to kratičké, rychlé, čtivé a napínavé. Na můj vkus to mělo moc postav a někdy jsem se ztratila. Ale závěr byl skvělý, nečekaný a hodně napínavý. Na pokračování si určitě počkám, protože autorka píše velmi dobře.

24.03.2019 4 z 5

Asterix XVII-XX Asterix XVII-XX René Goscinny

Další skvělé příběhy, kdy se opravdu zasmějete. Asterix už je klasika a nejvíce se mi líbil Caesarův vavřínový věnec a Věštec.

24.03.2019 4 z 5

Asterix XIII-XVI Asterix XIII-XVI René Goscinny

Další díl s Asterixem a jeho kamarády. Nejvíce se mi líbily Asterix a kotlík a Nesvár. Skvěle jsem se pobavila a s chutí rozečetla ten následující.

05.03.2019 4 z 5

Nebuďte kořistí a začněte bohatnout Nebuďte kořistí a začněte bohatnout Jan Paroubek

Pro mě netradiční kniha, ale rozhodla jsem se to zkusit. Dozvěděla jsem se některé nové věci, ale spoustu si jich i připomněla. Autor lehce a srozumitelně vysvětluje, jak si vytvořit finanční rezervu a později se zaobírá akciemi. Pro ty, kteří by potřebovali poradit nebo se něčemu přiučit v rámci oněch akcií, by to nemusela být špatná průprava.

05.03.2019 4 z 5

Asterix IX-XII Asterix IX-XII René Goscinny

Naprosto skvělé. Bavila jsem se u všech vyprávěních a nejvíce se mi líbil ten o Normanech. Jak já ty rošťáky s kouzelným nápojem zbožňuji! :)

16.01.2019 5 z 5

Asterix V-VIII Asterix V-VIII René Goscinny

Tentokrát to bylo krapet slabší. Nejvíce mě bavilo putování po Galii. Další příběhy byly o poznání slabší a už mě tolik nerozesmály.

13.01.2019 4 z 5

Matčiny dary Matčiny dary Cecilie Enger

Smutný příběh o rodině a dárcích, které zapisovala autorčina matka po celá léta. Zajímavá, vstřícná a bolestná kniha, která ve mně zanechala zvláštní pocity a nenechala na pokoji. Popisy, kdy byla se svou matkou v léčebně, byly asi nejlepší a dodávaly pocit naděje.

13.01.2019 4 z 5

Asterix I-IV Asterix I-IV René Goscinny

Asterixe zbožňuji od dětství, ale až teď jsem otevřela komiks. Je to úžasné, veselé a ty kresby! Těším se na další díly. Toto se snad nikdy neomrzí :)

03.01.2019 5 z 5